رفتن به مطلب

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام عزیزان

چند سالی است که شرکت سازنده قطعات کامپیوتری " Razer " شروع به تولید عنوان لوازم صوتی مخصوص گیم از جمله : اسپیکر ، هدفون ، هدست کرده است . که تا امروز عنوان مدل های  هدفون و هدست زیر را معرفی و وارد بازار کرده است :

Tiamat , Megalodon , Chimaera, Blackshark, kraken, Carcharias ,Electra , Orca , Moray

که در این نقد بررسی ما به Razer Orca  میپردازیم .  

uydyprflzxucuhdnsht.jpg

اسم و بسته بندی  

بی مقدمه شروع به بررسی این هدفون خوش ساخت و زیبا می کنیم . در دید کلی از این محصول ما با محصولی که دارا بستندی زیبا با کیفیت هست برمی خوریم که جنس بیشتر بدنه بسته بندی از مقوای نسبتا محکم ولی باریک بر می خوریم که در جلوی محصول عکس از قسمتی از هدفون گرفتشه و به صورت براق روی بسته بندی چاپ شده به طوری که وقتی ما جعبه را در مقابل نور میگیرم عکس هدفون در وسط جعبه که براق است و اطراف این به رنگ مات است ما را مجذوب خود خود می کند . در پایین عکس هدفون عبارت Razer Orca  نوشته شده است . Orca به زبا انگلیسی به معنی ( نهنگ وحشی ) است . عکس این عبارت را میشود در پایین حروف C  و A  مشاهده کرد ، که به صورتی ماهرانه شکل این حروف را شبیه به بال یک نهنگ کرده کشیده اند .

ztlfzg32odnvv4tm1ca8.jpg

8dxgtxlx9291uuhtaco3.jpg

i4xhc6cqspb9izwltel.jpg

hwjgg3ag6ytbdzlezl9e.jpg

در زیر جعبه یا بسته بندی  اسم محصول و استاندار های محیط زیستی مثلا قابل بازیافت و ... به همراه اقلام موجود در بسته بندی مانند :

1. هدفون ریزر اورکا
  2. 2 متر کابل گسترش
  3. گواهی صحت جنس
  4. راهنما
  5. برچسب ریزر

6wfd9r88ra2fkevv7qx.jpg

am057xj2i0xokryqdrii.jpg

در سمت چب جعبه پیامی از Razerguy   درباره هدفون اورکا نوشته شده که مظمونش تعریف از این هدفون و استقاده ان برای گیم و موزیک است . است . در پایین متن پیام  ویژگی های  هدفون از جمله :

• وزن سبک ان و طراحی متناسبش برای استفاده های طولانی
  • شفافیت بسیار بالا صدا با افت بیس لاین
  • قابلیت سویج کردن بین کابل ها برای استفاده های مختلف

و در پایین ویژگی ها مشخصات فنی نوشته شده :

• Frequency Response: 15 - 21,000 Hz
  • Impedance: 32 O at 1kHz
  • Input Power: 200 mW
  • Drivers: 40 mm, with neodymium magnets
  • Connector: 3.5 mm headphone jack
  • Inner Ear Cup Diameter: 50 mm / 1.97”
  • Cable Length: 1.3 m / 4.27 ft + 2 m / 6.56 ft extension cable
  • Approximate Weight: 207 g / 0.46 lbs

cnvli5avfyimbqnkrc7s.jpg

در پشت بسته بندی توضیحات هدفون به عنوان زبان های : اسپانیایی ، ایتالیایی ، فرانسه و ... غیر نوشته شده همینظور سطح کاری این  محصول ( که احتمالا گیمر ها این سطح را انتخاب کردن برای این محصول ) سطح کاری این  محصول  Expert    است .

xpcp7ebvjobo643ycf4.jpg

6s87rqgbiprrudv8flos.jpg

* توضیحی درباره ی سطح کاری این  محصول :

اگر در پشت محصولات جدید ریزر ( همه محصولات ندارند ) نیگاه کنید  سه تا سطح مشخص شده :

Elite  (نخبه)

Expert  ( متخصص )

Essential  (ضروری)

Elite  سطح فوق حرف ای، و کف قیمت انها از 300 هزار تومن شروع میشود و برای کسانی است که به صورت حرفه ای فعالیت می کنند به صورت مداوم . ( از کیفیت ساخت بسیار بسیار بالا ساخته و برای کار های 24 ساعته اند)

Expert  سطح حرفه ای، و برای افرادی که این زیمنه فعالیت می کنند ولی نه به صورت مداوم  و خیلی حرفه ای .  که قیمت هایشان کمی از سطح Elite پایین تر است

Essential، پایین ترین سطح و برای کار های دمه دستی است .

خب حالا به سمت راست بسته بندی میرسیم که دیگر از جنس مقوا نیست بلکه از تلق است که تقریبا میشه گقت از نصف جعه را به خود اختصاص داده و در ان هدفون ما به صورت جالبی قرار گرفته است و همه کار جلوه زیبایی به بسته بندی داده است .

i4xhc6cqspb9izwltel.jpg

c72smfn67flrzyxdih7c.jpg

5qacfysjkz71h39qo2h.jpg

vgvxzino5i951arq0mh.jpg

نگاه نزیک به هدفون:

وقتی بسته بندی را باز می کنیم خواهیمم دید که قسمتی از هدفون که از پشت تلق بسته بندی قابل دید بود کامل ازاد بدو هیچ گونه محافظی است ولی قسمت دیگر در جعبه سیاه رنگ قرار دارد .

با باز کردن ان جعبه به اولین چیزی که بر می خوریم ورقه صحت محصول است و پشت برچسب و دفاتر راهنما . بعد از در اوردن انها به خود هدفون و کابل افزایشی میرسیم .

هدفون دارای  وزنی  207 گرم و  با رنگ سبز و جنس پلاستیکی است که برای ارتباط قسمت اسپیکر ها به بدنه اصلی از دو قطعه فلز بسیار نازک سیاه رنگ استفاده شده است . این فلز می توانند نیز سایز هدفون را هم بدون کوچتکرین صدایی ( بر خلاف هدفون هایی که قسمت ارتباطیشون از پلاستیکه ) تنظیم کنند .

45aafrpttqcxc90pya15.jpg

q8izyr93hj5czd1dqyza.jpg

84dhru7bxageme8v8k7y.jpg

1lpj6unqbmzqg5tnbpzd.jpg

ab3iqfbfz8wcg91w7mr.jpg

s829o3jfaf6yeobotsk7.jpg

p7qhirnui75o802nwafx.jpg

g9n0pxl5nsi39gc4ycnw.jpg

ui019sls7op6uazm604k.jpg

f1tq807yd7akhr18e3a.jpg

در بالای قسمتی که روی سر قرار می گیرد نام ریزر چاپ شده و در در کنار هر اسپیکر ارم ان کشیده شده است که زیبایی خاصی به محصول داده .

pugagutqej72tx908e.jpg

برای راحتی هرچه بیشتر گوش ها ریزر در قسمتی که روی گوش قرار میگیرد از ابر استفاده کرده است و برای روکشش از پارچه که مانع عرق کردن گوش شود استفاده . طراحی گوشی ها به طوری بوده است که کاملا هاله گوش در ان قرار گیرد تا اطراف گوش اذیت نشوند .

leql7ypfg9imeqlqqrrj.jpg

دربالای هدفون قسمت هد بند قسمتی ابری با روکشی پارشه به صورت ارگونومیکی برای بالاترین سطح قرار گیری به صورت تپه تپه طرحی شده است که مانع خستگی  در استفاده های طولانی مدت میشود .

en5od2vl1e9k2n6zg3xk.jpg

ویرایش شده توسط Psycho
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای ارتباط بین دو گوشی  در هدفون از کابلی از جنس فیر استفاده شده است که در تغییر سایز به صورت مداوم هدفون دچار قطعی نگردد .  در ایور از اهنربا های 40mm  نئودیمیوم استفاده شده است .

جنس استفاده شده در کابل هدفون و کابل افزایش هر دو از فیبر و سر سوکت های 3.5 میلیمتری انها به رنگ طلایی است .  طول اندازه کابل هدفون = 1.2 متر و کابل افزایشی =  2 متر

jmwrny8i2f82fgcdmsxg.jpg

g9n0pxl5nsi39gc4ycnw.jpg

f309qvpyohpbmj0by93.jpg

kaj0pu5498wka4v5ub2.jpg

krv9pgwd5gy0tz7i960.jpg

کیفیت صدا :

این هدفون صدا را به صورت استریو پخش می کند  دارای صدای بسیار شفاف بدون هیچ گونه نویزی است و دارای نرخ پاسخگویی بین فرکانس 15 تا 21.000 هرتز را است  که در نوع خود بسیار عالیست و همچنین برق وردی ان 200 میلی وات است که از رقیب هم رده خود یعنی Razer Elecrta  بسیار بالاتر است ( برق ورودی الکترا 50 میلی وات است )

یکی از مشکلاتی می توان از این هدفون گرفت تنظیم صدایش است زیرا برای اینکه بتوانید به صدا دلخواهتان برسید باید با تنظیمات کارت صدا یا هر وسیله ای که دارای تنظیم اکولایزر است خیلی ور برید تا به صدایی مطلوب مورد نظرتان برسید.

دیگر مشکل کمبود بیس صدا است به دلیل بالا برد شفافیت صدا توسط خود محصول . انتظار داشتم که دارای بیس قوی تر باشد این محصول با توجه به برق ورودیش .

امکانات نرم افزاری :

متاسفانه برای این محصول هیج امکان نرم افزاری قرار داده نشده و حتی برنامه synapse 2  هم را ساپرت نمی کند .

نتیجه گیری :

هدفون ارکا هدفونی است با وزن سبک و کیفیتی عالی و  قیمتی متعادل برای بازی  و موزیک است و مزاییش به معایبش برتری دارد و می تواند در کنار رقیب خود یعنی الکترا یکی از انتخاب های خرید برای استفاده های بالا است  .

نظرشخصی بعد از کلی تست گرفتن دربازی ها به این نتیجه رسید بیس کم تو بازی منو اذیت می کنه و این چیزی هست که این هدفون نمیزاره من حال کنم باهاش .

3si86fc1q8aeb73nas.jpg

خب دیگه نقد و بررسی تموم شد امید وارم خوشتون اومده باشه . از کیفیت بد عکس هاهم خیلی خیلی عذر خواهی می کنم

نویسنده و عکاس : امیر محمود میرزرگر

از دوستان خواهش مندم در هر جایی که عضون این نقد رو با ذکر نویسنده  و منبع (لیون کامپیوتر) کپی کنند
با تشکر

ویرایش شده توسط AmirMahmood
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه درست لایک نخوره دیگه نقد نمنویسم :angry:

لینک به دیدگاه

من اگر ناراحت نشید یه انتقاد بکنم

اونم اینکه توی بررسی ها نوشتن از دیوایس و توضیح یه طرف قضیه ست

تست اون دستگاه توی موقعیت های دیگه طرف دیگر

شما تست های کارت گرافیک و موس و هدفون و کولر و .... رو ببینید

نصف بررسی رو به تست اون دستگاه توی موقعیت ها و بازی ها و تست های مختلف اختصاص میدن

بد نبود شما هم توی محیط های بازی تو تست اهنگ و ... کمی تست میکردین و نظر شخصیتون رو میزاشتید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
من اگر ناراحت نشید یه انتقاد بکنم

اونم اینکه توی بررسی ها نوشتن از دیوایس و توضیح یه طرف قضیه ست

تست اون دستگاه توی موقعیت های دیگه طرف دیگر

شما تست های کارت گرافیک و موس و هدفون و کولر و .... رو ببینید

نصف بررسی رو به تست اون دستگاه توی موقعیت ها و بازی ها و تست های مختلف اختصاص میدن

بد نبود شما هم توی محیط های بازی تو تست اهنگ و ... کمی تست میکردین و نظر شخصیتون رو میزاشتید

ممنون از نقدتون . من لابلای نقدم نظر شخصیم رو می نویستم تو بعضی هم اخرش یه جمله مینویسم مثلا واسه کیبورد استاکر نظرم رو تو حالات مختلف نوشتم و واسه این هدفون هم همین طور (گفتم بیسش کمه و ....) دلیل این ریز نشدم توشون چون کاراییشون در همه حالات تقریبا یکی بود . ولی خب مثلا وقتی Devil 13 رو تست و ببرسیش رو قرار دادم قشنگ معلوم کردم که تو کجا خوب یا بد عمل کرده . ولی موس  و کیبردی که تا حالا تست و بررسی کردم هم تو گیم و هم تو کار های دیگه کاربرد یکسانی داشتن ومنم اینو به صور جامع با متن اغشته کردم

بازم ممنون که اهمیت دادی و یه چیزی نوشتین تا من کارم رو بهتر کنم

لینک به دیدگاه

یه مثال میزنم براتون - توی بررسی الکترا :

به گفته اکثر سایت های خارجی و بررسی هایی که در سایت ها موجود بوده استفاده از این هدست چه در بازی ها و چه در گوش دادن به موزیک شما را مایوس نخواهد کرد. که ما نیز برای تست هدست با موبایل آن را به گوشی HTC Desire HDکه از نظر خروجی صدا گوشی قدرمندی می باشد متصل کردیم چرا که قابلیت پخش Dolby Mobile and SRS soundرا دارد و کیفیت قابل توجهی از هدست شاهد بودیم.

از وسایل جانبی دیگه هم که ممکنه بعضی کاربرا ازش با این هدفون استفاده کنن استفاده کردم و تست گرفتم

این جور تست ها هم جالبه اگر استفاده بشه

الانم میتونید بعدا بررسی رو بیشترش کنید

راستی از اون ایکون های تو امضات برای الکترا هم درست کن لینک کن به اون تاپیک جالب میشه :دی razer  نا سلامتی

ویرایش شده توسط metall_hero
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
یه مثال میزنم براتون میزنم - توی بررسی الکترا :

به گفته اکثر سایت های خارجی و بررسی هایی که در سایت ها موجود بوده استفاده از این هدست چه در بازی ها و چه در گوش دادن به موزیک شما را مایوس نخواهد کرد. که ما نیز برای تست هدست با موبایل آن را به گوشی HTC Desire HDکه از نظر خروجی صدا گوشی قدرمندی می باشد متصل کردیم چرا که قابلیت پخش Dolby Mobile and SRS soundرا دارد و کیفیت قابل توجهی از هدست شاهد بودیم.

از وسایل جانبی دیگه هم که ممکنه بعضی کاربرا ازش با این هدفون استفاده کنن استفاده کردم و تست گرفتم

این جور تست ها هم جالبه اگر استفاده بشه

الانم میتونید بعدا بررسی رو بیشترش کنید

راستی از اون ایکون های تو امضات برای الکترا هم درست کن لینک کن به اون تاپیک جالب میشه :دی razer  نا سلامتی

والا من هرچی می نگرم این هدفون واسش فرقی نداره به کجا بزنیش همش یه صدا بهت میده . منم که بخاطرهمین همه رو جامع گفتم که برای صدای مطلوب باید اکولایزر دستگاه رو میزون کنین تا مثل بقیه شه کیفیتش (وگرنه صدا کلاغ میده تو Nokia C3 ) به صورت دیفالت ولی اگر تنظیم شه از کارت صدای X-Fi Titanium Fatality Champion  کیفیتش بیشتر میشه 

-----------

من که نباید نقد تو رو بزارم تو امضا باید خود بزاریش تو امضات الان واست درست میکنم PM می کنمش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نظر شخصی اضافه شد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام امیر جان

به به داریم همچنان لذت میبریم از تلاشت ای عزیز ای کاش میتونستیم به جای یکی چند لایک بزنیم ..چون ارزشش رو داریه خداوکیلی

ویرایش شده توسط ATA_SE7EN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام امیر جان

به به داریم همچنان لذت میبریم از تلاشت ای عزیز ای کاش میتونستیم به جای یکی چند لایک بزنیم ..چون ارزشش رو داریه خداوکیلی

بسیار ممنون عطا جان

لینک به دیدگاه

یه سوال داشتم

شما فرمودید توی ریویو که :

برق وردی ان 200 میلی ولت است که از رقیب هم رده خود یعنی Razer Elecrta  بسیار بالاتر است ( برق ورودی الکترا 50 میلی ولت است )

این برق ورودی کارش چیه ؟ اصلا بالا پایین بودنش خوبه یا بده ؟ چه تاثیری توی کارایی هدفون داره ؟؟؟!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
یه سوال داشتم

شما فرمودید توی ریویو که :

برق وردی ان 200 میلی ولت است که از رقیب هم رده خود یعنی Razer Elecrta  بسیار بالاتر است ( برق ورودی الکترا 50 میلی ولت است )

این برق ورودی کارش چیه ؟ اصلا بالا پایین بودنش خوبه یا بده ؟ چه تاثیری توی کارایی هدفون داره ؟؟؟!!!

الان این سوالی بود یا امتحانی ؟

لینک به دیدگاه

الان این سوالی بود یا امتحانی ؟

یعنی چی ؟ امتحان برای چی باشه (بد بینی ها)

سوال پیش اومد برام

اتفاقا من میخوام یه هدفون تا رنج 90 -100 تومن بخرم دشاتم چند مدل میدیدم که به جزئیاتشون که دقت کردم متوجه فرقه این گزینه ها شدم و سوال پیش اومد برام که چه تاثیری دارن

الانم تو این رنج کسی اطلاع داره بهم پیشنهاد بده لطفا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
یعنی چی ؟ امتحان برای چی باشه (بد بینی ها)

سوال پیش اومد برام

اتفاقا من میخوام یه هدفون تا رنج 90 -100 تومن بخرم دشاتم چند مدل میدیدم که به جزئیاتشون که دقت کردم متوجه فرقه این گزینه ها شدم و سوال پیش اومد برام که چه تاثیری دارن

الانم تو این رنج کسی اطلاع داره بهم پیشنهاد بده لطفا

اول باید تصحیح کنم جمله ای که در نقد نوشته شده ( میلی ولت نیست ملی واته)(اشتباه شده بود تصحیح شد )

این میزان برقیه  که به درایور داده میشه . هرچی بیشتر باشه صدا بالاتری خواهید شنید .

بیا همین مال منو رو بخر دارم میفروشمش . خواستی بخری ته PM بگو سر قیمتش کنار میایم

لینک به دیدگاه

نقد و بررسی تان را خواندم تلاشتان قابل تحسین بود ولیکن اگر حساسیت نسبت به اکولایزر این هدفون را نیز بررسی می کردید که دیگر عالی می شد. در ضمن با عزض معذرت معنی orca نهنگ قاتل است :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
نقد و بررسی تان را خواندم تلاشتان قابل تحسین بود ولیکن اگر حساسیت نسبت به اکولایزر این هدفون را نیز بررسی می کردید که دیگر عالی می شد. در ضمن با عزض معذرت معنی orca نهنگ قاتل است :)

یه مقدار بیشتر راجب به "حساسیت نسبت به اکولایزر" توضیح میدی؟ یعنی چطوری بررسی شه ؟

این اسم هم اونی که شما گفتی معنی میشه هم اونی که من گفتم مثل اسم کیبرد استاکر که 5 نوع اسم دیگه به جز اونی که ذکر شده معنی میده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

محمود جان  ریویو های خوبی داری/

ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...