رفتن به مطلب

تکنولوژی جدید انویدیا Face Works

اشتراک گذاری

Recommended Posts

فناوری جدید انویدیا انقلابی در کیفیت چهره شخصیت ها را نشان می دهد

1k8s8tor4sg465t6g.jpg

شرکت عظیم انویدیا از تکنولوژی جدید خود که کیفیت خارق العاده ای از چهره شخصیت ها را نشان می دهد رونمایی کرد. این فوق العاده شگفت انگیز است! طبق گفته های رییس شرکت انویدیا اقای Jen-Hsun Huang این یک انقلاب در صنعت بازی های رایانه ای است.

در حال حاضر این تکنولوژِی Face Works نام دارد. کاری که این فناوری می کند این است که داده های بسیار عظیم motion-captured را به مقیاس کوچک تبدیل می کند که کافی است و در حال حاضر تنها کارت گرافیک ۸۰۰ پوندی Titan قادر به استفاده از این فناوری است.(به صورت Real-Time)

داده های زیاد از  motion-captured از ۱۵۶ دوربین بیرون می اید. همه این اعمال در فضایی کروی صورت می گیرد و از چهره فرد ۳۰ عبارت گرفته می شود. کمترین حجم بدست امده از این کیفیت تا به حال ۳۲ گیگابایت بوده است که بیشتر از بلوری ۲۵ گیگ می باشد و امید ان است حجم در اینده ای نزدیک کاهش پیدا کند.

jlcepdeak5313a46g.jpg

این کیفیت بدست امده به شکل هیجان انگیزی عجیب و باور نکردنی است اما ایا Next – Xbox, High-End PC و PS4 معنای اشکار این تکنولوژی است؟

Huang گفته است این فناوری به ۲ ترافلاپ ( عملیات ۲ trillion floating-point در هر ثانیه) نیاز دارد و Titan نیز می تواند تا ۴٫۵ ترافلاپ را حمایت کند اما PS4 تنها ۱٫۸۴ ترافلاپ را حمایت می کند و Next Xbox حدود ۱٫۲ ترافلاپ.

با این حال که این فناوری دور از دسترس است اما با ۶۰ فریم بر ثانیه و رزولیشن ۱۰۸۰p اجرا می شود. باید یاداور شویم این تنها یک تکنولوژی رندرینگ صورت و چهره است نه چیز دیگر!!

انویدیا تنها شرکتی نیست که از فناوری رندر چهره خود پرده برداری می کند, شرکت Quantic Dream سازنده بازی های «ماورا: دو روح» و «باران سنگین» نیز چندی پیش در مراسم رونمایی PS4 از تکنولوژِی رندر چهره خود رونمایی کرد که پیر مردی با چهره بسیار واقعی را نشان می داد.

همچنین تکنولوژِی Fox Engine از سوی کوجیما چهره پردازی عالی نشان می دهد.

bvuwz95ku3n55ap6g.jpg

منبع:www.dbazinews.com

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس سری 600 پشمه دیگه! با اینکه مثلاً 690 قدرت پردازش 5.5 ترا فلاپس داره! یا حتی 680 که 3 ترافلاپس هست...

از این سـیـاست های انویدیا بدم میاد.تبلیغات الکی برای فروش تایتان.فکر کنم مونده رو دستش کسی نمیخره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
پس سری 600 پشمه دیگه! با اینکه مثلاً 690 قدرت پردازش 5.5 ترا فلاپس داره! یا حتی 680 که 3 ترافلاپس هست...

از این سـیـاست های انویدیا بدم میاد.تبلیغات الکی برای فروش تایتان.فکر کنم مونده رو دستش کسی نمیخره.

واقعا هم مجید جان گل گفتیا !!

(البته با عرض معذرت از دوستداران انوادیا) جدا" که مسخرشو با این حرفا و تبلیغای صد من یه غازش در اورده . بقول مجید جان

پس اون غول 690 دیگه بوق بود !! خب معلومه که تبلیغات الکیه و کاذب برای تایتان هستش و داره بچه گول میزنه !! همچین میگه

800 پوند که انگار فقط 800 تومن ناقابل قیمتشه! من که چند سالیه که دیگه کلا این انوادیا رو ولش کردم به امون خدا اونم بخاطر این

عوام فریبی هاشه !!

-------------------------

ویرایش ...

ببخشید که اول 690 رو باشتباه 680 تایپ کرده بودم ;) 

ویرایش شده توسط MEHRAN _ 2012
لینک به دیدگاه

(البته با عرض معذرت از دوستداران انوادیا) جدا" که مسخرشو با این حرفا و تبلیغای صد من یه غازش در اورده . بقول مجید جان

پس اون غول 690 دیگه بوق بود !! خب معلومه که تبلیغات الکیه و کاذب برای تایتان هستش و داره بچه گول میزنه !! همچین میگه

800 پوند که انگار فقط 800 تومن ناقابل قیمتشه! من که چند سالیه که دیگه کلا این انوادیا رو ولش کردم به امون خدا اونم بخاطر این

عوام فریبی هاشه !!

ویرایش ...

خوب شرکت ها باید یه چیزی بخورن!اگه این کارو نکنن ورشکست میشن،مثلا همین سامسونگ اینتل و ... یه محصول میده بیرون،تا مردم میان باهاش حال کنن،شرکت چند مدل جدید میده بیرون با امکانات بیشتر،این سیاست همه شرکت هاست اگه همه تکنولوژی هاشو رو یه محصول ارایه بده گرسنه میمونه،amd درایور کارت هاشو فقط واسه مدل های جدید بهینه میکنه چون اگه این کارو نکنه کارتهای جدید میمونه رو دستش،فقط این وسط ضررش به مصرف کننده میرسه!

ویرایش شده توسط ***sniper***
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عوام فریبی هاشه !!

ویرایش ...

مهران جان خودِ من طرفدار nvidia هستم :)

این هم به نظرم چیز خاصی نیست.فقط پردازش صورت هست. ولی وقتی مثلاً با تکنولوژی TressFX مقایسه میشه میبینیم که amd برای کارت های خودش معرفی کرد و نگفت مثلاً فقط رو کارت های 7970 قابل اجراست.

مهم اینه که حرکت nvidia به جای جذب مشتری نتیجه معکوس میده وگرنه بعید نیست که بعدآ مثل همین TressFX که دست آخر amd اعلام کرد روی همه کارت های dx11 قابل اجراست,از حالت انحصاری خارج بشه مثل HDAO

لینک به دیدگاه

این فناوری به ۲ ترافلاپ ( عملیات ۲ trillion floating-point در هر ثانیه) نیاز دارد و Titan نیز می تواند تا ۴٫۵ ترافلاپ را حمایت کند اما PS4 تنها ۱٫۸۴ ترافلاپ را حمایت می کند و Next Xbox حدود ۱٫۲ ترافلاپ.

من هیچ جای متن ندیدم بگه 680 یا 690 نمی تونن این تکنولوژی رو ساپرت کنن !!! فقط گفته تایتان نیز می تواند تا 4.5 ترافلاپ را حمایت کند. قاعدتاً چون تایتان آخرین محصول این شرکت هستش بایستی راجب اون توی متن صحبت بشه نه نسل قبل !!!

لینک به دیدگاه

اسم تایتان میاد چندشم میشه. بس که الکی بزرگش کردن.

(یادمه اولا هم که ماکسیما اومده بود میگفتن روش یه دکمه داره بزنی میره رو توربو- تو 2 ثانیه 100 تا پر میکنه :lol:  به همین برکت قسم)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
من هیچ جای متن ندیدم بگه 680 یا 690 نمی تونن این تکنولوژی رو ساپرت کنن !!! فقط گفته تایتان نیز می تواند تا 4.5 ترافلاپ را حمایت کند. قاعدتاً چون تایتان آخرین محصول این شرکت هستش بایستی راجب اون توی متن صحبت بشه نه نسل قبل !!!

اینجا گفته شده:

در حال حاضر تنها کارت گرافیک ۸۰۰ پوندی Titan قادر به استفاده از این فناوری است.(به صورت Real-Time)

هر چند خبر قدیمیه(برای 2 ماه پیشه) ولی من هر چی سرچ کردم خبری از کارت های دیگه نبود.همه جا گفته شده بود که روی یک عدد تایتان تست شده و البته گفته شده بود تایتان انقدر قوی هست که فقط از نیمی از توانش استفاده شده :| به هیچ کارت دیگه ای اشاره نشده بود.

http://www.pcgamer.com/2013/03/20/nvidia-unveils-faceworks-using-a-bald-man-because-amd-has-now-trademarked-hair/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چون واقعا بزرگه

-----------

شده قوی ترین کارت این نسل و نسل بعد که هنوز وارد بازار نشده . اونوفت می گین ضعیفه

کودا کوره 2688

راپ 48

timu = 224

بنظرتون بزرگ نیست ؟ :دی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...