رفتن به مطلب

نرم افزار فرمت هارد جهت عدم ریکاوری !

Peyman_NP
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان من یه هارد 2 ترا اکسترنال دارم که میخوام بفروشمش .

چه نرم افزاری رو جهت فرمت پیشنهاد میکنید که اطلاعاتش از بدو تولد تا کنون قابل ریکاوری نباشه ؟؟؟

ممنون میشم ؟

لینک به دیدگاه

پایه 300 .

مدل دقیق و لینک و وضعیت گارانتی و متعلقات و

سلامتی؟

لینک به دیدگاه

درود پیمان جان

شما نیار به فرمت توسط نرم افزار   HDD Low Level Format Tool  دارین!

از این لینک هم نرم افزار رو دانلود کنین وهم نکات رو توجه کنین!

http://soft98.ir/software/tools/3018-hdd-low-level-formatter.html

لینک به دیدگاه

من اگه جات بودم نمیفروختم. خیلی کارا میشه کرد بر نگرده مثل low level format فرمت سطح پایین . ولی اگه اطلاعاتت خیلی شخصیه یا نگهش دار یا سر به نیستش کن. حتی فکر اینکه 1% اطلاعات برگرده حتی 1% آدم خواب نداره. میدونی چی میگم که.

لینک به دیدگاه

بهترین نرم افزار ریکاوری چیه که تست کنم ببینم فایل هام ریکاوری میشن یا نه ؟

لینک به دیدگاه

همینی که حمید جان گفت (فکر کنم 10 ساعت طول بکشه بلکه بیشتر)

ویرایش شده توسط Core iMan
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هر نرم افزاری که از روش Gutmann برای وایپ و بازنویسی اطلاعات استفاده کنه باعث میشه تمام "نرم افزار" های ریکاوری نتونند چیزی ریکاور کنند . تو این روش تا 35 بار اطلاعات بازنویسی میشن . البته برای هارد های امروزی 4-5 بار بازنویسی هم کفایت میکنه ( میتونید بعدش با نرم افزار های ریکاوری تست کنید) تو این روش اکثر روش های ریکاوری با سخت افزار هم ناکارآمد میشند مثلا اگر شخصی بره سراغ ریکاوری سخت افزاری "ریکاور کردن اطلاعات با استفاده از تجهیزات پیشرفته سخت افزاری" تنها میتونه مثلا اطلاعاتی که روی کش هارد ( حافظه روی برد) هست رو ریکاور کنه که تو این روش هم آخریت اطلاعاتی که روی مش هارد بوده ریکاور میشه . استفاده از روش Gutmann بعلاوه یه روش دیگه مثل DoD بصورت اینکه 4-5 بار یا بیشتر بسته به تایمی که دارید و در نظر گرفتن اطلاعات کش هارد بهترین گزینه هست نرم افزار های رایگان زیادی هست که از روش Gutmann و ترکیب چند روش دیگه باهم استفاده میکنند اینجا یه لیستی هست : http://pcsupport.about.com/od/toolsofthetrade/tp/free-data-destruction-software.htm نرم افزار DBAN (Darik's Boot and Nuke) گزینه خوبی هست یه فایل ایزو هست که روی مدیا سیستم رو باهاش بوت میکنی تو همون لیست میتونی لینکش رو پیدا کنی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا اطلاعات محرمانه سازمان بوووق روشه؟  همون نرم افزار معروف HD Tune Pro که برای تست سلامت هارد همه ازش استفاده میکنن یه قسمت Erase هم داره که همونجا چند تا حالت مختلف برای انتخاب داره که ساده ترینش Zero Fill هستش و ایمن ترینش هم  Gutmann هستش که 35 بار کل هارد رو Overwrite میکنه!!!! البته برای هارد اکسترنال 2 ترا اگر USB 2 باشه  روش Gutmann فکر کنم یک ماهی طول بکشه... :D

لینک به دیدگاه

منون از راهنمایی  شما دوستان عزیزم.

اطلاعات خیلی چیز مهمی نیست .

البته چند ماه پیش اطلاعات روش بوده که پاک کردم و رو هارد اطلاعات جدید زیادی ریختم از قبیل فیلم و ...

خلاصه بهترین روش جهت ریکاوری هارد که سرعت نسبت مناسب داشته باشه ( حدود 24 ساعت در نظر بگیرید ) و با روشهای معمول غیر قایل ریکاوری باشه ( مخصوصا اطلاعات چند ماهه گذشته هارد ) چه روشیه و با کدوم نرم افزار ؟

لینک به دیدگاه

شما اگه ميخواى هاردت بهتر فروش بره مثل بنده افرادى هستن كه وقتى هارد رو ميخرن با اطلاعاتش بهتر ميخرن اونوقت ميخواى بزنى فيلمو ، گيمو ، اينجور اطلاعات كه آدم خودشو ميكشه تا دان كنه يا بدست بياره رو پا كنى..!!!

بابا تو ديگه كى هستى...

ویرایش شده توسط eddy
لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

من میخوام کامپیوترم رو بفروشم. آیا راهی هست یا نرم افزاری که بشه فرمتش کرد که بعد از فروش قابل ریکاوری نباشه ؟ 

فایل خصوصی داخل هارد دارم !

و آیا اطمینان کامل دارید که ریکاوری نمی شه !؟ 

لینک به دیدگاه

هارد رو بعد اینکه خالی کردی، پارتیشن ها رو پاک کن و یه پارتیشن کلی بساز.

بعد از یه فیلم سینمایی (یا هر فایل با حجم بالا) اونقدر توش کپی در کپی کن که کل حجم هارد پر بشه. اخر سر یه چند مگ جای خالی رو هم با فایل های کوچیکتر پر کن.

دیگه قوی ترین دستگاه های بازیابی و جاسوسی هم نمیتونن اطلاعاتت رو برگردونن:D

لینک به دیدگاه

اگر قابل میدونید و خرده به اینجانب نمیگیرید! باید Zero Format بشه هارد!

کلا کارش این هست که همزمان که پاک میکنه یه فایل به صورتZero  هم روش مینویسه، و این باعث میشه که قبلی ها قابل خوندن نباشن!

HD Tune Pro این کارو انجام میده!

اما برای بازگردانی سخت افزاری زیاد مطمعن نیستم که بتونه جلوش واسه!

لینک به دیدگاه

کلا کارش این هست که همزمان که پاک میکنه یه فایل به صورتZero  هم روش مینویسه، و این باعث میشه که قبلی ها قابل خوندن نباشن!

شما استاد مایی رفیق...این چه حرفیه....شما به ما لطف داری با کمک ها و بزرگواریت 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

امن ترین راه برای اینکه فایل ها قابل بازیابی نباشن فرمت کردن به صورت Low LeveL هست

اکثر نرم افزار های پارتیشن بندی این گزینه رو دارن

بدون Low level فرمت هرقدر پارتیشن بندی کنید و فایل هم کپی کنید بازم خیلی از فایل ها قابل بازیابی خواهند بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

روش Zero Format بسیار ساده و ابتدایی هست.

به دلیل اینکه این روش بسیار سریع فایل هارو از بین میبره ماکروسافت برای ویندوز از این روش استفاده میکنه

که به طور دیگه به این معنی هست که تفاوتی با پاک کردن توسط خودتون به صورت Shift+Delete نمیکنه.

طبق اطلاعیه چندین مدیر امنیتی پس از تست کردن روش های متفاوت

بهترین روش ، روش هایی هستند که فایل ها رو بیشتر از چند بار تحت تاثیر قرار بدن

به طور مثال روش سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) با 9 بار تکرار انجام میشه

این روش به قدری قدرتمند هست که چیزی حدود 99 درصد نرم افزار های ریکاوری قادر به پیدا کردن فایل ها نیستند

ولی روش Peter Gutmann قویترین متود در زمینه ی پاکسازی فایل شناخته شده

که به طرز بسیار ناشیانه ای چیزی حدود 35 بار فایل های مورد نظر رو پاکسازی و دوباره سازی و سپس پاک سازی میکنه.

روشی که Central-Core بهش اشاره کردن یکی از معدود روش هایی که هست که مورد تست قرارگرفته و اتفاقا نتایج بدکی هم نداشته

منتهی به دلیل اینکه کپی کردن وقت زیادی رو میگیره که زمینه ی تکرار رو پایین میاره روش مناسبی نیست.

ــــــــــــ

در نهایت نرم افزار Privacy eraser pro یکی از بهترین نرم افزار های ساده و شناخته شده در این زمینه هست

البته اگر از Tune Up Utitlities استفاده میکنید که برنامه ی پر طرفداری هست

توی ورژن های اخیر روش های NSA و Peter Gutmann قرار گرفته پس استفاده از هر کدام از نرم افزار ها سودمند هست.

منتهی تنها تفاوتی که خود من برای پاکسازی دنبالش بودم این بود که

من مقداری از فضای روی هارد که اطلاعات شخصی نبود رو نگه داشته بودم چون نمیتونستم کپی کنم تا رسیدن هارد بعدی

به همین دلیل دنبال نرم افزاری بودم که بدون Format کردن کامل هارو بتونه فقط فضایی که خالی هست رو پاکسازی کنه

همین باعث شد تا با نرم افزاری Privacy eraser آشنا بشم

در بخش Drive-Ops با چک کردن مربع "پاکسازی فضای خالی" میتونید اینکار رو انجام بدید.

یا حق

ویرایش شده توسط Danialdaneshmand
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

hd low level format

من همیشه با این فرمت میکنم

در آخر هم یه 10 گیگ عکس دارم که تو درایوها کپی میکنم و فقط پاک میکنم کسی هم که بخواد ریکاوری کنه بعد از ساعت ها فقط همین 10 گیگ عکس گیرش میاد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همونطور که دوستان هم گفتن بهترین کار استفاده از نرمافزارهای مخصوص این کاره که ساده ترینشون HD Tune هستش که در قسمت Erase چند گزینه از Zero Fill تا Gutman رو داره که البته روش Gutmann بسیار بسیار زمانبر ولی بسیار بسیار هم مطمئنه و اگر اطلاعات خیلی مهمی دارید بهترین روشه

لینک به دیدگاه

دوستان هرچه بود رو گفتند اما نظر من این هست اگر هاردت زیاد حجم نداره و نهایتن قیمت فروشش 50تومن بشه نفروشی بهتره

به عنوان یک بک اپ میتونی استفاده کنی

البته این نظر من هست

اما من خودم از روش ترکیبی استفاده میکنم و شاید زیاد به سپردن اطلاعات شخصیم به یه نرم افزار زیاد مطمن نیستم

گرچه وقت میبره اما مطمنم که همه جوره کامل :D

یعنی با استفاده از یک نرم افزار شریدر فایل هارو تیکه تیکه میکنم بعد فرمت میکنم سپس یک فایل با حجم 15 گیگ که مخلوطی از اهنگ و عکس و فیلم کم حجم هست روچند باز کپی پیست میکنم

دست اخر یه SHIFT+DELET ساده

لینک به دیدگاه

سلام

من مقداری از فضای روی هارد که اطلاعات شخصی نبود رو نگه داشته بودم چون نمیتونستم کپی کنم تا رسیدن هارد بعدی

به همین دلیل دنبال نرم افزاری بودم که بدون Format کردن کامل هارو بتونه فقط فضایی که خالی هست رو پاکسازی کنه

در بخش Drive-Ops با چک کردن مربع "پاکسازی فضای خالی" میتونید اینکار رو انجام بدید.

یا حق

دانیال جان

این پاکسازی فضای خالی که فرمودین مشابه همون گزینه ی Wipe Free Space در نرم افزار CCLEANER هستش؟

لینک به دیدگاه

شما استاد مایی رفیق...این چه حرفیه....شما به ما لطف داری با کمک ها و بزرگواریت 

خواهش میکنم، ما کوچیکیم

سلام

روش Zero Format بسیار ساده و ابتدایی هست.

به دلیل اینکه این روش بسیار سریع فایل هارو از بین میبره ماکروسافت برای ویندوز از این روش استفاده میکنه

که به طور دیگه به این معنی هست که تفاوتی با پاک کردن توسط خودتون به صورت Shift+Delete نمیکنه.

طبق اطلاعیه چندین مدیر امنیتی پس از تست کردن روش های متفاوت

بهترین روش ، روش هایی هستند که فایل ها رو بیشتر از چند بار تحت تاثیر قرار بدن

به طور مثال روش سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) با 9 بار تکرار انجام میشه

این روش به قدری قدرتمند هست که چیزی حدود 99 درصد نرم افزار های ریکاوری قادر به پیدا کردن فایل ها نیستند

ولی روش Peter Gutmann قویترین متود در زمینه ی پاکسازی فایل شناخته شده

که به طرز بسیار ناشیانه ای چیزی حدود 35 بار فایل های مورد نظر رو پاکسازی و دوباره سازی و سپس پاک سازی میکنه.

روشی که Central-Core بهش اشاره کردن یکی از معدود روش هایی که هست که مورد تست قرارگرفته و اتفاقا نتایج بدکی هم نداشته

منتهی به دلیل اینکه کپی کردن وقت زیادی رو میگیره که زمینه ی تکرار رو پایین میاره روش مناسبی نیست.

ــــــــــــ

در نهایت نرم افزار Privacy eraser pro یکی از بهترین نرم افزار های ساده و شناخته شده در این زمینه هست

البته اگر از Tune Up Utitlities استفاده میکنید که برنامه ی پر طرفداری هست

توی ورژن های اخیر روش های NSA و Peter Gutmann قرار گرفته پس استفاده از هر کدام از نرم افزار ها سودمند هست.

منتهی تنها تفاوتی که خود من برای پاکسازی دنبالش بودم این بود که

یا حق

دوست من،

روش های مختلف با دست رسی های مختلف واسه این روش Zero هست!

که سنگین ترینشون همون Gutmann هستش!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...