رفتن به مطلب

سوال در مورد مادربورد Asus p8h61 Mle

اشتراک گذاری

Recommended Posts

ممنون ولی اینم نشد.

یعنی دیگه نمیشه نه؟.

مشکل الان از مادربورد هست یا سی پی یو یا ...؟

لینک به دیدگاه

ممنون ولی اینم نشد.

یعنی دیگه نمیشه نه؟.

مشکل الان از مادربورد هست یا سی پی یو یا ...؟

عزیز مشخصات سیستمتنو میتونید بدید؟؟cpu-main-ram

این مین شما رم با باس 1333 رو بیشتر ثاپورت نمیکنه بعد حمید جان چطوری گفتند تا 2666 ست میشه؟؟اگه میشه منم ملتفت کنن:دی

این لینک مین شما:http://www.asus.com/Motherboards/P8H61M_LE/#specifications

تنظیماتتونو به حالت اولیه برگردونید و به صورت معمولی از این سیستم کار بکشید چون برای اور کلاک ساخته نشده...

سوالی بود در خدمتم

موفق باشد @};-

ویرایش شده توسط ᗰOHᗩᗰᗩD
لینک به دیدگاه

این مین شما رم با باس 1333 رو بیشتر ثاپورت نمیکنه بعد حمید جان چطوری گفتند تا 2666 ست میشه؟؟اگه میشه منم ملتفت کنن:دی

تنظیماتتونو به حالت اولیه برگردونید و به صورت معمولی از این سیستم کار بکشید چون برای اور کلاک ساخته نشده...

سوالی بود در خدمتم

موفق باشد @};-

Cpu: COri5 2400

Main: Asus P8h61Mle

Ram: 4G 1600Geil

نمیدونم والا.ولی در حالت عادی که بله همون 1333 هست اخرش.

تنها راه تعویض مینه؟

لینک به دیدگاه

Cpu: COri5 2400

Main: Asus P8h61Mle

Ram: 4G 1600Geil

نمیدونم والا.ولی در حالت عادی که بله همون 1333 هست اخرش.

تنها راه تعویض مینه؟

آره عزیزم

تنها راه این که رم هاتو بزاری روی فرکانس اصلیشون تعویض مین هست

اینم بگم از 1333 به 1600 خیلی تفاوت احساس نمیکی و شاید 3 یا 4 فریم اضافه تر بگیری...پس اگه بودجه مناسب نیست الکی خودتو تو خرج ننداز..

لینک به دیدگاه

سوالی بود در خدمتم

موفق باشد @};-

محمد جان بنده اینطوری گفتم خدمتشون که تو اون لینکی که دربالا قرار دادم حداکثر فرکانس رم این مادربرد در اورکلاک تا2666 هم میرسه!

شما که رفتین تحقیق کردین تو همون سایت ASUS که این لینک رو معرفی کردین به ایشون دوتاتب میرفتین اونطرف تر و تو قسمت SUPPORT یه نگاهی به لیست QVL مادربرد مینداختین تا یکم به معلوماتتون اضافه بشه!

البته زیاد زحمت نکشین من خودم لینک دانلود رو چندتاپست قبل تر گذاشتم بد نیست  یه نگاهی بهش بندازین!

این رو خود سایت ASUS گذاشته!مطمئنا بی دلیل هم نذاشته!

امیدوارم ملتفت شده باشین! B) 

لینک به دیدگاه

محمد جان بنده اینطوری گفتم خدمتشون که تو اون لینکی که دربالا قرار دادم حداکثر فرکانس رم این مادربرد در اورکلاک تا2666 هم میرسه!

شما که رفتین تحقیق کردین تو همون سایت ASUS که این لینک رو معرفی کردین به ایشون دوتاتب میرفتین اونطرف تر و تو قسمت SUPPORT یه نگاهی به لیست QVL مادربرد مینداختین تا یکم به معلوماتتون اضافه بشه!

البته زیاد زحمت نکشین من خودم لینک دانلود رو چندتاپست قبل تر گذاشتم بد نیست  یه نگاهی بهش بندازین!

این رو خود سایت ASUS گذاشته!مطمئنا بی دلیل هم نذاشته!

امیدوارم ملتفت شده باشین! B) 

به اون قسمت مذکور رفتم ولی چیزی در رابطه با ثاپورت رم تا باس 2666 ننوشته بود عزیزم:دی

اگه در توانت هست یه عکس از اون قسمت مربوطه بگیر با فلش نشون بده تا به معلوماتمون اضافه بشه:دی

اینم بگم حمید جان درخت هر چی بارش بیشتر باشه سرش خم تره..اینو بهت میگم در رابطه با راهنمایی های قبلیت که مردم رو اینطوری راهنمایی نکنی(بد تر گمراه میکنی تا راهنمایی)

در مورد مشخصات کالا هم تو دهات ما تب Specifications رو چک میکنیم و مشخصات دقیق سخت افزار اونجا نوشته شده...شما برو اطلاعاتتو تکمیل کن بعد...

میخوای حمید جان بهشون بگو رم رو بزارن روی 1600 تایمینگ هم بزاره روی 16-16-16-74 شاید شد!!!

در مورد ثاپورت رم در حالت اور کلاک تا 2666 هم باید خدمتت عرض کنم چیپست h61 اصلا اورکلاک نمیشه...دیگه نزنی این حرفارو..

موفق باشید

لینک به دیدگاه

شما فعلا این رو دانلود کنین و یه نگاهی بکنین تا بقیه صحبت هاتونم جواب داده بشه!

http://dlcdnet.asus....-Memory-QVL.pdf

لینک به دیدگاه

شما فعلا این رو دانلود کنین و یه نگاهی بکنین تا بقیه صحبت هاتونم جواب داده بشه!

http://dlcdnet.asus....-Memory-QVL.pdf

حمید جان امیدوارم قبل از این که معرفیش کنی خودت یکبار خونده باشیش...

عزیزم این راهنمای مخصوص رم هست و مختص این مین نیست و برای هر مدلی یه چنین راهنمایی در قسمت مربوطه میزارن

بازم میگم مختص این مین نمیشه اون فایل pdf و فقط راهنمای استفاده از رم و معرفی مدل های رم با فرکانس ها و تایمینگ های مختلف هست...

منتظر باقی جواب صحبتم هستم عزیز

شاد باشی:دی

لینک به دیدگاه

مادربرد شما از 1333 بیشتر ساپورت نمیکنه اگر هم کنه نهایتش 1600 رو ایکس ام پی میره

زیاد خودتو ناراحت نکن چون بیشتر نمیره این فرکانس

بهتره جای بالا بردن فرکانس تایمینگ رو کم کنید رو همون 1333 تا نتیجه بهتری بگیرید

ویرایش شده توسط CyberShot
لینک به دیدگاه

حمید جان امیدوارم قبل از این که معرفیش کنی خودت یکبار خونده باشیش...

عزیزم این راهنمای مخصوص رم هست و مختص این مین نیست و برای هر مدلی یه چنین راهنمایی در قسمت مربوطه میزارن

بازم میگم مختص این مین نمیشه اون فایل pdf و فقط راهنمای استفاده از رم و معرفی مدل های رم با فرکانس ها و تایمینگ های مختلف هست...

منتظر باقی جواب صحبتم هستم عزیز

شاد باشی:دی

بله من خوندم نیاز نداره شما به من گوشزد کنین شما که ادعا دارین بهتره قبل از خوندن به اسم فایل pdf توجه کنین !شمایی که میگین برای همه مادربرد ها این هست؟؟توی همین فایل  اگه یکم بهتر نگاه کنین دوتا DIMM توی هر جدول نوشته  شده که یعنی کلا اون مادربرد دوتا اسلات رم داره و مرببوط به سری H61 هست!

در ضمن این فایل از توی قسمت ساپورت همین مادربرد تو سایت asus دانلود شده ومربوط به سری h61 هست!

باقی صحبت ها هم در شان بنده نیست که جواب بدم!

لینک به دیدگاه

بله من خوندم نیاز نداره شما به من گوشزد کنین شما که ادعا دارین بهتره قبل از خوندن به اسم فایل pdf توجه کنین !شمایی که میگین برای همه مادربرد ها این هست؟؟توی همین فایل  اگه یکم بهتر نگاه کنین دوتا DIMM توی هر جدول نوشته  شده که یعنی کلا اون مادربرد دوتا اسلات رم داره و مرببوط به سری H61 هست!

در ضمن این فایل از توی قسمت ساپورت همین مادربرد تو سایت asus دانلود شده ومربوط به سری h61 هست!

باقی صحبت ها هم در شان بنده نیست که جواب بدم!

امتحانش ضرری نداره عزیز...میتونی بری توی سایت ایسوس و همین فایل مخصوص مین دیگه رو دانلود کنی و میبینی که همین اطلاعات توشه

در مورد دوتا DIMM هم باید بگم این مخصوص h61 نمیشه و در حالت دوال این مقاله نوشته شده و باز هم با دانلود کردن فایل از یک مین دیگه میتونی ببینی...

در مورد اسم فایل هم همین قضیه صادقه و نیازی ندارم وقتمو برای شما اونم برای بالا بردن اطلاعاتم(:دی) طلف کنم و فقط اسم فایل عوض میشه ولی محتوایتش همونه عزیز

در مورد باقی صحبت ها هم هر وقت خواستی و در شانتون بود من هستم و میتونید بهم بگید:دی :دی ;) :)

موفق باشی:دی -_-

:دی!!

لینک به دیدگاه

امتحانش ضرری نداره عزیز...میتونی بری توی سایت ایسوس و همین فایل مخصوص مین دیگه رو دانلود کنی و میبینی که همین اطلاعات توشه

در مورد دوتا DIMM هم باید بگم این مخصوص h61 نمیشه و در حالت دوال این مقاله نوشته شده و باز هم با دانلود کردن فایل از یک مین دیگه میتونی ببینی...

در مورد اسم فایل هم همین قضیه صادقه و نیازی ندارم وقتمو برای شما اونم برای بالا بردن اطلاعاتم(:دی) طلف کنم و فقط اسم فایل عوض میشه ولی محتوایتش همونه عزیز

در مورد باقی صحبت ها هم هر وقت خواستی و در شانتون بود من هستم و میتونید بهم بگید:دی :دی ;) :)

موفق باشی:دی -_-

:دی!!

درود

دوست عزیز یه یاد داشته باشید که اینجا قبل از در اختیار گزاشتن معلومات کاربران در اختیار دیگران برای ما رعایت نزاکت و احترام متقابل در ارسال پستها مهمه.ممنون میشم که از این به بعد این مورد رو رعایت کنید تا مجبور به برخورد با شما به عنوان کاربر خاطی نباشیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست عزیز با توجه به این نکته که برد شما برای اور مناسب نیست تنها شاید بتوانید با فعال نمودن پروفایل XMP (که گفته ساپورت میشه) به هدف خود یعنی 1600 برسید در غیر این صورت بیخیال شوید یا برد مناسبتری جایگزین کنید...!

لینک به دیدگاه

اینجا مثل اینکه جنگ بود ما خبر نداشتیم 8-X

با تشکر از همه دوستان.

اقای حمید خیلی زحمت کشیدند و بنده رو راهنمایی کردند.(البته همیشه بنده رو راهنمایی میکنند).حالا اگر هم اشتباه کردند یا نه خوب پیش میاد.این دیگه مشکلی نیست که بخوایم اینجوری صحبت کنیم.

لطفا خواهشا فقط در مورد تغییر دادم باس رم صحبت کنید ونه چیز دیگه.

ممنون همتون میشم.

درود

دوست عزیز با توجه به این نکته که برد شما برای اور مناسب نیست تنها شاید بتوانید با فعال نمودن پروفایل XMP (که گفته ساپورت میشه) به هدف خود یعنی 1600 برسید در غیر این صورت بیخیال شوید یا برد مناسبتری جایگزین کنید...!

این XMP دقیقا چی هست؟.(وقتی دیدمش تو تنظیمات و نمیدونم چی هست)

مادربرد شما از 1333 بیشتر ساپورت نمیکنه اگر هم کنه نهایتش 1600 رو ایکس ام پی میره

زیاد خودتو ناراحت نکن چون بیشتر نمیره این فرکانس

بهتره جای بالا بردن فرکانس تایمینگ رو کم کنید رو همون 1333 تا نتیجه بهتری بگیرید

تایمینگ رو کم کنم؟.دوستان گفتند با XMP »یره.والله اعلم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
این XMP دقیقا چی هست؟.(وقتی دیدمش تو تنظیمات و نمیدونم چی هست)

درود

بنوعی تنظیم کارخانه ای  تنظیمات رم هست. برای فعال نمودن کافیست با توجه به عکس زیر در بایوس از حالت AUTO به XMP تغییر بدید.

post-2742-0-64971900-1371136156_thumb.png

لینک به دیدگاه

خواهش پدرام جان

توی باویس تو تب tweaker

گزینه Ai overclocker رو بذارین روی  حالت xmp!

وتغییرات رو ذخیره کنین   وامتحان کنین ببینین میاد بالا!

لینک به دیدگاه

درود

بنوعی تنظیم کارخانه ای  تنظیمات رم هست. برای فعال نمودن کافیست با توجه به عکس زیر در بایوس از حالت AUTO به XMP تغییر بدید.

attachicon.gifUntitled.png

خواهش پدرام جان

توی باویس تو تب tweaker

گزینه Ai overclocker رو بذارین روی  حالت xmp!

وتغییرات رو ذخیره کنین   وامتحان کنین ببینین میاد بالا!

هیچ تنظیمات دیگه ای نمیخواد؟.فقط اون رو بذارم روی xmp و سیو کن و ریستارت؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
هیچ تنظیمات دیگه ای نمیخواد؟.فقط اون رو بذارم روی xmp و سیو کن و ریستارت؟

درواقع یک فایلی هست شامل اطلاعات تست شده اعم از مقدار CL و ولتاژ رم و فرکانس که خود بخود جایگذاری میشه با فعال کردنش و دیگر احتیاج به دستی وارد کردن نداره...!

لینک به دیدگاه

ممنون از همه.اینم نشد.

دیگه بیخیالش شدم.مثل اینکه مادربوردم خیلی مشکل داره.

یو سوال دیگه.جلو رم من الان نوشته 665 مگاهرتز.این مال چیه؟

ویرایش شده توسط saranipedram
لینک به دیدگاه

ممنون از همه.اینم نشد.

فدای سرت خودتو زیاد ناراحت نکن!

اگه منظور تو نرم افزار cpu-z هست که اون عدد رو ضرب در 2 بکن میشه فرکانس واقعی رم در سیستم!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ممنون از همه.اینم نشد.

میشه توضیح بدید چی شد این گزینه رو نداشت یا سیستم بالا نیومد؟؟؟

اگه میشه یبار دیگه تست کنید ابتدا دیفالت کن بایوس رو بعد فعال کن... اگه نشد پس نمیشه دیگه، دیگر دوستان هم قبلا دیده بودم همچین مشکلی داشتن اما دقت نکردم ببینم آخرش چی شد... ! :D

اون هم همون 1333 هست...

لینک به دیدگاه

فدای سرت خودتو زیاد ناراحت نکن!

اگه منظور تو نرم افزار cpu-z هست که اون عدد رو ضرب در 2 بکن میشه فرکانس واقعی رم در سیستم!

ممنون حمید جان.حالا یه مادربورد دیگه دستم میاد.Asus p8h61r2.0 اونجوری که تو مشخصاتش زده تا 2200 هم رم رو ساپورت میکنه.احتمالا اون رو بذارم و بدون مشکل کار کنم.

اره تو cpu-z ,و speccy منظورم بود.

اهان پس اینجوریه.ممنون بازم.

لینک به دیدگاه

میشه توضیح بدید چی شد این گزینه رو نداشت یا سیستم بالا نیومد؟؟؟

اگه میشه یبار دیگه تست کنید ابتدا دیفالت کن بایوس رو بعد فعال کن... اگه نشد پس نمیشه دیگه، دیگر دوستان هم قبلا دیده بودم همچین مشکلی داشتن اما دقت نکردم ببینم آخرش چی شد... ! :D

اون هم همون 1333 هست...

داشت این گزینه رو.ولی وقتی زدم و ریستارت شد دیگه بالا نیومد.یه بار دستی خاموش کردم و دوباره روش کردم.دقیقا بعد از بوت مادربورد یه صفحه اومد و کلی نوشته اخرش نوشته بود Overclock failed! و بعد گفته بود f1 رو بزن و برو تنظیمات رو درست کن.من دوباره رفتم دیفالتش کردم.ویندوز اومد بالا.

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز یه یاد داشته باشید که اینجا قبل از در اختیار گزاشتن معلومات کاربران در اختیار دیگران برای ما رعایت نزاکت و احترام متقابل در ارسال پستها مهمه.ممنون میشم که از این به بعد این مورد رو رعایت کنید تا مجبور به برخورد با شما به عنوان کاربر خاطی نباشیم

بله..کاملا حق با شماست و من تند رفتم

از همین جا از حمید جان معذرت میخوام-ایشون استاد من هستند و کار من اشتباه بود

حمید جان شرمنده داداش-ببخشید

از تمامی دوستانی که از من ناراحت شدند عذر میخوام..ببخشید

@};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...