رفتن به مطلب

GPU Clock vs Memory Clock

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام دوستان عزیز

به نظر شما اورکلاک کدوم قسمت تاثیر بیشتری داره؟

طبق تست هایی که من انجام دادم memory clock بالاتر باعث میشه مینیمم فریم در بازی ها بالاتر باشه و GPU clock بالاتر باعث میشه میانگین فریم در بازی ها بیشتر بشه

توی نرم افزار های بنچمارک هم فکر می کنم memory clock تاثیر بیشتری بزاره

نظر شما چیه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو 3D MARK 11 که تست کردم کور بیشتر تاثیر میزاره تا مموری . مثلا 300 تا مموری میدادم تازه اندازه 20 کور تاثیر داشت ولی فکر کن 300 تا کور بدی چقدر می تونه تاثیر بزاره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

درسته کورکلاک تاثیرش بیشتر هست به نظر من هم...

ولی افزایش هردو باهم هیچ منافاتی نداره !

برای تست ها اول ماکزیمم جفت کلاک ها رو در اون تست پیدا کنید و بعد اون مقداری که پایدار هست افزایش بدید.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

امروز یکمی وقتم آزاد بود یک سری تست انجام دادم و به ایین نتیجه رسیدم که مموری کلاک بالاتر در مینیمم فریم بیشتر از کور کلاک تاثیر گذار هست

برای مثال با کور 1200 و مموری کلاک 1750 مینیموم فریم در  ungine 4 حدود 24 بود اما با مموری کلاک 1800 مینیموم فریم 28 بود ولی میانگین فریم فقط 1 فریم تفاوت داشت

لینک به دیدگاه

احسنت !!!

به این می گن تاپیک ... خیلی دوست دارم راجب این جور مسائل بیشتر صحبت کنیم .

نظر من : توی این داستان هر کارت با هر کارتی متفاوت هستش. بیت ریت، پهنای باند و ... کارت ها با هم متفاوت هستش. تجربه شخصی ما این بوده که توی مثلاً کارت گرافیکی 8800GTS 320MB افزایش 10 مگاهرتز مموری کلاک تاثیر بیشتری داشته تا تاثیر 10 مگاهرتز کور. ولی داستان توی 8800GTX دقیقاً برعکس بوده و تاثیر کورکلاک خیلی بیشتر از مموری کلاک بوده. در کل توی بیشتر کارت های گرافیکی کورکلاک تاثیرش بیشتر از مموری هستش (البته مجموعاً عرض کردم) برای مثال دیگه می شه به 5850 اشاره کرد که توی اون کارت هم مموری کلاک خیلی تاثیر داره تا کور... @};-

لینک به دیدگاه

احسنت !!!

به این می گن تاپیک ... خیلی دوست دارم راجب این جور مسائل بیشتر صحبت کنیم .

نظر من : توی این داستان هر کارت با هر کارتی متفاوت هستش. بیت ریت، پهنای باند و ... کارت ها با هم متفاوت هستش. تجربه شخصی ما این بوده که توی مثلاً کارت گرافیکی 8800GTS 320MB افزایش 10 مگاهرتز مموری کلاک تاثیر بیشتری داشته تا تاثیر 10 مگاهرتز کور. ولی داستان توی 8800GTX دقیقاً برعکس بوده و تاثیر کورکلاک خیلی بیشتر از مموری کلاک بوده. در کل توی بیشتر کارت های گرافیکی کورکلاک تاثیرش بیشتر از مموری هستش (البته مجموعاً عرض کردم) برای مثال دیگه می شه به 5850 اشاره کرد که توی اون کارت هم مموری کلاک خیلی تاثیر داره تا کور... @};-

یعنی میشه گفت که :

داخل یک کارت  موضوعی شبیه به گلوگاه وجود داره ؟

مثلا تو کارتی مثل 5850 ،، مموری گلوگاه ایجاد کرده که با افزایش فرکانش مموری شاهد افزایش کارایی هستیم ، درسته ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...