رفتن به مطلب

سوال در مورد تغییر گرافیک و بوت شدن ویندوز

Recommended Posts

دوستان ی سوال برام پیش اومده.

من ی سیستم amd با مادربرد msi دارم.

من گرافیک های زیادی از شرکت انویدیا داشتم مثلا 480 570 580 و...که اکثرم هم msi بودند و با عوض کردن کارت ها تغییری توی سرعت سیستم به خصوص بوت شدن ندیدم اما آخرین گرافیک که خریداری کردم از شزکت amd بود و ی کارت 7950 از برند شرکت msi هست.من وقتی سیستم رو با این گرافیک راه اندازی کردم متوجه شدم که بسیار سرعت سیستم تغییر کرده و بالا رفته و شاید زمان بالا اومدن ویندوز به نصف رسیده.

به نظرتون  vram بالای کارت تاثیر داشته یا اینکه این تاثیر بسیار عجیب نتیجه مچ شدن سیستم هست؟؟

ازون جایی که خیلی زود به زود سیستم ارتقا میدم و تعویض میکنم خیلی برام مهمه بدونم دلیل اصلی چی بوده تا ازین به بعد انتخواب بهتری داشته باشم.ممنونم

ویرایش شده توسط zaminz
لینک به دیدگاه

سیستم AMD با درایور های گرافیک AMD زودتر لود میشه - چون احتمالا" به خاطر سازگاری بیشتر درایور ها با همه.

(یا قبلا" چون گرافیک انویدیا روی سیستم مبتنی بر AMD استفاده میکردی..... AMD با طولانی تر کردن بوت داشته ازت انتقام میگرفته!!)

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

سیستم AMD با درایور های گرافیک AMD زودتر لود میشه احتمالا" به خاطر سازگاری بیشتر درایور ها با همه.

(یا قبلا" چون گرافیک انویدیا روی سیستم مبتنی بر AMD استفاده میکردی..... AMD با طولانی تر کردن بوت داشته ازت انتقام میگرفته!!)

اگه میدونستم داره انتقام میگیره حالشو میگرفتم :D

اما باور کنید این تغییر در سرعت بوت به حدی زیاد بود که بار اول بدون توجه به این قضیه فوری متوجه شدم.

ویرایش شده توسط zaminz
لینک به دیدگاه

دوستان ی سوال برام پیش اومده.

من ی سیستم amd با مادربرد msi دارم.

من گرافیک های زیادی از شرکت انویدیا داشتم مثلا 480 570 580 و...که اکثرم هم msi بودند و با عوض کردن کارت ها تغییری توی سرعت سیستم به خصوص بوت شدن ندیدم اما آخرین گرافیک که خریداری کردم از شزکت amd بود و ی کارت 7950 از برند شرکت msi هست.من وقتی سیستم رو با این گرافیک راه اندازی کردم متوجه شدم که بسیار سرعت سیستم تغییر کرده و شاید زمان بالا اومدن ویندوز به 2 برابر رسیده.

به نظرتون  vram بالای کارت تاثیر داشته یا اینکه این تاثیر بسیار عجیب نتیجه مچ شدن سیستم هست؟؟

ازون جایی که خیلی زود به زود سیستم ارتقا میدم و تعویض میکنم خیلی برام مهمه بدونم دلیل اصلی چی بوده تا ازین به بعد انتخواب بهتری داشته باشم.ممنونم

آقا من آخرش نفهمیدم

یعنی قبلا مثلا 10 ثانیه طول میکشید الان دو برابر شده ؟؟ یعنی  20 ثانیه طول میکشه ؟؟

لینک به دیدگاه

ببخشید اشتباه تایپی بود اصلاح شد.سرعت بالا اومدن سیستم 2 برابر شده یعنی مثلا اگر قبلا 10 ثانیه طول میکشید الان شده 5 ثانیه

ویرایش شده توسط zaminz
لینک به دیدگاه

پس یعنی زمان بوت کمتر شده... 8-X

شاید اون موقع قطعات با هم مچ نبودن و یا هر اهتمال دیگه ای میتونه داشه باشه...زیاد زوم نکن روی این چیزا...

اگه زمان بوت بیشتر طول میکشید باید جمع میشدیم و مشکل و حل کنیم...

یه کاری بکن:بزن تو سر هاردت زمان بوتت برگرده سر جاش..چه بسا بیشتر هم بشه... :lol:

لینک به دیدگاه

به  هر حال من فکر نمیکنم خود گرافیک تو این مسئله نقشی داشته باشه !!

شما اون زمان که گرافیک انویدیا داشتی درایور های چیپست AMD  و کاتالیست رو نصب میکردی ؟؟

احتمالا به خاطر اینه که شما وقتی کاتالیست رو نصب کردی ، درایور چیپست هم آپدیت شده .....

لینک به دیدگاه

پس یعنی زمان بوت کمتر شده... 8-X

شاید اون موقع قطعات با هم مچ نبودن و یا هر اهتمال دیگه ای میتونه داشه باشه...زیاد زوم نکن روی این چیزا...

اگه زمان بوت بیشتر طول میکشید باید جمع میشدیم و مشکل و حل کنیم...

یه کاری بکن:بزن تو سر هاردت زمان بوتت برگرده سر جاش..چه بسا بیشتر هم بشه... :lol:

شاید :lol:

من خودم هیچ وقت به مچ شدن سیستم اهمیت ندادم و همه چیو با هم انداختم. :D

کلا خواستم بدونم دلیل رم گرافیک هست یا مچ شدن سیستم.اگر مچ شدن سیستم باشه که باید من و خیلی از دوستام که میشناسم تجدید نظر اساسی کنیم.

لینک به دیدگاه

شاید :lol:

من خودم هیچ وقت به مچ شدن سیستم اهمیت ندادم و همه چیو با هم انداختم. :D

کلا خواستم بدونم دلیل رم گرافیک هست یا مچ شدن سیستم.اگر مچ شدن سیستم باشه که باید من و خیلی از دوستام که میشناسم تجدید نظر اساسی کنیم.

خوب میخوای مشخصات دقیق سیستمتو بنویس...

لینک به دیدگاه

به  هر حال من فکر نمیکنم خود گرافیک تو این مسئله نقشی داشته باشه !!

شما اون زمان که گرافیک انویدیا داشتی درایور های چیپست AMD  و کاتالیست رو نصب میکردی ؟؟

احتمالا به خاطر اینه که شما وقتی کاتالیست رو نصب کردی ، درایور چیپست هم آپدیت شده .....

راستش نه.فکر نمیکنم لازم باشه وقتی nvidia دارم درایور ati نصب کنم.

لینک به دیدگاه

خوب میخوای مشخصات دقیق سیستمتو بنویس...

main:msi 870A g54 FX

ram:2*2 corsair 1600

cpu:965 be oc 3.7

لینک به دیدگاه

راستش نه.فکر نمیکنم لازم باشه وقتی nvidia دارم درایور ati نصب کنم.

نگفتم برا گرافیک انویدیا درایور AMD بریزی...

برای مادربوردت میگم

درایور های پل شمالی و جنوبی

لینک به دیدگاه

نگفتم برا گرافیک انویدیا درایور AMD بریزی...

برای مادربوردت میگم

درایور های پل شمالی و جنوبی

نه کلا تا به حال نصب نکردم همچین چیزی

لینک به دیدگاه

والا فکر میکنم به خاطر cpuتونه...چون amd هست بهتر ati مچ میشه و سرعت میره بالا...

و همین طور کارت های انویدیا با اینتل بهتر مچ میشن...

ویرایش شده توسط MohAmAD-H
لینک به دیدگاه

نه کلا تا به حال نصب نکردم همچین چیزی

احتمال زیاد بخاطر همینه

شما وقتی کاتالیست رو نصب میکنی بقیه درایور ها رو هم برات میریزه !!

حداقل برا من که اینطوری بوده

والا فکر میکنم به خاطر cpuتونه...چون amd هست بهتر ati مچ میشه و سرعت میره بالا...

و همین طور کارت های انویدیا با اینتل بهتر مچ میشن...

همچین چیزی نداریم اصلا و ابدا

محمد جان تو تاپیک مشاوره یکی همچین چیزی گفت الان امتیازش قرمزه :دی

مواظب خودت باش

لینک به دیدگاه

همچین چیزی نداریم اصلا و ابدا

محمد جان تو تاپیک مشاوره یکی همچین چیزی گفت الان امتیازش قرمزه :دی

مواظب خودت باش

اون اهتمالا داشته مشاوره میداده سعید جان...وگر نه من دارم اهتمال میدم به خاطر این میتونه باشه و ادعایی ندارم

شاید شخصی که گفتی ادعاش شده بوده و امتیاز منفی هم به خاطر این گرفته که بقیه باهاش هم نظر نبودن...همین..

جنگ که نیست برادر من..

لینک به دیدگاه

به نظر من کارت تاثیری تو سرعت بوت شودن نداره.

من قبلش 560 داشتم با الان که 7970 دارم سرعت بوت هیچ فرقی نکرده. 

لینک به دیدگاه

این عکس رو حتما ببین

روش کلیک کن بزرگ شه

post-10934-0-26965100-1369427697_thumb.png

ویرایش شده توسط Saeed#
لینک به دیدگاه

این عکس رو حتما ببین

روش کلیک کن بزرگ شه

attachicon.gif55555.PNG

این ها معمولا روی dvd خوده مادربورد هست.

من نصب کرده بودم تفاوتی احساس نکردم.

لینک به دیدگاه

این ها معمولا روی dvd خوده مادربورد هست.

من نصب کرده بودم تفاوتی احساس نکردم.

رامین جان شما که نصب میکردی همیشه تغییری احساس نکردی و نمیکنی

این دوستمون امین جان به گفته خودشون قبلا اصلا اینا رو نصب نمیکردند

ولی الان که اومدن برای گرافیک کاتالیست رو نصب کنن ، درایور هاشون تازه آپدیت شده و تفاوت رو احساس کردن.

لینک به دیدگاه

من هم خوب همینو گفتم

روی مادربورد هست ولی ایشون نصب نکردن

لینک به دیدگاه

دوستان بحث رو داغ نکنین بنده خدا هنگ کرده!

عزیز بخاطر مچ شدن قطعاتت هست!معمولا با تاکید میگم معمولا amd با ati بهتر جفت و جور میشه!

برعکس هم ممکنه باشه من سیستمی بستم که با کارت nvidia و سی پی یو amd داره کولاک میکنه و با هم جفت و جور شدن!توی هرسیستمی بستگی داره !

همیشگی هم نیست!

کارت گرافیک در بوت شدن سیستم نقش خاصی نداره این هارد و رم هست که بیشترین درگیری رو داره وبعد cpu!!!!

لینک به دیدگاه

آخه من در عرض 1 ماه 4  تا کارت عوض کردم و به خاطراین متوجه این موضوع شدم.مثلا الان وقتی لودینگ ویندوز میاد وقتی انیمیشنش تموم میشه در عرض 1ثانیه میاد بالا و پیغام خوشامد گویی کمتر از ی لحظه نشون داده میشه.با عرض شرمندگی ی چیزی رو فراموش کردم بگم تو این ی ماهی که 4 تا کارت عوض کردم یکیش 7870 بود اما من اصلا متوجه این تغییر سرعت عجیب توش نشدم.برای 7870 درایور 13.4 رو نصب کرده بودم اما الان برای 7950 درایور bta2 13.5 رو هم نصب کردم.ممکنه از این درایور باشه؟؟ کسی امتحان کرده؟؟

ی سوال دیگم اینه من الان باید بجز درایور کارت برای مادربرد دقیقا چه چیزی باید نصب کنم که دوستان میگن؟؟

لینک به دیدگاه

خوب دوست من افزایش سرعت ویندوزت شاید مرتب بودن اطلاعات ویندوزت باشه...

ولی هیچ وقت یک کارت گرافیک قوی برای یک سیستم ضعیف رو انتخاب نکن و همچنین برعکس...

در کل خوشحالم سرعت ویندوزت بالا اومده

حالا هی انگولک کن تا دوباره بشه مثه قبل...

لینک به دیدگاه

هر وقت هر کارتی رو که آوردم بعد از نصب کارت ی ویندوز یکسان روش نصب کردم به همین دلیل از ویندوز نیست شک ندارم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...