رفتن به مطلب

مشخصات پژو 206 سدان v2 .... ؟

EVGA_EVGA
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان، من حدود 1 ماه دیگه به ایران بر میگردم، میخوام بگم یه ماشین واسم تهیه کنند که وقتی برگشتم الاف نباشم:)

حداکثر میخوام 16 تومن هزینه کنم، ماشین سرعتی هم مدت نظرم نیست (اهل کورس و ... نیستم)

نکات مهم:

1- بخاطر قدم در هر ماشینی نمیتونم بشینم، پام به فرمان گیر میکند

2- ایمنی

3- مصرف

4- اتومات بودن

ترجیحا از محصولات ایران خودرو

;)

سلام عرض كردم . به سلامتي .

خوب بنده حقير نظرمو ميگم . به نظر من شما ميتونيد با 13 الي 14 تومن يه ال 90 فول بگيريد . اگه از قيافه اون خوشتون نمياد به نظرم سمند ال ايكس سال هم خوبه . با توجه به اينكه فرموديد قدتون بلنده من سمند رو پيشنهاد ميدم . البته ال 90 مشكلي توي جا نداره ولي خوب توي سمند احساس راحتي بيشتري ميكنيد !!!!

هر دو خودرو تقريبا توي يه سطح هستن ولي خوب يه سري امكانات اين داره كه اون نداره و يه سري امكانات هم اون داره كه اين نداره !!! در ضمن بگم مصرف سوخت ال 90 كمتره ولي امكانات ال ايكس بسيار بيشتره . در مورد اتومات بودن هم به نظر من بيخيال شيد . الان توي كشور ما اتومات خيلي براي ماشين هاي داخل معنايي نداره چون ممكنه سمند 15 تومني رو بهتون 17 يا 17.5 بدن با دنده اتومات .

در هر صورت ايمني هر دو تقريبا توي يه سطحه . مثلا سمند با كيسه هوا 4 ستاره ايمني گرفته ولي ال 90 با كيسه هوا 3 ستاره ايمني گرفته .

موفق باشيد .

لینک به دیدگاه

• ارسال 63
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

روزهای پر گپ و گفت

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

ممنون محمد جان

راستش قیافه ال نود این اون جنوره است که 2 تا گوش دراز داره، اما مدل فولش چیزی روی سایت ایران خودرو ندیدم،

ممنون میشم عکس، مشخصاتی ازش بزارید

در خصوص سمند ال ایکس الان روی یه سایت دیدم قیمتش با سورن 1 تومن فرق دارد، نظرتان در مورد سورن چیست؟

در خصوص دنده اتومات، یعنی روی هر ماشینی درخواست بدیم نصب میکنند؟

لینک به دیدگاه

سورن تنها فرقش با lx در سه چیزه:

قیافه ظاهری

ایربگ راننده

شکل ظاهری جدید فرمان

وگرنه همون lx هست

لینک به دیدگاه

ممنون دوستان

من الان مشخصات سمند lx را سورن مقایسه کردم، خوب به نظر من ارزش 1 تومن اضافه را دارد

تا اینجا سورن را انتخاب کردم، اما در سایت ایرانخودرو 2 مدل زده است صادراتی و عادی

موتور صادراتی tu5jp4l4 است، و موتور عادی xu7jpl3.

ممنون میشم اگر تجربه ای در خصوص این موتور ها دارید بفرمایید.

آیا موتور xu7jpl3 با 16 سوپاپ و سیستم انژکتور چند مرحله ای کارایی بهتری ندارد؟

آیا این مدل صادراتی در داخل کشور قابل تهیه است؟ امکان نصب گیربوکس اتومات را دارد؟

لینک به دیدگاه

شکل ظاهری جدید فرمان

خوب عزيزم اين به خاطر وجور ايربگ هست كه اينطوريه !!!

ممنون دوستان

من الان مشخصات سمند lx را سورن مقایسه کردم، خوب به نظر من ارزش 1 تومن اضافه را دارد

تا اینجا سورن را انتخاب کردم، اما در سایت ایرانخودرو 2 مدل زده است صادراتی و عادی

موتور صادراتی tu5jp4l4 است، و موتور عادی xu7jpl3.

ممنون میشم اگر تجربه ای در خصوص این موتور ها دارید بفرمایید.

آیا موتور xu7jpl3 با 16 سوپاپ و سیستم انژکتور چند مرحله ای کارایی بهتری ندارد؟

آیا این مدل صادراتی در داخل کشور قابل تهیه است؟ امکان نصب گیربوکس اتومات را دارد؟

ولي دوست من به نظر بنده حقير سمند سورن رو انتخاب نكن !!! چون سمند ال ايكس سال 15.100 هست ولي سورن حدودا 17 تومنه !!!

تنها چيزي كه اضافه تر داره يه دونه ايربگ هست كه فكر نميكنم ارزش پرداخت اين همه پول اضافه رو داشته باشه !!!

در مورد موتور هم من اينو يه جايي ديدم كه گفتم بزارم برات بد نباشه !!!

این ماشین دومین شاهکار ایرانخودرو بعد از rd هستش.

طبق استاندارد های PSA موتور های(از رده خارج) سری TU واسه ماشین های با اندازه کوچک شهری ساخته شده . مثلا 206 - 307 - 106 - citroen c1 c2 و... و برای ماشین های بزرگتر مثل 405 ( سمند) باید از موتور های(از رده خارج) XU استفاده بشه. من نمیدونم چرا اینها مغز ندارن . وقتی موتورهایی مثل Xu10 16v ( موتور زانتیای 2000) که البته اون هم از رده خارج هستش وجود دارند چرا این کارها رو میکنن.

گشتاور این ماشین با این وزن و این موتور این قدر کمه که حوصله آدم سر میره . فکر کن میخای بری مسافرت . خود ماشین 250 کیلو سنگین تر از آن چه باید باشد . 2 نفر جلو - سه تا خانم تپلی هم عقب - صندوق و بارببند هم پر.

اگه ماشین میل لنگ نزنه شانس آوردی.

من به شدت همون سمند xu7 رو پیشنهاد می کنم

در هر صورت منم موتو Xu7 رو پيشنهاد ميدم چون با اين موتور تغيير زيادي رو احساس نميكنيد در صورت كه پول بيشتري بايد بديد !!!

در ضمن فكر كنم بتونيد سفارش بديد كه گيربكس اتومات براتون بزران ولي خوب اونا هم نامردي نميكنن و نزديك 1.5 ازتون ناقابل سر ميگيرن !!!!

لینک به دیدگاه

راستي اينم تصوير سمند ال ايكس سال داخل :

ek0t8i_bmp.jpg

سمند ال ايكس مخصوص تركيه :

kkk.jpg

لینک به دیدگاه

در ضمن بهت پيشنهاد ميكنم كه سورن رو از نزديك ببيني . منم خودم خيلي خوشم از سورن ميومد ولي وقتي از نماي جلو ديدمش كلا ... شدم . وقتي از جلو ميبينيش انگار ماشين داره گريه ميكنه و كلا افسردگي ميكنه دچارت !!!! خودت اين دو عكس رو ببين :سمند ال ايكس سال :

ndvew.jpg

سمند سورن :

epkhdw.jpg

لینک به دیدگاه

ظاهرا که تفاوتی از نظر ظاهر خارجی بجز چند مورد ندارند

در خصوص موتور یک مسئله است، موتور پیش فرض XU7JPL3 دارای قدرت موتور 100bhp@6000 rpm با 8 سوپاپ است

اما

موتور TU5JP4L4 دارای قدرت 110bhp@5800 rpm با 16 سوپاپ است

من جواب شخصی را که مطلب فوق را نوشته است اینگونه میدهم، با این توصیفات و وزن سورن یا سمند کدام موتور مناسب تراست؟

یه مطلبی که در تفاوت سورن و سمند دیدم این است " سيستم كنترل انتشاربخار بنزين " آیا امکان نصب روی سمند است؟

تا اینجا انتخاب ها شد

1- سمند LX اتوماتيك TU5JP4

2- سورن اتوماتيك TU5JP4

یه سئوال شما از نحوه تحویل این 2 مدل مورد نظر من خبری دارید؟ اگر نقدی بخوام، تحویل فوری دارد؟

در خصوص گیربکس اتومات، دیروز خیلی تو شبکه گشتم در ایران تنها امکان نصب روی موتور های TU5JP4L4 وجود دارد

به نظر من 1.5 حتی ارزشش را دارد، چرا؟

1- خودتان فکر کنید با این وضع ترافیک های ما همش باید یک و دو کنید :)

2- آدمی نیستم که قصد مانور دادن با ماشین را داشته باشم

3- اتومات یعنی راحتی، یعنی امینی

لینک به دیدگاه

درود

همشهری جان بیا همین 405 SLX رو بخر و از شر بدنه سنگین و لش سمند راحت شو قیافشم قشنگتر شده:->:)

405slxmain.jpg

http://www.ikco.com/persian/products/405slx.aspx

به نظر بنده هم درسته که شیراز هم وضع ترافیکش خرابه و یک و دو زیاد داره ولی بازم ماشن دنده اتومات در حد چند ثانیه دیرتر ترمزش عمل میکنه تا ماشین دنده منیوال.بعد هم اگر زمانی گیربکس مشکل بهم بزنه فکر میکنم تعمیر کارش خیلی کم باشه و همینطور قطعات کاربردی داخل گیربکس و البته گرونتر و فقط تا زمانی که گارانتی داره خیال آدم راحت هست.

لینک به دیدگاه

همشهری جان

پیشنهادی که دادید اول نظر خودم روش بود اما به چند علت منصرف شدم

1- سوختن در گرمای تابستان o:-)

2- مصرفش 10 لیتر به بالا در شهر هستش، :)

3- با توجه به قیمت 14.5 تومنی واقعا ظلمه، هیچی ندارد، جالب پدرم رفته نمایندگی گفته اگه موتور tu5 بخواهیم

نه tu7،گفتن میشه 16 تومن!!!

بهمین دلیل گفتم بیشتر پول میدم، اما یه چیز راست و درست تر بر میدارم

در خصوص دنده مانوال گفته شما درسته اما با ترمز abs 4 کاناله این مشکل رفع شده است

به نظر من ایرانخودرو در برخی مدل ها سر مردم کلاه میزاره ;)

لینک به دیدگاه

درستهSLX یک مقدار به نسبت قیمتش بالاست.

حیف که دوو سیلو دیگه تولید نمیشه و تا مدل 82 هم بیشتر ساخته نشد وگرنه به نظر کیفیتش فوقالعاده بود

4mcg6fegphwd0g33mwex.jpg

keinzgt8cow4k9rupcj.jpg

و هنوز هیچ ماشینی زیر 20 تومن ندیدم که کیفیت این ماشین رو داشته باشه.فرمان هیدرولیک واقعی که با انگشت میچرخه و تمام شیشیه های عقب و جلو برقی به همراه قفل شیشه و صندلی خوب و راحت و سیستم ترمزABS و کولر و بخاری عالی .فوقالعاده بی صدا و عالی در حرکت و مصرف سوخت پایین و شتاب نسبتا خوب و دنده نرم و عالی و از همه مهمتر ماشین اکثر قطعاتش فقط مونتاژ بودن و دست ایرانی داخلش نرفته بود به اون صورت.من 6 ماه یکیشو داشتم واقعا عالی بود خیلی اشتباه بزرگی کردیم که فروختیمش :)

لینک به دیدگاه

دوست عزيز 405 slx اصال قابل مقايسه با اينا نيست !! درسته abs داره ولي سمند ال ايكس سال چهار چرخ abs با ebd داره !!!!

همچنين ايمني سمند خيلي از 405 بالاتره !!!!

راستي اگه ميشه اسمتون رو بگيد كه من به اسم صدا بزنم !!!!

يه موجود جان شما بايد ماشين رو به صورت سفارشي بگيريد تا براتون دنده اتوماتيك بزنن !!! البته زنگ بزنيد ببينم اصلا ميتونن براتون بزنن يا نه !!! ولي خوب اگه ال ايكس سال اتوماتيك بگيريد بازم نسبت به سورن 1 الي 2 تومن به نفعتونه !!!

ویرایش شده توسط MoHaMaD
لینک به دیدگاه

همشهری جان ایو deawoo ها مایشن های خوب یودند که ملت قدر ندونستند :)

اونایش که روبه راست فروشنده نیستند ;)

این 405 های slx به نظر من شاهکار بعد آردی است البته با موتور دیفالت که روش است o:-)

گفتم برند نمایندگی ببینم مدل سفارشی تحویل میدهند یا نه o:-)

لینک به دیدگاه

دوست عزيز يه نگاهي به اين بكن ببينم به دردت ميخوره يا نه !!! اين محصولات سفارشي ايرانخودرو رو ميفروشه !!! ( آپكو )

jghy0h.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...