رفتن به مطلب

بوت نشدن سیستم

mehdi3000
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام .

سیستم من بوت نمیشه.یعنی دکمه پاورمیزنم یکم فنها میچرخن در حد 2ثانیه و خاموش میشن. مادربوردو بردم گارانتی گفت سالمه،رم ها رو یک هفتست گرفتم که خیلی قوی هستن وبعید میدونم از اونها باشه ram corsair xm3 2000mhz  دو بار سیستم روشن شد.حدودا 20ثانیه کارکرد و خاموش شد.دیگه نمیدونم چی کنم.

هرکی مشکلمو حل کنه شیرینی تقدیمش میکنم. دورود بر دوستان عزیز :wacko:

لینک به دیدگاه

من هم قبلاً یه مشکل عین این داشتم. فن CPU رو ورداشته بودم که این باعث شده بود که خمیر سیلیکون زیرش از بین بره. بعد از روشن کردن سیستم، دمای CPU خیلی بالا میرفت و مادربورد برای جلوگیری از آسیب بلافاصله خاموشش می کرد. شما با CPU یا فنش کاری نداشتی؟؟

لینک به دیدگاه

سلام .

سیستم من بوت نمیشه.یعنی دکمه پاورمیزنم یکم فنها میچرخن در حد 2ثانیه و خاموش میشن. مادربوردو بردم گارانتی گفت سالمه،رم ها رو یک هفتست گرفتم که خیلی قوی هستن وبعید میدونم از اونها باشه ram corsair xm3 2000mhz  دو بار سیستم روشن شد.حدودا 20ثانیه کارکرد و خاموش شد.دیگه نمیدونم چی کنم.

هرکی مشکلمو حل کنه شیرینی تقدیمش میکنم. دورود بر دوستان عزیز :wacko:

درود عزیز

این مشکل چندتا دلیل داره که بررسی کنین :

1-دمای سی پی یو بالامیره -فن رو درست وصل نکردین-خمیردرست نزدین-احیانا اورکلاک نکردین؟

2-رم ها مشکل دارن !درسته نو هستن فرکانس رم رو از تو بایوس چک کنین +تایمینگ رم ها!

پاوررو قید نکردین؟

موقع روشن شدن صدای بوق رم ها رو میشنوین؟

اگه میتونین با یه دونه از رم ها چک کنین!

رم رو روی یه اسلاتی بذارین که تا حالا نذاشته بودین(فقط یه ماژول رو بذارین روی مادربرد)

دمای سی پی یو رو موقع روشن شدن از تو بایوس چک کنین بذارین روشن بمونه توی همون محیط بایوس ببینین دما تا چه حد میره وقتی سیستم خود به خود خاموش میشه!

از سلامت پاورهم مطمئن بشین!امکان هست برق کم  برسونه به مادربرد!

این یه توضیح کوچیک از مشکلات  احتمالی و راه کاری برای رفع هست!

امیدوارم مشکلتون حل بشه!

لینک به دیدگاه

بسیار ممنون از کمکتون . پاور و سی پی یو سالم. فقط رمها  رقتی یکیشونو میزارم کار میکنه. دو تا باهم کارنمیکنن!!!!!! چی کنم؟ profile xmp دارن. امکانش هست روی تایمینگ ناهماهنگ قفل شده باشن؟ بایوس مادربوردو دوباره آپدیت کردم. رمهارو روی سیستمی دیگه هم امتحاان کردم.و با هم کارنمیکنن توروخدا کمک کنید شباخواب ندارم

ویرایش شده توسط mehdi3000
لینک به دیدگاه

خواهش عزیز

مشکل از رم هاست با این صحبت هایی که کردین!

الان با یه دونه 4 گیگ هیچ مشکلی نداره و.بالا میاد و خاموش نمیشه؟

در چه ولتاژ و فرکانس و تایمینگی رم درست کار میکنه؟

روی کدوم اسلات گذاشتی؟

لینک به دیدگاه

میتونم بپرسم رم ها مارکشون چیه؟؟

اگه هم مارک و هم حجم و هم فرکانس هستند دونه به دونه چکشون بکنید به احتمال زیاد از رم هاست...

میتونه از کنترولر رم هاتونم باشه ولی بعید میدونم

یه چک بکنید نتیجه رو اعلام بکنید

لینک به دیدگاه

Ram هممونیه که توی امضام هست. روز قبلش تایمینگ رمودست زدم. یک هفتست این رمارو خریدم. CORSAIR XMS3 2*4GB 2000MHZ

لینک به دیدگاه

همون دیگه تایمینگ رو اشتباه وارد کردین این رم ها از بدترین نوع رم تو بازار هستن برای اورکلاک!

الان برین بایوس و کلید f5رو بزنین و تغییرات رو سیو کنین وامتحان کنین سیستم میاد بالا یا نه!

لینک به دیدگاه

Ram هممونیه که توی امضام هست. روز قبلش تایمینگ رمودست زدم. یک هفتست این رمارو خریدم. CORSAIR XMS3 2*4GB 2000MHZ

در کیسو باز کن باتریشو در بیار بعد از دو دقیقه دوباره باتری رو بزار سر جاش(یادت نره کیسو از برق بکشی)

رم هاتم رم های با کیفیتی هستند ولی برای این که بتونی باهاش تایمینگ بزنی یا اورش کنی افتضاحه...

یه تست بکن نتیجه رو اعلام کن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...