رفتن به مطلب

رم : سوالات / مشکلات / تجربیات و اطلاعات شما در مورد رم ها !

Recommended Posts

سلام دوستان ! خب بازم برای اینکه همه سوالات / مشکلات / تجربیات و اطلاعات شما دوستان در یک جا جمع و بعنوان یک بانک اطلاعاتی در مورد رم ها دربیان و دیگه نیازی به ایجاد تاپیک های متعدد نباشه و همچنین دوستانی که اینچنین مواردی دارن دیگه نیاز نباشه که تمام تاپیک ها رو یک به یک جستجو کنند ! به همین دلایل این تاپیک رو ایجاد کردیم تا در اینده نیز کاربران براحتی بتونن تمامی موارد یاد شده رو در میان مطالب این تاپیک جستجو کنند ! چه بسا پاسخ شون رو در میان همین مطالب یافته و دیگه نیازی به زدن پست جدید یا ایجاد تاپیکی مجزا ! نداشته باشن !

البته حقیر فکر میکنم بهتره برای تمامی قسمت های فروم ! این چنین قسمتی وجود داشته باشه تا از شلوغی و تکثیر تاپیک ها جلوگیری شه و از همه مهمتر بصورت یک بانک دربیاد ! با تشکر / بازنده

لینک به دیدگاه

سلام ! راستش یه مشکلی در مورد رم ها داشتم ! به این صورت که :

من تا چندی پیش از 2 گیگ رم corsair / xms3 / dhx / bus 1333 استفاده میکردم ! و تقریبا قبل از عید خدا خواست و تونستم دوباره 2 گیگ دیگرو هم به حجم رم هام اضافه کنم ! حالا تا قبل از تهیه 2 گیگ جدید ! در گذشته رم ها بر روی باس های 1400 و بالاتر و پایینتر جواب میدادن و هیچ مشکلی وجود نداشت ! اما از وقتی این 2 گیگ جدید رو اضافه کردم به مشکلذی برخوردم که تا به امروز نتوستم پاسخ و راه حلی برای اون بیابم ! ( اضافه کنم رم های من به تعداد 4 ماژول هستند ! یعنی 4 ماژول 1 گیگابایتی )

مشکل من اینه که 2 ماژول 1 گیگابایتی جدیدی که خریدم ( که عینا مانند 2 گیگ قبلی هستند ) در برنامه های مانیتورینگ دارای باس کمتری هستند ! برای اینکه بهتر بتونم منظورمو خدمت تون عرض کنم ! تصاویری از برنامه های cpuz و everest میذارم ! تا همه چی روشن بشه !

همونطور که در تصاویر خواهید دید باس کانال هایی که 2 ماژول قدیمی رو گذاشتم درست بوده و در باس 1333 فعالیت دارند ولی 2 کانال دیگه که رم های جدید رو روشون گذاشتم با باس 1066 کار میکنند ! اینو هم بگم که بایوس رو اپدیت کردم و کلر سیموس و ... انجام دادم ! حالا اگه بازم کاری هست که باید انجام بدم ! بفرمایید !

( در ضمن من فقط تصاویر 2 تا از کانال ها رو میذارم چون 2 تای بعدی عینا تکرار شدن ! )

zkm6figpn7e0konm0x3.jpg

s8nyogztm8smtgq6cm3q.jpg

با تشکر از شما / بازنده

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

به نظر میاید رم دومتون خودش باسش 1066 باشه

چون تو برنمه cpuz نوشته شوده

pc3 -8500f

و اونکی رمتون نوشته شوده

pc3-10700h

شما نگاه کن ببین روی پاکتاش این سریال نامبر ها یکی هست

یا که یکشون به این نام هست pc3 -8500f

و اون یکی به این نام هست pc3-10700h

می گم این ddr3 چه تامنیگ افتضاع داره

من همین رم خودم رو باس 1066 رو اورکردم تا باس 1320 با تامینگ 6.6.6.18

به نظر من رم ها ddr2 در باس ها بالای سرعتی تر از ddr3 هستن

با تشکر

ویرایش شده توسط sinaset
لینک به دیدگاه

سلام ! نه عزیز هر جفتش یکیه !

و اما با برنامه pc wizard هم یه اسکرین شات میذارم که فکر کنم اساتید یه چیزیایی دستگیرشون شه ! ras & bank این 2 متفاوته و منم نمیدونم معنی و کاریی این دو چیه !

با تشکر / بازنده

6lffz5sevgiljxlb1qx4.jpg

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

سلام فرامرز جان

رم ها شما با هم فرق دارن

این تویه cpu z بود

نگاه کن یکش این مدل هست

pc3 -8500f ( باس 1066)

و اون یکش (احتمالان اون قدیمی که می گید) این مدل هست

pc3-10700h

این رو من نمی گم این رو cpu z می گه

رم ها شما با هم فرق دارند هم مدلش هم باسش

برای این که بهتر متوجه بشید و 100 متوجه بشید

برید روی پاکت قدیمی و جدید ببین چی نوشته

مثلان روی پاکت رمی قدیمی ببینید این رو نوشت ==> pc3-10700h

و جدید ==> pc3-10700h

البته روی رم رو هم ببین اونجا هم می نویسند

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام فرامرز جان

رم ها شما با هم فرق دارن

این تویه cpu z بود

نگاه کن یکش این مدل هست

pc3 -8500f ( باس 1066)

و اون یکش (احتمالان اون قدیمی که می گید) این مدل هست

pc3-10700h

این رو من نمی گم این رو cpu z می گه

رم ها شما با هم فرق دارند هم مدلش هم باسش

برای این که بهتر متوجه بشید و 100 متوجه بشید

برید روی پاکت قدیمی و جدید ببین چی نوشته

مثلان روی پاکت رمی قدیمی ببینید این رو نوشت ==> pc3-10700h

و جدید ==> pc3-10700h

البته روی رم رو هم ببین اونجا هم می نویسند

با تشکر

سلام

چه کار کردید ؟ نگاه کردید

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام ! دوست عزیز جناب سینا ! ممنون از راهنمایی تون ! ولی همونطور که قبلا هم پاسخ دادم این 4 گیگ رم هر 4 تا عین هم هستند و از هر لحاظ ! حتی مشخصات روی بسته بندی و ... دقیقا کپ یکدیگرند ! وانگهی اگه موضوع به این سادگی میبود که دیگه چه نیازی به مطرح کردن بعنوان مشکل میداشت ! مسلما اولین اقدام اینه که مشخصات هر دو رو با هم چک کنیم !

در ضمن دقیقا مشکل منم همینه که چرا 2 تا رم عینا مشابه هم ! باید در برنامه cpuz یا سایر برنامه هایی از این دست ! دارای مشخصات متفاوتی باشن ! که تنها نکته ای که به ذهن حقیر میرسه ! استفاده از 2 نوع چیپ متفاوت در اون هاست ! با اینحال اساتید لطف کردن و راهنمایی هایی رو نسبت به این موضوع بیان داشته اند که در اسرع وقت تست کرده و نتیجه انها را در اینجا درج خواهم نمود !

به هر حال از توجه و راهنمایی تون متشکرم !

بازنده

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

سلام

ببین می تونی یک کار کنید تا مطمعان بشید

اون رم ها جدید رو که گرفتی رو به صورت تنهایی قرارش بده روی دستگاه ببین باز همون باس 1066 است ؟

لینک به دیدگاه

در حال حاضر رم ها روی فرکانس 1333 کار میکنه! اگر رم های جدید فرکانس پایشون 1066 بود قطعا ماژول دو گیگابایتی قبلی کاهش فرکانس داشتند به 1066!

به نظر من روی یک سیستم دیگه تست بشه.

مشکل شما هم به نظر من مشکلی نیست اگر بر روی فرکانس 1333 با همون Cas Latancy و همون ولتاژ کار میکنند.

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

سلام ! دوستان من یه اسکرین شات از قسمت مموری برنامه اورست اینجا قرار میدم و سوالم اینه که ایا اساتید میدونن قسمت های Swap Space و Virtual Memory چی هستند ؟ میشه کمی در مورد شون توضیح بفرمایید ؟

قسمت Physical Memory که خب حجم اصلی مموری سیستمه و قسمت Paging File هم که مربوط به همون پیج فایله و همه میدونیم چیه ! ولی اون دو مورد بالا رو من نفهمیدم مربوط به چی و کجا هستند و چه کاربرد و کارایی دارند .

x8e1h1qttrflx5osa22.jpg

لینک به دیدگاه

Swap Space و Virtual Memory چی هستند ؟

سلام دوست عزیز . شما فرمودید اساتید جواب بدن شرمنده من جلوی بچه های اینجا چیزی بلد نیستم و فقط چیز های کمی رو که

میدونم رو به شما میگم . انشا الله که مفید باشه .

راستش اون چیزی که من میدونم اینه :

Swap Space : فضای لازم برای جابجائی - وقتی که شما برنامه ای رو اجرا میکنید حافظه رم رو اشغال میکنه ؛ سیستم عامل خودش

فضای مناسبی رو در نظر میگیره برای اینکه اول برنامه ها رو به اونجا برده و سپس داخل رم میبره در هر حال سیستم عامل در حال جابجائب اطلاعات هست .

البته Swap Space با Virtual Memory شباهت زیادی دارن .

Virtual Memory : حافظه مجازی - به طور مثال شما برنامه VB.net با Photoshop رو با هم اجرا میکنید و بعد از اجرای اینا

برنامه های دیگه ای رو هم اجرا میکنید . درسته که روش کار رو اینگونه هستش : هر برنامه ای رو که اجرا میکنید فقط صفحاتی

از برنامه که لازم هست رو فراخوانی میکنه تا حافظه رم پر نشه .

ولی وقتی که شما چند تا برنامه رو اجرا میکنید رم شما پر میشه و وقتی که دوباره برنامه ای دیگه ای رو اجرا میکنید رم جائی برای

قرار دادن برنامه جدید نداره ؛ اینجا سیستم عامل به کمک میاد و فضای مشخصی رو از هارد شما رو بر میداره به نام : Virtual Memory

که از اون به عنوان کمکی برای رم استفاده میکنه . یعنی وقتی که رم جا نداره برنامه های درخواستی شما به نوبت در Virtual Memory

قرار میگیرند تا سیستم هنگ نکنه و تمام برنامه ها به نوبه خود دارای زمان اجرا باشن .

شرمنده اگه خوب و واضح نتونستم توضیح بدم .

انشا الله که مفید بوده باشه و از دوستان خواهش میکنم اگه گفته های من مشکلی داره تصحیح کنند .

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

كامل و جامع بود - فكر نكنم چيزي براي اضافه كردن وجود داشته باشه .

با تشكر از ehsas عزيز . :D:cool::confused:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...