رفتن به مطلب

بهترین گزینه برای انتخاب گرافیک تا 1/200/000 تومان

Recommended Posts

پس با این حساب یه مارک دیگه تهیه کنه ؟یا یه مدل دیگه؟

سافایر عالیه....

ایسوس هم خوبه فقط قیمتش زیاده

لینک به دیدگاه

اینارو ببین

IMG_1684.jpg

IMG_1672.jpg

هر دو کارت رو داشتم. هم msi و هم سافایر.

سافایر تو لود 60 درجه میشه و این کارت تو لود 65 درجه.

در عوض msi ولتاژ آنلاک داره. و بایوس boost رو میگیره که من نتونستم روی سافایر پیادش کنم.

ویرایش شده توسط central_core
لینک به دیدگاه

اینارو ببین

IMG_1684.jpg

IMG_1672.jpg

ممنون از دوستان

در مورد مارک های دیگه مثل ایسوس چی همچین خنک کننده ای روشه ؟

این بنظرم فاجعه بود بدر اور کم هم نمیخوره!!؟

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان

در مورد مارک های دیگه مثل ایسوس چی همچین خنک کننده ای روشه ؟

این بنظرم فاجعه بود بدر اور کم هم نمیخوره!!؟

درمورد بقیه ی مارک ها رو نمیدونم ولی ایسوس خنک کننده ی مخصوص خودشو که انحصاری هم هست رو داره که به اختصار 

DirectCU II نامیده میشه...

ولی این کارت فاجعه محوب میشه و اصلا به درد اور نمیخوره..

http://lioncomputer.ir/product/1981/ASUS%20HD%207970%20TOP%20DCII%203GB%20GDDR5/

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.twin frozr ام اس آی چی؟اینم مشکله گرما داره؟

http://www.msi.com/product/vga/R7950-Twin-Frozr-3GD5.html

لینک به دیدگاه

نه داداش این کارت خنکیه

ولی قیمتش بالاتر از 1200 هست!

لینک به دیدگاه

نه داداش این کارت خنکیه

ولی قیمتش بالاتر از 1200 هست!

الان حدودا قیمتش چنده؟

آفا حمید این قضیه فیزیکس که میگن 660ti داره.ولی 7950نداره بجاش سخت افزار بهتری داره چیه؟

لینک به دیدگاه

با اجازه یه چند تا سئوال فنی داشتم.اول اینکه memory interface چه تاثیری تو گرافیک داره؟یعنی 7950 که اینترفیسش 384 بیتی هست,چه برتری نسبت به 660ti که اینترفیسش 192 بیتی هست داره؟

دوم اینکه اولین فاکتور واسه خرید یه گرافیک چیه؟فک میکنم تعداد هسته های کودا باشه. :D

ولی این تعداد هسته های کودا چه تاثیری تو کارایی گرافیک داره؟

کلا اگه میشه به ترتیب اولویت بندی کنید که کدوم ویزگی مهمتره.یه توضیح مختصر هم بدید.

ممنون.

لینک به دیدگاه

الان حدودا قیمتش چنده؟

آفا حمید این قضیه فیزیکس که میگن 660ti داره.ولی 7950نداره بجاش سخت افزار بهتری داره چیه؟

حدود 1400 باید باشه

قضیه فیزیکس رو تو این جا برات دقیق  وکامل توضیح دادم

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=19224&page=7

لینک به دیدگاه

من خودم خودم msi 7950 oc دارم . اهل اور گرافیک نیستم . کارت بعد چند ساعت بازی از 78 بالاتر نمیره .

ایا 78 برای یه کارت 7950 خیلی بالاست ؟

راههایی که میشه این کارت رو خنک تر کرد چیه ؟

اگه اور نکنم الته فک کنم به مشکلی بر نمیخورم .

درست میگم ؟ 5 یا 6 سال فک کنم جواب بده .

لینک به دیدگاه

با اجازه یه چند تا سئوال فنی داشتم.اول اینکه memory interface چه تاثیری تو گرافیک داره؟یعنی 7950 که اینترفیسش 384 بیتی هست,چه برتری نسبت به 660ti که اینترفیسش 192 بیتی هست داره؟

دوم اینکه اولین فاکتور واسه خرید یه گرافیک چیه؟فک میکنم تعداد هسته های کودا باشه. :D

ولی این تعداد هسته های کودا چه تاثیری تو کارایی گرافیک داره؟

کلا اگه میشه به ترتیب اولویت بندی کنید که کدوم ویزگی مهمتره.یه توضیح مختصر هم بدید.

ممنون.

مموری اینترفیس:

gpuنيز همانند CPU براي پردازش اطلاعات نياز به رم دارد ، رم هاي كارت گرافيك پرسرعت تر نسبت به رم هاي نصب شده بر روي مادربرد ميباشند. باس را ميتوان به يك اتوبان تشبيه كرد كه در آن داده ها از مقصد GPU به مبدا RAM يا بر عكس فرستاده ميشوند ، عرض اين باس در كارت گرافيك هاي مختلف متفاوت است ، كارت  داراي عرض 256باس حافظه بيتي است يعني با 256 سيم مسي به رم ها متصل است بدين معنا خواهد بود كه در اتوبان ما 256 لاين براي عبور خودرو وجود دارد ، بنابر اين با اتوبان بسيار پهني روبرو هستيم ، هرچه عرض اين باس بزرگتر باشد پهناي باند حافظه كارت گرافيك نيز بيشتر خواهد بود و كارت گرافيك در يك لحظه ميتواند داده هاي بيشتري را به رم ارسال يا دريافت كند ، در صورتي كه اين باس عرض مناسب با سرعت GPU را نداشته باشد ، GPU در هنگام دريافت داده هاي خام و ارسال اطلاعات پردازش شده به رم با تاخير مواجه خواهد بود . به اين باس حافظه كه در اينجا اشاره شد Memory Interface كارت گرافيك گفته ميشود . در تمامي GPU هاي nVidia و اكثر GPU هاي ساخت ATi براي سهولت كنترل باس حافظه ، اين باس عريض را به چهار قسمت مساوي تقسيم ميكنند و هر قسمت يك كانال مينامند ، به عنوان مثال كارت گرافيك نشان داده شده در تصوير داراي يك Memory Interface چهار كاناله ميباشد ، هر كانال 64 بيت از باس را به خود اختصاص ميدهد تا در جمع تعداد بيت هاي 4 كانال به رقم 256 برسيم . استفاده از معماري 4 كاناله مزيت هاي زيادي دارد در عين حال كه اين امكان را براي سازندگان كارت گرافيك فراهم مي آورد تا به دلايل اقتصادي تعداد كانال هاي حافظه را نصف كنند . البته ساختار گذرگاه و كنترلر حافظه در سري جديد GPU هاي ATI به كلي تغيير كرده است

لینک به دیدگاه

من خودم خودم msi 7950 oc دارم . اهل اور گرافیک نیستم . کارت بعد چند ساعت بازی از 78 بالاتر نمیره .

ایا 78 برای یه کارت 7950 خیلی بالاست ؟

راههایی که میشه این کارت رو خنک تر کرد چیه ؟

اگه اور نکنم الته فک کنم به مشکلی بر نمیخورم .

درست میگم ؟ 5 یا 6 سال فک کنم جواب بده .

نه عزیز دمای کارتتون نرماله

برای خنک کردن بهتر میتونی دور فن رو دستی بالاتر بذاری!

بستگی به استفاده شما داره واگه مشکلی پیش نیاد کارت بیشتر هم کار میکنه البته بستگس به شرایط استفاده و خنک بودن و تامین پاور مشکلی نباشه

لینک به دیدگاه

مموری اینترفیس:

gpuنيز همانند CPU براي پردازش اطلاعات نياز به رم دارد ، رم هاي كارت گرافيك پرسرعت تر نسبت به رم هاي نصب شده بر روي مادربرد ميباشند. باس را ميتوان به يك اتوبان تشبيه كرد كه در آن داده ها از مقصد GPU به مبدا RAM يا بر عكس فرستاده ميشوند ، عرض اين باس در كارت گرافيك هاي مختلف متفاوت است ، كارت  داراي عرض 256باس حافظه بيتي است يعني با 256 سيم مسي به رم ها متصل است بدين معنا خواهد بود كه در اتوبان ما 256 لاين براي عبور خودرو وجود دارد ، بنابر اين با اتوبان بسيار پهني روبرو هستيم ، هرچه عرض اين باس بزرگتر باشد پهناي باند حافظه كارت گرافيك نيز بيشتر خواهد بود و كارت گرافيك در يك لحظه ميتواند داده هاي بيشتري را به رم ارسال يا دريافت كند ، در صورتي كه اين باس عرض مناسب با سرعت GPU را نداشته باشد ، GPU در هنگام دريافت داده هاي خام و ارسال اطلاعات پردازش شده به رم با تاخير مواجه خواهد بود . به اين باس حافظه كه در اينجا اشاره شد Memory Interface كارت گرافيك گفته ميشود . در تمامي GPU هاي nVidia و اكثر GPU هاي ساخت ATi براي سهولت كنترل باس حافظه ، اين باس عريض را به چهار قسمت مساوي تقسيم ميكنند و هر قسمت يك كانال مينامند ، به عنوان مثال كارت گرافيك نشان داده شده در تصوير داراي يك Memory Interface چهار كاناله ميباشد ، هر كانال 64 بيت از باس را به خود اختصاص ميدهد تا در جمع تعداد بيت هاي 4 كانال به رقم 256 برسيم . استفاده از معماري 4 كاناله مزيت هاي زيادي دارد در عين حال كه اين امكان را براي سازندگان كارت گرافيك فراهم مي آورد تا به دلايل اقتصادي تعداد كانال هاي حافظه را نصف كنند . البته ساختار گذرگاه و كنترلر حافظه در سري جديد GPU هاي ATI به كلي تغيير كرده است

آقا حمید ممنون.

لینک به دیدگاه

آقا حمید ممنون.

خواهش عزیز

امیدوارم  جواب سدالاتون رو گرفته باشین

لینک به دیدگاه

خواهش عزیز

امیدوارم  جواب سدالاتون رو گرفته باشین

ایولا جناب...

ما نمیدونستیم شما اینقدر بلدی....با ما دوست نمیشی؟؟ :p

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...