رفتن به مطلب

2500 temps

Recommended Posts

آقا من یه cpu 2500 دارم که ضریب بسته هست و اصلنم اورش نکردم.یه 30 دقیقه با پرایم 95 ازش تست گرفتم این شد نتایجش :به نظرتون دما بالا نیست؟فن استوک.

http://upload7.ir/images/02342618411487222265.jpg

لینک به دیدگاه

دماها بالا هستند.

شما با نرم افزار Core Temp هم یک تست بگیر. ببین دما ها همینه ؟ دستت رو آروم بدون اینکه بجایی بخوره بگذار بقل هیت سینک روی CPU ببین دما حدوداً 80 درجه هستش یا نه. اگر خنک تر از 80 به نظرت رسید ، باید خمیر زیرش رو عوض کنی. بایوس مادربرد بعضی وقت ها سنسورهای دما رو درست کالیبره نمی کنه و ممکن دماها بعد از آپدیت بایوس مادربرد درست بشه. @};-

لینک به دیدگاه

من با نرم افزار core temp هم یه تست گرفتم این دفعه دمای هسته ها از 79 تجاوز نکرد.به غیر از خمیر سیلیکون ممکنه دلیل دیگه ای داشت باشه؟

دلیل اختلاف بین نرمافزار reltemp و coretemp چیه؟

لینک به دیدگاه

Hwmonitor معمولاً بالاتر از Coretemp و Realtemp دماها رو نشون می ده. ببینید شما چندتا سنسور دارید ، یک سنسور داخلی پردازنده هستند که یکی دمای کلی پردازنده رو نشون می ده (Package temp) و یکی دمای تک تک کور ها رو . یک سنسور دیگه ای دارید که زیر سوکت پردازنده و روی مادربرد هستش. هر کدوم از این برنامه ها بعضی از این سنسورها و یا میانگین دما رو نشون می دن و رفرش سیکل تایم (زمان بروز رسانی دما) خودشون رو دارند. من خودم به شخصه Core temp رو معیار خودم می دونم ...

بله عامل دیگه که توی پست اول هم گفتم بایوس مادربرد هستش. یکی از دلایل اصلی که تولید کننده ها بایوس بردهاشون رو بروز می کنند و توی سایتشون قرار می دن همین کالیبره کردن سنسورها هستش.

1) بایوس رو آپدیت کن

2) دستت رو بگذار بقل سینک ببین دما بالاست یا نه.

@};-

لینک به دیدگاه

بایوس رو آپدیت کردم توفیری نکرد.

فک کنم به خاطر خمیر سیلیکون باشه چون این اواخر خمیر گیرم نیومد مجبور شدم از این خمیرای ارزون قیمت  1000 تومنی بزنم.

کلاً دما نباید از چند عبور کنه؟

لینک به دیدگاه

پس حتماً بخاطر اون خمیرتون هستش یا اینکه خنک کننده درست نشسته روی پردازنده !!!

دما رو نمی شه نسخه درستی براش پیچید چون به دما اتاقتون ، کولینگ کیستون ، رطوبت هوا ، نوع مادربرد و بایوس و خمیر سلیکون و ... خیلی دیگه از عوامل بستگی داره. ولی به شخصه فکر می کنم با کولر استوک در شرایط نرمال با دمای اتاق 25 درجه، دما نبایستی از 65 تا 68 درجه توی لود تجاوز کنه !!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...