رفتن به مطلب

این خطا به چه معنی هستش ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه

دوستان این خطا که تو عکی نشون داده به چه معنی هستش؟

post-11938-0-78759200-1370862714_thumb.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این مشکل طبق لیست ارورهای S.M.A.R.T  مربوط به بد سکتور سخت افزاری است.

ویرایش شده توسط MJ Motamedi
لینک به دیدگاه

این مشکل طبق لیست ارورهای S.M.A.R.T  مربوط به بد سکتور سخت افزاری است.

من همین الان تست بد سکتور رو انجام دادم ...حدود یه 1 ساعتی طول کشید و تو حالت داس و نه تو محیط ویندوز تمام سکتور ها رو با یه نرم افزار تست کردم ولی بد سکتور پیدا نکرد!!! جریان چیه؟

لینک به دیدگاه

درود امید جان

این خطا یعنی به اون سکتور از هاردت زیاد فشار اومده و درحال ضعیف شدن هست که تبدیل میشه به بد سکتور!

برا همینم اخطارWARNING رو بهت داده!

البته مشکلی در عمل ایجاد نمیکنه و ممکنه تا چندین سال با همین وضع برات کار کنه و مشکلی پیش نیاد!

تنها راهی که به ذهن من میرسه اینه که یه بار LOW LEVEL FORMAT انجام بدی یا همون فرمت صفر!

بعد از انجام اون فرمت یه بار دیگه با HD TUNE  تست کنین اگه مشکل حل شد که  هاردت سالمه واگه مشکل پا برجا بود بعید میدونم قابل حل باشه!

امیدوارم مشکلت حل بشه (*) 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این بد سکتور به اون مفهوم نیست. بلکه سکتور های بازیابی شده و قابل استفاده رو نشون میده. باید مرتب چک بکنید و اگر تعدادش زیاد نشد مشکلی نداره. ولی اگر دائم در حال زیاد شدن بود به فکر یه هارد دیگه باشید.

لینک به دیدگاه

درود امید جان

این خطا یعنی به اون سکتور از هاردت زیاد فشار اومده و درحال ضعیف شدن هست که تبدیل میشه به بد سکتور!

برا همینم اخطارWARNING رو بهت داده!

البته مشکلی در عمل ایجاد نمیکنه و ممکنه تا چندین سال با همین وضع برات کار کنه و مشکلی پیش نیاد!

تنها راهی که به ذهن من میرسه اینه که یه بار LOW LEVEL FORMAT انجام بدی یا همون فرمت صفر!

بعد از انجام اون فرمت یه بار دیگه با HD TUNE  تست کنین اگه مشکل حل شد که  هاردت سالمه واگه مشکل پا برجا بود بعید میدونم قابل حل باشه!

امیدوارم مشکلت حل بشه (*) 

سلام حمید جان ممنون از توضیحاتت....خدا کنه فعلا خراب نشه تا یه هارد بگیرم..البته این تصویر یکی از دوستان همین سایته ولی منم یه همچین اروری رو دارم...باید یه هارد یه ترا از وسترن بگیرم...راستی یه نرم افزار برای فرمت سطح پایین هم معرفی کنی ممنون میشم.و اینکه به نظرت یه هارد 500 چه مدت طول میکشه فرمت سطح پایین بشه.

این بد سکتور به اون مفهوم نیست. بلکه سکتور های بازیابی شده و قابل استفاده رو نشون میده. باید مرتب چک بکنید و اگر تعدادش زیاد نشد مشکلی نداره. ولی اگر دائم در حال زیاد شدن بود به فکر یه هارد دیگه باشید.

مرتب چک کردمش الان یه چند ماهی هست که این خطا وجود داره و تغییری هم نکرده.

لینک به دیدگاه

سلام حمید جان ممنون از توضیحاتت....خدا کنه فعلا خراب نشه تا یه هارد بگیرم..البته این تصویر یکی از دوستان همین سایته ولی منم یه همچین اروری رو دارم...باید یه هارد یه ترا از وسترن بگیرم...راستی یه نرم افزار برای فرمت سطح پایین هم معرفی کنی ممنون میشم.و اینکه به نظرت یه هارد 500 چه مدت طول میکشه فرمت سطح پایین بشه.

مرتب چک کردمش الان یه چند ماهی هست که این خطا وجود داره و تغییری هم نکرده.

سلام امید جان خواهش

فعلا مطمئن باش خراب نمیشه با همین حالت احتمالا تا 6ماه دیگه کار میکنه برات !ولی همیشه backup از اطلاعاتت داشته باش!

اگه برای آرشیو میخوای وسترن بگیر!

برای فرمت سطح پایین از اینجا داناود کن

http://soft98.ir/software/tools/3018-hdd-low-level-formatter.html

توضیحات هم هست توجه کن!

حجم هم 850 کیلوبایت

زمان فرمت هم فکرمیکنم حدود15ساعت طول بکشه!دقیق تست نکردم

موفق باشی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بسته به بد سکتوری که داره 

بینه 8 تا 10 ساعت 

لینک به دیدگاه

درود

دوستان این خطا چه معنی داره؟مشکله حادیه؟

80223614343219255562.png

ویرایش شده توسط Mahyar23172
لینک به دیدگاه

اگه نمیخواهی فرمت 0 کنی

HDD Regenerator 2011

رو دانلود کن تست بگیر. تو رفع بد سکتور کمکت میکنه. در مورد اون خطاها : زیاد مهم نیست. اگه زبانت خوبه سایتهای زیر رو بخون (اگه زبانت خوب نیست برو کلاس زبان خیلی خوبه :D )

http://www.hdtune.com/hdtune.html

http://www.dslreports.com/forum/r25893448-HDTune-reports-qslowq-blocks-on-new-drive

بازم خواستی برو گوگل (what's meaning hd tune error) رو سرچ کن خودت بهتر میتونی کمک خودت کنی.

لینک به دیدگاه

درود

دوستان این خطا چه معنی داره؟مشکله حادیه؟

80223614343219255562.png

درود عزیز

درمورد اخطار اول

Current Pending Sector Count  یه پارامتر مهمه که نشون میده چندتا از سکتورهای هاردت ناپایداره و باعث مشکل میشه و هارد نمیتونه روی اون ها اطلاعات رو ذخیره کنه!اگه این تعداد بالای 10 تاباشه تقریبا میشه گفت هارد شرایط خوبی نداره و امکان خرابی بالاست! حتما ازاطلاعاتت همیشه backup داشته باش وقتی داری با این هارد کار میکنی!

در مورد اخطار دوم

Ultra DMA CRC Error Count

مربوط به اتصال هارد هست!

بهترین کار تعویض کابل هارد هست!یه کابل دیگه امتحان کنین و روی یه پورت دیگه مادربرد امتحان کنین!

امیدوارم مشکلتون حل بشه!

لینک به دیدگاه

درود عزیز

درمورد اخطار اول

Current Pending Sector Count  یه پارامتر مهمه که نشون میده چندتا از سکتورهای هاردت ناپایداره و باعث مشکل میشه و هارد نمیتونه روی اون ها اطلاعات رو ذخیره کنه!اگه این تعداد بالای 10 تاباشه تقریبا میشه گفت هارد شرایط خوبی نداره و امکان خرابی بالاست! حتما ازاطلاعاتت همیشه backup داشته باش وقتی داری با این هارد کار میکنی!

آقا حمید این ارور رو میشه با نرم افزار حل کرد؟اگه میشه اسمش رو بگین.

راستی آقا حمید میدونم اینجا جاش نیست.ولی میخواستم اسمه چندتا سایت معتبر واسه بنچمارک گرافیک رو بی زحمت نام ببرید.که مقایسه بین چندتا گرافیک هم توش موجود باشه.

ممنون

ویرایش شده توسط Mahyar23172
لینک به دیدگاه

آقا حمید این ارور رو میشه با نرم افزار حل کرد؟اگه میشه اسمش رو بگین.

راستی آقا حمید میدونم اینجا جاش نیست.ولی میخواستم اسمه چندتا سایت معتبر واسه بنچمارک گرافیک رو بی زحمت نام ببرید.که مقایسه بین چندتا گرافیک هم توش موجود باشه.

ممنون

مهیارجان با نرم افزار میتونی تست کنی!

فرمت صفررو انجام بده با نرم افزار low level format

بعد از فرمت کامل یه بار دیگه با hd tune امتحان کن اگه تعداد خطاها کمتر شد فعلا مشکلی نداره بهترین کاراینه که هارد رو تعویض کنی!

همیشه از اطلاعاتت پشتیبان داشته باش!

سایت معتبر

guru3d.com

anandtech.com

tomshardware

تقریبا کامل ترین ها هستن!

لینک به دیدگاه

مهیارجان با نرم افزار میتونی تست کنی!

فرمت صفررو انجام بده با نرم افزار low level format

بعد از فرمت کامل یه بار دیگه با hd tune امتحان کن اگه تعداد خطاها کمتر شد فعلا مشکلی نداره بهترین کاراینه که هارد رو تعویض کنی!

آقا حمید آخه مشکل اینجاست که من الان هارد دیگه ای ندارم که اینو فرمت کنم.بدون فرمت مشکل درست نمیشه؟

فکر نمیکنم درست شه.حتما باید فرمت کنم.

لینک به دیدگاه

راه دیگه ای به نظر من نمیرسه!

تنهاراه فرمت کردنه!اونم از نوع فرمت صفر!

اگه نمیتونی پس حتی الامکان bckup بگیر!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

low level format برای هارد های امروزی معنایی نداره هارد های امروزی اتوماتیک بد سکتور ها رو شناسایی میکنند و با سکتور سالم جایگزین ( آدرس دهی ) میکنند . پس هر وقت سیستم سعی کنه سکتوری رو بخونه که مشکل داشته باشه اتوماتیک هارد این جایگزینی یعنی آدرس دهی رو انجام میده مثلا یک باز نویسی 0 یا همون Zero fill باعث میشه تمام سکتور ها چک بشن . هاردتون فکر کنم سیگیت هست ابزار SeaTools که بوت داس هست Zero fill داره و میتونید اینکار رو با اون انجام بدید امکان ایراد یابی هم داره تو مد Zero fill همونطور که از اسمش معلوم هست اطلاعات روی هارد ازبین میره . نرم افزار HDD Regenerator اونطور که نوشته موقع رفع ایراد یا جایگزینی آدرس ها باعث نمیشه اطلاعات از دست برن البته به نظر من کلا ریسک هست حتی اگر 1 درصد باشه این بستگی به خودتون داره اگر اطلاعات مهم هست حتما باید پشتیبان بگیرید . در کل همونطور که نوشتم هارد های امروزی اتوماتیک بد سکتور ها رو شناسایی میکنند و با سکتور سالم جایگزین ( آدرس دهی ) میکنند پس این کار ها تقریبا بیهوده هست و زمان گیر مطلب مهمی که هست این هست که شما میتونید از هارد استفاده کنید تا مدت نامعلوم اگر نگران اطلاعات هستید پشتیبان بگیرید اگر خیر به کارتون ادامه بدید :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به گفته دوستمون با seagate seia tools فرمت کنید رو بوت 

میتونید تو سی دی هایه boot مثله hiren boot پیداش کنید 

لینک به دیدگاه

الان هارد مشکلی نداره.داره کار میکنه.بله پشتیبان میگیرم.

میشه درباره seatools یه کم بیشتر توضیح بدید اطلاعات کسب کنیم؟ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جستجو کن seagate seatools سایتش توضیحات ،آموزش و پرسش و پاسخ داره

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

با سلام
دوستان هارد دوستم به این وضعیت دچار شده که توی عکس زیر هست
آیا امیدی بهش هست ؟؟
چقدر میتونه با این وضعیت حدوداً عمر کنه (3 ماه-6ماه-9ماه-یا بیشتر)
این ارور ها چی هستن؟
آیا امکان رفع اون ها وجود داره؟
به چه صورت؟
با تشکر از راهنمایی تون
@};- @};- @};-

97307116982920865365.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کسی نیست ما رو راهنمایی کنه ؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
کسی نیست ما رو راهنمایی کنه ؟؟

سلام چطوری.

هارد سامسونگ من هم حدود 3 ماهه همینطوری شده و هنوز هم داره کار میکنه اما گاهی اوقات  اذیت میکنه و دارم به عنوان هارد اکسترنال ازش استفاده میکنم. از من میشنوی هارد رو عوض کن و شما هم به عنوان هارد اکسترنال ازش استفاده کن اونم برای گرفتن یا دادن اطلاعات به دیگران.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بسیار منون دوست گرامی

آخه لعنتی هر دفعه که ویندوز میخواد بیاد بالا ارور میده باید کلید F1 رو زد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...