رفتن به مطلب

سوال

Recommended Posts

یه سوال

من همین چند روز پیش دو تا رم1 گیگ باس 800 کینگستون خریدم و انداختم رو مادربرد asrock p43twins اما موقع بالا اومدن ویندوز صفحه آبی میاد و بعضی وقت ها ک ویندوز میاد بالا همون اول گیر میکنه . مشکل از چیه ؟ الان با رم 512 کینگ باس 667 کار میکنم مشکلی ندارم

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

اول ببیند رم ها که شما خریدید دوال چنل هستن یا نه

اگر دوال چنل هستن دوتاشون رو در اسلات هم رنگ بزنید ( مثلان دوتاشن رو بزنید تویه دوتا اسلات زرد رنگ)

ولی اگر دوال چنل نیستن

هر دو رو در اسلات غیر هم رنگ بزنید و دوتاشون رو جفنت هم در کنار بزنید

با تشکر

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

رم ها نه تک تک نه دو تایی با هم رو هیچ اسلاتی کار نمیکنند وسط کار با ویندوز ارور صفحه آبی میاد و ریست میکنه و بعضی وقت ها همون اول کار ریست میکنه اما تو setup رم ها رو میشناسه و تاخیرو نشون میده . رم ها رو رو یه سیستم دیگه چک کردم بدون مشکل کار میکنه کسی میتونه بگه مشکل از چیه ؟ تا حالا با همچین موردی برخورد نکرده بودم . رم های باس 667 کینگ انداختم 512 مگ داره کار میکنه

لینک به دیدگاه

رم ها نه تک تک نه دو تایی با هم رو هیچ اسلاتی کار نمیکنند وسط کار با ویندوز ارور صفحه آبی میاد و ریست میکنه و بعضی وقت ها همون اول کار ریست میکنه اما تو setup رم ها رو میشناسه و تاخیرو نشون میده . رم ها رو رو یه سیستم دیگه چک کردم بدون مشکل کار میکنه کسی میتونه بگه مشکل از چیه ؟ تا حالا با همچین موردی برخورد نکرده بودم . رم های باس 667 کینگ انداختم 512 مگ داره کار میکنه

دوست عزیز بایوس خود را اپدیت کنید تا Uptimized بشه.بعد تست کنید نتیجه رو اطلاع بدید

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

ببین یه رم غیر از مدل خودتون پیدا کنید و بزارید روی سیستمتون ببنید بازم همین مشکل هست

و اگر هست برید به سایت مادربردتون و اخرین ورژن اپدیت بایوس خودتون رو دانلود و بعد نصب کنید

اگر بازهم مشکلی پیش امد احتمالااش هست که اسلات رم خراب شوده باشند ببریدش شرکت گارانتی اگر گارانتی داشته باشه

با تشکر

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بایوس خود را اپدیت کنید تا Uptimized بشه.بعد تست کنید نتیجه رو اطلاع بدید

آخرین ورژن بایوس مادربردم همونیه که در سایت asrock ریلیز شده شده Version 2 تاریخ 12/23/2008 نیازی به update هست ؟

http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=P43Twins1600&s=775

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

ببین یه رم غیر از مدل خودتون پیدا کنید و بزارید روی سیستمتون ببنید بازم همین مشکل هست

و اگر هست برید به سایت مادربردتون و اخرین ورژن اپدیت بایوس خودتون رو دانلود و بعد نصب کنید

اگر بازهم مشکلی پیش امد احتمالااش هست که اسلات رم خراب شوده باشند ببریدش شرکت گارانتی اگر گارانتی داشته باشه

با تشکر

دوتا رم دوال گرفتم اگه مشکل داشت باید یکیش میداشت که هر دوشون مشکل دارن ولی از همون برند با باس 667 انداختم کار میکنه 512 مگ . اگه اسلات خراب بودن که با رم 512 مگ بالا نمی اومد

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

بزار یه توضیح بدهم

شما می فرمایید

که رمتون هاتون انداختین روی یه سیستم دیگه مشکلی نداشت

اون وقت یک مدل رمه دیگه انداختید روی مادربردتون مشکلی نداشت؟

احتمالش هست که سیستم شما با رم ها شما هماهنگ نباشه

حالا رمتون رو چند وقت خرید و از همون اور که خریدید این مشکل براتون پیش امده یا قبلان همین مشکل رو داشتید ؟

راستی دوست من ببخشید که این رو می گم نحویه اپدیت بایوس رو توسط مادربرد خودتون رو بلد هستید ؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

بزار یه توضیح بدهم

شما می فرمایید

که رمتون هاتون انداختین روی یه سیستم دیگه مشکلی نداشت

اون وقت یک مدل رمه دیگه انداختید روی مادربردتون مشکلی نداشت؟

احتمالش هست که سیستم شما با رم ها شما هماهنگ نباشه

حالا رمتون رو چند وقت خرید و از همون اور که خریدید این مشکل براتون پیش امده یا قبلان همین مشکل رو داشتید ؟

راستی دوست من ببخشید که این رو می گم نحویه اپدیت بایوس رو توسط مادربرد خودتون رو بلد هستید ؟

مدل دیگه ای ننداختم همون برند کینگ ولی با باس کمتر و حافظه کمتر .

سیستم رو چند روزه که جمع کردم از همون اول مشکل داشت که موقع نصب ویندوز xp وسط کپی فایل ها تو صفحه آبی رور retry میداد مثل اینکه سی دی خش داره و قابل خوندن نیست که بعد فهمیدم برای رم هاست و رم ها رو عوض کردم و ویندوز نصب شد بماند این وسط یه ضرر کردیم و فکر کردم دی وی دی رایتر خراب شده رفتم یکی دیگه خریدم .

فایل ویندوز بایوس مادربردمو گرفتم ولی موقع نصب رفتم ستاپ دیدم آخرین ورژن بایوس رو مادربردم نصبه و دیگه آدیتش نکردم . برای من مشکل جدیدیه که تاحالا باهاش برخورد نکردم .

لینک به دیدگاه

سلام

راستش من کمی گیج شوده

شاید توانایی من تا همین قدر هست

باید خودتون بیشتر تلاش کنید

سعی کنید بیشتر تست انجام بدید

تا بفهمید مشکل از چه

همه چیز به خودتون بستگی داره دوست من

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام

راستش من کمی گیج شوده

شاید توانایی من تا همین قدر هست

باید خودتون بیشتر تلاش کنید

سعی کنید بیشتر تست انجام بدید

تا بفهمید مشکل از چه

همه چیز به خودتون بستگی داره دوست من

با تشکر

میدونستم با هیچ تئوری حل نمیشه و نیاز به ازمون و خطا داره .

ویرایش شده توسط quantum
لینک به دیدگاه

بعد از بارها آزمون و خطا به چند نتیجه رسیدم

با تغییر chipset setting در setup و دستی قرار دادن فرکانس رم ها روی 667 یکی از رم ها کار میکنه ولی همون رم رو باس 800 یا auto کار نمیکنه . مدل رم کینگ 1 گیگ باس 800

اون یکی رم از همون برند کینگ با باس 800 به هیچ طریقی کار نمیکنه وقتی سیستم با اون رم بالا میاد موقع نصب بازی ها خطای abort , retry , ignore کپی فایل میده شاید دوستان بتوانند راهنمایی بکنند .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز رمهای شما تک رو هست یا دو رو؟

دو رو .

وقتی فرکانس رم ها رو تو ستاب 667 کردم با هر دوتا رم ویندوز بالا میاد که قبلآ فقط تا چند ثانیه ویندوز بالا میومد .

با این تغییر با یکی از رم ها اصلآ مشکل ندارم و به خوبی کار میکنه اما اون یکی موقع نصب بازی ها و برنامه خطای

ignore,retry,abort میده . وقتی تو ستاپ فرکانس رم ها رو رو 800 یا auto میذارم هیچ کدوم از رم ها کار نمیکنه ولی تو ستاپ رم ها رو میشناسه .

این کل نتیجه ای بود که بعد از 15 بار به خطا خوردن بدست اوردم .

لینک به دیدگاه

سلام

تا جایی که من فهمیدم شما رم با مارک غیر کینگ رو روی سیستم تست نزدید.اگر هر مارکی با باس 800 هم همین مشکل رو داشته باشه پس مشکل از کنترلر حافظه و بطور دقیقتر در مدار ضرب کننده فرکانس هست.چون به گفته خودتون بایوس هم اخرین ورپن هست.ببینید میتونید با یه مارک دیگه تست کنید یا نه؟

لینک به دیدگاه

سلام

تا جایی که من فهمیدم شما رم با مارک غیر کینگ رو روی سیستم تست نزدید.اگر هر مارکی با باس 800 هم همین مشکل رو داشته باشه پس مشکل از کنترلر حافظه و بطور دقیقتر در مدار ضرب کننده فرکانس هست.چون به گفته خودتون بایوس هم اخرین ورپن هست.ببینید میتونید با یه مارک دیگه تست کنید یا نه؟

دیروز یه سیستم با مادربرد elite گیرم اومد رم ها رو انداختم رو سیستم خیلی خوب کار میکرد . جالب اینه که رم ها باس 800 هستند اما مادربرد سیستم 667 ddrII بود و مادربرد مشکلی نمیگرفت به باس رم ها شک کردم با cpu-z چک کردم دیدم باس 800 زده این دیگه خیلی عجیب بود

رو این مادربرد چک کردم

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Downloads/ProductsDetail_Download.aspx?CategoryID=1&Typeid=32&detailid=720&DetailName=Bios&MenuID=6&LanID=0

لینک به دیدگاه

سلام

این عجیب نیست .رمهای با سرعت بالاتر میتونند در سرعتهای پایین تر هم کار کنند.در واقع کنترلر حافظه در این حالت ضریب رو پایین میاره تا رم با مادر برد هماهنگ بشه.شما اگر امکانش رو دارید روی مادر برد خودتون رمهایی با مارک غیر از کینگ با باس 800 رو تست کنید.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

یه رم apacer خریدم انداختم رو سیستم درست شد . مشکل از تآخیر رم بود جدیدا تو بازار رم های تقلبی کینگ زیاد شده تآخیر رم باس 800 باید 5 باشه ولی کینگ داره با تآخیر 6 کلاک میکنه مراقب باشید سرتون کلاه نداره

لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...

دوست عزيز مشكل از رم نيست مشكل از مادر برد است چون مادر برد تون با رم ها مچ نيستند.

براي اثبات حرفم مي تونيد دفترچه مادر برد بخش حافظه رو مطا لعه فرماييد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...