رفتن به مطلب

***درخاست راهنمایی فوری برای آپدیت بایوس و مشکل با مین برد Z68 گیگا

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من مدتی پیش سیستم زیر رو از لیون خریداری کردم :

GIGABYTE Z68 DS3 ver2.0

RAM 4GB DDR3 1600 Kingstone Blu.

CPU : INTEL G2020 IVYBridge 2.9 ghz

گرافیک و هارد و پاور رو هم از قبل داشتم

Geforce NVIDIA 9500 GT

POWER GREEN 300watt

Seagate 500gb SATA2

حالا یه مشکل بزرگ دارم

هر نرم افزاری که میخاد اطلاعات سی پی یو و یا گرافیک رو نشون بده مثل CPU Z در لودینگ مرحله Processors گیر میکنه و هنگ میکنه سیستم هیچ کاری هم نمیشه کرد غیر از ریست

ویندوزم 8 32 بیت هست

فکر میکنم مشکل از گرافیک داخلی پردازنده هست چون درایور گرافیک پردازنده رو نمیشه نصب کرد

وقتی نصبش رو از دی وی دی مادربرد میارم در اواسط نصب همونطور دقیقا هنگ میکنه و کاری نمیشه کرد و باید ریست کرد

حس میکنم گرافیک پردازنده مشکل داره

دوستان گفتن باید بایوس آپدیت کنی

مشکل از بایوسه ؟

خوب من بلد نیستم اصلا بایوس آپدیت کنم لطفا یک دوستان از پایه آموزش بده

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

شما ابتدا با ویندوز های دیگر   ترجیحا سون  64bit وهمچنین با آخرین درایو های گرافیک و چیپست اینتل هم امتحان کنید  اگر مشکل همچنان پابرچا بود بایوس مادربورد  آپدیت کنید

اما روش آپدیت بایوس مادربورد:

1-ابتدا آخرین ورژن بایوس را از این لینک دانلود کنید

2- بایوس مادربورد رو در داخل فلش که از قبل فرمت کردید اکسترکت کنید.

3-سیستم را ری استارت نموده و بازدن کلید END وارد برنامه اپدیت بایوس QFlash شوید یا اینکه ابتدا با زدن مداوم دکمه Del وارد بایوس شوید و سپس کلید F8 رو بزنید

4- پس از select فلش دیسک  فایل آپدیت  بایوس را انتخاب (با کلید Enter) نمائید

5- در پاسخ به سوال "Are you sure to update BIOS"  گزینهYes را انتخاب کنید

6- پس اتما آپدیت بایوس گزینه reboot ؤا انتخاب کنید پس ری استارت سیستم را Load defualt کنید

ویرایش شده توسط OverExtreme
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

شما ابتدا با ویندوز های دیگر   ترجیحا سون  64bit وهمچنین با آخرین درایو های گرافیک و چیپست اینتل هم امتحان کنید  اگر مشکل همچنان پابرچا بود بایوس مادربورد  آپدیت کنید

اما روش آپدیت بایوس مادربورد:

1-ابتدا آخرین ورژن بایوس را از این لینک دانلود کنید

2- بایوس مادربورد رو در داخل فلش که از قبل فرمت کردید اکسترکت کنید.

3-سیستم را ری استارت نموده و بازدن کلید END وارد برنامه اپدیت بایوس QFlash شوید یا اینکه ابتدا با زدن مداوم دکمه Del وارد بایوس شوید و سپس کلید F8 رو بزنید

4- پس از select فلش دیسک  فایل آپدیت  بایوس را انتخاب (با کلید Enter) نمائید

5- در پاسخ به سوال "Are you sure to update BIOS"  گزینهYes را انتخاب کنید

6- پس اتما آپدیت بایوس گزینه reboot ؤا انتخاب کنید پس ری استارت سیستم را Load defualt کنید

دوست من اصلا نمیشه درایور ها و چیپست هارو نصب کرد بالافاصله سیستم هنگ میکنه و باید ریست کرد

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما ابتدا با این روشی که گفته شد بایوس رو آپدیت کن بعد از نو یه سون 64 بیتی نصب کن .

خبرشو بده چیکار کردی

لینک به دیدگاه

اگه در درایو c یا درایوی که ویندوز نصب هست اطلاعات مهمی دارید از اونها یه کپی بگیرید بعد سیستم رو خاموش کنید سپس کیس رو از برق جدا کنید باطری رو گه روی مین هست بردارید بعد از چند دقیقه اونو روی مین بزارید سیستم رو روشن کنید و یه ویندوز سون سرویس پک 64 بیتی نصب کنید (قبل از نصب بهتره درایوی که میخایید ویندوز رو نصب کنید فرمت کنید)آخرین درایور های مین رو از سایت سازنده http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4017#dl بگیرید نصب کنید انشا الله مشکلتون رفع میشه.

ویرایش شده توسط ali_men2004
لینک به دیدگاه

دوست من این کارو کردم

اصلا چیپست هارو نمیشه نصب کرد

فایل اتوران درایور هارو اجرا میکنی سیستم هنگ میکنه و سپس خاموش میشه/ CPUZ یا اپدیت های مختلف برای Intel Hd و از این قبیل برنامه ها که درایور های مختلف رو سرچ میکنه و اگه اپدیتی اومده بود اطلاع میده  هم همینطور هنگ و ریست میکنه کلا هر نرم افزاری که میخاد سخت افزار رو چک کنه اینطوری میشه

وقتی هنگ میکنه ده دقیقه دستش نزنی صفحه آبی میده

در صورتی که روی مین و سی پی یو قبلیم هیچ مشکلی نیست .

لینک به دیدگاه

دوستان چی شد مین برد مشکل داره ؟

سی پی یو مشکل داره ؟

لینک به دیدگاه

عزیز هارد چطور وصل شده؟اطمینان از سلامت هارد دارین؟

رم ها در چه فرکانسی کار میکنن؟

سیستم رو اورکلاک نکردین؟

لینک به دیدگاه

عزیز هارد چطور وصل شده؟اطمینان از سلامت هارد دارین؟

رم ها در چه فرکانسی کار میکنن؟

سیستم رو اورکلاک نکردین؟

اره عزیز به مین  و سی پی یو قبلی متصل میکنم درست میشه

رم ها هم 1333 چون سی پی یو نهایت ساپورتش انقدره

اور هم که من کلا بلد نیستم

ممنون که مشکلمو پیگیری میکنید .

لینک به دیدگاه

اره عزیز به مین  و سی پی یو قبلی متصل میکنم درست میشه

رم ها هم 1333 چون سی پی یو نهایت ساپورتش انقدره

اور هم که من کلا بلد نیستم

عزیز بعد از اینکه بایوس رو آپدیت کردین برین تو بایوس یکبار کلیک f5 رو بزنین برای بردن تنظیمات به حالت دیفالت و سپس کلید f10 روبزنین و ریستارت کنین!وارد ویندوز بشین ببینین حل شده؟

گرافیک داخلی پردازنده هم اگه فعاله موقت غیر فعال کنین!

راه بعد درصورتی که مشکل پابرجابود بعداز آپدیت بایوس یه بار ویندوز رو عوض کنین وتمام برنامه های مورد نیاز رونصب کنین!

امیدوارم مشکلتون حل بشه

لینک به دیدگاه

تنظیمات رو دیفالت کردم مشکل برطرف نشد

گرافیک داخلی رو هم از دیوایس منیجرغیرفعال کردم باز هم درست نشد

ویندوز هم به کلی باز عوض کردم و باز هم درست نشد

دیگه از هرچی گیگابایت و CPU-z هست حالم داره بهم میخوره

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من مدتی پیش سیستم زیر رو از لیون خریداری کردم :

GIGABYTE Z68 DS3 ver2.0

RAM 4GB DDR3 1600 Kingstone Blu.

CPU : INTEL G2020 IVYBridge 2.9 ghz

گرافیک و هارد و پاور رو هم از قبل داشتم

Geforce NVIDIA 9500 GT

POWER GREEN 300watt

Seagate 500gb SATA2

حالا یه مشکل بزرگ دارم

هر نرم افزاری که میخاد اطلاعات سی پی یو و یا گرافیک رو نشون بده مثل CPU Z در لودینگ مرحله Processors گیر میکنه و هنگ میکنه سیستم هیچ کاری هم نمیشه کرد غیر از ریست

ویندوزم 8 32 بیت هست

فکر میکنم مشکل از گرافیک داخلی پردازنده هست چون درایور گرافیک پردازنده رو نمیشه نصب کرد

وقتی نصبش رو از دی وی دی مادربرد میارم در اواسط نصب همونطور دقیقا هنگ میکنه و کاری نمیشه کرد و باید ریست کرد

حس میکنم گرافیک پردازنده مشکل داره

دوستان گفتن باید بایوس آپدیت کنی

مشکل از بایوسه ؟

خوب من بلد نیستم اصلا بایوس آپدیت کنم لطفا یک دوستان از پایه آموزش بده

ببین عزیزم پاور سیستمت ضعیفه بهت پیشنهاد میکنم یه پاور قویتر بگیری براش/به طوری که مصرف سیستمت الان 330 واته

برای مشکلت هم باید بگم برای نصب درایور گرافیک مجتمع (آنبورد)سی پی یو باید کارت رو از اسلات در بیارید تا مین تشخیص بده شما از کدوم دارید تصویر میگیرید بعد اقدام به نصب درایور گرافیکتون بکنید

در رابطه با مشکل هنگ سیستمتون باید بگم من احتمال نمیدم از گرافیک مجتمع باشه و اصلا ربطی نداره

سیستمتون نا پایداره و من احتمال میدم از رماتون باشه و برای اطمینان از رم های دیگه به غیر از رم های مذکور استفاده کنید

در صورت لزوم ویندوزتونو عوض کنید و نسخه ی professional 64 bit  نصب کنید

اقدامات مذبور رو انجام بدید و نتیجه رو اعلام کنید

لینک به دیدگاه

ببین عزیزم پاور سیستمت ضعیفه بهت پیشنهاد میکنم یه پاور قویتر بگیری براش/به طوری که مصرف سیستمت الان 330 واته

برای مشکلت هم باید بگم برای نصب درایور گرافیک مجتمع (آنبورد)سی پی یو باید کارت رو از اسلات در بیارید تا مین تشخیص بده شما از کدوم دارید تصویر میگیرید بعد اقدام به نصب درایور گرافیکتون بکنید

در رابطه با مشکل هنگ سیستمتون باید بگم من احتمال نمیدم از گرافیک مجتمع باشه و اصلا ربطی نداره

سیستمتون نا پایداره و من احتمال میدم از رماتون باشه و برای اطمینان از رم های دیگه به غیر از رم های مذکور استفاده کنید

در صورت لزوم ویندوزتونو عوض کنید و نسخه ی professional 64 bit  نصب کنید

اقدامات مذبور رو انجام بدید و نتیجه رو اعلام کنید

سلام

محمد جان در مورد پاور قبلا بهشون گفتم که کمه ولی کو گوش شنوا!!

در مورد نصب گرافیک مجتمع احتیاجی به در اوردن کارت از اسلات نیست اصلا !! اول باید توی بایوس فعال بشه igpu بعد اقدارم به نصب درایور بکنن

شما چند تا کار باید انجام بدید

یک اینکه گرافیک رو بردارید و از گرافیک مجتمع تصویر بگیرید (فعال کنید تو بایوس بعد از خروجی روی مادربرد استفاده کنید ببینید تصویر میده یا نه)

اگر تصویر داد درایور رو سعی کنید نصب کنید و ....

و اما در مورد پایداری

خیلی راحت برای پایداری سی پی یو Wprime 1024M

برای پیداری رم Super Pi 32 MB

و چند تا تست میتونه نشون بده مشکل رو

برنامه های نظیر cpu-z و gpu-z

Intel® Extreme Tuning Utility

رو همن میتونید نصب کنید ببینید چی میشه

در ضمن من با g645 که سندی هست 2133 رم استفاده میکنم این سی پی یو که ایوی هست و 1600 رو راحت بوت میکنه

Support for DDR3 2133/1866/1600/1333/1066 MHz memory modules

لینک به دیدگاه

سلام

محمد جان در مورد پاور قبلا بهشون گفتم که کمه ولی کو گوش شنوا!!

در مورد نصب گرافیک مجتمع احتیاجی به در اوردن کارت از اسلات نیست اصلا !! اول باید توی بایوس فعال بشه igpu بعد اقدارم به نصب درایور بکنن

شما چند تا کار باید انجام بدید

یک اینکه گرافیک رو بردارید و از گرافیک مجتمع تصویر بگیرید (فعال کنید تو بایوس بعد از خروجی روی مادربرد استفاده کنید ببینید تصویر میده یا نه)

اگر تصویر داد درایور رو سعی کنید نصب کنید و ....

و اما در مورد پایداری

خیلی راحت برای پایداری سی پی یو Wprime 1024M

برای پیداری رم Super Pi 32 MB

و چند تا تست میتونه نشون بده مشکل رو

برنامه های نظیر cpu-z و gpu-z

Intel® Extreme Tuning Utility

رو همن میتونید نصب کنید ببینید چی میشه

در ضمن من با g645 که سندی هست 2133 رم استفاده میکنم این سی پی یو که ایوی هست و 1600 رو راحت بوت میکنه

Support for DDR3 2133/1866/1600/1333/1066 MHz memory modules

درسته میلاد عزیز

حرفت کاملا درسته ولی من تجربه ی خودمو با مین خودم گفتم...تا وقتی که کارت روی اسلات قرار داره گرافیک پردازنده فعال نمیشه مگر این کهigpu فعال بشه بعد هم در صورتی درایور نصب میشه که خروجی تصویر به مین وصل باشه

در مورد نرم افزار های تست پایداری میلاد جان استاد هستند/کاملا حرفاشون درسته و میتونید برای تست رم و cpu از نرم افزار های نامبرده استفاده کنید

میلاد جان من منظورم ثاپورت نکردن رم توسط cpu ایشون نبود بلکه منظور من مشکل فنی توی خود رم بود و به نظر من رم ها مشکل دارند

ویرایش شده توسط ᗰOHᗩᗰᗩD
لینک به دیدگاه

درسته میلاد عزیز

حرفت کاملا درسته ولی من تجربه ی خودمو با مین خودم گفتم...تا وقتی که کارت روی اسلات قرار داره گرافیک پردازنده فعال نمیشه مگر این کهigpu فعال بشه بعد هم در صورتی درایور نصب میشه که خروجی تصویر به مین وصل باشه

میلاد جان من منظورم ثاپورت نکردن رم توسط cpu ایشون نبود بلکه منظور من مشکل فنی توی خود رم بود و به نظر من رم ها مشکل دارند

والا ماله من اونطوری نیست من اصلا تا حالا به مانیتور وصل نکردم از پشت مادربرد پورتی رو نمیدونم شاید

در مورد رم ها شما درست فرمودید شاید مشکل داشته باشن منم در مورد صحبت شما صحبتی نکردم صفحه قبل دیدم در مورد ساپورت نکردن سی پی یو بیش از 1333 صحبت شده گفتم که اینطور نیست

لینک به دیدگاه

سلام دوستان. منم یه مشکلی با این مین رو البته یه مدل بالاترشو داشتم ga-z68ap-d3 وقتی اول درایور گراف رو نصب می کردم بعد درایور گرافیک سیپیو مین کارت گرافیک رو دیگه نمیشناخت و ارور میداد اول فکر کردم مورد از مین هست بعداز چند بار تعویض ویندوز اتفاقی اول داریور گرافیک سیپیو رو نصب کردم بعد کارت گرافیک رو که درست شد .حالا بدون دست کاری تو بایوس(فعال کردن igpu یا غیر فعال کردنش) کابل مانیتور رو چه به مین چه به گراف بزنم از همون تصویر میگیرم.

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان که انقدر وقت گذاشتن و راهنمایی کردن اما با توجه به دانش اندک من کار های زیر رو انجام دادم !

wPrime 2.09 رو دانلود کردم یک تست 32M دادم و مدتش 25.5 ثانیه شد

و یک تست 1024M دادم و 796 ثانیه شد !

Super Pi 32 MB

رو هم زدم داره بنچمارک میگیره خدا میدونه کی تموم میشه

خب از کجا باید فهمید مشکل داره قطعات وچه مشکلی و دلیل هنگ کردن cpu z چیه

ناپایداری یعنی چی ؟ بایدچیکار کنم که پایدار بشه

یه یک سری توضیحات اولیه نیاز دارم .

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان که انقدر وقت گذاشتن و راهنمایی کردن اما با توجه به دانش اندک من کار های زیر رو انجام دادم !

wPrime 2.09 رو دانلود کردم یک تست 32M دادم و مدتش 25.5 ثانیه شد

و یک تست 1024M دادم و 796 ثانیه شد !

Super Pi 32 MB

رو هم زدم داره بنچمارک میگیره خدا میدونه کی تموم میشه

خب از کجا باید فهمید مشکل داره قطعات وچه مشکلی و دلیل هنگ کردن cpu z چیه

ناپایداری یعنی چی ؟ بایدچیکار کنم که پایدار بشه

یه یک سری توضیحات اولیه نیاز دارم .

خواهش میکنم دوست عزیز ما اینجا هستیم تا مشکلات دوستان رو برطرف کنیم @};-  @};- 

- در مورد تست ها اگه قطعات مشکل داشته باشن ارور میده و تست متوقف میشه...

- دلیل هنگ کردن cpu z هم به احتمال زیاد رم هاتون هستند/لذا اگه میشه با رم های متفرقه تست بکنید و نتیجه رو اعلام بکنید

- نا پایداری هم به معنای این هست که قطعات با ثبات کافی در حال کار نیستند و این معمولا مربوط میشه به اور کلاک یا مشکل داشتن قطعه..

اگه میشه بگید کدوم راهکار هایی که گفتم رو انجام دادید تا دستمون باز تر بشه..

ممنون

ویرایش شده توسط ᗰOHᗩᗰᗩD
لینک به دیدگاه

خواهش میکنم دوست عزیز ما اینجا هستیم تا مشکلات دوستان رو برطرف کنیم @};-  @};- 

- در مورد تست ها اگه قطعات مشکل داشته باشن ارور میده و تست متوقف میشه...

- دلیل هنگ کردن cpu z هم به احتمال زیاد رم هاتون هستند/لذا اگه میشه با رم های متفرقه تست بکنید و نتیجه رو اعلام بکنید

- نا پایداری هم به معنای این هست که قطعات با ثبات کافی در حال کار نیستند و این معمولا مربوط میشه به اور کلاک یا مشکل داشتن قطعه..

اگه میشه بگید کدوم راهکار هایی که گفتم رو انجام دادید تا دستمون باز تر بشه..

ممنون

همه کار هایی که گفتید انجام داده شد غیر از خرید پاور جدید و تست با رم دیگر

بنده وضعم مثل شما نیست حمید جان در جریان زندگی من هستن ، من زندگی مثل زندگی دیگران رو در خواب هم نمیبینم

اما شاکرم چون کاملا سالمم و مشکل جسمی ندارم .

این برنامه ها راحت تست میگیرن و مشکلی ندارن

لینک به دیدگاه

مشکلمو در فروم های خارجی هم مطرح کرده بودم که امروز جواب گرفتم و مشکلم با CPUZ و برنامه های مشابه حل شد

باید از نسخه های جدید استفاده میکردم ، پیش از این از نسخه CPU Z 1.6.2 استفاده میکردم که چون 2020 پردازنده جدیدی هست و طراحی تازه ای داره برنامه نمیتونست تشخیص بده و هرموقع میاوردم یا هنگ میکرد یا مینوشت i7 ! با مشخصات unknown

امروز 1.6.4 رو ریختم و مشکل حل شد ، تغییرات اعمال شده در این نسخه :

1.64 - Arpil 2013
- Intel Atom Cloverview.
- Intel Ivy Bridge-E/EP/EX.
- AMD Richland APUs.

1-اما همچنان یک مشکل دیگه هم هست ، چرا موقع اجرای فایل اتوران نصب درایور های چیپست سیستم هنگ میکنه میشه دلیلش قدیمی بودن اون باشه و چون اون فایل سخت افزار هارو چک میکنه تا برنامه های مناسب رو برای xperss install بنویسه نمیتونه cpu رو تشخیص بده و اونم هنگ میکنه ؟ من درایور هارو از فلدر چیپست دستی نصب میکنم وگرنه نمیشه اتورانش رو اجرا کرد ، اتوران جدیدی از سمت گیگابایت منتشر نشده ؟ نصب درایور گرافیک آنبرد چیپست دقیقا همینطور سیستم هنگ میکنه .

2-فقط یک مورد که من تنظیمات فرکانس رم رو روی دیفالت میذارم باس رم رو 1333 حساب میکنه و دستی باید 1600 کنم

این کار دلیلی داره ؟

ممکنه اگه دستی 1600 بکنم داغ بکنه یا عمرش کم بشه ؟

بهرحال 1333 با 1600 فکر نکنم فرق زیادی داشته باشه

تایمینگ رم هم روی

9-9-9-24

هست برنامه super pi اینطور میگه

این بده ؟ خوبه ؟ باید روی چی باشه ؟ چطور میشه تغییرش داد ؟! در مورد تایمینگ چیزی نمیدونم .

لینک به دیدگاه

همه کار هایی که گفتید انجام داده شد غیر از خرید پاور جدید و تست با رم دیگر

بنده وضعم مثل شما نیست حمید جان در جریان زندگی من هستن ، من زندگی مثل زندگی دیگران رو در خواب هم نمیبینم

اما شاکرم چون کاملا سالمم و مشکل جسمی ندارم .

این برنامه ها راحت تست میگیرن و مشکلی ندارن

این حرفو نزن امیر جان دلم گرفت...باور کن ما همه مثل همیم...

من فقط میخواستم راهنمایی کنم وگر نه قصدم ناراحت کردن کسی نبود بخدا... :(  @};-  @};-  @};-

ویرایش شده توسط ᗰOHᗩᗰᗩD
لینک به دیدگاه

این حرفو نزن امیر جان دلم گرفت...باور کن ما همه مثل همیم...

من فقط میخواستم راهنمایی کنم وگر نه قصدم ناراحت کردن کسی نبود بخدا... :(  @};-  @};-  @};-

نه عزیزم مشکلی نیست

آقایی شما :wub:

پست بالاییمو یک نگاه بنداز

لینک به دیدگاه

مشکلمو در فروم های خارجی هم مطرح کرده بودم که امروز جواب گرفتم و مشکلم با CPUZ و برنامه های مشابه حل شد

باید از نسخه های جدید استفاده میکردم ، پیش از این از نسخه CPU Z 1.6.2 استفاده میکردم که چون 2020 پردازنده جدیدی هست و طراحی تازه ای داره برنامه نمیتونست تشخیص بده و هرموقع میاوردم یا هنگ میکرد یا مینوشت i7 ! با مشخصات unknown

امروز 1.6.4 رو ریختم و مشکل حل شد ، تغییرات اعمال شده در این نسخه :

1.64 - Arpil 2013

- Intel Atom Cloverview.

- Intel Ivy Bridge-E/EP/EX.

- AMD Richland APUs.

1-اما همچنان یک مشکل دیگه هم هست ، چرا موقع اجرای فایل اتوران نصب درایور های چیپست سیستم هنگ میکنه میشه دلیلش قدیمی بودن اون باشه و چون اون فایل سخت افزار هارو چک میکنه تا برنامه های مناسب رو برای xperss install بنویسه نمیتونه cpu رو تشخیص بده و اونم هنگ میکنه ؟ من درایور هارو از فلدر چیپست دستی نصب میکنم وگرنه نمیشه اتورانش رو اجرا کرد ، اتوران جدیدی از سمت گیگابایت منتشر نشده ؟ نصب درایور گرافیک آنبرد چیپست دقیقا همینطور سیستم هنگ میکنه .

2-فقط یک مورد که من تنظیمات فرکانس رم رو روی دیفالت میذارم باس رم رو 1333 حساب میکنه و دستی باید 1600 کنم

این کار دلیلی داره ؟

ممکنه اگه دستی 1600 بکنم داغ بکنه یا عمرش کم بشه ؟

بهرحال 1333 با 1600 فکر نکنم فرق زیادی داشته باشه

تایمینگ رم هم روی

9-9-9-24

هست برنامه super pi اینطور میگه

این بده ؟ خوبه ؟ باید روی چی باشه ؟ چطور میشه تغییرش داد ؟! در مورد تایمینگ چیزی نمیدونم .

والا من حدس نمیزنم مشکل هنگ سیستم به خاطر پایین بودن ورژن نرم افزار باشه...

موقع نصب درایور هم فایل ها توی هارد کپی میشن پس احتمالا مشکل یا از هارده یا از رم ها...میتونی تست سلامت از هردوشون بگیری؟؟

از هارد با نرم افزار hd tune

از رم با تایپ کردن این در قست سرچ ویندوزWindows Memory Diagnostic

در مورد رم هم باید بگم اگه میتونی رم هاتو ست کن روی همون 1600

در مورد داغ کردن و پایین اوئمدن عمرش هم نمیخواد نگران باشی..چون یه پایه بالاتر به جایی بر نمیخوره..

نتیجه رو اعلام کن

لینک به دیدگاه

والا من حدس نمیزنم مشکل هنگ سیستم به خاطر پایین بودن ورژن نرم افزار باشه...

موقع نصب درایور هم فایل ها توی هارد کپی میشن پس احتمالا مشکل یا از هارده یا از رم ها...میتونی تست سلامت از هردوشون بگیری؟؟

از هارد با نرم افزار hd tune

از رم با تایپ کردن این در قست سرچ ویندوزWindows Memory Diagnostic

در مورد رم هم باید بگم اگه میتونی رم هاتو ست کن روی همون 1600

در مورد داغ کردن و پایین اوئمدن عمرش هم نمیخواد نگران باشی..چون یه پایه بالاتر به جایی بر نمیخوره..

نتیجه رو اعلام کن

از رم تست گرفت سالم بود هارد هم بدسکتور نداره اصلا فقط دوتا مشکل داره که از چند سال پیش داشت و نمیفهمم یعنی چی

تقریبا از موقع خریداری این مشکلات رو داشت و فروشنده گفت باید اینطوری باشه !!!

End To End Error Detection

Ultra DMA CRC Error Count

رم هارو هم روی 1600 ست کردم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...