رفتن به مطلب

زنجیره ی مشکلات من؛ دوستان لطفاً کمک کنید!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

هرچند که فکر نکنم اون بتا هم مشکلی داشته باشه ولی برای اینکه خیالتون راحت باشه می تونید آخرین نسخه غیر بتا رو دانلود کنید که میشه ورژن 1012

لینک به دیدگاه

• ارسال 118
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

هرچند که فکر نکنم اون بتا هم مشکلی داشته باشه ولی برای اینکه خیالتون راحت باشه می تونید آخرین نسخه غیر بتا رو دانلود کنید که میشه ورژن 1012

اگه بایوس رو به  ورژن 1013 آپدیت کنم؛ میتونم دوباره به 1012 برشگردونم؟؟

لینک به دیدگاه

اگه بایوس رو به  ورژن 1013 آپدیت کنم؛ میتونم دوباره به 1012 برشگردونم؟؟

ترجیحا اول به 1012 آپدیت کنید ببینید مشکلتون حل میشه یا نه. چون توی بعضی مادربردها امکان دانگرید بایوس تحت ویندوز وجود نداره و اون وقت باید دردسر کار با بایوس آپدیت تحت داس رو تقبل بفرمایید و با توجه به اینکه فکر نکنم قبلا زیاد این کار رو انجام داده باشید بهتون پیشنهاد نمی کنم.

لینک به دیدگاه

نصب نمیشه؛ در واقع هیچ مادربرد ایسوزی نشخیص نمیده! فک کنم باید برم سراغ بوت!

لینک به دیدگاه

چه چیزی نصب نمیشه ؟ منظورتون asus update هستش؟ ویندوزتون چیه؟

لینک به دیدگاه

چه چیزی نصب نمیشه ؟ منظورتون asus update هستش؟ ویندوزتون چیه؟

بعله؛ Asus Update . ویندوزم XP یه. یه ارور در مورد NT میده و بعدش مینیویسه که هیچ مادربرد ایسوزی شناسایی نمیکنه . . .

لینک به دیدگاه

xp تون که احیانا 64 بیتی نیست؟ اگه نه نباید مشکلی تو نصبش داشته باشید مگر اینکه ویندوزتون مشکلی داشته باشه. راستی اگه cd مادربردتون رو دارید فکر کنم اون هم این برنامه رو توش داشته باشه اونم تست کنید . ضمن اینکه فکر کنم همون cd بوتیبل هم باشه و امکان آپدیت رو هم شاید داشته باشه. توی خود cd هم فکرکنم بگردید روش آپدیت با بوت رو گفته باشه.

لینک به دیدگاه

این داستان دیگه داره منو دیوانه میکنه! :crying: امروز وقتی سیستمم رو گذاشته بودم رو دانلود؛ یهو خود به خود سرعت همه ی فن ها تا حداکثر زیاد شد و دمای CPU برای اولین بار به تعادل، یعنی از 61به 46 درجه رسید. بعد از چند دقیقه سیگنال  دریافتی تمام فن ها قطع شد و Asus PC Probe شروع کرد به ارور دادن و یه سری چرندیات روی صفحه نوشتن؛ از جمله اینکه سرعت فن CPU رو 0 و سرعت فن کیس رو 20000 نشون میداد! تمام فن ها رو چک کردم. طبیعی کار میکردن. سرعت فن CPU رسیده بود به 3200 و فن کیس هم 1500 دور در دقیقه میچرخید. همون موقع Asus PC Probe ارور داد که اطلاعات دریافتی از مادربرد اشتباه اند و بسته شد. چند تا نرم افزار رو که به سیستم فشار میاوردن رو باز کردم و در کمال تعجب دما فقط 1 درجه تغییر کرد! حتی باهاش بازی هم کردم و دما حتی نزدیک 60 هم نشد! بعدش وقتی برای نهار رفتم سیستم خود به خود رفت روی Stand By و وقتی من برگشتم از Stand By درش آوردم؛ دوباره سیگنال فن ها برگشت و مشکل حرارت هم پا برجا بود!!!   ~x( ~x( ~x( :eek: :eek: :eek: =(( =(( =(( :-w :-w :-w :angry: :angry: :angry:

مشکل از کجاست؟

ویرایش شده توسط Poori_CAPITAL
لینک به دیدگاه

دوست عزیز تا زمانی که شما نتونید با یه مادربرد دیگه و یه پاور دیگه تست بگیرید فکر نمی کنم کسی بتونه مشکل شما رو به صورت قطعی حل کنه. اما پیشنهادهای آخر بنده به ترتیب اینها هستند:

1- با توجه به اینکه شما نمی تونید حتی برنامه asus update رو نصب و اجرا کنید احتمال داره ویندوزتون هم مشکل داشته باشه. پس یا ویندوز رو عوض کنید یا به هر نحو دیگه که براتون امکان داره باید bios رو یک بار آپدیت کنید.

2- با توجه به اینکه چیپ این مادربردتون 915 هستش و بسیار قدیمی، اگر نمی خواهید زیاد خرج کنید یه سری به بازار بزنید و شده یه مادربرد دسته دو با چیپ حداقل p41 یا g41 پیدا کنید و این برد خودتون رو هم بفروشید.

در آخر اگر واقعا از مراحل نصب cpu و fan اون مطمئن هستید و تمام توصیه های دوستان رو در این بخش عملی کردید و هنوز هم مشکل دارید بنده بالای 90 درصد رای به خرابی مادربرد شما می دم و یا اینکه به علت قدیمی بودن نمی تونه درست این cpu شما رو ساپورت کنه پس به نظر بنده بهتره اگر به فکر آپگرید نیستید حداقل مادربرد رو عوض کنید و حتی الامکان با یه پاور دیگه هم تست بگیرید.

موفق باشید 

لینک به دیدگاه

این نکته رو هم بگم که تقریباً یکی - دو هفته پیش پاور سیستمم به طور ناگهانی تصمیم گرفت که دیگه روشن نشه! :wacko: و من الان پاور رو عوض کردم و قبل از تعویض CPU و کولرش چک کردم که نسخه ی فعلی بایوس توان ساپورتش رو داره یا نه که جواب مثبت بود؛ این نکته رو هم بگم که این مشکل رو با CPU قبلیم هم داشتم؛ البته از وقتی که مجبور شدم فن CPU رو از جاش دربیارم!

لینک به دیدگاه

با افتخار اعلام میکنم که سیستم من امروز رکورد دمای 93 درجه ی سانتی گراد رو تو حالت Idle شکست!!!!!

متأسفانه فعلاً امکان تعویض مادربرد رو ندارم، حالا اگه با وجود همین مادربرد کولر رو قوی تر کنم ( مثلاً DeepCool GAMMAXX 300 رو ببندم روی سیستمم! 8-X ) بالأخره این مشکل کوفتی حرارت حل میشه؟ یا من حتماً باید خود مادربرد رو عوض کنم؟؟ :-w

لینک به دیدگاه

پوریا جان همچنان مشکل پابرجاست؟؟؟؟

پاوررو شما تست کردین؟

ازسلامت پاور100% مطمئن هستید؟

لینک به دیدگاه

پاور گرین من دیگه تصمیم نداشت که روشن بشه! :-j من پاور این سیستم رو با پاور یه سیستم دیگه ( یه پاور  HEC 350W  ) عوض کردم و هر 2 تا کامپیوتر رو تست کردم. سیستم من با پاور HEC 350W روشن شد و الانم داره با اون کار میکنه، ولی اون یکی سیستم که پاور توی امضام رو روش تست میکردم روشن نشد و بعداً فعمیدم که موقع تست کیبوردش از بین رفته! مثل اینکه موقع استارت زدن سوخته بود! ( ترو خدا شانس منو دارین؟؟ :p )

از پاور HEC 350W تازه 2 تا خریدم و همزمان دارن روی 2 تا سیستمم کار میکنن و تا الان هیچ مشکلی نداشتن.

امروز هم که یه رکورد حرارتی جدید تو حالت Idle ثبت کردم!

ویرایش شده توسط Poori_CAPITAL
لینک به دیدگاه

فعلاً شک اصلی من به مادربرده، اگه صفحات قبل رو مطالعه کرده باشید، دقیقاً ذکر کردم که سیگنال هاش چه تناقض های وحشتناکی داره. اگه یادتون باشه تو اولین صفحه ی تاپیک هم ذکر کردم که سیستم من بعد از اضافه کردن فن دیگه   Stand By   و  Sleep  و Hibernate نمیشه و  دوباره بلافاصله روشن میشه!   :-w

لینک به دیدگاه

اون ایراداتی که گفتین دماها و دورفن های نادرست مشکل نرم افزاریه وچیزخاصی نیست!

آخرین پیشنهاد بنده :

تمام قطعات رو از داخل کیس باز کنید و بیرون روی یه کارتن بذارین و فقط موس و کیبورد وصل باشه و هارد ببینید مشکل همچنان پابرجاست؟

سعی کنید با پنکه یا ..... سی پی یو رو درمعرض باد خنک قرار بدین تا مشکل دما نباشه!

درصورت امکان فن باد خنکی روی چیپست های مادربدر بگیرین تا موقع کارمشکل ایجاد نکنن!

تنظیمات بایوس رو کلا ریست کنید!

جوری رفتار کنید که انگار تازه این قطعات رو خریدید و دارین تست میکنین!فقط خنکیه سیستم فراموش نشه!

ببنید بازهم با مشکل قبلی روبرو هستید؟

لینک به دیدگاه

اون ایراداتی که گفتین دماها و دورفن های نادرست مشکل نرم افزاریه وچیزخاصی نیست!

حمید جان شما مطمئنی که این چیز خاصی نیست و ربطی به خود مادربرد و بایوس نداره؟ شما دقت کردین که نرم افزار اختصاصی آپدیت بایوس Asus نمیتونه این مادربرد رو شناسایی کنه؟

لینک به دیدگاه

احتمال 90 درصد مشکل نرم افزاری هست!چون نرم افزار های خود مادربرد های Asus حتی مدل های high end هم از این اشتباهات زیاد دارن!

به شخصه هنگاک کاربا maximus v gene دمای مادربرد یا سی پی یو  یا دور فن ها قاطی میشد حتی ولتاژ هارو هم اشتباه نشون میداد!

بهتره یه بار با ویندوز 7 شما امتحان کنید!

درضمن اون نرم افزار اختصاصی آپدیت بایوس مربوط به خود مادربرد شما هست؟بهتره  بایوس مادربرد رو از طریق محیط dos آپدیت کنید! 

لینک به دیدگاه

احتمال 90 درصد مشکل نرم افزاری هست!چون نرم افزار های خود مادربرد های Asus حتی مدل های high end هم از این اشتباهات زیاد دارن!

به شخصه هنگاک کاربا maximus v gene دمای مادربرد یا سی پی یو  یا دور فن ها قاطی میشد حتی ولتاژ هارو هم اشتباه نشون میداد!

بهتره یه بار با ویندوز 7 شما امتحان کنید!

درضمن اون نرم افزار اختصاصی آپدیت بایوس مربوط به خود مادربرد شما هست؟بهتره  بایوس مادربرد رو از طریق محیط dos آپدیت کنید! 

بله، از قسمت ساپورت مادربردم دانلود کردم. آخرین نسخه ی بایوس رو دانلود کردم، ولی نمیدونم چطوری از Dos آپدیتش کنم.

لینک به دیدگاه

ازطریق لینک زیر که برات میذارم نحوه ی آپدیت تمام بایوس هااز طریق dos، windows، فلش درایور و....هست!امیدوارم بتونی از پسش بربیای!

یکمم خودت همت کن!

http://www.eshiraz.ir/shares/amoozesh/amoozesh-adm/ketab%20pdf%206/update-bios.pdf

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...