رفتن به مطلب

مقایسه پاور Power Memonex Silent 540W با مدل مشابه گرین

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

من این پاور رو دارم . میخوانم بدونم تا چه حدی این پاور ؟

ریلش چقدره و همترازش تو برند گرین چیه ؟

لینک به دیدگاه

درود،

والا سوالتون برای من مفهوم نیستش؟ می شه بیشتر توضیح بدید دنبال چه چیزی هستید ؟

توی این رده واتیج گرین 530A-EU رو داره و بالاترش می شه 600A-EU ...

لینک به دیدگاه

من هم پاور این شرکت رو دارم خیلی جنس بدنه و کیفیت خوبی داره

لینک به دیدگاه

اين مدل باور كه اسم بردي رو قبلا داشتم دادم به يكي از اقوام.

540 ريل هستش ولي رو بدنه نوشته 525 وات ميتونه خروجي بده.

خوب در حد يه 520 يا 530 وات شركت كرين هستش. تفاوتي ندارن البته منظور شما رو كامل متوجه نشدم.

از نظر كيفيت هم خيلي خوبه من 2 سال دستم بود يه بار هم به مشكل بر نخوردم

منظور من همین بود . چون برخی برندها یلخی پاور میزنن میخواستم بدونم میزان خروجی

واقعی این پاور چند واته و یه مقایسه با برند گرین که میشه گفت خروجی ذکر شده در اون

تقریبا ریل هست .

لینک به دیدگاه

البته از لحاظ کیفی پایین تر هستش.

من قبلش ذکر کنم که ممونکس هم یک برند ایرانی هست. این پاور ساخت کمپانی گمنام سانگ یانگ هستش و از لحاظ قطعات به کار رفته روش بایستی بگم که اصلاً قطعات خوبی نیست. برای مثال از خازن ها ورودی و خروجی خوبی در این پاور استفاده نشده. میزان واتیج خروجی ریلش حدوداً بین 500 تا 520 هست و از دامنه OPP (پیک لود) کمتری نسبت به مدل مشابه در گرین برخورداره. گارانتیش باید انفرماتیک گستر (صاحب برند ممونکس) باشه. 

دوستان از روی ظاهر هیچی در رابطه با باطنش قضاوت نکنید ...

از لحاظ قیمتی فکر کنم در جایگاه خوبی باشه و مسلماً قطعات شما با این پاور به درستی کار می کنند ولی برای چه مدت زمانی !!! این ریسکش دیگه با شماست ;) @};-

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

البته از لحاظ کیفی پایین تر هستش.

من قبلش ذکر کنم که ممونکس هم یک برند ایرانی هست. این پاور ساخت کمپانی گمنام سانگ یانگ هستش و از لحاظ قطعات به کار رفته روش بایستی بگم که اصلاً قطعات خوبی نیست. برای مثال از خازن ها ورودی و خروجی خوبی در این پاور استفاده نشده. میزان واتیج خروجی ریلش حدوداً بین 500 تا 520 هست و از دامنه OPP (پیک لود) کمتری نسبت به مدل مشابه در گرین برخورداره. گارانتیش باید انفرماتیک گستر (صاحب برند ممونکس) باشه. 

دوستان از روی ظاهر هیچی در رابطه با باطنش قضاوت نکنید ...

از لحاظ قیمتی فکر کنم در جایگاه خوبی باشه و مسلماً قطعات شما با این پاور به درستی کار می کنند ولی برای چه مدت زمانی !!! این ریسکش دیگه با شماست ;)  @};-

ممونکس کجاش یک برند ایرانی هست ؟!

محصولات دیگه ای هم داره مثل هارد جامد ، رم و فلش .

تو چند تا کشور مثل کانادا دفتر داره . روی پاور خود من نوشته طراحی در تایوان . اسمبل چین . 5 ساله دستمه و سیستم

برای آفلاین هم هست و در روز دست کم 12 ساعت و بعضی وقتا 24 ساعته روشنه .

من هم قبول میکنم شاید کیفیتش در حد گرین نباشه ولی اون قدرها هم پایین نیست . ضمن اینکه گرین هم همچین عالی نیست .

در کل بهترین برند پاور با توجه به قیمت و کیفیت چیه الآن تو بازار ؟

ویرایش شده توسط Amordad
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک مدل 700 داشت گیمینگش رو یک بررسی ازش خوندم فکر کنم این مدل بود( Memonex MOD EX Game)که تاییدیه 80 پلاس برنز داشت و اون سایت راندمانش رو حدود 75 درصد تخمین زده بود!

خیلی برند جالبی نیست.سایت خوش هم باز نمیشه قسمت پاورها وقتی روی مدلش میری.تو سایت 80Plus تاییدیه ای هم من ازش ندیدم>

دوستان ممونکس فکر نمی کنم از تاپ پاور خوش قیمت تر باشه!

حداقلش اینه که تاپ پاور تایوانی(مونتاژ چین) هست.تاپ پاور هم خواستید بگیرید سراغ سری فیتالیتی نرید!

مدل خوش قیمت سری EZ  بگیرید که هم تو سایت خودش هست و هم تو سایت 80Plus تاییدیه هاش پیدا میشه!

البته 600EU گرین هم پاور فوق العاده ای هست و برای شرکت Highpower هست.

کلا نمیدونم این فرآیند و انفورماتیک گستر میرن یه چیزایی وارد می کنند که ....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مهم ترین فاکتور تو کاراییه یه پاور 

اینه که زمانی که زیر فشار میره بتونه بدونه تغییر تو ولتاژ ها ( منظور نوسان هست) به کار خودش ادامه بده 

لینک به دیدگاه

یک مدل 700 داشت گیمینگش رو یک بررسی ازش خوندم فکر کنم این مدل بود( Memonex MOD EX Game)که تاییدیه 80 پلاس برنز داشت و اون سایت راندمانش رو حدود 75 درصد تخمین زده بود!

خیلی برند جالبی نیست.سایت خوش هم باز نمیشه قسمت پاورها وقتی روی مدلش میری.تو سایت 80Plus تاییدیه ای هم من ازش ندیدم>

دوستان ممونکس فکر نمی کنم از تاپ پاور خوش قیمت تر باشه!

حداقلش اینه که تاپ پاور تایوانی(مونتاژ چین) هست.تاپ پاور هم خواستید بگیرید سراغ سری فیتالیتی نرید!

مدل خوش قیمت سری EZ  بگیرید که هم تو سایت خودش هست و هم تو سایت 80Plus تاییدیه هاش پیدا میشه!

البته 600EU گرین هم پاور فوق العاده ای هست و برای شرکت Highpower هست.

کلا نمیدونم این فرآیند و انفورماتیک گستر میرن یه چیزایی وارد می کنند که ....

یه مقدار درباره ریت بندی این سایت توضیح میدی .

هرچی پوینت توتال هر برند بالاتر باشه بهتره دیگه درسته ؟

کلا بهترین سایت برای بررسی پاور ها کدومه ؟

چرا گرین تو این سایت نیست ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گرین پاورهاش توسط شرکت های :

Seventeam,Highpower,chanelwell,FSP  و ... تولید میشه و فقط بدنه و آرم گرین به سفارش گرین روش ثبت میشه...

بنظر من محصولات گرین کاملا دست چین شده هست و خدماتشون هم خداییش خوبه.

لینک به دیدگاه

گرین پاورهاش توسط شرکت های :

Seventeam,Highpower,chanelwell,FSP  و ... تولید میشه و فقط بدنه و آرم گرین به سفارش گرین روش ثبت میشه...

بنظر من محصولات گرین کاملا دست چین شده هست و خدماتشون هم خداییش خوبه.

پس شما میگی در حال حاظر در ایران بهترین برند با توجه به قیمت گرینه ؟

اون تاپ پاوری که بالا گفتین برای 110 ولته نه 230 ولت . تو 230 ولت اصلا سرتیفیکیت نداره .

اگه این سایتی که معرفی کردین معتبر باشه واقعا جالبه که  تو قسمت 230 ولت ، در ایران پاوری نیست که مدارک آنچنانی گرفته باشه :lol:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزم نکنه توقع دارید تو ایران پاور با تاییدیه 80 پلاس تولید بشه!

90 درصد پاور ها در رنج 110 ولت تاییدیه دارند.آمریکا،ژاپن و عربستان هم برقشون 110 ولت هست !

لینک به دیدگاه

ممونکس کجاش یک برند ایرانی هست ؟!

درود،

من شاید تاحالا بیشتر از 2 ، 3 بار راجع به ممونکس توی فروم توضیح دادم، اگر پست های قدیمی تر رو توی انجمن جستجو کنید به اطلاعات تکمیلی می رسید.

ممونکس یک برند هست. شما اول باید با واژه برند آشنا باشید. برند حتماً سازنده و تولید کننده نیستش (حتی ساخت و تولید هم 2 مقوله جداست).

همونطور که گفتم ممونکس یک برند ایرانی هستش.

1) اگر ممونکس یک برند خارجی بود شما می بایستی در سایت ها مختلف تعداد زیادی ریویو از محصولاتش رو می دیدید، مثلاً 6 تا ریویو رم ، 4 تا ریویو پاور ، 7 تا ریویو SSD ، درسته ؟؟؟

خوب به جز این ریویوها :

http://www.overclockersclub.com/reviews/modex600w/

http://www.overclockersclub.com/reviews/memonexr310/

http://www.overclockersclub.com/reviews/memonex_top/

که خود دفتر ممونکس در دوبی برای این سایت ارسال کرده ، شما فقط 2 تا ریویو دیگه از هرکدوم از محصولات ممونکس رو اینجا لینک بدید(به جز این سایت، فکر کنم یک ریویو دیگه توی pure دیده بودم).

2) اگر ممونکس یک برند خارجی بود محصولاتش توی سایت های فروشگاهی بزرگ مثل www.newegg.com موجود بود که نیست.

3) هیچ پاور ثبت شده ای با نام ممونکس در سایت 80plus نیستش. اگر ممونکس یک برند خارجی بود می تونست به راحتی پاور برای این ارگان ارسال کنه.

4) ممونکس توی هیچ کشور خارجی به وفوری که در ایران هست، نیست.

5) وارد کننده و گارانتی کننده این محصول شرکت ایرانی انفرماتیک گستر هستش و هیچ شرکت دیگه ای در ایران این محصول رو گارانتی نکرده. مثلاً رم کینگ استون رو 3 ، 4 تا شرکت توی ایران وارد و گارانتی می کنند ... (البته این دلیل قانع کننده ای نیست ولی محکم کننده دلایل قبلیه)

در رابطه با 110 ولت و 230 ولت، که توی سایت 80plus دیدی عرض کنم که ، ارگان 80plus یک ارگان آمریکایی هستش و تمامی پاورها و منابع تغذیه سوئیچینگ PC که براش ارسال می شه فول رنج هستند. یعنی از 110 ولت  تا 230 ولت رو توی ورودی تحمل می کنند . یکی از معیارهای ورود به 80plus فول رنج بودن پاور هست و 80plus همه این پاورها رو توی 110 ولت تست می کنه. اون 230 ولت هایی که می بینید پاورهای PC های معمولی نیست و داستانش متفاوت هست.

بد نیست شما قبل از هرچیزی اگر علاقه دارید این تاپیک رو به طور کامل مطالعه کنید : http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=9685

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

جناب پوریا خود شما با توجه به بازار ایران گرین رو پیشنهاد میدین ؟ با توجه به قیمت البته .

Toppower چطور برندی هست ؟  مقایسش با گرین ؟

شما هم با دوستمون در مورد اینکه گرین تولید شرکت های Seventeam,Highpower,chanelwell,FSP  هست موافقید ؟

لینک به دیدگاه

یادم هست با 650 واتش برای یکی از بچه های دانشگامون سیستم بستم گرافیک 5770 بود. حالت عادی ولتاژ 12 ولتش رو 11.88 بود! با مولتی متر تست کردم.

از وزن پاور می شه فهمید چی کارست 650 واتش از 330 گرین سبکتر می زد.

توصیه نهایی اصلا این برند رو انتخاب نکنید.

باز top power 650 وات فتالیتی رو بستم روی سیستم یکی دیگه 2 تا 460 رو sli جواب می ده توی لود ولتاژ12ش می ره روی 11.68 !!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان

پاور بدی نیست اما قابل مقایسه با پاورهای خوب نیست من چندین موردش رو دارم کیفیت قطعات استفاده شده مناسب نیست

البته برای تست پاور نیاز به ابزار خاص هست بعد از تست ها میشه مقایسه کرد

اما رویت فیزیکی بررسی خازنها فن استفاده شده میتونه نشان از کیفیت یک پاور باشه

لینک به دیدگاه

دوستان میشه به من یه پاور خوب معرفی کنید ؟ زیاد برند خوب برام مهم نیست همین که یکی دو سال کارمو راه بندازه کافیه پاور که الان دارم rhombus 500w هست که وقتی 10 دقیقه با سیستم تو فول لود کار میکنم بوی سوختگی ازش میاد :)

Main:Gigabyte H61M

CPU: Core i5 2400

VGA: Radeon HD 6870

Ram: 4GB DDR3

ممنون میشم راهنمایی کنید من رو دوستان

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...