رفتن به مطلب

مشکل با کابل ورودی به ساب

AmirMahmood
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام دوستان

جدیدا یه کابل 7 متری گرفتنم برای وصل کامپیوتر به ساب ووفر ولی وقتی سیستم خاموش میشه نویز وحشحتاکی توسط بلندگو های ساب ووفر پخش میشود این مشکل رو با این کابل جدید دارم .

به نظرتوم مشکل کجاس وقتی به صورت عادی وصله و نویز نداره ولی وقتی خاموش میشه به مشکل بالا بر میخوره

لینک به دیدگاه

محمود جان

یه سوال ؟با کابل قبلی خودش که حدود1متره مشکلی نداشتی؟

احتمالا بخاطر افزایش طول کابل نویز افتاده!

اگه میتونی با کابل مثلا2متری تست کن!

میتونی یه ارت بزن  به جایی جز کیس ، ببین حل میشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
محمود جان

یه سوال ؟با کابل قبلی خودش که حدود1متره مشکلی نداشتی؟

احتمالا بخاطر افزایش طول کابل نویز افتاده!

اگه میتونی با کابل مثلا2متری تست کن!

میتونی یه ارت بزن  به جایی جز کیس ، ببین حل میشه؟

نه نداشتم 

می خواستم 2 متری بگیرم ولی نداشت 

مثلا کجا بزنم ؟

لینک به دیدگاه

والا من با این مشکل روبرو نشدم به این صورت ولی چون خود کیس و پاورنیاز به ارت دارن بهتره به جای دیگه بزنی مثلا اگه بتونی به بدنه ساب یا به قسمتی که اون برق اضافی رو بگیره بزنی!

یه امتحان کن به در یا پنجره  یا قاب دربزن!

البته میتونه مال افزایش طول کابل باشه(چون  میگی با کابل خودش که طولش کمتره مشکلی نداره)

البته من یه همچین مشکلی داشتم که مثلا با زدن کلید چراغ برق نویز میوفتاد(مکل از ضعیف بودن یکی از خازن ها بود برطرف کردم و درست شد)

راه دیگه ای به ذهنم نمیرسه چون میگی ساب سالمه !

البته امکانش هست اون کابل رو که به کامپیوتر میزنی اون برق کیس خوب منتقل نشده باشه و میخواد از طریق کابل صدا منتقل بشه!

ارت  کیس رو هم بررسی کن!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این فقط به کیس هم مربوط نیست و بصورت ول هم همینطوره و نویز داره وقتی به یم جسم برق دار متصل میشه دیگه صدای نویز نمیده از ارت نیست اونم تست کردم

لینک به دیدگاه

این فقط به کیس هم مربوط نیست و بصورت ول هم همینطوره و نویز داره وقتی به یم جسم برق دار متصل میشه دیگه صدای نویز نمیده از ارت نیست اونم تست کردم

احتمال دیگه  هم هست اینکه آمپرزیادی داره میکشه ساب ووفر!

اگه میتونی محافظ برق رو عوض کن ببین نتیجه چی میشه!

راه دیگه ای به ذهنم نمیرسه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
احتمال دیگه  هم هست اینکه آمپرزیادی داره میکشه ساب ووفر!

اگه میتونی محافظ برق رو عوض کن ببین نتیجه چی میشه!

راه دیگه ای به ذهنم نمیرسه!

محافظ برق کدومه ؟

یه ساب دیگه دارم عین همین به اونم وصل کردم باز همین مشکل بود ( اون روش سیم اولیه خودش روشه و مشکلی نداره )

لینک به دیدگاه

محافظ برق کدومه ؟

یه ساب دیگه دارم عین همین به اونم وصل کردم باز همین مشکل بود ( اون روش سیم اولیه خودش روشه و مشکلی نداره )

ساب ووفر رو مستقیم به برق زدی؟

به نظرخودت عیب از کجاست؟

ساب که میگی سالمه!

کابل هم مشکلی نداره!

ازچی میتونه باشه؟برامنم سوال شد!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر می دونستم که سوال نمی کردم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان کسی راه حلی به ذهنش نرسید ؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز :

این مشکل زمانی اتفاق میفته که سیم های صدای ورودی به ساب ووفر NC که مخفف (Not Connection) هست میشوند که در اکثر آمپلی های با کیفیت عادی هست چون ورودی رو با یک مقاومت پایین پول داون نکردن تا کیفیت افت نکنه .

اما خوب اونها به فکر طول های بالای 2 متر نبودن .

واسه اینکه مطمئن باشی جک رو از پشت سیستم خارج کن ببین باز نویز داری یا نه . اگه نویز داشتی مشکل همون NC شدن هستش که کاری رو که میگم انجام بدید به امید خدا حل میشه :

یه جک نری و یدونه مادگی که سه پین گراند راست و چپ رو تو خروجی دارن تهیه کنید .

phone_male_stereo_dual_med.jpg

13342180370.jpg

بجای اون دوتا قطعه بالا میتونی یدونه کابل از همین کابل های افزایش طول با کیفیت و کوچک بگیرید وسطش رو قطع کنید تا سه سیم گراند , راست , چپ رو داشته باشید .

از هر کدوم از مقاومت های زیر دوتا بگیر :

4.7 کیلو , 2.2 کیلو , 1 کیلو

کاری که باید بکنی اینه که ورودی های راست و چپ رو با مقاومت به گراند وصل کنی تا موقع خاموش شدن سیستم NC نشن و نویز روشون نیفته :

post-7116-0-40458700-1371216736_thumb.jpg

اول از مقاومت 4.7 کیلو شروع کن و تست کن اگه نویز کامل حذف نشد برو سراق 2.2 کیلو و باز اگه حذف نشد برو سراغ 1 کیلو .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
درود دوست عزیز :

این مشکل زمانی اتفاق میفته که سیم های صدای ورودی به ساب ووفر NC که مخفف (Not Connection) هست میشوند که در اکثر آمپلی های با کیفیت عادی هست چون ورودی رو با یک مقاومت پایین پول داون نکردن تا کیفیت افت نکنه .

اما خوب اونها به فکر طول های بالای 2 متر نبودن .

واسه اینکه مطمئن باشی جک رو از پشت سیستم خارج کن ببین باز نویز داری یا نه . اگه نویز داشتی مشکل همون NC شدن هستش که کاری رو که میگم انجام بدید به امید خدا حل میشه :

یه جک نری و یدونه مادگی که سه پین گراند راست و چپ رو تو خروجی دارن تهیه کنید .

phone_male_stereo_dual_med.jpg

13342180370.jpg

بجای اون دوتا قطعه بالا میتونی یدونه کابل از همین کابل های افزایش طول با کیفیت و کوچک بگیرید وسطش رو قطع کنید تا سه سیم گراند , راست , چپ رو داشته باشید .

از هر کدوم از مقاومت های زیر دوتا بگیر :

4.7 کیلو , 2.2 کیلو , 1 کیلو

کاری که باید بکنی اینه که ورودی های راست و چپ رو با مقاومت به گراند وصل کنی تا موقع خاموش شدن سیستم NC نشن و نویز روشون نیفته :

attachicon.gifphone_male_stereo_dual_med.jpg

اول از مقاومت 4.7 کیلو شروع کن و تست کن اگه نویز کامل حذف نشد برو سراق 2.2 کیلو و باز اگه حذف نشد برو سراغ 1 کیلو .

بسیار بسیار ممنون میگم راه دیگه ای وجود نداره ؟ اخه من از این کارا نکردم وسایلشم ندارم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
بسیار بسیار ممنون میگم راه دیگه ای وجود نداره ؟ اخه من از این کارا نکردم وسایلشم ندارم

خواهش میکنم وظیفه است .

چرا اول یه سری آزمایش میگم انجام بد گزارش کن بعد وقتی مطمئن شدم مشکل همینه راه ساده تر بهت میگم :

1- شما وقتی سیستم خاموش شد و روی ساب ووفر نویز داشتی کابلی رو که کیس زدی رو در بیار و همونجا راها کن (به بدنه اتصال نداشته باشه) . ببین باز نویز داری و مقدارش چه تغییر میکنه .

2 - کابلی رو که جدا کرده بودی رو از محدوده 2 متری کیس دور کن ببین باز نویز داری .

3 - دستت رو به سر فیش بزن و ببین میزان نویز چه تغییری میکنه .

4 - کابل رو از سمت ساب ووفر جدا کن ببین نویز حذف میشه یا نه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
خواهش میکنم وظیفه است .

چرا اول یه سری آزمایش میگم انجام بد گزارش کن بعد وقتی مطمئن شدم مشکل همینه راه ساده تر بهت میگم :

1- شما وقتی سیستم خاموش شد و روی ساب ووفر نویز داشتی کابلی رو که کیس زدی رو در بیار و همونجا راها کن (به بدنه اتصال نداشته باشه) . ببین باز نویز داری و مقدارش چه تغییر میکنه .

2 - کابلی رو که جدا کرده بودی رو از محدوده 2 متری کیس دور کن ببین باز نویز داری .

3 - دستت رو به سر فیش بزن و ببین میزان نویز چه تغییری میکنه .

4 - کابل رو از سمت ساب ووفر جدا کن ببین نویز حذف میشه یا نه .

ممنون انجام دادم

1- بله مقدارش همان  قدره و خیلی فرق نمی کنه

2- بله باز نویز است

3-صدای نویز خیلی زیاد میشه

4-بله نویز حذف شد

----------

این مشکل به مادبرد صدمه که  نمی زنه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ممنون انجام دادم

1- بله مقدارش همان  قدره و خیلی فرق نمی کنه

2- بله باز نویز است

3-صدای نویز خیلی زیاد میشه

4-بله نویز حذف شد

----------

این مشکل به مادبرد صدمه که  نمی زنه ؟

نه به مادربورد اسیبی نمیزنه .

شما کابل افزایش طول 1متری هم دارید ؟

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
نه به مادربورد اسیبی نمیزنه .

شما کابل افزایش طول 1متری دارید ؟

خیر . قبلا یکی داشتم اونم این مشکل نویز رو ایجاد میکرد و کندمش انداختم دور  و از کابل خودش استفاده کردم تا اینکه انقدر کش اومد تا قطعی سیم براش پیش اومد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
خیر . قبلا یکی داشتم اونم این مشکل نویز رو ایجاد میکرد و کندمش انداختم دور  و از کابل خودش استفاده کردم تا اینکه انقدر کش اومد تا قطعی سیم براش پیش اومد

اون مقاومت هایی رو که گفتم رو بگیر دستی بین GND و L و R بزار تست کن , اگه اوکی شد یه کابل افزایش بگیر وسطش رو قطع کن و مقاومت ها رو به سیم ها بپیچ و چسب دورش بزن . لحیم کاری هم نمیخواد . مشکلی هم بود بپرس .

386839_2463760085877_2008371096_n.jpg

لینک به دیدگاه

محمود جان من فکر میکنم این نویز از کابل های مجاور کابل ساب هستش..چون خودم یه همچیم تجربه ای داشتم و با تهیه کردن کابل نویز گیر دار مشکلم حل شد

یه کابل مخصوص که نویز گیر داشته باشه تهیه کن و خیال خودتو راحت کن

موفق باشی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چیکار کردی محمود جان ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستش رفتم سراغ خرید گفت اینجا ها ندارن باید بری جمهوری پاساژ توکل . راستش دیگه حال نداشتم تا اونجا برم . ( حرف اون بابا هم نمی دونم درست بود یا نه)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
راستش رفتم سراغ خرید گفت اینجا ها ندارن باید بری جمهوری پاساژ توکل . راستش دیگه حال نداشتم تا اونجا برم . ( حرف اون بابا هم نمی دونم درست بود یا نه)

هیچ مقاومت دیگه ای هم دم دست نداری ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
هیچ مقاومت دیگه ای هم دم دست نداری ؟

ببخشید دیر جواب دادم . نه ندارم

اخه به کارم نمیاد به طور معمول

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ببخشید دیر جواب دادم . نه ندارم

اخه به کارم نمیاد به طور معمول

خوب مقاومت نداری طوری نیست باز میشه یه کارایی کرد , یه ته استکان آب لیمون بیار و فیش رو بزار داخلش ببین شدت نویز چه تغییری میکنه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
خوب مقاومت نداری طوری نیست باز میشه یه کارایی کرد , یه ته استکان آب لیمون بیار و فیش رو بزار داخلش ببین شدت نویز چه تغییری میکنه .

این کار رو انجام دادم وقتی فقط 1 خط روی فیش رفت توی ابلیمو هیچ فرقی نکرد ولی وقتی جفت خط های روی فیش رفت درون اب لیمو از صدای نویز کم شد ولی از بین نرفت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
این کار رو انجام دادم وقتی فقط 1 خط روی فیش رفت توی ابلیمو هیچ فرقی نکرد ولی وقتی جفت خط های روی فیش رفت درون اب لیمو از صدای نویز کم شد ولی از بین نرفت

خودشه .

شما دوتا 4.7 کیلو (دوتا 2.2 کیلو هم محض اطمینان بگیر) اهم بگیر و یه 10 سانتی متر وارنیش حرارتی به قطر 1 سانتی متر (واسه زیباسازی) .

همین فیش 7 متری رو نیم متر انتهای اش رو قطع کن سه تا سیم داری که دوتاشون باید رنگی باشن و یکش بدون روکش و توری (شیلد)باید باشه . اونی که بدون روکش هست GND هست .

اگه کابل کیفیت خوبی نداشته باشه (که احتمالا همینطوره) سیم توری در کار نخواهد بود و اختمالا یه سیم مشکل باشه که همون GND هست .

مقاومت های 4.7 کیلو رو بین با همون ترتیبی که گفتم بین خط ها تست کن نویز کامل قطع شده بود که هیچ و اگر نه 2.2 کیلو هارو قرار بده قرار بده و قشنگ سیم هارو بهش بپیچون . بعد هم با نوار چسب , چسب بزن .

حواست باشه که قبل از اینکه مقاومت هارو اضافه کنی کابل رو از داخل وارنیش حرارتی عبور بدی .

بعد وارنیش رو درست بکش روی قسمتی که قطع کرده بودی و بعد با فاصله 20 سانتی متری گاز با شعله کم داغش کن و تا خودش رو دور کابل جمع کنه .

اینطوری ظاهرش هم خکشل میشه

برو ببینیم چیکار کردی .  :clapping:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...