رفتن به مطلب

bitlocker در ویندوز 7 چیست و چگونه کار میکند؟

Mahyar23172
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 11 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

نه برادر.... شما نکته ی مثبتی در اون یافتی؟

آرمین جان

من از زمانی که ویندوز۷ را می‌شناخته‌ام ، از بیتلاکر استفاده کرده ام. نیز تروکریپت را که مادربزرگ همه‌ی برنامه‌های رمزگذاری  دیسک است. (در اینجا جا دارد یادی کنیم از پاول لرو که اولین بار برنامه‌ی رمزنگاری برای دیسک ساخت و الان آب خنک می‌خورد.) برای کاربران ویندوز برنامه‌ای امنتر و بیدردسرتر از بیتلاکر ندیده‌ام. مانند همه‌ی برنامه‌های رمزنگاری سرعت درایو را کم می‌کند ولی شخصا مشکلی باهاش نداشته‌ام، اما زیاد دیده‌ام که رمز را فراموش کرده‌اند و کلید بازیابی را گم کرده‌اند و به میکروسافت لعنت می‌فرستند.( میکروسافت جای لعنت دارد، ولی به دلایل دیگر) راهی که پیشنهاد می‌کنم این است که برای ویندوز به جای شناسه‌ی local از شناسه‌ی تحت وب استفاده شود، اینگونه کلید بازیابی همه‌ی درایوهایی که رمزگذاری می‌شوند در onedrive ‌ذخیره می‌شود. 

به هر حال امنیت هم دردسرهای خودش را دارد و خوشحال می‌شوم بحثی درگیرد و اگر روش بهتری برای رمزگذاری درایوها هست معرفی شود.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

آرمین جان

من از زمانی که ویندوز۷ را می‌شناخته‌ام ، از بیتلاکر استفاده کرده ام. نیز تروکریپت را که مادربزرگ همه‌ی برنامه‌های رمزگذاری  دیسک است. (در اینجا جا دارد یادی کنیم از پاول لرو که اولین بار برنامه‌ی رمزنگاری برای دیسک ساخت و الان آب خنک می‌خورد.) برای کاربران ویندوز برنامه‌ای امنتر و بیدردسرتر از بیتلاکر ندیده‌ام. مانند همه‌ی برنامه‌های رمزنگاری سرعت درایو را کم می‌کند ولی شخصا مشکلی باهاش نداشته‌ام، اما زیاد دیده‌ام که رمز را فراموش کرده‌اند و کلید بازیابی را گم کرده‌اند و به میکروسافت لعنت می‌فرستند.( میکروسافت جای لعنت دارد، ولی به دلایل دیگر) راهی که پیشنهاد می‌کنم این است که برای ویندوز به جای شناسه‌ی local از شناسه‌ی تحت وب استفاده شود، اینگونه کلید بازیابی همه‌ی درایوهایی که رمزگذاری می‌شوند در onedrive ‌ذخیره می‌شود. 

به هر حال امنیت هم دردسرهای خودش را دارد و خوشحال می‌شوم بحثی درگیرد و اگر روش بهتری برای رمزگذاری درایوها هست معرفی شود.

آموزشی چیزی در این رابطه هست؟

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

آموزشی چیزی در این رابطه هست؟

بله آرمین جان

بهترین حالت این است که در outlook.com یک شناسه ی ایمیل بسازی مثلا arminabishi@outlook.com. این نشانی از آن میکروسافت است. بعد در ویندوز بخش user accounts به جای شناسه ی محلی شناسه ی اینترنتی ادمین بسازی با نام arminabishi@outlook.com . اگر نیافتی فردا صبح دقیق خواهم گفت. بعد از شناسه ی محلی لاگ آوت کنی و با شناسه ی آوتلوک لاگین کنی. در این مرحله رمز آوتلوک را باید وارد کنی. به این ترتیب وان درایو هم خودکار نصب و وصل خواهد شد. مزیت زیاد دارد، مثلا می توانی در دیگر دستگاههای ویندوزی مانند لبتاپت هم با همان شناسه لاگین کنی. بدین شکل میزکار و وان درایو همهی دستگاهها همگام خواهند شد. اگر روی موبایل هم وان درایو بنصبی، وان درایو روی همه ی دستگاهها همگام خواهند شد. هنگامی که در ویندوز بیتلاکر را برای درایوی فعال کنی، مسیر پیشفرض برای ذخیره ی کلید بازیابی وان درایو است.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 17 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

دنبال چیز دیگری می‌گشتم تصادفی این تاپیک را یافتم.

آیا نگرشتان به بیتلاکر تغییر کرده؟ 

@ARMIN 

@Farjam

سلام سعید جان

نه والا ، البته مشکل من اونی که شما بعدش فرمودید نبوده هیچوقت ، مثلِ حسن! کلیدم رو گم نمیکنم من :D

مشکل من دمیج خوردن بود ، بعضی وقتا با عوض کردن چندتا دیسک درایو و جا به جایی فایل های مربوطه ، بیت لاکر بلکل ارور میداد و وسط آنلاک کردن ارور میداد و فقط فتوکپی از ظاهر فایلهامو میتونستم ببینم نه فایل های واقعی رو.... عملا انگار safe delete شده بودن اما میشد دیدشون تا حدی

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Farjam گفته است :

سلام سعید جان

نه والا ، البته مشکل من اونی که شما بعدش فرمودید نبوده هیچوقت ، مثلِ حسن! کلیدم رو گم نمیکنم من :D

مشکل من دمیج خوردن بود ، بعضی وقتا با عوض کردن چندتا دیسک درایو و جا به جایی فایل های مربوطه ، بیت لاکر بلکل ارور میداد و وسط آنلاک کردن ارور میداد و فقط فتوکپی از ظاهر فایلهامو میتونستم ببینم نه فایل های واقعی رو.... عملا انگار safe delete شده بودن اما میشد دیدشون تا حدی

سپاس از پاسخت فرجام جان و همرسان کردن تجربه ها

طفل معصوم کلید را گم نه ، بلکه به ملت فروکرده. پوزش می خواهم برای صراحت، ولی چند روز است عوارض کلیده پدر کسب و کار ما را در آورده.

در بیتلاکر شخصا چنین مشکلی را ندیده ام، گاهی دیده ام که درایوی آنلاک نمی شود، و معمولا با تغییر حرف درایو در دیسک منیجمنت یا آنمانت و مانت دوباره درست می شود. در کل برای کاهش چنین پیشامدهایی بهتر است همیشه درایوها زمانی که خالیند رمزگذاری شوند و حین خواندن و نوشتن رویشان قطعی (به دلیل مشکل دار بودن usb یا قطعی برق و ...) صورت نگیرد. به تجربه دیده ام مشکلات، ناشی از از دسترس خارج شدن درایو حین کار است. حین رمزگذاری که خطرناک است و به همین دلیل رمزگذاری درایوهای حاوی اطلاعات را پیشنهاد نمی کنم،

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...