رفتن به مطلب

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام دوستان عزیز

در نقد و بررسی پیش ما به  Razer Ouroboros که یکی از بهترین  موس های جهان است و به تازگی وارد بازار ایران شده پرداختیم . این بار می خواهیم  به یک کیبرد سبک استاندارد که اونم به تازگی وارد ایران شده و بپردازیم  .

کیبرد سبک استاندارد Razer DeathStalker

vfyhd4hl6ueaa2l5c.jpg

مقدمه :

یکی از قانون هایی تقریبا میشه گفت کمپانی کامپیوتری ریزر در تمام قطعات خود اجرا کرده . گذاشتن اسم های عجیب و غریب ولی با معنا برای محصولات خود است . این کیبرد هم از این قاعله مستثنا نیست . و شرکت اسم این کیبرد زیبا را   DeathStalker . در دید اول انسان به ذهنش میرسد که اگر این اسم را جدا سازی کند به معنی اصلی ان پی خواهد برد .یعنی  جدا سازی Death از  Stalker وقتی ما این دو را از هم به صورت جدا معنی کنیم میشود " مرگ استاکر "  . ولی در اصل اینطور نیست .

DeathStalker یا (Leiurus quinquestriatus) اسم نوعی عقرب از خانواده Buthidae است که یکی از خطرناک ترین عقرب هاس . در عکس و لوگو این محصول می توان این عقرب را نیز پیدا کرد که  بعد از حرف D احتمالا ریزر به دلیل نشان دادن حرفه ای بودن این کیبرد این اسم را انتخاب کرده . چون که زهر این نوع عقرب بسیار کشندس وبا دوز بسیار پایین می تواند فرد را از پای در اورد و این ذهنیتی را در خریدار ایجاد می کند که با یک بار دست زدن به این کیبرد به دلیل کیفیت بسیار بالاش که  مانند زهر اصیل این عقرب است فرد بسایردرحد رسیدن به مرگ هیجان زده خواهد شد . ودیگر دلیلش صافی بیش از حدش که شبیه بدن این نوع عقرب است .

بسته بندی :

خب حالا وارد بحث اصلیمون میشیم ( هر چی از ریزر تعریف کردیم دیگه بسشه ، پر رو میشه  :D )

بسته بندی این کیبرد از جنس مقوایی نازک است که با کیفیتی بسیار بالا رویش عکس و قابلیت ها و توضیحاتی چاپ شده است . همچنین اسم DeathStalker که به شکلی جذاب در پایین سمت چپ و اطراف دیگر بستبندی قرار دارد .

lu7kf2jc91bz2olfqmc5.jpg

lu7kf2jc91bz2olfqmc5.jpg

در جلوی بستبند سه عدد از مشخصات ویژه ای کیبرد نوشته شده مانند :

hj35kans8zepmkcj5obu.jpg

ill3hkaj9qisionbwm4.jpg

1. طراحی کاملا برنامه ریزی شده برای باریکی کلید ها
  2. قابلیت ضد سایه زنی برای زدن 10 کلید همزمان
  3. فعال بودن برنامه ی Synapse 2.0 برای این کیبرد

در پایین قسمت قسمت بسته بندی دیگر امکانات کیبرد از قبیل :

ny3ykhygkphmy4661og5.jpg

1. کلید مخصوص پروفایل گیم
  2. کلید ماکرو
  3. داشتن نور پس زمینه
  4. نرخ پاسخ گویی 1000HZ

در پشت بستبندی هم برخی از ویژگی های ذکر شده بهمراه توضیحاتی به عنوان زبان ها چاپ و نوشته شده است .

2w7o2yw6dxsx1anjy346.jpg

بعد از باز کردن بستبندی خارجی به جعبه ای مقوایی برخورد میکنیم که به شکل خیلی زیبا ارم شرکت ریزر روی انداخته شده و شعارش اصلی شرکت در کنار ان جعبه نوشته شده است . بعد از باز کردن جعبه به عقرب خطرناکمان میرسیم :دی

6yea250nz0wn1reqcz.jpg

jdvlcl6npk4na1sixoip.jpg

q47j5jt8453ojmi6b4di.jpg

gyfinqgr543t96oldljm.jpg

کیبرد از نگاه نزدیک:

اول از به مشخصات کلی یه نگاه بیندازید :

• Chiclet style key caps
  • Green LED Backlit keys
  • 1000Hz Ultrapolling
  • Fully programmable keys with on the fly macro recording
  • Razer Synapse 2.0 enabled
  • Dedicated Gaming mode
  • Anti-ghosting capability for up to 10 simultaneous key presses
  • Fixed wrist rest

وقتی در جعبه را باز کردیم به مستطیلی که دورش دور تا دور ضربه گیر و خشگیر سفید رنگی بود برخوردیم و زیرش دفاتر راهنما و برچسب شرکت ریزر.

yrc6i6xad32x7yl4gzg.jpg

4oyq9urv7lhuwxfb80qw.jpg

vsjq0wcg944e47gl5ehf.jpg

f3em0jjx55ubtedum6g.jpg

بعد از باز کردن خشگیر و .... به کیبرد میرسیم که با ظاهری ساده بسیار زیبا جلوه می کند . جنس بدنه از پلاستیک بسیار با کیفیت ساخت شده و هیچگونه جای اضافات برش پلاستیک رویش مشاهده میشود و در پاین کیبرد قسمتی قرار گرفته تا در هنگامی که دست روی ان قرار می گیرد کف دست خسته نشود . در وسط ان قسمت ارم ریزر نیز چاپ شده است .

رنگ بده به جز قسمت راحتی دست سیاه مات است و ان قسمت سیاه براق که شبیه به برچسب می ماند .

1esigiyal7rpajgemg.jpg

hvudoz6tkweeuw37mqc7.jpg

p66v0p0zo84dozl290if.jpg

wgl7ih0kvh29k4l6a5d.jpg

کیبرد دارای :

عمق : 16.5 mm

ارتفاع : 214 mm

عرض : 460 mm

و وزن نسبتا سنگین 1086 گرمی است

qxyg16iwvb5bm2gguivk.jpg

pqwf9evshl3tp7aqir9t.jpg

lqutiinspixtssvnwlw.jpg

xyo6ehwxrgwfpd08wb.jpg

voufuswqd25nsoiirkcd.jpg

وقتی به دقت به دکمه ها نگاه می کنید پی میبرید هیچ گونه بی نظمی و تضاد در نحوه قرار گیری و اندازه ان ها وجو ندارد .

کمپانی برای بهرمندی بیشتر از کیبرد دمه های مولتی مدیا نیز در کیبرد قرار داده است ولی متاسفانه جدا گانه نیست و روی دکمه های F5 و F6  و ... است که برای استفاده از انها باید دکمه Fn را که در کنار کلید AltR  قرار دارد را انگهدارید . در بالا قسمت num Pad پنج LED قرار دارد که اعلام کننده وضعیت کیبرد است و  از راست به چپ :

روشن بودن پروفایل گیم

روشن بودن حالت ماکرو

روشن بود کلید Scroll Lock

روشن بودن CapsLock

k08ce98cz8f2bh1sfc0n.jpg

lntaehqgz9qvav5uw.jpg

در زیر کیبرد مشخصات و سریال نامبر که روی یک برگه است چسبیده و 5 عدد ضد سُر در دور تا دور کیبرد قرار گرفته است .

در بالای قسمت زیر دو پاییه جمع شو قرار دارد تا شیب برد را تنظیم کند  برای جلوگیری ازخم شدن مچ دست .

prjff4tkjh905j522ak.jpg

1kqsojuwoxz3ofknzqr.jpg

جنس رویی سیم ارتباطی از پلاسیتک ضخیم است ولی انتظار می رفت که ازکابل فیبری استفاده کنند . سر سوکت USB  که ازدرگاه USB 2  پشتیبانی می کند به رنگ طلایی است .

x27mjbdier0iwl2wf6j.jpg

ویرایش شده توسط Psycho
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نور پس زیمنه :

این کیبرد دارای نور پس زمینه سبز رنگ است که با استفاده از خود کیبرد و برنامه Synapse 2.0  میشود میزان درخشش را به صورت درصدی تنظیم کرد . نور پس زمینه فقط هر حرف را روشن می کند و ازکنار دکمه نور به هیچ عنوان به بیرون درز نمی کند .

qm6gjywo10sm15i4mur.jpg

کیبردی عالی ولی نه برای گیم:

همانطور که اشاره شد این کیبرد بسیار عالی و با کیفیت است و خود ریزر درجه Expert را بهش داده است ولی این KeyBoard به درد یک گیمرحرفی نمی خوره . چون سطح دکمه صافه و برای استفاده طولانی سر انشگشتان رواذیت می کند و مشکلی دیگر که صاف بودن دارد لیز خورد انگشتان در حالت سریع دکمه زدن. همچنین به نظرم از این سبک استاندارد دکمه هاش برای گیم از سری مکانیکال سفت تره . ولی این کیبرد یه کیبرد بسیار عالی برای تایپیست ها می تواند باشد . ( بعضی اوقات هم از نرم نظر نرم افزاری قاتی می کنه مثلا یهو یه دکمه رو اصلا نمی زنه ولی بعدا خود به خود درست میشه ولی همین می تونه تو گیم مشکل ساز شه )

امکانات نرم افزاری :

razer-dstalk-usp3.png

با برنامه ی Synapse 2.0  شما می توانید پروفایل های مختلف برای کیبرد ایجاد حذف یا ویرایش کنید . همچنین نور پس زمینه  را کنترل و فرمان دهید که در هنگام خاموش شدن صفحه نمایش نورپس زیمنه هم خاموش شود.

plsm9bo98v99tfb0yvci.jpg

5p26znav5vu2qgfuyvx8.jpg

0kkw32co3h0m7d8xgd5g.jpg

مشکلات بدنه و بکلایت ( نورپس زمینه) :

یکی از مشکلات جنس بده این کیبرد سری کثیف شدن ان است و به سرعت اثر انگشت و دست روی ان می ماند . یکی دیگر از مشکلات بک لایت است چرا که باید همیشه روشن باشد تا دکمه به طور واضح دیده شود در غیر این صورت دیدم حروف و اعداد بسیار سخت است .

نتیجه گیری : این کیبرد با طراحی و کیفیت فوق العادش برای گیم طراحی شده بود ولی در تست هایی که انجام شد فقط باعث کندی سرعت شما در بازی میشود ولی برای یه تایپست و یا برنامه نویس می تواند گزینه بسیار مناسب باشد . همچنین با نداشت کلید های کمکی برای گیم این عمر بیشتر اثبات میشود که این برد برای تایپ بیشتر طراحی شده نه گیم .

ولی باید قبول کرد که با ظاهری ساده بسیار جذاب و  از جنسی فوق العاده خوب و محکم ساخته شده  و دقت و کارایی اش بسیار خوب است هم چنین ساپرت های نرم افزاریش . واقعا کیبرد قوی است . همچنین با نرخ پاسخگویی بسیار بالا .

خب دیگه نقد و بررسی تموم شد امید وارم خوشتون اومده باشه . از کیفیت بد عکس هاهم خیلی خیلی عذر خواهی می کنم

نویسنده و عکاس : امیر محمود میرزرگر

از دوستان خواهش مندم در هر جایی که عضون این نقد رو با ذکر نویسنده  و منبع (لیون کامپیوتر) کپی کنند
با تشکر @};-

ویرایش شده توسط AmirMahmood
لینک به دیدگاه

عالی بود امیر محمود جان.

زحمتی نیست چند تا عکس با نور پس زمینه در روشنایی و تاریکی میندازی میزان نورافشانیش رو ببینیم. :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
عالی بود امیر محمود جان.

زحمتی نیست چند تا عکس با نور پس زمینه در روشنایی و تاریکی میندازی میزان نورافشانیش رو ببینیم. :)

می خواستم بگیرم خانواده ولی دوربین رو با خودشون بردن سفر :mellow: چون باید شب میگرفتم دیگه

لینک به دیدگاه

می خواستم بگیرم خانواده ولی دوربین رو با خودشون بردن سفر :mellow: چون باید شب میگرفتم دیگه

به سلامتی،منتظر میمونیم عزیز :)

لینک به دیدگاه

امیر جان آلتیمیت رو نقد میکردی بهتر بود.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
امیر جان آلتیمیت رو نقد میکردی بهتر بود.

همین طورپولشم بهتره :دی (اومده 1 وخورده ای )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام اتشفشان

دستت درد نکنه امیر جان واقعا لذت میبرم برادر و خسته نباشید میگم

لینک به دیدگاه

عجب نقدى بود صفا كردم حالا كه انقدر واردى بيا اين كيبورد ما رو هم نقد كن ممنونت ميشم مدل (GIGA K8100)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
عجب نقدى بود صفا كردم حالا كه انقدر واردى بيا اين كيبورد ما رو هم نقد كن ممنونت ميشم مدل (GIGA K8100)

بیارش به نقدیمش .جدی میگم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
بله خودمون وارد کردیم داداش :D

چه خوب پس یدونشون هدیه کنین به ما تا هم ریوو شو بزاریم هم برتون تبلیغ شه :دی

یعنی نمی خوای به ما که جزو قشر ضعیف جامعه هستیم یه هدیه بدی ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به چه بدبختی ای افتادیم برای تاپیک ریوو هم باید اپ بدیم :angry:

لینک به دیدگاه

دوستان یه نکته مثبت این کیبرد، برعکس خیلی از کیبردهایی که بک لایت دارند و حرف دقیقا" وصط دکمه قرار گرفته، در این کیبرد حروف در کنج کلید ها تعبیه شده. اینطوری میشه برچسب حروف فارسی رو هم بهش چسبوند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
رنگ پس زمینه فقط سبزه یا تغییر هم میکنه ؟

فقط سبز . راستی داداش چی شد قرار ؟

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

دنبال یه کیبورد شیکلت باکیفیت بودم که جایگزین کیبورد اپل کنم و الان فکر کنم پیداش کردم.

این‌ها برای کد زدن مناسب‌ترن تا بازی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
دنبال یه کیبورد شیکلت باکیفیت بودم که جایگزین کیبورد اپل کنم و الان فکر کنم پیداش کردم.

این‌ها برای کد زدن مناسب‌ترن تا بازی.

باهاش گیم هم میشه زد ولی بیشتر به درد کد زدن و تایپ می خوره

ویرایش شده توسط AmirMahmood
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

با سپاس از امیرمحمود برای تقد جذاب و خیره کنندش !

آقا یه چیزی

کیبردی عالی ولی نه برای گیم:

همانطور که اشاره شد این کیبرد بسیار عالی و با کیفیت است و خود ریزر درجه Expert را بهش داده است ولی این موس به درد یک گیمرحرفی نمی خوره . چون سطح دکمه صافه و برای استفاده طولانی سر انشگشتان رواذیت می کند و مشکلی دیگر که صاف بودن دارد لیز خورد انگشتان در حالت سریع دکمه زدن.

ولی این موس ؟؟؟

فکر کنم اشتباه تایپی شده ... s: ولی این کیبرد !

البته جسارته ها ! فقط خواستم کامل و درست باشه !

باز هم ممنون بابت نقد عالیتون !

ویرایش شده توسط ic0der
لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

من هم شوتر بازی می کنم هم ریسینگ . جا هم برای فرمون گذاشتن ندارم . تکلیف ما چیه ؟ تو نقد بلک ویندو گفتید برای ریسینگ جواب نداده . این هم که تو شوتر جواب نداده . از بین مدل های ریزر کدوم رو باید انتخاب کنم ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من هم شوتر بازی می کنم هم ریسینگ . جا هم برای فرمون گذاشتن ندارم . تکلیف ما چیه ؟ تو نقد بلک ویندو گفتید برای ریسینگ جواب نداده . این هم که تو شوتر جواب نداده . از بین مدل های ریزر کدوم رو باید انتخاب کنم ؟

تکلیفتون اینکه میرید یه بلک ویدو توذنومنت میگرید فکرکنم 300 بود بعد باهاش یه جواستیک xbox360 برای pcیا دسته های خود ریزر و با اون میشینی ریسینگ بازی می کنی :دی

لینک به دیدگاه

این دسته ها مارک ریزرش چنده ؟ 

فرمون رو هم جدا بدون صندلی می فروشن ؟ آخه مشکلم با فرمون و این که گفتم جا براش ندارم اینه که جایی ندارم که صندلیش رو بزارم .

این جوی استیک ها که مثل کنترلر هواپیماس چه طوره ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این دسته ها مارک ریزرش چنده ؟ 

فرمون رو هم جدا بدون صندلی می فروشن ؟ آخه مشکلم با فرمون و این که گفتم جا براش ندارم اینه که جایی ندارم که صندلیش رو بزارم .

این جوی استیک ها که مثل کنترلر هواپیماس چه طوره ؟

همین کنترلر ایکس باکس خودمونه ، فقط برای کامپیوتر بهترین کنترلر برای بازی ها دسته هان چون میتونی کوچک ترین حرکات رو به سیستم بفهمون مثلا f1 2013 عمر نمیشه بدون دسته بازی کرد . چون رو میزان گاز مخصوصا در اول خیلی حساسه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

امیر محمود خان

منتظرم جواب بقیه سوال هام . 

بله میفروشن

خودت میگی واسه هواپیما پس به درد کار ریسینگ نمی خوره

از لحاظ قیمتی هم میتونی اینجا ببینی هم مدل ها رو هم قیمت

http://lioncomputer.ir/category/653/Gamepad/

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...