رفتن به مطلب

بررسی کارایی گرافیک مجتمع پردازنده اینتل Core I7 4770K

Recommended Posts

مصرف :

wh.png

مادامی که AMD این عقب افتادگی رو جبران نکنه اینتل هم همینه برنامه اش !

دونسل از  سندی بریج ها میگذره و میبینید پیشرفتها خیلی چشمگیر نبوده مخصوصا در پردازش که کار اصلی یک پردازنده هست.

پیشرفت در زمینه اورکلاک خود پروسوسر و همینطور رم یا افزایش قدرت IGP که رسما بدرد هیچ یک از بازی های روز نمیخوره پیشرفتی نیست که برای عمده کاربران حائز اهمیت باشه و اونها رو به فکر تعویض پلتفورم بندازه؛مخصوصا که این پیشرفت در کنارش یکسری نکات منفی مثل افزایش وحشتناک دما رو هم به دنبال داشته باشه !

جانـــــــــــــــــم ؟؟؟

من چشمم اشتباه می بینه یا توی عکس اشتباه نوشته شده؟  :blink:  نوشته 4700K ! مگر اسمش 4770K نیست؟ این اشتباه از تامز هاردور بعید بود!

ویرایش:

اینم لینک از سایت اصلی که ظاهراً درسته توی عکس ها نوشته i7 4700K :wacko:

http://www.tomshardware.com/reviews/core-i7-4770k-haswell-review,3521-18.html

ویرایش شده توسط OC_King
لینک به دیدگاه

درسته که مثل انویدیا با این کارش میخواد دزدی کنه اما این دلیل نمیشه که از اینتل متنفر بشیم. مطمئن هستم با نسل بعد از این هازول( هاسول یا هرچیز دیگه) قدرت رو به اووجش میرسونه که راحت در هر زمینه ای بیشتر از 30 درصد از هازول و ivy افزایش کارایی داشته باشه

بله، شاید در نسل های پنجم و ششم که Broadwell  و Skylake نام گرفته و فناوری ساخت آن 14 نانومتری می شود دوباره قدرت پردازنده ها رو به بالاترین حد ممکن برسونه. در ضمن نسل پنجم در ژوئن سال 2014 و و ششمین نسل در سال 2015 معرفی می شوند. هم چنین در هفتین نسل که Skymont نام گرفته با فناوری ساخت

10 نانومتری ساخته می شوند و در سال 2017 عرضه می شوند و سی پی یو های 5 نانومتری نیز در سال 2019 ساخته می شوند. ( کل تاریخچشون رو گفتم  :D  :lol:  )

لینک به دیدگاه

خلاصه که اگه برای Haswell مادربورد 1150 نخری ، مجبور میشی برای BroadWell مادربورد 1150 رو بخری.

چون نسل بعدی هم سوکتش 1150 هست.

به هر حال من که منتظر Richland های AMD هستم.

لینک به دیدگاه

این هم نتیجه حماقت مجدد اینتل به خاطر استفاده مجدد از خمیر سیلیکون در داخل CPU :

attachicon.gifimage100 (2).png

میبینیم که حتی کولری مثل Noctua NH-D14 هم نتونسته CPU رو در 4.7GHz زیر 100 درجه!!!! نگه داره!!

البته ولتاژی که CPU-Z نشون میده اشتباهه و ولتاژ واقعی 1.425 بوده در این تست!! و به گفته GURU3D مینیمم ولتاژ مورد نیاز برای پایداری سیستم بوده

با این حساب کلا اصلا نمیصرفه کسی بخواد ماربرد و سی پی یوش رو عوض کنه با توجه به دمای سی پی یو

این پلتفرم بیشتر به درد اورکلاکر ها میخوره اونم زیر نیتروژن !!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
جانـــــــــــــــــم ؟؟؟

من چشمم اشتباه می بینه یا توی عکس اشتباه نوشته شده؟  :blink:  نوشته 4700K ! مگر اسمش 4770K نیست؟ این اشتباه از تامز هاردور بعید بود!

ویرایش:

اینم لینک از سایت اصلی که ظاهراً درسته توی عکس ها نوشته i7 4700K :wacko:

http://www.tomshardware.com/reviews/core-i7-4770k-haswell-review,3521-18.html

سوتی زیاد میدن این سایت ها...

مشکلی نداره خودت رو ناراحت نکن.چون تو خط بالاش 4770K رو نام برده.اشتباه تایپی هست.

لینک به دیدگاه

صبر کنید Broadwell با معماری 14 نانو متر بیاید 

فعلا برای گرافیک ارزش تعویض سی پی یو نیست 

چون گرافیکش به درد هیچ کدوم بازی های جدید نمی خورد .

فکر کنم یک دلیل خاصی بوده که اینتل از لحیم استفاده نکرده و باز خمیر را به کار برده ساده بشه حدس زد راحتی استفاده از خمیر است 

و الا یک کمپانی بزرگ مثل اینتل یک اشتباه را که مدام تکرار نمیکند 

احتمالا استفاده از لحیم زیر his مشکلاتی در بر داشته  درسته توی اور کلاک دما بالایی دارید ولی اینتل عموم مصرف کننده در نظر میگیرد.

یک نفر بیشتر تحقیق  کند که چرا اینتل باز از خمیر سیلیکون استفاده کرده

لینک به دیدگاه

صبر کنید Broadwell با معماری 14 نانو متر بیاید 

فعلا برای گرافیک ارزش تعویض سی پی یو نیست 

چون گرافیکش به درد هیچ کدوم بازی های جدید نمی خورد .

فکر کنم یک دلیل خاصی بوده که اینتل از لحیم استفاده نکرده و باز خمیر را به کار برده ساده بشه حدس زد راحتی استفاده از خمیر است 

و الا یک کمپانی بزرگ مثل اینتل یک اشتباه را که مدام تکرار نمیکند 

احتمالا استفاده از لحیم زیر his مشکلاتی در بر داشته  درسته توی اور کلاک دما بالایی دارید ولی اینتل عموم مصرف کننده در نظر میگیرد.

یک نفر بیشتر تحقیق  کند که چرا اینتل باز از خمیر سیلیکون استفاده کرده

ممنون دوست عزیز

اما IHS درست است، HIS وجود خارجی ندارد.  ^_^

لینک به دیدگاه

يادمه پارسال هم يه خبر خونده بودم كه AMD ميخواد براى امسال چيپهاى 1090 ايكس و اف ايكس رو بزنه ولى امسال اومد نصفشم گذشت ولى خبرى نشد دنيا رو چه ديدى شايد AM4 زد رو رمهاى DDR4 ما هم صفائى كرديم...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

با این درجا زدنی که اینتل کرده فرصت خوبیه برای ای ام دی که باید به نحو احسنت استفاده کنه و خودشو برگردونه به گردونه رقابت... :unsure:

لینک به دیدگاه

قابل توجه بعضى از دوستان اين سى پيو در فريم دهى و تستهاى انجام شده بازيها هم تأثير بهترى نسبت به 3770k داره...

http://www.sakhtafzarmag.com/news/digital-news-hardware/19765--core-i7-4770k-core-i7-3770k.html

چه ميشه كرد اول و آخرش شركتها حتى براى چاپيدن مردم هم بيان ما دنبال رو بروز بودن و تكنولوژى هستيم حتى اگه اشتباه هم باشه يجور مثل اعتياد ميمونه بعضى از دوستان منظورمو خوب ميدونن...

لینک به دیدگاه

باور کنید اینا همین الان cpu های پیکو متری رو ساختن یا دارن روش کار میکنن فقط نمیدن تو بازار تا خوب فروش کنن و تا اونجایی که جا داره کشش بدن.

لینک به دیدگاه

واقعا نمیدونم اینتل با این گرافیک مجتمعش میخواد چه کار کنه

خودشو کشته با کلی دالام دولومب سی پی یو داده با گرافیک در حد GTX 520 یا 6450

که چی بشه ؟؟ مثلا چقدر میخواد از مصرف انرژی کم بشه ؟

یا چقدر ارزونتر در بیاد ؟

حالا فرض که هدف از گرافیک مجتمع مصرف پایین حجم کم و قدرت بیشتر برای استفاده در لپتاپها و این ها باشه موندم چرا خوره های بازی که سیستم دارند مثل اسب!!! .  باید در ولع این سی پی یو ها باشند

اصلا مگه AMD خیری از APU هاش دید که اینتل ببینه ؟؟

اصلا اینتل رو چه به گرافیک و گرافیک بازی ها

بجای وقت تلف کردن خودش و ماها و حدر دادن پول ماها بجای این سی پی یو ها با گرافیکهای مسخره بشینه چارتا پروسسور خفن واسه تبلتها و موبایلها بزنه بلکه این ARM انقدر نزنه تو سرش

اینتل به حرف ماها گوش نمیده که ما انقدر عقبیم دیگه :) والا

ویرایش شده توسط salmanclever
لینک به دیدگاه

arm  یک معماری متفاوت هست . من که معماری کامپیوتر و میکرو پروسسور پاس کردم می دونم

arm  در مصرف انرژی خیلی بهینه است 

شما فکر میکنید اگر اینتل تو گوشی تون بود یک روز شارژ نیگر میداشت 

اینتل به فکر الترا بوک ها است فعلا  . تو فکر گوشی زیاد نرفته کار خوبی هم میکنه  اونجا arm  کار خودشو میکنه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...