رفتن به مطلب

انتخاب بین 2500k و 3750 فوری!!!

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان

خواستم بدونم بین این دو با توجه به اینکه  2500k  قیمت 680 تومن گیرم اومده کدوم رو انتخاب کنم؟؟؟ چون اگر بخام 3750 رو بگیرم دیگه حداقل تا 1-2 ماه دیگه نمیتونم بودجه واسه رم اضافه بزارم....در نتیجه از نظر شما اگر آبنده نگری هست همون 3750 رو بگیرم و اگر در به حدن تفریبا گه 2500k...استفاده ی من بیشتر بازی هست و دوست دارم ویندوزم سریع باشه....

مطلب دیگه..اینه که قضیه ی اورکلاک اتوماتیک در 2500k چی هست که از طریق مین برد انجام میشه؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز شما 2500K رو بگیرید.

هم قیمتش مناسب تره و هم قابلیت اور داره در آینده اگر بخواهید(مشوط بر ساپورت مادربرد) و هم خیلی خنک تر از 3570 هست.تفاوت کارایی در فرکانس مشابه به 10 درصد هم نمیرسه.

برتری 3570 در گرافیک داخلی بهتر،مموری کنترلر قوی تر برای فرکانس رم بالای 2133 مثلا 2400 و ساپورت PCI-E 3 هست.

البته باید برای استفاده بهینه از برتری های 3570 که نام بردم مین Z77 داشته باشید.

لینک به دیدگاه

بسیار ممنون...اگر از لحاط بودجه ای مشکلی نباشه آبا بازم 2500k رو معرفی میکنید؟؟ سرعت بالا اومدن ویندوز در کدوم بالاتره؟؟؟ یک مین بردی دوستان معرفی کردن BIOSTAR TP67XE 1155 MB  و مین برد Asus P8B75-V به نظرتون اگر 2500k یا 3570k گرفتم که بخام اور کنم(که بعید میدونم) ...کدومشون بهترن؟؟؟ چون بودجه ی چیپ های Z77 رو ندارم...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چقدر میخواهید هزینه کنید ؟

و

چند قطعه میخواهید بخرید ؟

لینک به دیدگاه

2500k به خاطر خنک تر بودن با فن های زیر 100 تومن هم می شه 5 گیگا هرتز رو تجربه کرد ولی 3570 ها به علت مشکلات در ساخت حرارت بین دای و هسته خوب منتقل نمی شه و تقریبا دما های cpu های 1366 رو تجربه می کنید! حتی با وحود 22 نانومتری بودن.

اگر اور نمی کنید پس سری k رو بی خیال بشید و یک 3570 معمولی تهیه کنید

لینک به دیدگاه

2500k به خاطر خنک تر بودن با فن های زیر 100 تومن هم می شه 5 گیگا هرتز رو تجربه کرد ولی 3570 ها به علت مشکلات در ساخت حرارت بین دای و هسته خوب منتقل نمی شه و تقریبا دما های cpu های 1366 رو تجربه می کنید! حتی با وحود 22 نانومتری بودن.

اگر اور نمی کنید پس سری k رو بی خیال بشید و یک 3570 معمولی تهیه کنید

آقا سعید گویا همشهری هستیم :D

اخه اختلاف قیمتشون فک کنم 40 تومنه...البته بین 3570 و 3570K ...من میدونم که 2500k هم اوکیه الان..ولی به نظرتون 3570k یا معمولیش آینده ی بهتری نداره؟؟؟ توی اهواز مین برد BIOSTAR TP67XE 1155 MB گیر میاد؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من اگه نظرتون روی BIOSTAR TP67XE هست بهتر هست همون 2500k رو بگیرید

لینک به دیدگاه

به نظر من اگه نظرتون روی BIOSTAR TP67XE هست بهتر هست همون 2500k رو بگیرید

Asus p8B75-v بهتر نیست؟؟؟ من سرعت ویندوز خصوصا بالا اومدنش واسم واقها مهمه....لطفا ترکیبی از مین و Cpu که این کارو انجام بده بهتر مهرفی کنید (البته گیمینگ هم خیلی مهمه واسم)

لینک به دیدگاه

چون  Asus همین مدل جدید B75  ادعا کرده بود که سیستم بالا اوردن سریع ویندوز رو داره.....

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

این دو سی پی یو هیچ تفاوتی در در سرعت بالا آمدن ویندوز ندارند.

اگر میخواهید سرعت بالا آمدن ویندوزتون بیشتر بشود باید SSD تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

آقا وحید درود

بستگی به نوع مادربرد، فرکانس رم ها و کارت گرافیک ارتقائی شما در آینده داره.

اگر انتخاب شما 2500k باشه نهایت مادربردی که جواب میده سری Z68 خواهد بود و بهترین کارت گرافیک تک هسته ای شما هم GTX 580 یا 6970 خواهد بود.

در صورت انتخاب 2500K شما دیگر قادر نخواهید بود که از کارت گرافیک های PCI-E GEN3 استفاده کنید و در خوشبینانه ترین حالت از کارت های بالا میتونید استفاده کنید، البته خوب کم کارت هایی هم نیستند، آرزوی خیلی از ما ها هم همین دوتا کارته حالا سری 7000 و GTX 600 پیشکش!

ولی به نظرم مهم ترین دلیلی که شما رو از خریدن 3570 اونم معمولی باید منصرف کنه، همون مشکل دمایی سری ivy Bridge هست.

مشکل دمایی این CPU ها واقعا کسل کننده است. من خودم 2500K دارم و شما با داشتن یه مادربرد حرفه ای به راحتی تا بالای 4.7 گیگاهرتز اورکلاک بشه.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگه به فکر آینده نگری هستین بهتره دست نگه دارین تا 1150 اومد اونو تهیه کنید.و گرنه بین 2500 و 3570 فرقی که شما بتونین حس کنین زیاد نیست بغیر دمای بالای 3570 .خیلی از دوستان تو همین فروم بودند که 3770 شون رو فروختند و 2700 خریدن.

لینک به دیدگاه

بسیار ممنون دوستان...راستش من امروز رفتم بازار و Cpu 3470 گرفتم با مین برد Asus P8B75-v ....ولی فروشنده اشناست..گفت تا عصر فکراتو بکن که اگه خواستی با 2500K عوضش کنم...2500k با حدود 30 تومن ارزونتر....به نظرتون عوضش کنم یا همین بهتره؟؟؟؟؟ راست رم هم Apacer 45 Gig 1600 گرفتم...اگر اینم اوکی نیست که بگین با مورد دیگه تعویض کنم....البته 120  تومن گرفتمش

لینک به دیدگاه

آقا سعید گویا همشهری هستیم :D

اخه اختلاف قیمتشون فک کنم 40 تومنه...البته بین 3570 و 3570K ...من میدونم که 2500k هم اوکیه الان..ولی به نظرتون 3570k یا معمولیش آینده ی بهتری نداره؟؟؟ توی اهواز مین برد BIOSTAR TP67XE 1155 MB گیر میاد؟؟؟

خوش وقتم.

کاری به قیمت نداشته باش یه چیزی بخر که به کارت می آد مثل ملت که یک گوشی می خرن 3 تومن از 3% از امکاناتش استفاده می کنند!

یک 2500 کا خوشجل ! + یه بورد بایواستار از جناب حسینی همین سایت بخر.

بازار بزرک 1 مغازه بیشتر نیست انفورماتیک کار می کنه فروش گاه جزیره ط 2 رهروی دوم. که گمون نکنم داشته باشه.

بین 3570 برای اور کرده داغه اگر دلت رو خوش کردی که 2570 بندازی روی برد p67 بعد فرکانس بالا بگیری ... thing again

لینک به دیدگاه

دوست گلم اشتباه نکن 2500k نسبت به 3470 هم فرکانس بالاتری داره هم ضریب باز هست هم خنکتره.

وقتی پول دستت اومد میتونی با یه کولر 150 تومنی  2500k رو تا 4500 اور کنی و حالشو ببری.

ویرایش شده توسط ali_men2004
لینک به دیدگاه

با ابن مین برد که گرفتم هم میشه اور کرد 2500K رو؟؟؟؟  هنوز پلمبه...به نظرتون 3470 هیچ رقمه بهتر نیست؟؟ :( در مورد رم هم یه راهنمایی کنید....که دیگه عصر برم بگیرم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
با ابن مین برد که گرفتم هم میشه اور کرد 2500K رو؟؟؟؟  هنوز پلمبه...به نظرتون 3470 هیچ رقمه بهتر نیست؟؟ :( در مورد رم هم یه راهنمایی کنید....که دیگه عصر برم بگیرم

خیر با اون برد نمیتونید اورکلاک کنید

برد باید چیپ P67 یا Z68 یا Z77 باشه

رم هم دو ماژول بگیرید تک ماژول نباشه.یک لینک از رم بگذلرید

لینک به دیدگاه

آقا وحید درود بستگی به نوع مادربرد، فرکانس رم ها و کارت گرافیک ارتقائی شما در آینده داره. اگر انتخاب شما 2500k باشه نهایت مادربردی که جواب میده سری Z68 خواهد بود و بهترین کارت گرافیک تک هسته ای شما هم GTX 580 یا 6970 خواهد بود. در صورت انتخاب 2500K شما دیگر قادر نخواهید بود که از کارت گرافیک های PCI-E GEN3 استفاده کنید و در خوشبینانه ترین حالت از کارت های بالا میتونید استفاده کنید، البته خوب کم کارت هایی هم نیستند، آرزوی خیلی از ما ها هم همین دوتا کارته حالا سری 7000 و GTX 600 پیشکش! ولی به نظرم مهم ترین دلیلی که شما رو از خریدن 3570 اونم معمولی باید منصرف کنه، همون مشکل دمایی سری ivy Bridge هست. مشکل دمایی این CPU ها واقعا کسل کننده است. من خودم 2500K دارم و شما با داشتن یه مادربرد حرفه ای به راحتی تا بالای 4.7 گیگاهرتز اورکلاک بشه.

دوست عزیزم فکر می کنم  با 2500k میشه کارتهای 660 و 670 و حتی 680 هم بست!!

لینک به دیدگاه

خیر با اون برد نمیتونید اورکلاک کنید

برد باید چیپ P67 یا Z68 یا Z77 باشه

رم هم دو ماژول بگیرید تک ماژول نباشه.یک لینک از رم بگذلرید

یعنی 2 تا 2 گیگ بگیرم؟؟؟؟   www.apacer.com  این سایتشه که روی جعبش نوشته....

3470 هم داغه؟؟؟ پس برم پس بدم؟؟؟ طبق گفته ی شما با این مین هم نمیشه اور کرد که..پس مزیت 2500 چیه؟؟؟ :(  چون مین رو دیگه نمیشه پس داد...

لینک به دیدگاه

دوست عزیزم فکر می کنم  با 2500k میشه کارتهای 660 و 670 و حتی 680 هم بست!!

بله با 2500K میشه بست ولی در حالت PCI-E 2.0    یعنی از PCI-E GEN3 تنها در آیوی بریج پشتیبانی میشه.

شما هم دوست عزیز اگه اهل اور نیستی همین قطعاتی که گرفتی خوبه. (با توجه به بودجه)

فقط در آینده یه ماژول 4 گیگ دیگه هم اضافه کن.

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز خیلی شک و تردید تزریق کردی تو تاپیکت :huh:

از لحاظ خنک بودن سری sandy bridge خنکترند نسبت به ivy bridge .

اون صفحه ی اول تاپیک هم یه چیزی که خیلی بهش اشاره کردی بالا اومدن سریع ویندوز و کلا سریع بودنش هست ، که باید بدونی حتی اگه سوکت 2011 هم داشته باشی فقط در صورتی میتونی سرعت رو درک کنی که یه ssd بگیری.

برای اورکلاک تو سوکت 1155 دو تا مساله خیلی مهمه : اول، پردازندت از سری k باشه و دوم، motherboard هم از سری z77 یا z68 یا p67 .

به نظر من اگه 2500k بگیری خیلی بهتره. تفاوت pci ex 2 با 3 هم بیشتر از 5% کارایی نبوده تا حالا.

حالا اگه خیلی سخت میخوای بگیری حداقل یه مین z77 بگیر که خودت رو هم راحت کنی و بعدا یه ivy bridge سطح بالا مثل 3770k بندازی روش. ;)

لینک به دیدگاه

سلام اگر اور نمیکنی 3570بهتره اما موضوع پوله

رمی که تو میخوای:120تومان

مین که asus p8b75-vرو پیشنهاد میدم که تو تنظیمات بذارش رو fast boot: میشه 350 تومان

با این حساب فقط 620 تومان برای سی پی یو میمونه ولی

3570حدودل 780 هست

2500kحدودا 700 هست ولی این 80 بیشتر هزینه کردن میرزه ها

لینک به دیدگاه

سلام

i3 3220  از pci e 3.0  پشتیبانی میکنه؟

ویرایش شده توسط del2771
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...