رفتن به مطلب

مشکل افت فریم در بازیها با کارت گرافیک SAPPHIRE HD 7950

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز.
بنده این کارت گرافیک رو 1 هفته هم نشده که خریدم و دو روز اول توی هیچ بازی مشکل فریم نداشتم تا اینکه از دیروز تا حالا توی چند تا بازی مشکل فریم دارم...
به عنوان مثال شاید عجیب باشه که توی فیفا13 هم یه خورده تیک میزنه بعضی موقع ها یعنی فریم ثابت روی 60 هستش ولی یه مرتبه به 58-57 میرسه و یه تیکی میزنه.
توی بازی Need for speed most wanted هم همینطور البته یه خورده فرق داره یعنی باید 60 فریم روی حالت very high جواب بده که میده ولی یه خورده میگذره میاد روی 30 فریم گیر میکنه و باز هم یه مرتبه برای مدت کوتاهی برمیگرده به 60 فریم...
تومب رایدر هم روی حالت Ultimate یه خورده فریمش قاطی داره ولی باز اون فریمش دوره بره 35-48 هست که مشکلی ایجاد نمیکنه...
ولی توی بدترین بازی ای که مشکل فریم دارم بازی Metro Last Light هستش! قبلا یه کارت گرافیک Geforce 560 Direct II 1gb داشتم که روی حالت very high هم بازی رو به راحتی اجرا میکرد و این کارت هم اجرا میکنه و خیلی بهتر ولی نمیدونم چرا قاطی کرده میاد دوره بره 10-15 فریم!!
با این حساب کرایسیس 3 رو روی حالت Ultra بازی میکنم کلا 28-31 فریم میده که به نظرم عالیه و اصلا پایینتر از 26 نمیاد توی صحنه های شلوغ و اکثر موقع ها روی 30 ثابته.
Call of duty mode 4 هم یه تست زدم دوره بره 200-590 فریم جواب میداد.
در بازی Bioshock ifinite هم مشکل فریم دارم و شده کمتر از 30 هم بره (روی حالت ultra یا very high) ولی نمیدونم چطوری توی بنچمارکش تا 120 فریم روی حالت ultra جواب میده...!13.gif

کلاک جی پی یو رو هم از 810 به 950 بالا بردم ولی بازم مشکل فریم داره در حالی که توی بازی کرایسیس فریم ثابت تر شده بود + بازی کال آف دیوتی فریم بالاتر رفت ولی بقیه بازیها هنوز مشکل دارم.
به نظرتون چه چیزی باعث شده که گرافیک نتونه حداکثر توان خودش رو نشون بده؟
مشخصات سیستم:
Cpu: Intel Core i7 2600k 3.40GHz
Ram: Corsair 4*2=8gb
Motherboard: Maximus IV Extreme 
VGA: Sapphire HD 7950 3GB GDDR5
Power: Cooler Master 750W GX

دمای قطعات هم عادیه و حداکثر دمای گرافیک توی اجرای کرایسیس 3 بود که تا 58( بدون روشن بودن کولر در اتاق) میرفت.

لینک به دیدگاه

درود عزیز درایور ها به روز هستن؟

ویندوز شما آپدیت شده؟قبلا فریم خوب میداد روی سیستم هیچ تغییری ایجاد نشده؟

اورکلاک؟؟؟هر یک از قطعات؟

لینک به دیدگاه

حتما یک بار درایور گرافیک رو پاک کنید و مجددا اخرین ورژن درایور رو بریزین ..........

اگر حل نشد با تعویض ویندوز 99.999999% حل میشه ........

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1- تست 3D 11 بگیر و عکسش رو بزار اینجا + تست 3D 13 اونم همیطور

2- فایل بنچمارک Bioshok infini ... رو هم بزار 

تا ببینیم تو کجا ها فریم افت می کنه

---------------------------------------

یه بار هم GPU-Z رو باز کن تو تب senosr بزارش بعد یه بازی رو اجرا کن و یه 5 دقیقه بازی کن بعد با Control + Tab از بازی بیا بیرون  و شات GPU-Z رو بزار این جا

لینک به دیدگاه

درود عزیز درایور ها به روز هستن؟

ویندوز شما آپدیت شده؟قبلا فریم خوب میداد روی سیستم هیچ تغییری ایجاد نشده؟

اورکلاک؟؟؟هر یک از قطعات؟

درود بر شما آقا حمید عزیز.

بله حمید جان به روز هستند و ویندوز هم که نسخه 2013 هستش و نذاشتم خود ویندوز، ویندوز رو آپدیت کنه. آره مشکلی توی فریم نبود و هیچ تغییری هم روی سیستم ایجاد نکردم.

کلا اورکلاک هیچ قطعه ای رو بلد نیستم انجام بدم ولی دیروز داشتم با Catalyst Control Center ور میرفتم دیدم میشه کلاک و مموری گرافیک رو بدون افزایش ولتاژ بالا برد و یه کلاک گرافیک رو از 810 به 950 بردم که ببینم این مشکل فریم رو حل کرد یا نه که دیدم بازم حل نشد و کلاکشو برگردوندم به حالت اول.

حتما یک بار درایور گرافیک رو پاک کنید و مجددا اخرین ورژن درایور رو بریزین ..........

اگر حل نشد با تعویض ویندوز 99.999999% حل میشه ........

پاک کردم و دوباره نصب کردم و ورژن هم آخرین ورژن هستش ولی بازم درست نشد.

اگر شد عوض میکنم حتما...

1- تست 3D 11 بگیر و عکسش رو بزار اینجا + تست 3D 13 اونم همیطور

2- فایل بنچمارک Bioshok infini ... رو هم بزار 

تا ببینیم تو کجا ها فریم افت می کنه

---------------------------------------

یه بار هم GPU-Z رو باز کن تو تب senosr بزارش بعد یه بازی رو اجرا کن و یه 5 دقیقه بازی کن بعد با Control + Tab از بازی بیا بیرون  و شات GPU-Z رو بزار این جا

3D mark رو تاحالا نداشتم و متاسفانه سرعت دانلود هم الان افتضاحه  فکر کنم تا 1 شب بتونم دانلودش کنم و تستشو بگیرم.

فایل بنچمارکشو پایین آپلود کردم و یه 4 تا عکس هم از gpu-z+ Catalyst Control Center گذاشتم بعد از انجام بازی مترو و کرایسیس و بنچمارک بایوشاک و توی حالت عادی گذاشتم... فریم مترو بین حداقل 6 و حداکثر 8-10 بود. فریم بایوشاک حداقل 58 و حالت عادی حدودا 70-88 بود و بیشترین 120 و کرایسیس هم 90 درصد مواقع 30-31.

عکس سمت راست: حالت عادی - عکس یکی مونده به سمت راست: بعد از بنچمارک بایوشاک - عکس یکی مونده به سمت چپ: بعد از تست 5 دقیقه ای کرایسیس - عکس سمت چپ: بعد از تست 5 دقیقه ای مترو Last light

post-12741-0-50172900-1369657784_thumb.png

post-12741-0-99335500-1369657911_thumb.png

post-12741-0-05340700-1369658141_thumb.png

post-12741-0-30575600-1369658516_thumb.png

DefaultPCBenchmarkMap-2013-05-27.16-37-23.rar

ویرایش شده توسط .Ali007.
لینک به دیدگاه

از دستاپت مشخصه که فقط اهل بازی هستی ویندوز عوض کن 64 بیت نصب کن مشکلت حل میشه

لینک به دیدگاه

من میخواستم چند وقت دیگه 7950 بگیرم با این تایپک مارو تو خریدش به شک انداختی :wacko:

ویرایش شده توسط ofenomeno
لینک به دیدگاه

علی جان یه حرفی یه بزرگی به من زد که میگفت هروقت یه قطعه ای مثل کارت گرافیک یا رم یا سی پی یو رو عوض میکنی ویندوز و هم باهاش عوض کن تا بهتر و روون تر باشه سرعت سیستمت...

منم پیشنهادم اینه که یک بار ویندوزتو عوض کنی و دوباره تست بگیری...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تست بایوشاکتون نرمال نرماله . اگر تو کرایسیس 3 هم 30 فریم رو Ultra بگیرین اینم نرماله ولی metro LL تون خیلی پایینه . میگم شما درایور رو دست کاری نمی کنید ؟ مثلا فکر کنم یسری اپشن داره کاتالیس که پرفورمنس رو بالا میبره . تو بخش گیمش  بود . V-sync هم کلا خاموش کن . مثلا برو هرچی AMD Optimise داره رو بکن اتو یا اپلیکیشن . ببین چی میشه تست های GPUZ هم نرمال بود هرچی هست داره درایور چت بازی در میاره

لینک به دیدگاه

درود بر شما آقا حمید عزیز.

بله حمید جان به روز هستند و ویندوز هم که نسخه 2013 هستش و نذاشتم خود ویندوز، ویندوز رو آپدیت کنه. آره مشکلی توی فریم نبود و هیچ تغییری هم روی سیستم ایجاد نکردم.

کلا اورکلاک هیچ قطعه ای رو بلد نیستم انجام بدم ولی دیروز داشتم با Catalyst Control Center ور میرفتم دیدم میشه کلاک و مموری گرافیک رو بدون افزایش ولتاژ بالا برد و یه کلاک گرافیک رو از 810 به 950 بردم که ببینم این مشکل فریم رو حل کرد یا نه که دیدم بازم حل نشد و کلاکشو برگردوندم به حالت اول.

پاک کردم و دوباره نصب کردم و ورژن هم آخرین ورژن هستش ولی بازم درست نشد.

اگر شد عوض میکنم حتما...

3D mark رو تاحالا نداشتم و متاسفانه سرعت دانلود هم الان افتضاحه  فکر کنم تا 1 شب بتونم دانلودش کنم و تستشو بگیرم.

فایل بنچمارکشو پایین آپلود کردم و یه 4 تا عکس هم از gpu-z+ Catalyst Control Center گذاشتم بعد از انجام بازی مترو و کرایسیس و بنچمارک بایوشاک و توی حالت عادی گذاشتم... فریم مترو بین حداقل 6 و حداکثر 8-10 بود. فریم بایوشاک حداقل 58 و حالت عادی حدودا 70-88 بود و بیشترین 120 و کرایسیس هم 90 درصد مواقع 30-31.

عکس سمت راست: حالت عادی - عکس یکی مونده به سمت راست: بعد از بنچمارک بایوشاک - عکس یکی مونده به سمت چپ: بعد از تست 5 دقیقه ای کرایسیس - عکس سمت چپ: بعد از تست 5 دقیقه ای مترو Last light

کرایسیس و بایوشاک طبیعین، همه چی رو که Ultra بزاری اونم روی 1080 خیلی فریم افت میکنه، مخصوصا با AA. ولی فیفا و مترو خیلی کم داده.

من میخواستم چند وقت دیگه 7950 بگیرم با این تایپک مارو تو خریدش به شک انداختی :wacko:

نه ایراد از 7950 نیست من 7870 دارم توی اون دو بازی خیلی بیشتر میگیرم.

مشکل دوستمونم احتمالا یه چیزی این وسط لنگه، که ایشالا حل میشه.

ویرایش شده توسط pKasra
لینک به دیدگاه

دوست عزیز یکی از دوست های من 7970  داشت اما یه بار اور کرد و از اون موقع کارت عجیب  شده مثل الکی پایین رفتن فریم و ........................

ولی پاورت هم خیلی عالیه برای اور نظر من اینه که یه بار درایورتو عوض کن و بعد تست 3DMARK11و بعد همFUTURMARKرو بزن

این دوست من هم  تنظیماتو گذاشت رو دیفالت و بعد یه بار هم کارتو در آورد از مادربرد و دوباره گذاشت سرجاش و کابل های برق رو بازدید کرد و دیگه مشکلش حل شد الان درایورش نسخه 13.1است . موفق باشی عزیز و به امید روزیکه کارت های ما مشکل خیلی واضح مثل روشن نشدن پیدا کنن تا این که آدمو بپیچونن چون اون موقع حد اقل گارانتی یه غلطی میکنه :unsure:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکل افت فریم از کرک بازی هست و به روز نبودن درایور

ویندوز رو هم هیچ موقع اگه لازم نداری اپدیت نکن چون با کرک بازیها به مشکل بر میخوری موقع اجرا هم انتی ویروست رو غیر فعال کن

من خودم الان با همین 7950 فیفا بر روی 60 پابته نه پایین میاد نه بالا میره مترو رو هم نزدیک 50 فریم البته با MSAA 2X می گیرم

لینک به دیدگاه

ویندوز رو عوض کردم - گرافیک رو در اوردم و مجددا گذاشتم سر جاش - ایندفعه درایور خود گرافیک رو نصب کردم (همون سی دی که همراشه و یه خورده ورژنش قدیمیه و مشکلی ایجاد نکرده تو بازی)  و مترو رو دوباره تست زدم با همون سیو و مرحله قبلی... به خوبی اجرا شد!!!(با تنظیمات very high و SSAA 2X)

فقط یه سوال: این SSAA چیه دقیقا؟

VSYNC هم همینطور...

اونوقت دوستان لینک دانلود یه برنامه رو برای نمایش فریم بدید ممنون میشم که ببینم دقیقا چقدر میده الان...

ویرایش شده توسط .Ali007.
لینک به دیدگاه

مشکل افت فریم از کرک بازی هست و به روز نبودن درایور

ویندوز رو هم هیچ موقع اگه لازم نداری اپدیت نکن چون با کرک بازیها به مشکل بر میخوری موقع اجرا هم انتی ویروست رو غیر فعال کن

من خودم الان با همین 7950 فیفا بر روی 60 پابته نه پایین میاد نه بالا میره مترو رو هم نزدیک 50 فریم البته با MSAA 2X می گیرم

بخاطر روشن بودن V-Sync هست که فریم روی 60 ثابت میمونه.

ویندوز رو عوض کردم - گرافیک رو در اوردم و مجددا گذاشتم سر جاش - ایندفعه درایور خود گرافیک رو نصب کردم (همون سی دی که همراشه و یه خورده ورژنش قدیمیه و مشکلی ایجاد نکرده تو بازی)  و مترو رو دوباره تست زدم با همون سیو و مرحله قبلی... به خوبی اجرا شد!!!(با تنظیمات very high و SSAA 2X)

فقط یه سوال: این SSAA چیه دقیقا؟

VSYNC هم همینطور...

اونوقت دوستان لینک دانلود یه برنامه رو برای نمایش فریم بدید ممنون میشم که ببینم دقیقا چقدر میده الان...

خب خدا رو شکر :)

SSAA مخفف Super-Sampling Anti-Aliasing، مدل پیشرفته تر AA و MSAA هست که کل صفحه رو مورد پردازش قرار میده و فقط محدود به لبه ها نیست...

همینطور تکسچر ها و حتی بر بعضی نقاط رنگها رو هم بهبود میبخشه. پس بدیهیه که بار خیلی بیشتری هم از دستگاه میکشه.

البته مقدار خیلی زیادش هم باعث ماتی تصویر میشه که از نظر من زیاد خوش آیند نیست.

VSYNC یا Vertical Synchronization، این تکنلوژی تعداد فریم در رفرش عمودی تصویر رو با Refresh rate مانیتورتون همسانسازی میکنه

فایدش جلوگیری از ایجاد خطوط و بریدگیهای افقی در تصویر میشه.

تجربه بهم ثابت کرده در بعضی جاها جلوی بروز باگهای گرافیکی رو هم میگیره... در BF3 خیلی کمکم کرد....

و عیبش هم معلومه دیگه، fps روی یه عدد ثابت میمونه...معمولا 60 هست که باز هم برای بعضی ها -مثل خودم- خوش آیند نیست.

توی بازی آنلاین 20 فریم بالاتر میتونه از خیلی چیزا آدمو نجات بده...

توجه کنید با فعال بودن VSYNC، فریم ممکنه بدلیل کمبود قدرت پردازش منابع پایینتر بیاد، ولی قطعا بالاتر نمیره.

موفق باشین :)

ویرایش شده توسط pKasra
لینک به دیدگاه

بخاطر روشن بودن V-Sync هست که فریم روی 60 ثابت میمونه.

خب خدا رو شکر :)

SSAA مخفف Super-Sampling Anti-Aliasing، مدل پیشرفته تر AA و MSAA هست که کل صفحه رو مورد پردازش قرار میده و فقط محدود به لبه ها نیست...

همینطور تکسچر ها و حتی بر بعضی نقاط رنگها رو هم بهبود میبخشه. پس بدیهیه که بار خیلی بیشتری هم از دستگاه میکشه.

البته مقدار خیلی زیادش هم باعث ماتی تصویر میشه که از نظر من زیاد خوش آیند نیست.

VSYNC یا Vertical Synchronization، این تکنلوژی تعداد فریم در رفرش عمودی تصویر رو با Refresh rate مانیتورتون همسانسازی میکنه

فایدش جلوگیری از ایجاد خطوط و بریدگیهای افقی در تصویر میشه.

تجربه بهم ثابت کرده در بعضی جاها جلوی بروز باگهای گرافیکی رو هم میگیره... در BF3 خیلی کمکم کرد....

و عیبش هم معلومه دیگه، fps روی یه عدد ثابت میمونه...معمولا 60 هست که باز هم برای بعضی ها -مثل خودم- خوش آیند نیست.

توی بازی آنلاین 20 فریم بالاتر میتونه از خیلی چیزا آدمو نجات بده...

توجه کنید با فعال بودن VSYNC، فریم ممکنه بدلیل کمبود قدرت پردازش منابع پایینتر بیاد، ولی قطعا بالاتر نمیره.

موفق باشین :)

یه دنیا ممنون از راهنماییتون دوست عزیز.

برنامه فریم هم تونستم گیر بیارم و مشکلم تا الان فعلا حل شده.

با تشکر از همه ی دوستان.

لینک به دیدگاه

دوست من شما که 7950 داری یه تست از 3dmark11 میزاری ببینم امتیاز این کارت چقده ؟

من خودم msi 7950 oc @ 830 core clock دارم اما امتیاز گگرافیک حدود 7880 می باشد .

سی پی یو هم 3570 دارم و گلوگاه ایجاد نمیکنه .

امتیاز این کارت چقد باید باشه ؟

لینک به دیدگاه

آقا يه وين 8 نصب كن تمام آبديتهاى موجود از نرم افزارهاى C+ ، فريم ورك ، دايركس ، ويندوز ، و كارت گرافيك مخصوصا رو نصب كن يه دستى هم رو سيستم بكش از گردو غبار خالى بشه يه صلوات بفرست روش يه فوت بكن ايشالا هدايت ميشه...

لینک به دیدگاه

آقا يه وين 8 نصب كن تمام آبديتهاى موجود از نرم افزارهاى C+ ، فريم ورك ، دايركس ، ويندوز ، و كارت گرافيك مخصوصا رو نصب كن يه دستى هم رو سيستم بكش از گردو غبار خالى بشه يه صلوات بفرست روش يه فوت بكن ايشالا هدايت ميشه...

تکبیر:دی

مشکلشون حل شده گویا:دی

لینک به دیدگاه

• 8 ماه بعد...

دلیل بعدی در افت فریم دما ومیزان حرارت درون کیس هست

پیشنهاد میکنم از یک فن به عنوان کمکی برای خنک کردن gpu گرافیک استفاده بشه من هم مشکل افت فریم رو در بعضی بازیها شاهد بودم چون هر چه مدت بیشتری از کار کردن گرافیک در طول پروسه یه بازی میگذره مسلما دمای بیشتری خواهد داشت

گرافیک من با یه فن 9 سانت که روبه روی کارت و جلوی هد سینک گذاشتم مشکل لگ زدن و فریم بهبود بخشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش خرداد ،بهار ،بهمن ، زمستون ،این وقت شب ،زیرخاکی...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...