رفتن به مطلب

مین Onوتفاوت CPUs

Recommended Posts

سلام.

قصد خرید یک مین و CPUوگرافیک دارم و کمک میخوام.کدوم با صرف هزینه مناسبتر بهتره.

مین:

1.Abit AN78GS

2.Asus M3N78

اول اینکه گرافیک Abit چنده از نظر سایز.

من خودم به این نتیجه رسیدم Abit بهتره;چون احتمال میدم سایز گرافیکش بیشتر باشه:حداقل تا512M--وقیمتش هم پایینتره و Asus با رم دوال 3 به بالا مشکل داره.نظر شما رو هم میخوام بدونم ؟

CPU:

1.phenom x3 8650

2. (وقیمتش چنده؟)Athlon 6000

3.Athlon x2 7750

4.Athlon 5600

خب حالا چند سوال دیگه.راستش موندم AMd یا Intel ببندم.میخوام اول نظر خودمو بگم.

راستش با Intel میخواستم یه مین حدود 90 و CPU E7400بزارم و یک گرافیک8400 512M

اما اینطور که شنیدم گرافیک انبورد ABitتقریبا 512 به بالاست.و میتونم از این حیث گرافیک نخرم .

میخوام نظر شما رو بدونم.

و اینکه آیا Phenom 8650 نسبت به E7400تفاوتش چشمگیره؟؟؟؟

لطفا در مورد دو مین اول هم نظرتون رو بدین.و چیپ Abit؟

و همچنین تفاوتهای سی پی یو ها رو هم و کارایی هر کدوم رو برام بگین..واسه من هر چه قیمتش پاینتر باشه بهتره.در ضمن منحصر بازی نمیخوام .بیشتر فتوشاپ وچند تا نرم افزار برنامه نویسی مثل ویژوال استودیوو معمولا برنامه با هم زیاد باز میکنم

بهر حال هر چی به ذهنتون میرسه بگین و شرمنده سوالام طولانی شد.

لطفا به همه سوالام جواب بدین :D...ممنونم از لطف همتون

ویرایش شده توسط saeed-kh
لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز مینبورد Abit AN78GS تا 512 مگابایت حجم حافظه گرافیکی آنبوردشر میکنه

http://www.overclockersclub.com/reviews/an78gs/3.htm

و البته مزیت خوبی که نسبت به M3N78 داره اینه که از سیستم هیت پایپ بهره برده که متاسفانه ایسوس از این بابت در این سری ضعیف عمل کرده.

7.jpg

در مورد گرافیک آنبورد روی هیچ کدام برای گیم حساب نکنید چون اصلا کارایی جالبی نداره براتون.

در مورد سی پی یو کلا دور اتلون ایکس تو زیر 7750 رو یعنی 6000 و 5600 رو خط بکشید چون یک مگ کش هستند ولی قیمت 5600 حدود 71 تومن هست و 6000 هم اگر باشه حدودا 10 تومن بالاتر.

و اما بین 7750 و 8650 که قیمت 7750 الان حدود 74 تومن هست و 8650 هم 95 تومن هست هر کدام در حالت معمول مزیتهایی دارند از جمله اینکه 8650 یک هسته پردازگشر بیشتر از 7750 داره ولی فرکانس کاری 7750 حدود 400 مگاهرتز بالاتر از 8650 هست ولی هر دو دارای هایپر ترنسپورت 3600 مگاهرتز هستند و البته 7750 بلک ادیشن هست و بهتر اور میشه ولی باز کش 8650 به خاطر همون یک هسته بیشتر640 کیلو بایت بیشتر هست.در کل 8650 رو اگر اور کنید بهتر هست.

x0tif8icomng9jfexl5.jpg

.ضمن اینکه بنا بر اخباری 7750 دارای دو هسته دیزیبل شده هست که اگر شما یک مینبورد دارای چیپست پل شمالی AMD 790 GX و چیپست پل جنوبی SB750 مانند biostar TA 790 GX 128 MB یا ازراک A790GX/128M تهیه کنید که قابلیت ACC داشته باشه میتونید این پردازنده رو تبدیل به یک چهار هسته ای کنید که البته هنوز خبری از بچ نامبرش در دست نیست و اگر این خبر واقعیت داشته باشه باید از 8650 خیلی بهتر باشه.

62a.jpg

تصور میکنم فعلا E7400 برای بازیهایی که فقط از دو هسته پردازشگر استفاده میکنند بهتر باشه و قیمت باکسش هم حدود 122 تومن هست که 3 مگ کش هست با کلاک کاری 2800 مگاهرتز که قابلیت اور خوبی رو هم داره.

پیروز باشید

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

با عرض سلام مجدد.

همه مطالبتون رو خوندم و بهره هم بردم.دکمه تشکر نبود که تشکر کنم.

بهر حال من اون چارت مقایسه 8650 و 7750رو هم دیدم.

اما بازم واقعا نمیدونم کدوم بهتره.آره،شما نمیدونین معیارها چیه واقعا واسه کار من.

اما بهر حال در حالت معمول ،با توجه به اینکه من تمرکزم روی برنامه های گرافیکی در حد Photoshopو برنامه های برنامه نویسی و بازی هم نه خیلی زیاد سالی یه بار شاید خیلی ساده در حد brother in armsباشه.

حالا به نظرتون با احتساب تفاوت قیمت 8650 و 7750 و موقعیت نامناسب مالی من 20 تومن اختلاف قیمت ارزش خرید 8650 رو داره،یعنی کلا عاقلانه هست.

آیا اون 400 MHzبیشتر میتونه کش هسته اضافی 8650 رو جبران کنه؟؟

در ضمن چرا تو lioncomputerنوشته Phenom x2 7750وتو سایت AMDنوشته Athlon X2 7750؟؟؟؟؟؟

آقا آخرش کدوم با وجه به این مسائل بهتره:D

راستی این دوتا به E7400 از نظر کارایی میرسن؟؟اگه نه چقدر عقبترن؟؟بازم قابل اختلافشون قابل چشم پوشی هست یا نه؟؟

اون اولا core 2due 5200 داشتم ،چون باهاش کار کردم در مقابل اون چجورین؟؟اون که خیلی خوب بود واسم.

یه جوری بگین متوجه بشم کدوم بهترن ،فقط انتخاب رو واسم سخت نکنید.ممنونم.

ویرایش شده توسط saeed-kh
لینک به دیدگاه

درود

خوب با توجه به اینکه شما کارتون با پردازش گرافیکی هست و در این میان هم عامل فرکانس هسته و هم کش پردازنده و هم تعداد هسته های پردازشگر اهمیت دارند شما نهایتا همون 8650 رو بردارید و به اندازه همون 400 مگاهرتز با همون فن و هیت سینک خودش اور کنید و مشکلی نیست و بهتر پاسخگوی کارتون هست.

در مورد 7750 صحیحش اتلون ایکس تو 7750 هست که اشتباها در لیون فنوم ایکس تو درج شده و از دقت نظر شما دوست عزیز ممنونم و به زودی دوستان اصلاحش میکنند.

E7400 پردازنده خوبیه و قابلیت اور خوبی رو هم داره والبته 45 نانومتری هست ولی با توجه به وضعیت مالی شما اختلاف قیمت بالایی داره و از طرفی هم برای تهیه مادربورد خوب براش ، بیشتر از پلتفرم amd باید هزینه کنید و در حالت دیفالت زیاد هم اختلاف فاحشی نباید داشته باشه البته بنده متاسفانه بنچمارک معتبری ازش مشاهده نکردم.

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

سلام.

قصد خرید یک مین و CPUوگرافیک دارم و کمک میخوام.کدوم با صرف هزینه مناسبتر بهتره.

مین:

1.Abit AN78GS

2.Asus M3N78

اول اینکه گرافیک Abit چنده از نظر سایز.

من خودم به این نتیجه رسیدم Abit بهتره;چون احتمال میدم سایز گرافیکش بیشتر باشه:حداقل تا512M--وقیمتش هم پایینتره و Asus با رم دوال 3 به بالا مشکل داره.نظر شما رو هم میخوام بدونم ؟

CPU:

1.phenom x3 8650

2. (وقیمتش چنده؟)Athlon 6000

3.Athlon x2 7750

4.Athlon 5600

خب حالا چند سوال دیگه.راستش موندم AMd یا Intel ببندم.میخوام اول نظر خودمو بگم.

راستش با Intel میخواستم یه مین حدود 90 و CPU E7400بزارم و یک گرافیک8400 512M

اما اینطور که شنیدم گرافیک انبورد ABitتقریبا 512 به بالاست.و میتونم از این حیث گرافیک نخرم .

میخوام نظر شما رو بدونم.

سلام

بنظرم با توجه به کارای که می خوای انجام بدی 7750 سیستم خیلی قوی

من خودم دیروز برای یکی از آشنا همون که کار بری تقریبا شبیه به شما داره براش

7750 با مادربرد ASUS M4N78 SE جمع کردم یه مقایسه برات اینجا می زارم

البته با توجه به سایت مدل 5200 سی پو 2600MHz و مدل دیگشم MHz 2700 اما مدل 7750 2700

و حافظه L3 Cache در 7750 - KB 2048 ولی تو 5200 صفر . و با مدل 8650 - 9950 مساوی

وبه نظرم بطور معمولا سی پو ها تقریبا از یه هسته یا دوهسته بطور همزمان کار می کشند و تقریبا خیلی وقتا

هسته سوم بیکار . و قت در مواقعی که کار سیستم البته با Job مختلف زیاد می شه از هسته های دیگه کار می کشه

ولی بنظرم نمی ارزه سی پو ضعیف بگیری که خیلی از موقع ها هم بیکار!!

با تشکر . اگر قیمت سیستمی هم که خریدم خواستی بگو برات بزارم

ویرایش شده توسط mehdi110
لینک به دیدگاه

ممنونم از لطفت

ممنون میشم اگه قیمتها رو بزاری.

در ضمن این مین که گرافیک آنبورد نیست.اما مدلm4n78-amگرافیکش آن هست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...