رفتن به مطلب

مشکل Black Screen بجای صفحه Welcome بعد از نصب درایور کارت گرافیک

mm65
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام. :)

چند ماهی میشه که وقتی ویدنوز نصب میکنم,و درایورهای مربوط هم نصب میکنم بالافاصله بعد از نصب درایور کارت گرافیک که ریستارت میشه سیستم,دوباره که بالا میاد بجای صفحه خوشامد گویی (که بعد از نمایش لوگوی ویندوز نشون داده میشه) با یک صفحه سیاه مواجه میشم و بعدش وارد دسکتاپ میشه.وقتی وارد دسکتاپ میشه هیچ مشکلی نیست.ولی تا قبل از ورود به دسکتاپ حدود 2 ثانیه صفحه سیاه میشه.

در واقع دیگه خبری از صفحه خوش آمد گویی ویندوز نیست!

سیستم مشکلی نداره و در تست ها هم بسیار خوب(حتی بهتر از نمونه های مشابه) عمل میکنه ولی این که در حد 2 ثانیه صفحه سیاه میشه و بعدش وارد دسکتاپ میشه اعصابم رو خورد کرده!

اما کارهایی که انجام دادم ولی مشکل حل نشد :

1-از دو ویندوز7 آلتیمیت دیگه استفاده کردم.

2-از فعال ساز های مختلف ویندوز7 استفاده کردم.حتی از ویندوز ک*ر*ک نشده استفاده کردم.

3-بایوس مادربرد رو آپدیت کردم و حتی با مادربرد دیگه هم امتحان کردم.

4-با 4 نوع ssd مختلف تست کردم و یک hdd که ویندوز رو روی هر 5 تا نصب کردم و تست کردم

5-با دو تا کارت گرافیک انویدیا و حتی خود کارت آنبورد CPU که 3770K هستش امتحان کردم.در هر سه حالت بعد از نصب درایور این اتفاق می افته(با کرات amd امتحان نکردم چون نداشتم)

6-جای رم ها رو عوض کردم و حتی با چند رم مختلف با فرکانس های مختلف انجام دادم.از باس 1600 تا 2133

7-چون هم مادربرد و هم گرافیک MSI هستند,تمام درایورها و بایوس رو با Live Update 5 شرکت MSI به روز رسانی کردم.

8-تمام قعطات رو از کیس خارج کرده و باز کردم روی یک پارچه نرم ابریشمی دوباره اسمبل کردم

-------------------

همونطور که گفتم تا قبل از نصب درایور کارت گرافیک مشکلی نیست.بعد از نصب درایور هم سیستم از لحاظ کارایی هیچ مشکلی نداره ولی اینکه صفحه Welcome به یک صفحه سیاه تبدیل شده برام جای سوال داره.

در فروم های خارجی پرسیدم گفتند درایورهای انویدیا بعد از ورژن 266.58 این مشکل رو دارند! ولی خوب من با گرافیک آنبورد 3770k هم تست کردم همین Black Screen بود!

تنها چیزی که عوض نکردم CPU بوده! که فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه چون نه اورکلاک کردم تا بحال نه اینکه تحت فشار قرار گرفته.باز هم تاکید میکنم تا چند ماه پیش صفحه خوش امدگویی بود و خبری از صفحه سیاه نبود.

---------------

بعد از این همه قصه :D  ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی کنن که چرا اینطوری شده؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینکه چرا اینطوری شده مشخصا دایور هست حالا یا مشگل خود درایور یا خراب کردن منابع وین یا ناسازگاری . حرکت 1: تو کامند پرومپت مد ادمین sfc /scannow حرکت 2: تو بایوس قسمت Plug And Play O/S (Advanced > PCI/PnP Settings) رو روی NO ست کن و همینطور اگر چیپ آنبورد داری قسمت Initiate Graphic Adapter (Advanced > Chipset Settings > North Bridge Chipset Configuration) اگر روی PEG/PCI هست به PCI/PEG تغییر بده .

لینک به دیدگاه

مجید جان این که گفتی نمایش داده نمیشه یک مزیت بسیار بزرگ هست! من هر کاری میکنم رو مین جدید اون صفحه رو رد کنم رد نمیشه:D

این یعنی سرعت SSD شما به حدی بالاست که مجال دیده شدن آن صفحه که برای لود کردن برنامه ها و start up هستش دیده نمیشه و سریع رد میشه.

حال چرا بعد نصب درایور گرافیک این اتفاق می افته؟ به این خاطر هست که در اون شرایط یعنی سیستم بهینه شده و دیگه زمانی جهت چک کردن display driver و ... صرف نمیشه.

این تاپیک رو ببین

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=15974&hl=

ویرایش شده توسط central_core
لینک به دیدگاه

مجید جان این که گفتی نمایش داده نمیشه یک مزیت بسیار بزرگ هست! من هر کاری میکنم رو مین جدید اون صفحه رو رد کنم رد نمیشه :D

این یعنی سرعت SSD شما به حدی بالاست که مجال دیده شدن آن صفحه که برای لود کردن برنامه ها و start up هستش دیده نمیشه و سریع رد میشه.

دقیقا...منم به این پی بردم...

من که فکر نمیکنم این یه مشکل باشه...

ویرایش شده توسط ᗰOHᗩᗰᗩD
لینک به دیدگاه

من از برنامه Logon Screen استفاده میکنم، اگر راهکارهای اساتید جواب نداد یه تست بزن شاید با تصویر Customized شده ظاهر شد.

لینک به دیدگاه

سلام دوسته من من هم صفحه welcome رو نمیبینم حدس میزنم بخاطر همین باشه و سرعت پاسخگویی مانیتور دوسته من. البته اگر قبلا هم ssd داشتید و صفحه welcome رو میدیدی باید دوستان کمکت کنن.

لینک به دیدگاه

سلام دوسته من من هم صفحه welcome رو نمیبینم حدس میزنم بخاطر همین باشه و سرعت پاسخگویی مانیتور دوسته من. البته اگر قبلا هم ssd داشتید و صفحه welcome رو میدیدی باید دوستان کمکت کنن.

نه دوست من...

سرعت پاسخ گویی مانیتور به قبل از ورود به ویندوز مربوط میشه...دقیقا جایی که لود ویندوز متوقف میشه و بعد لوگوی ولکام میاد(اونجا تصویر قط میه و دوباره وصل میشه)

لینک به دیدگاه

درود مجید جان

تقریبا خودت همه کارهارو کردی!دیگه کاری نمونده!

میتونی یه ویندوزxp نصب کنی ببینی چطوره؟؟؟

تو اونجا مشکلی نیست؟

یه کار دیگه هم بکن!

ssd رو کلا قطع کن و روی هارد مکانیکی ویندوز بزن ببین چی میشه!

لینک به دیدگاه

کار ندارم مجید جون، از اون ایرادات ... تخیلیه ها... چون اصن مهم نیست ..... ولی تمام مدت تو ذهنته .... رو اعصابته ..... حتی کرایسیس 3 رو با 90 فریم هم بازی کنی و تاپ رکورد های HWBOT رو همه رو بزنی بازم اصن حال نمیکنی چون همهش ذهنت مشغول صفحه Welcome که نمیینی، انگار ویندوز 98 رو کومودر 100 داری. یکی نیست بگه صفحه Welcome نیست که نیست به درک .... فدای یه تار موت. اصن ارزشش رو نداره یه لحظه فکرت رو بهش بدی. کل ویندوز و تسک بارش کجای زندگیمونو میگیرن که صفحه Welcomesh بخواد بگیره. والا!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوباره

اول از همه لازم میبینم از همه دوستان خوبم که زحمت کشیدن راهنمایی کردن و نظر دادن تشکر کنم.

من بعد از اینکه نظرات همه خوبان رو خوندم , قبل از هر چیزی رفتم به تاپیکی که امین عزیز لینک داده بود:

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=15974&hl=

و بعد از دانلود ویدئوی امین,به این نتیجه رسیدم که دقیقاً استارت آپ ویندوز من هم همینطوریه! البته دیگه لوگوی MSI دیده نمیشه(اونجا لوگوی ROG هم بالا می آمد) و شاید 2 ثانیه از اون ویدئو زودتر بالا میاد.ولی مثلاً همونجا که چهار رنگ به هم برخورد میکنن و لوگوی ویندوز7 رو تشکیل میدن,مثل همون ویدئو قبل از برخورد چهار رنگ زود ویندوز بالا میاد و وارد دسکتاپ میشه.(اینم قبلاً به عنوان یک مشکل میدونستم!)

متاسفانه من الان ماه هاست دارم تو فروم ها میگردم و فکر میکردم مشکل از سیستم هست.از چند تا از دوستان هم پرسیدم بهم میگفتن ویندوزت بد نصب شده و درایور مشکل داره و برق به بوردت نمیرسه و غیره ....

اگه بهتون بگم چند ساعت و چند روز و چند ماه روی این مسئله کار کردم و جون کندم تا ببینم مشکل از کجاست,باور نمیکنید B)

به قول آرمین از اون ایرادات ....تخیلیه. اتفاقاً چند روز پیش دیدم یه صدای عجیبی از کیس میاد! انگار پره های فن به چیزی گیر میکنن.تمام کیس رو زیر و رو کردم ولی متوجه نشدم مشکل از کجاست.تا اینکه میخواستم برم سر کار که پرده اتاق رو دادم کنار بیرون ببینم هوا ابریه بارون میاد چه خبره خلاصه؟!

که ناگهان دیدم دو تا کفتر چاهی پشت پنجره مشغول کار خیر هستن! و صدای بال و پر زدن اونها بوده و من به اشتباه فکر کرده بودم صدای پره های فنه.

خلاصه حساسیت های بیجا و بیخودی دارم که فقط باعث اعصاب خوردیه خودم میشه و همونطور که آرمین جان هم گفت هیچوقت از سیستم لذت نمیبرم :(

لینک به دیدگاه

مجید جان خدارو شکر که مشکل خاصی نبوده

غم مخور چون می گذرد!مثل تمام اتفاقات  خوب و بد دیگه!

سعی کن لذت ببری!

لینک به دیدگاه

عاره بابا....برو با SSD هات فخر بفروش سرعت ویندوز من اینقدر بالاست که فقط صفحه سیاه نشون میده بعد یهو ویندوز بالا میاد....

میشه یه بنچ مارک هم ازش بزاری؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون حمیدجان

والا هنوزم متقاعد نشدم که مشکلی نیست ولی بعد از دیدن ویدئوی امین جان الان احساس میکنم مشکلی نیست :دی ;)

لینک به دیدگاه

ممنون حمیدجان

والا هنوزم متقاعد نشدم که مشکلی نیست ولی بعد از دیدن ویدئوی امین جان الان احساس میکنم مشکلی نیست :دی ;)

خواهش مجید عزیز

اون لحظه چشماتو ببند یا چشمک بزن بهش تو حالشو بگیر :دی

لینک به دیدگاه

خواهش مجید عزیز

یا این که میتونی بری دستشویی و بیای ببنی ویندوزت بالا اومده...مثه من :D

لینک به دیدگاه

حالا بازم خوبه الان خیالت کمی آسوده شد :)

منم مثل خودتم. ولی خوب، کاریش نمیشه کرد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
عاره بابا....برو با SSD هات فخر بفروش سرعت ویندوز من اینقدر بالاست که فقط صفحه سیاه نشون میده بعد یهو ویندوز بالا میاد....

میشه یه بنچ مارک هم ازش بزاری؟؟؟

والا سرعتش که خوب نیست زیاد.ضمن اینکه فریمور 1.04 هم پلکستور برای دانلود قرار داده ولی من دیگه آپدیت نکردم الان ورژن 1.02 هست.

این تست رو الان گرفتم که ویندوز روشه.البته باید به عنوان پرایمری باشه و تست گرفت :

ggi0lmm5wrwwp0qpp5od.jpg

خواهش مجید عزیز

این دفعه تست میکنم شاید این روش جواب بده :D

حالا بازم خوبه الان خیالت کمی آسوده شد :)

منم مثل خودتم. ولی خوب، کاریش نمیشه کرد.

بله آرمین جان ما که همیشه در پ.خ مزاحمت میشیم حالا هم که در تاپیک به صورت علنی.

-------------

دوستان + ها تموم شد ایشالا پس فردا لایک میکنم :wub:

لینک به دیدگاه

والا سرعتش که خوب نیست زیاد.ضمن اینکه فریمور 1.04 هم پلکستور برای دانلود قرار داده ولی من دیگه آپدیت نکردم الان ورژن 1.02 هست.

این تست رو الان گرفتم که ویندوز روشه.البته باید به عنوان پرایمری باشه و تست گرفت :

ggi0lmm5wrwwp0qpp5od.jpg

سرعتش خوب نیست این مجید؟؟؟؟ :angry:

ما اینجا آرزومونه یه چنین چیزایی داشته باشیم...اونوقت شما 4تا SSD رو SLIمیکنید :D :lol:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
 سرعتش خوب نیست این مجید؟؟؟؟ :angry:

ما اینجا آرزومونه یه چنین چیزایی داشته باشیم...اونوقت شما 4تا SSD رو SLIمیکنید :D :lol:

سرعت رایتش پایینه البته زیاد مهم نیست.سرعت read برای اجرا مهمه

یدونه بیشتر نیست :)

لینک به دیدگاه

ممنون حمیدجان

باز جهت اطمینان خاطر ویندوز رو روی یه هارد مکانیکی نصب کن . میبینی که حداقل 10 ثانیه اون صفحه رو نشون میده.

ویرایش شده توسط central_core
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
باز جهت اطمینان خاطر ویندوز رو روی یه هارد مکانیکی نصب کن . میبینی که حداقل 10 ثانیه اون صفحه رو نشون میده.

درسته امین جان با هارد 5200 دور امتحان کردم همش Welcome بود :)

ولی اگه میشد حداقل این صفحه سیاه دیده نشه خیلی بهتر بود.یعنی بعد از لوگوی ویندوز مستقیم بره تو دسکتاپ! تنظیم خاصی داره که اینطوری بشه؟

لینک به دیدگاه

اگر هم میخوای همش ویندوزتو خاموش نکن...

بزارش رو حالت SLEEP تا هم زودتر بیاد بالا هم اون صفحه رو نمیبینی...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...