رفتن به مطلب

نرم افزارهای: بنچ مارک/ تست/مانیتورینگ/استرس ! بهمراه سوالات/مشکلات و اطلاعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام ! در این تاپیک قصد داریم ! نرم افزار های بنچ مارک / مانیتورینگ / تست / استرس / و اورکلاک رو بهمراه سوالات / مشکلات / تجربیات و اطلاعات شما در مورد ایشان و حتی طریقه استفاده از این نرم افزار ها رو باهم و در کنار هم داشته باشیم ! همچنین میتونیم لینک های دانلود و معرفی جدیدترین ورژن ها رو بهمراه کرک شان در این تاپیک درج و در اختیار جمع قرار دهیم !

امیدوارم دوستان و کاربران گرامی همکاری کرده و از ایجاد تاپیک های مجزا در این زمینه ها خودداری کنند تا همه موارد یاد شده رو در این تاپیک و بعنوان یک بانک اطلاعاتی در زمینه های نامبرده شده ! داشته باشیم !

( در ضمن از اساتید محترم خواهشمندم در صورت صلاحدید ! پست ها و تاپیک های مرتبط با موضوع رو به این تاپیک انتقال یا الحاق نمایند ! با تشکر فراوان )

با تشکر از شما / بازنده

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

سلام !

لینک دانلود اخرین نسخه از نرم افزار بسیار مفید Everest.Ultimate.Edition.5.01.Build.1700 بهمراه کرک ان ! که میتونید با کلیک بر روی اینجا دانلود بفرمایید !

بازنده

لینک به دیدگاه

سلام ! آفرین فرامرز جان تاپیک بسیار خوبیه اتفاقا من خودم میخواستم این تاپیک رو ایجاد کنم که شما زحمتش رو کشیدی .

موفق باشی.

لینک به دیدگاه

سلام !

لینک دانلود اخرین نسخه از نرم افزار بسیار مفید Everest.Ultimate.Edition.5.01.Build.1700 بهمراه کرک ان ! که میتونید با کلیک بر روی اینجا دانلود بفرمایید !

بازنده

فرامرز جان این نسخه اخرین نسخه نیست من اخرین نسخه رو دانلود کردم فقط کرکشو میخوام که اصلا هیچکجا پیدا نمیشه نسخه هم این هست اگه کرکی داره بهم بده

EVEREST Ultimate Edition 5.1

لینک به دیدگاه

سلام ! آفرین فرامرز جان تاپیک بسیار خوبیه اتفاقا من خودم میخواستم این تاپیک رو ایجاد کنم که شما زحمتش رو کشیدی .

موفق باشی.

سلام رضا جان ! ممنون دوست من ! خوشحالم که باهم همفکر بودیم ! در ضمن بنظر من حتی میشه جدیدترین نسخه برنامه های cpuz و gpuz که شما زحمت ایجاد تاپیکشو کشیدید رو هم به جمع مفاد این تاپیک اضافه کرد ! البته از این پس و در نسخه های جدیدتر ! با تشکر از دوست خوبم / دوست شما / بازنده

فرامرز جان این نسخه اخرین نسخه نیست من اخرین نسخه رو دانلود کردم فقط کرکشو میخوام که اصلا هیچکجا پیدا نمیشه نسخه هم این هست اگه کرکی داره بهم بده

everest ultimate edition 5.1

سلام ! نسخه مد نظر شما همینه که من با هزار بدبختی پیدا کردم ! این دقیقا اخرین نسخه ست !

اینم سریال : HASLI7HI47VV4AF14SDFLV625

فقط مطمئن نیستم کار بکنه چون الان خودم رجیستر کردم و نمیشه تست کنم ! اگه کار نداد بفرمایید تا سریال های دیگری رو اضافه کنم !

موفق باشید / بازنده

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

سلام ! اینم اخرین نسخه از برنامه CPUZ

بازنده

لینک به دیدگاه

سلام !

( با اینکه این مورد رو در تاپیک مربوطه خود قرار داده بودم ! ولی برای سهولت دوستان و کاربران گرامی ! در اینجا نیز قرار میدم ! )

اینم لینک جدیدترین ورزن برنامه HD Tune pro 3.50 به همراه کرک در اینجا

اگه EROR داد میتونید بر روی ادرس زیر کلیک کنید !

http://rapidshare.com/files/190792826/HD_Tune_3.5_Pro__Hardware_.rar

( فقط توجه داشته باشید که اگه سربرگ ERASE رو انتخاب کرده و استارت رو بزنید ! کل هارد تون فرمت میشه ! )

منبع : کاربر nasiban / فروم سخت افزار

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

سلام دوستان ! اینم نسخه جدید برنامه EVGA Precision Version 1.7.1 که لینک دانلودشو در ذیل قرار میدم ! ( این برنامه برای اورکلاک کارت گرافیک بکار میره )

لینک

بعد از کلیک بر روی عبارت لینک و در صفحه سایت ! بر روی این تصویر کلیک کنید !

405_dl_button_over.jpg

What’s new:

* Independent or synchronous control for fan and clock settings in a multi-GPU system

* Allows up to 10 profiles, and ability to assign hotkeys to these profiles to allow in-game

* Ability to view temperatures in the system tray

* Core/Shader Clock Link/Unlink capability

* Fan Speed manual or auto adjustment

* Real-Time on-screen display support for ingame temp, framerate, and clock monitoring

* Logitech Keyboard LCD Display support

* In-app temp/clockspeed monitoring of GPU’s

* Information button shows device, driver, memory size, BIOS Revision and SLI mode

* Ability to choose different skins, and make your own

* You can save screenshots from your favorite games

System requirements:

Windows XP32/64 or Vista32/64

EVGA 6, 7, 8, 9 or GTX 200 series graphics card

Forceware 96.xx or higher drivers

بازنده

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

سلام

فرامرز جان نرم افزار cpu-z , gpu-z رو در همون تاپیک خودش معرفی کن چون ربطی به تست و بنچمارک نداره و بهتره در تاپیک خودش معرفی بشه.

تشکر.

لینک به دیدگاه

سلام ! اقا من موندم چطور تاپیک سعید اقا که در این رابطه هستش رو ندیدم ! فکر کنم کمی عجله کردم ! به هر حال از تمامی کاربران و دوستان عذر میخوام ! در ضمن اگه اساتید صلاح میدونن پست های این تاپیک رو به تاپیک قدیمی تر انتقال بدن تا اطلاعات و موضوعات این زمینه نیز ! در یکجا جمع باشن !

همچنین خوشبختانه اخیرا میبینیم که اساتید و کاربران اقدام به تست و بنچ گیری از سیستم هاشون کرده و نتایج رو در فروم قرار میدن که الحق کار درست و پسندیده ایه و باید یک خسته نباشید و دمتون گرم مشتی به ایشان گفت !

ولی گله ای که از این عزیزان دارم اینه که چرا برنامه هایی که مورد استفاده قرار میدهند رو برای سایرین و در تاپیک های مربوطه ( از جمله همین تاپیک ) قرار نمیدهند ؟ شاید دوستان و کاربرانی باشند که بدلیل عدم دسترسی به اینگونه نرم افزار ها ! از بنچ گیری و درج ان در فروم عاجزند ! ( از جمله خود حقیر )

پس اگه میشه لطف کنید و لینک جدیدترین نسخه از نرم افزارهای مورد استفادتون رو ! ( ترجیحا کرک شده ) برای جمع و در تاپیک مربوطه ! قرار دهید ! دست تون درد نکنه !

با تشکر فراوان / بازنده

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

تمامی پستهای مربوط به من در رابطه با برنامه های بنچ و تست به این تاپیک انتقال یافته.

از تمامی دوستان خواهش میکنم تاپیک مربوطه را بررسی کنید و در بنچمارک و تست سیستم ها شرکت کنید.

ویرایش شده توسط STERES
لینک به دیدگاه

درود

دوستان اینطور که شما نام تاپیک رو انتخاب کردید بیشتر ازش بر میاد که موضوع مورد بحث ، معرفی،مطرح کردن سوالات و لینک دانلود نرم افزارهای تست و مانیتورینگ سیستم و .... باشه و ازش قرار دادن نتایج تست سیستم های کاربران با این نرم افزار ها استنباط نمیشه.پس شاید با وجود این موضوع جایی برای دلسردی و گلایه دوستان باقی نباشه.

لینک به دیدگاه

سلام

فرمایش جناب خسروی کاملا صحیحه ... و بهترین کار اینه که یه تاپیک مجزا ایجاد کنید برای تست سیستمهای کاربران و البته من چند تا از نرم افزار ها رو هم دارم و تستهایی انجام ميدم steres جان خودت زحمت ایجاد تاپیک رو بکش من همین جا اعلام آمادگی میکنم و تشکر بابت نرم افزارهای بسیار خوبی که لینک دادید .

ویرایش شده توسط DOMINATOR
لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام ! دوستان بنظر شما ، من به کدوم یک از این برنامه های مونیتورینگ اطمینان کنم ؟ همونطور که در تصویر میبینید من از 4 برنامه مختلف استفاده کردم که هر یک دمای متفاوتی رو نشون میدن !

i7ma54wwupt5cif0aphh.jpg

لینک به دیدگاه

بازنده جان برای CPU از Core Temp استفاده کن. برنامه Real Temp هم بدک نیست ولی به نظر خودم Core بهتره.

لینک به دیدگاه

با سلام

فرامرز جان همونطور كه دوست عزيزمون هم اشاره كردند در مورد تشخيص دماي پردازنده بهتره از برنامه ي CORE TEMP استفاده كني كه نسبت به ساير برنامه ها در اين زمينه بهتر ميباشد.

با تشكر :D:cool::confused:

لینک به دیدگاه

دوستان میشه بفرمایید روی چه حسابی اینو میگید ؟ یعنی از کجا به این نتیجه رسیدید که کر تمپ دقیقتره ؟

لینک به دیدگاه

دوستان میشه بفرمایید روی چه حسابی اینو میگید ؟ یعنی از کجا به این نتیجه رسیدید که کر تمپ دقیقتره ؟

من در بيشتر تستها و بنچماركهايي كه در سايتهاي مختلف انجام گرفته ديدم كه براي اندازه گيري دماي پردازنده از اين برنامه استفاده مي كنند.

تو يكي از فرومهاي خارجي هم خوندم كه يكي از اوركلاكرهاي حرفه اي به افراد مبتدي كه دسترسي به لوازم اندازه گيري دقيق ندارند پيشنهاد كرده بود از اين برنامه استفاده كنند.

ولي من خودم چون زياد اهل اوركلاك و اينجور كارها نيستم از همون برنامه ي SPEED FAN استفاده ميكنم .

حالا بايد ديد نظر دوستان ديگه چي هست .

با تشكر :D:cool::confused:

لینک به دیدگاه

این برنامه نسبت به real temp با هم اختلافشون کمی زیاد هست ولی با Everest که توی task کنار ساعت میاد مقایسه میکنم هر دو یکی هستن و نهایت اختلاف به 1 یا 2 درجه سر هسته ها میرسه که بیشتر هم مربوط به این میشه که چشمام نمیتونن در یه لحظه هر دو رو تحت نظر داشته باشن!

لینک به دیدگاه

با سلام..

در مورد برنامه های نشان دهنده دمای پردازنده باید خدمت دوستان عزیز عرض کنم هیچ کدوم دمای واقعی (حقیقی) رو گزارش نمیکنند، یعنی در حقیقت نمی تونن گزارش کنند. زیرا thermal diode های موجود بر روی پردازنده ها در معنای حقیقی کلمه "دما" رو گزارش نمی کنند، بلکه رقمی رو گزارش میکنند که طی یک محاسبه ریاضی باعث انجام عمل Thermal Throttling در پردازنده می شه. توضیح بیشتر اینکه این ترمال دیود ها در ابتدا فقط به منظور انجام عمل ترمال تراتلینگ در پردازنده تعبیه شده بودند و به همین جهت نیازی به گزارش دما در معنای واقعی اونرو نداشتند. فقط یک رقمی رو گزارش میکردند و پردازنده با استفاده از دستورالعملی که در خودش داشت اونرو معنی می کرد و اگر نیاز بود ترمال تراتلینگ رو انجام می داد.یعنی یک ویژگی درونی پردازنده بود که نیازی به مدیریت یا کنترل از بیرون نداشت لذا مفهوم بودن مقادیر گزارش شده توسط دیود برای انسان هم اهمیتی نداشت. اما مدتی بعد دو شرکت معظم AMD و Intel اقدام به انتشار اطلاعات این دیود ها و محاسبات لازمه برای هر نوع پردازنده کرده و اونرو در دسترس عموم قرار دادند و افراد و شرکت هایی هم اقدام به اعمال این ویژگی در برنامه هاشون کردن. پس به مقادیر برنامه هایی نظیر کرتمپ هم نمیشه 100 درصد اعتماد داشت.

به نظر بنده در هنگام اورکلاک کردن پردازنده بیش از هر چیز باید حواستون به VRM های مادربوردتون باشه (ولتاژ رگولاتور) چرا که در هنگام اور کلاک (با توسل به افزایش ولتاژ) این بحش فشار بیش از حد مجازی رو متجمل میشه و اگر خوب خنک نشه - یعنی هیت سینک نداشته باشه و جریان خوبی ازش عبور نکنه - سریعا اور هیت کرده و اسیب می بینند. پردازنده های جدید با وجود ویژگی ترمال تراتلینگ احتمال اسیب دیدنشون بسیار کم هست چرا که به محض گزارش اون مقدار خاص پردازنده شخصا و راسا وارد عمل شده و با کم کردن کلاک خودش رو از اسیب محفوظ میکنه. پس، باز هم عرض میکنم به نظر من، د رهنگام اور کردن حتما خواستون به VRM مادربوردتون باشه و پردازنده رو تا اونجا که زیر لود کامل به ترمال تراتلینگ یا BSOD و هنگ متوسل نشده اور کنید. فقط عنایت داشته باشید که به محض مشاهده این حالت اود رو کم کنید و کمی اور خود را کم کنید.

ویرایش شده توسط vscoder
لینک به دیدگاه

• 8 ماه بعد...

سلام !

بازنده

ببخشيد تو تاپيك اشتباهي پاسخ دادم. اينو لطفا پاك كنيد. راستي يه پست اشتباهي رو نمي شه پاك كرد.

ویرایش شده توسط yabi
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...