رفتن به مطلب

نرم افزار فرمت هارد جهت عدم ریکاوری !

Peyman_NP
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دانیال جان

این پاکسازی فضای خالی که فرمودین مشابه همون گزینه ی Wipe Free Space در نرم افزار CCLEANER هستش؟

از جایی که معنی کلمه به همون منظور هست به احتمال زیاد همونکار رو انجام میده  ;)

خواهش میکنم، ما کوچیکیم

دوست من،

روش های مختلف با دست رسی های مختلف واسه این روش Zero هست!

که سنگین ترینشون همون Gutmann هستش!

الان که متن خودم رو میخونم متوجه شدم از لفظ "روش" نباید استفاده میکردم

منتهی

در واقع روش کلی حق با شماست ، دقیقا یکسان هست

یعنی تمامی این گزینه ها همون Zero Format رو انجام میدن

با این تفاوت که تعداد فرمت سازی متفاوت هست.

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام دوستان

یکی از بچه ها یه لپ تاپ داره که روش اطلاعات شخصی ریخته و حالا می خواد بفروشه و من پیشنهاد کردم یه هارد بگیره و تعویض کنه ولی به دو دلیل راضی نیست یکی این که گارانتی داره و دوم این که لپ تاپ های لنوو برای تعویض هارد راهی جز باز کردن کل لپ تاپ نداره حالا می خواستم بدونم راهی هست صد در صد اطلاعات روش رو بشه پاک کرد یعنی منظورم اینه راه مطمئنی هست؟

پیشاپیش از راهنمایی هاتون ممنون

لینک به دیدگاه

HDD LOW LEVEL FORMAT TOOLS

Sent from my U3 using Tapatalk 2

ممنون به این روش 100 درصد می شه اطمینان کرد؟

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز من اطلاعاتی کلی در باره ریکاوری دارم که امیدوارم بهتون کمک کنه .

1- بیشتر نرم افزار های unRecovery اینطور نوشته میشن که فرض کنید شما هار را فرمت کردید ، حال هارد خالی هست، شروع می کنند به نوشتن در هارد تا ظرفیت هارد به 0 برسد! یعنی که هارد را پر می کنند که این کار موجب میشه اطلاعات قبلی overwrite بشه و دیگه recover نشه!

ولی باز هم بعضی نرم افزار ها می تونند اطلاعات را بازیابی کنند ، برای همین به جای یک بار 2، 4، 8، 16 و ... بار این کار توسط نرم افزار می تونه صورت بگیره که باعث میشه احتمال recovery به 0 برسه(نزدیک 0) 

روش 1 را می تونید با نرم افزار های زیادی از جمله CCleaner انجام بدید

2- وقتی شما اطلاعات را فرمت می کنید ، تمام اون 0 و یک ها 0 میشن ( flip میشن!) حال اگر کسی بتونه pattern ی که اون نرم افزار مثلا همین ccleaner یا چیز دیگه را پیدا بکنه باز می تونه اطلاعات را با الگوریتم های پیشرفته تا حدی باز یابی کنه! (که این کار خیلی خیلی دشوار و نیاز به دانش فراوانی داره!! که کمتر کسی بلده ! و من حتی توی اینترنت هم کسی را تا حالا پیدا نکردم که بتونه این کار را بکنه!)

3- وقتی شما هاردتون را میدید به کسی، خیلی خیلی کم پیش میاد اون شخص سعی در recovery بکنه ! پس خیلی نگران نباشید ! همون روش اول یعنی نوشتن و پر کردن هارد با اطلاعات توسط نرم افزار ، مثل ccleaner کار را راه می ندازه! و اگر کسی سعی کنه اطلاعات را بازیابی کنه ، همه اطلاعات تخریب شده ، پس نگران نباشیددد!

4- چیزی به نام 100% وجود نداره! شنیدم خود شرکت سازنده با بررسی ساختار هارد می تونه اطلاعاتش را بازیابی کنه! پس اگر جاسوس نباشید و اطلاعات ملی رو لپتاپ نباشه اصلا نیاز نیست نگران unRecovery به سبک های این چنینی باشید!

5- و در آخر اگر paranoia هستید و باز هم شک دارید همیشه می تونید یک چکش بردارید و بکوبید روی هارد! این کار تنها روش 100% هست! :D

موفق باشید!

ویرایش شده توسط ahmadi3d_ali
لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز من اطلاعاتی کلی در باره ریکاوری دارم که امیدوارم بهتون کمک کنه .

1- بیشتر نرم افزار های unRecovery اینطور نوشته میشن که فرض کنید شما هار را فرمت کردید ، حال هارد خالی هست، شروع می کنند به نوشتن در هارد تا ظرفیت هارد به 0 برسد! یعنی که هارد را پر می کنند که این کار موجب میشه اطلاعات قبلی overwrite بشه و دیگه recover نشه!

ولی باز هم بعضی نرم افزار ها می تونند اطلاعات را بازیابی کنند ، برای همین به جای یک بار 2، 4، 8، 16 و ... بار این کار توسط نرم افزار می تونه صورت بگیره که باعث میشه احتمال recovery به 0 برسه(نزدیک 0) 

روش 1 را می تونید با نرم افزار های زیادی از جمله CCleaner انجام بدید

2- وقتی شما اطلاعات را فرمت می کنید ، تمام اون 0 و یک ها 0 میشن ( flip میشن!) حال اگر کسی بتونه pattern ی که اون نرم افزار مثلا همین ccleaner یا چیز دیگه را پیدا بکنه باز می تونه اطلاعات را با الگوریتم های پیشرفته تا حدی باز یابی کنه! (که این کار خیلی خیلی دشوار و نیاز به دانش فراوانی داره!! که کمتر کسی بلده ! و من حتی توی اینترنت هم کسی را تا حالا پیدا نکردم که بتونه این کار را بکنه!)

3- وقتی شما هاردتون را میدید به کسی، خیلی خیلی کم پیش میاد اون شخص سعی در recovery بکنه ! پس خیلی نگران نباشید ! همون روش اول یعنی نوشتن و پر کردن هارد با اطلاعات توسط نرم افزار ، مثل ccleaner کار را راه می ندازه! و اگر کسی سعی کنه اطلاعات را بازیابی کنه ، همه اطلاعات تخریب شده ، پس نگران نباشیددد!

4- چیزی به نام 100% وجود نداره! شنیدم خود شرکت سازنده با بررسی ساختار هارد می تونه اطلاعاتش را بازیابی کنه! پس اگر جاسوس نباشید و اطلاعات ملی رو لبتاب نباشه اصلا نیاز نیست نگران unRecovery به سبک های این چنینی باشید!

5- و در آخر اگر paranoia هستید و باز هم شک دارید همیشه می تونید یک چکش بردارید و بکوبید روی هارد! این کار تنها روش 100% هست! :D

موفق باشید!

ممنون دوست عزیز نه دیگه در این حد نیستش که یه سری مقاله و پایان نامه و از این جور فایل هاست واقعیتش اینه که تازه بر فرض این که این اطلاعات برگرده هم فکر نمی کنم به درد کسی بخوره منتها خب حساسیت هست وگرنه اصلا نیاز نبود مردم هم که بیکار نیستن حالا بیان دنبال ریکاوری

لینک به دیدگاه

پاراگون و ایزآس هر دو گزینه ی جاروکشی(wipe) دارند که منظورت رو برآورده می کنه.

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز نه دیگه در این حد نیستش که یه سری مقاله و پایان نامه و از این جور فایل هاست واقعیتش اینه که تازه بر فرض این که این اطلاعات برگرده هم فکر نمی کنم به درد کسی بخوره منتها خب حساسیت هست وگرنه اصلا نیاز نبود مردم هم که بیکار نیستن حالا بیان دنبال ریکاوری

پس از همون CCleaner استفاده کنید ، یه قسمت داره ، تعداد wipe را ازتون می پرسه ، بزارید روی 1 ، 2 یا 4 (هرچی بالا تر بزارید بیشتر زمان میگیره! ، ممکنه چندین روز طول بکشه! بسته به حجم هارد!) من خودم ، برای هارد خودم روی 2 تا میزارم ، که نه کم باشه و نه خیلی ، چون حوصله ندارم سیستمم چند روز درگیر باشه

موفق باشید.

ویرایش شده توسط ahmadi3d_ali
لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

سلام دوستان .

من یه هارد اکسترنال دارم می خوام بفروشمش .

یه سری عکس داشتم توش.

چطوری فرمت کنم که اطلاعات برنگردن؟

ممنون

ویرایش شده توسط aminsa
لینک به دیدگاه

سلام داداش پارتیشنو دیلیت کن دوباره بسازش هرکاری کنیم برنمیگرده.

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

سلام داداش پارتیشنو دیلیت کن دوباره بسازش هرکاری کنیم برنمیگرده.

یه جا نوشته بود از فرمت آهسته و با نرم افزار های مختلف انجام بدم اون روش ها در کنار این روش برا اطمینان بیشتر خوبن؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، aminsa گفته است :

یه جا نوشته بود از فرمت آهسته و با نرم افزار های مختلف انجام بدم اون روش ها در کنار این روش برا اطمینان بیشتر خوبن؟

نرم افزار کار هاصی نمیکنه شما اگه میخوای اطمینان حاصل کنی پارتیشنو بپاک بعد با یه نرم افزار ریکاوری درس حسابی چک کن ببین برمیگرده یانه.

لینک به دیدگاه

سلام

با این نرم افزار فرمت کن ، می گن بهترینه

مسلما فرمت هارد با این نرم افزار چند ساعتی طول میکشه

HDD Low Level Format Tool

لینک به دیدگاه

بهترین راهکار اینه که پارتیشن رو دیلیت کنی و یه بار دیگه بسازی و بعد هرچی دیتا چرند و پرند که میتونی یه بار رو هارد کپی کنی و بعد همه رو پاک کنی

تضمینی اطلاعات دیگه بر نمیگرده! 

لینک به دیدگاه

درود

Lowlevel format نکن.

برنامه ی پاراگون گزینه ی wipe

یا همانطور که گفته شد خالی کردن هارددیسک و پرکردنش با اطلاعات غیر حساس.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

Lowlevel format نکن.

دقیقا دنبال wipe کردن باش. ccleaner من باش وایپ میکردم.

طوری که عمل میکنه انگار کپی کردن یک سری اطلاعات چندین بار(خودتون بش میگید چند بار) که کاملا قابل read کردن نباش اطلاعات قبلی.

لینک به دیدگاه

بهترین کار wipe کردنه

تو نت نرم افزار های زیادی این کارو میکنن

میتونین تو فروم های خارجی بخونید واسه انتخابش

اینطوری عمل میکنه ک یک  سری فایل و چند بار کپی و بعد فرمت میکنه تا دیگه ریکاوری نشه

واسه اطمینان بیشتر میتونین تمام این کارهارو انجام بدید اما تا جایی که میدونم wipe کفایت میکنه

لینک به دیدگاه

paragon hard disk manager برنامه‌ی کاملیه و خیلی کارهای دیگه هم می‌کنه، اما اگر برنامه‌ی سبک ویژه‌ی این کار(جاروکشی، تکاندن، wipe)  می‌خوای Active@Kill Disk  v رو پیشنهاد می‌کنم.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

دقیقا دنبال wipe کردن باش. ccleaner من باش وایپ میکردم.

طوری که عمل میکنه انگار کپی کردن یک سری اطلاعات چندین بار(خودتون بش میگید چند بار) که کاملا قابل read کردن نباش اطلاعات قبلی.

تازگی cleaner  به اتهام جاسوسی بدنام شده. برای همین پیشنهاد نکردم، اگر نه برنامه‌ی بسیار خوشدست و بی‌ایرادیه.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز و با احترام همه دوستانی که نظر دادن:

فرمت سطح پایین خیلی طولانی  و قت گیر هست و بنده توصیه میکنم از برنامه r-wipe&clean ;که به همراه کرکش تو سایتهای مختلف موجوده استفاده کنید و بعد از نصب و کرک برنامه که حجمش هم خیلی کم هست میتونید به راحتی با راست کلیک روی درایو مربوطه و انتخاب گزینه wipe و انتخاب الگوریتم random peusodo به راحتی و با سرعت باورنکردنی اقدام به تخریب داده ها ی سطح و در آخر هم MFT(MASTER FILE TABLE) به صورت خودکار کنید که عمرا بازیابی بشه حتی یک بایت. ^_^

----------------------------------------------

لینک نرم افزار:   http://dl2.soft98.ir/soft/r/R-Wipe.Clean.11.8.2179.rar

فقط 8 مگ به همراه کرک

رمز فایل فشرده:  soft98.ir

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

Lowlevel format نکن.

سلام،

بنده در چنین مواقعی نخست از Low level format و پس از آن Wipe  استفاده می کنم. که خود فرایند Wipe در محیط DOS به نوعی Low level format است.

---

جناب بهمنیان، در صورت امکان دلیل استفاده نکردن از Low level format را بیشتر توضیح دهید.

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، +Wise+ گفته است :

سلام،

بنده در چنین مواقعی نخست از Low level format و پس از آن Wipe  استفاده می کنم. که خود فرایند Wipe در محیط DOS به نوعی Low level format است.

---

جناب بهمنیان، در صورت امکان دلیل استفاده نکردن از Low level format را بیشتر توضیح دهید.

درود

بارها  دیده‌ام که هارددیسک در اثر low level format دچار مشکل شده.شاید به دلیل فشار غیرعادیی باشه که به هارددیسک می‌آره. برنامه‌های مختلفی هم هستند که این کار رو می‌کنند و ممکنه روششون و تجربه‌های کابران باهاشون متفاوت باشه. شخصا وقتی به هر دلیل می‌‌خوام هارددیسکی رو فرمت سطح پایین کنم اول اطمینان کسب می‌کنم از این که هارددیسک طی این فرایند کاملا خنک بمونه.

برای نمونه یک هارد دیسک گارانتی دار  یا خارج از رده رو با این برنامه پیمایش کن و نتیجه رو ببین:

https://www.lowlevelformat.info

(برای نتایج حاصله من هیچ مسؤولیتی نمی‌پذیرم.)

به علاوه برای منظوری که آغازگر تاپیک نیاز داشتند جاروکشی کاملا مناسبه و نیازی به فرمت سطح پایین نیست.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...