رفتن به مطلب

8600gt کدام برند؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام! قول داده بودم توی انجمن ها عضو بشم!

با وجود محدودیت بودجه تصمیم دارم کارت گرافیک مناسبی در حدود قیمت 100 تا نهایتا 150 بخرم!

توی سایت ان ویدیا چند تا از کمپانی ها رو معتبر شناخته که جالبه توش XFX هم هست اما خبری از

نام CLUB نبود...

با این حال این کارت گرافیک با DDR2 ,DDR3 و گویا هر کدام در دو نوع 256 و 512 ساخته شدن

و اینکه بعضی برند ها امکانات خنک سازی بیشتر و اورکلاک روی اونها گذاشتن

میشه بر طبق تجربه اونها رو بر اساس کیفیت رده بندی کنید؟ همینطور قیمتهای روز!:D

:D

لینک به دیدگاه

درود

دوست گرامي در ميان توليد کنندگان کارتهاي گرافيکي موجود در بازار با توجه به برند کالا نميتوان تصميم گرفت که آيا ان کارت بهتر است يا خير اما به طور کلي برند هايي همتراز و معروفتر و با کيفيت تر از کمپاني ايکس اف ايکس و يا حتي پايينتر از اين برند وجود دارند از جمله

Bfg

Asus

Evga

Club 3d

Msi

Inno 3d

Gainward

Leadtek

Biostar

Pny

و..... که البته ايکس اف ايکس از جمله برندهاي با کيفيت ميباشد و تقريبا همتراز با کارتهاي معروف بازار است.اما نکته اي که بيش از مارک کالا مطرح نسبت کارايي با قيمت کا لا و گارنتي ميباشد.در مورد کارت گرافيکي عوامل مهمي همچون نوع و حجم حافظه گرافيکي و جي پي يو کلاک و مموري کلاک کارت که در بعضي مدلها در خود کارخانه اورکلاک شده است و داراي قدرت پردازش گرافيکي بالاتري ميباشند همچنين اينتر فيس کارت و نوع چيپست گرافيکي که به طور مثال چيپست هاي گرافيکي G92 که در کارتهاي نسل جديد Geforce 8800 Gt به کار رفته اند قدرت اين کارت را حتي از کارتهاي8800 Gts بالاتر برده و حتي در بعضي تستها تا کمي کمتر از 8800gtx اوليه ارايه شده به بازار رسانده است همچنين سيستم کولينگي که بر روي کارت تعبيه شده .و البته طبيعتا هر اندازه ويژگيهاي مثبت کارت بيشتر باشد قينت ان نيز بالاتر خواهد بود .اما قيمت دقيق روز را بايداز جناب حسيني مديريت سايت جويا شويد.

موفق باشيد

لینک به دیدگاه

دوست عزيز

به نظر من XFX انتخاب بهتري است، ليست مدل هاي هماهنگ با بودجه شما را ميزارم تا بهتر تصميم گيري نماييد:

مدل هاي XFX:

GF 8500 GT 512MB XBOX---->DDR2,128Bit,SLI Ready ,HDTV Ready [104,000T]

GF 8500 GT 512MB FATALITY---->DDR2,128Bit,SLI Ready ,HDTV Ready [135,000T]

GF 8600 GT 512MB XBOX---->DDR2, 128Bit, SLI & HDTV Ready, Dual DVI [146,000T]

GF 8600 GT 256MB XBOX XXX---->DDR3, 128Bit, SLI & HDTV Ready, Dual DVI [140,000T]

GF 8600 GT 256MB XBOX---->DDR3, 128Bit, SLI & HDTV Ready, Dual DVI [135,000T]

در پايان يه سئوال از شما دارم:

شما موارد استفاده ات چه چيز هايي است؟ چون ميتواني بسته به نوع كار خود كارت هاي قويتر و ارزانتري در

رده ATI تهيه كنيد.

لینک به دیدگاه

من برای استفاده های معمولی اما هر از گاهی میخوام باش بازی هم بکنم.... خیلی حرفه ای بازی نمیکنم

اما دوست ندارم کارتم خیلی کم بیاره.... و البته تا یه سال یا یه سال و نیم دیگه راحت باشم...

اما یادم میاد سال 77 با یه کارت گرافیک 9750 خوب بازی میکردم... اون موقع Doom رو!

قیمت کلاب رو پرسیدم... فرمودن 256 در میاد 135 و 512ddr3 در میاد 142 تومن

اما؟! رم Ddr3 اینقده ارزون هست که 256mb بیشترش فقط از7 هزار تومن اختلاف قیمت ایجاد میکنه...؟

این واسم سوال بود و اینکه خوب اگه 135 بدیم واسه 256 خوب 7 تومن دیگه هم میدیدم و 512ddr3 برمیداریم

اما آیا 512mb Ddr3 با همین کلاک خود 256 هستش؟ یعنی Gpu , Ram به ترتیب 540 و 1400؟

آخه انگار کارت 8600gt به طور فابریک رم 256ddr3 داره و کلاکش همینه که الان گفتم...

من گیج شدم.....

لینک به دیدگاه

راستی من چند ساله تو بازار نیستم.....

این بود که این کارت رو بدون این که ببینم یا از کسی بشنوم انتخاب کردم:

از توی سایت های مقایسه سخت افزار ها این رو به وضوح میبینم که محصولات Nvidia در مقایسه با Ati در یک قیمت مشابه به وضوح برتری دارن

و در مقایسه دو کارت با قدرت مشابه Nvidia از اون ارزون تره...

مثلاً

وقت میبینیم 8800gt امتیاز 2100 میاره و فقط 310 تومنه ولی 880gts از اون گرونتر و البته فقط 1800-1900 امتیاز خوب مسلمه که خرید اون اولی به صرفه تره.....

راستی اول میخواستم یه 8500 بخرم با قیمت صد تومن... امتیازش حدود 500 بود .... بعد گفتم یه 7600 میخرم که ده تومن گرونتره و حدود امتیازش حدود 620 ......

اما گفتم اگه خودم رو بکشم و بیست تومن دیگه بزارم یه 8600 میخرم که امتیازش حدود 960 هست

معلومه که سی هزار تومن ارزش دو برابر شدن قدرت گرافیک از 8500 به 8600 رو داره

اما به نظر شما هفتاد هزار تومن پول بیشتر ارزش رسوندن امتیاز از 960 به 1100 رو داره؟؟؟؟؟

اونم واسه یکی مثل من که همین پول رو هم زوری داره تهیه میکنه!!!!

این بود که این کارت رو انتخاب کردم اما قیمتش واسم یه کمی زیاده!

:D:p:p

هر پیشنهادی دارین بم بگین! حتی Ati

و توی انتخاب برند مناسب کمکم کنین! بدم نمیاد بتونم اورکلاک هم بکنم

راستی یه زنگ دیگه زدم شهرتون به صاحب یه فروم دیگه

یه جوری از Bfg برام صحبت کرد یه لحظه به نظرم اومد داره از میراث هفت هزار ساله کشورش حرف میزنه!! البته ببخشیدا!!!

این بود که برام سوال شد که مگه اینا چه فرقی با هم دارن؟!!!!!!!

همه توصیه میکنن XFX ... اما راجع به ELITE یا SPARKE یا PIXELVIEW چیزی نشنیدم

راستی PIXELVIEW توی این رده یه محصول داره به اسم ZEROTHERM که فن و متعلاقتش عوض شده

همینطور ELITEGROUP سیستم خنک سازی جالبی داره:

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Products/ProdVGAModel.aspx?CategoryID=5&TypeID=34&MenuID=54&LanID=0&ln=2

لینک به دیدگاه

من برای استفاده های معمولی اما هر از گاهی میخوام باش بازی هم بکنم.... خیلی حرفه ای بازی نمیکنم

اما دوست ندارم کارتم خیلی کم بیاره.... و البته تا یه سال یا یه سال و نیم دیگه راحت باشم...اما یادم میاد سال 77 با یه کارت گرافیک 9750 خوب بازی میکردم... اون موقع Doom رو!

قیمت کلاب رو پرسیدم... فرمودن 256 در میاد 135 و 512ddr3 در میاد 142 تومن

اما؟! رم Ddr3 اینقده ارزون هست که 256mb بیشترش فقط از7 هزار تومن اختلاف قیمت ایجاد میکنه...؟

این واسم سوال بود و اینکه خوب اگه 135 بدیم واسه 256 خوب 7 تومن دیگه هم میدیدم و 512ddr3 برمیداریم

اما آیا 512mb Ddr3 با همین کلاک خود 256 هستش؟ یعنی Gpu , Ram به ترتیب 540 و 1400؟

آخه انگار کارت 8600gt به طور فابریک رم 256ddr3 داره و کلاکش همینه که الان گفتم...

راستی توی هیچ چارتی ندیدم مقایسه ای برای 8600gt -512gddr3 داشته باشن.....

من گیج شدم.....

لینک به دیدگاه

دوست عزيز

من به اين مقايسه ها هيچ موقع بيش از اندازه توجه نميكنم:

به يك علت اصلي، كه اونم دليلش اين است كه اينها بيشتر جنبه تبليغي دارند

مثلا در يكجا Ati 3870 قويتر از 8800 جيفورس معرفي ميشه و يكجا هم ضعيف تر.

در مورد اوركلاك شما بايد مادربورد هم توانايي ساپورت اور را داشته باشد و گرنه تنها به

كارت گرافيك بر نميگردد.

به نظر من Ati‌ واسه شما كه گه گاهي قصد بازي داري و بيشتر كار هايتان عادي است

قيمتش مناسبتر است.

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست عزیزم sasoolee اول باید یه چیزهایی رو در مورد مارک و برند مشخص کنم و در مورد 8600 با رم 512DDR3 قیمتش حدود 180000 تومان تا 195000 تومانه اونی که 142000 تومان گفتن 512DDR2 هستش .

در مورد انتخاب کارت با یک برند مشخص باید بگم که اکثر کالاهایی که در ایران موجود هستش این رو به جرعت میگم و حتی ثابت هم میتونم بکنم یه مقدار از کیفیتشون کاسته شده و وارد ایران شده و اگر شما یک مارکی رو از ایران بخرید در بیشتر موارد همون مدل رو اگر در یک کشور توسعه یافته بخرید هم از نظر قیمت بالاتره و هم از نظر کیفیت .

خوب در دنیا بر روی اکثر کارتها و قطعات تستهایی هم شده که ما جدیدا تصمیم گرفیتم که کالاهایی که در ایران موجوده رو با هم مقایسه کنیم .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

تشکر...

اما خود لاین کامپیوتر پشت تلفن به من گفت که Club 3d سری 8600gt دو مدل هست

یکی 256gddr3 حدود 135

و 512gddr3 حدود 142

منم همون لحظه گفتم ممکنه Ddr2 باشه ها... فرمودن نه 3 هستش

اما توی این مقایسه ها هیچ سایتی واسه 8600 رم 512 نزاشته ...

راستی Ati چه مدلی پیشنهاد میکنین؟ قیمت؟

X1800 یا X1900 چه قیمتی هستند؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...