رفتن به مطلب

تست و بنچمارک قطعات در ایران توسط لیون کامپیوتر

سعید حسینی
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام به همه دوستانی که منتظر این تست بودن .

خلاصه تلسم شکست و امروز این مقاله رو تکمیل کردیم و اگر مشکلی هستش بفرمایید و یا اگر نظری هم دارید ما در خدمتیم .البته این تست فقط در 3d mark06 انجام شده و در این تست به این نتیجه رسیدیم . و باز هم نمیشه گفت که کاملا و دقیقا 9800GTX+ قوتیره البته با این تست بیشتر میشه بهش اعتماد کرد.

این هم لینکش :

http://www.lioncomputer.ir/index.php?action=news&&id=48

منتظر نظراتتون هستیم .

لینک به دیدگاه

خسته نبشید خیلی جالب بود

اما کاش تو چند تا بازی هم تت میکردید به قول معروف به عمل کار براید به 3dmark نیست

ولی بز هم به نظر من hd4850 بهتره حتی بعضی تستها شانه به شانه260GTX

تنها چیزی که میتونه نقطه قوت nvidia باشه درایور physx اونه

یه نگاه به ین بنچمارک بندازید

http://www.hexus.net/content/item.php?item=15564&page=1

لینک به دیدگاه

هنوز کامل نخوندم ولی کاش قیمتها رو هم می گفتی

دوست عزیز قیمت این قطعات داخل سایت موجود هست.

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

خسته نبشید خیلی جالب بود

اما کاش تو چند تا بازی هم تت میکردید به قول معروف به عمل کار براید به 3dmark نیست

ولی بز هم به نظر من hd4850 بهتره حتی بعضی تستها شانه به شانه260GTX

تنها چیزی که میتونه نقطه قوت nvidia باشه درایور physx اونه

یه نگاه به ین بنچمارک بندازید

http://www.hexus.net/content/item.php?item=15564&page=1

درود

دوست من امروز سعیمون رو میکنیم که با چند تا بازی این کارتها رو تست کنیم . و من دیروز برای یکی از دوستان لینک سایتی رو گذاشتم که در اکثر بازیها و رزولیشنها 9800GTX+ از 4850 قویتر بوده .

و دوستان هم یه سری لینک گذاشتن که 4850 قویتر بوده . این مسئله با تست امروزمون فکر مکینم بیشتر روشن میشه .

لینک به دیدگاه

درود

دوست من امروز سعیمون رو میکنیم که با چند تا بازی این کارتها رو تست کنیم . و من دیروز برای یکی از دوستان لینک سایتی رو گذاشتم که در اکثر بازیها و رزولیشنها 9800GTX+ از 4850 قویتر بوده .

و دوستان هم یه سری لینک گذاشتن که 4850 قویتر بوده . این مسئله با تست امروزمون فکر مکینم بیشتر روشن میشه .

سلام....

شما باید این چیزا رو فول باشین...:confused:

در تمامی بنچ هایی که در سایت های معتبر هست 9800gtx+ بیشتر از hd 4850 فریم داده....

این اتفاق زمانی که از فیل_تر های AA استفاده می شه برگ برنده رو به hd 4850 تحویل می ده...

hd 4850 در آنالیز فیل_تر های AA سریع تر از 9800gtx+ عمل می کنه... و برای افرادی که می خوان از این فیل_تر در گیم استفاده کنند hd 4850 توصیه می شه...

بحث دیگه بحث فیزیکس هست و دایرکست 10.1

در 9800gtx+ به صورت کامل از فیزیکس پشتیبانی می شه و در حال حاضر هم روی این کارت فعال هست..

در hd 4850 هم از فیزیکس پشتیبانی می شه اما در حال حاضر فعال نیست و ازش استفاده ای نمی شه

در 9800gtx+ از دایرکست 10 استفاده میشه و در hd 4850 از دایرکست 10.1

در اینجا پشتیبانی از دایرکست 11 مطرح می شه که در سال 2009 عرضه می شه...

که hd 4850 به دلیل نوع gpu می تو نه از دایرکست 11 هم پشتیبانی کنه که این مطالب فقط برای سری 200 انویدیا صادق می شه ولی 9800gtx+ این قابلیت رو نداره.

مصرف تغذیه هم که خودتون نوشتید 9800gtx+ بیشتر از hd 4850 مصرف انرژی داره...

که یه مقدار جای بحث داره... چون هر 2 کارت 450w نیاز دارند... ;)

.

بحث دیگه بحث قیمت کارت هاست....

9800gtx+ از برند زوتاک که در سایت خودون هم گذاشتید 280.000 تومن هست..

حال اینکه hd 4850 از برند کلاب و ورژن اورکلاک شدش ( با کولر کارا تر نسبت به کولر مرجع و 25 مگاهرتز افزایش فرکانس کور )

به قیمت 230.000 تومن به فروش می رسه...

در نتیجه: دوستان اگر می خوان از یک کارت خوب با موشن های نرم و زیبا استفاده کنند ( استفاده از فیزیکس ) استفاده از فیل_تر های AA هم مورد نظرون نیست و ساله دیگه هم یه آپدیت دیگه داشته باشند 9800gtx+ توصیه می شه...

اما اگه یه کارت میخوان که حداقل 2سال کارت باشه و استفاه از AA در گیم ها رو مد نظر دارند.. همچنین قیمت مناسب و خوب و پایین صد در صدر 4850 توصیه می شه ولا انکه فیزیکس روش فعل نیست ( تنها عیب )

امید وارم مورد اسفاده بوده باشه پستم....

حالا قرار نیست روی 9800gtx+ زوتاک به ما تخفیف بدین؟!:D

لینک به دیدگاه

درود

دوست من از توضیحات خوب و کاملتون ممنونم . ولی همیشه خودم به شخصه به بچه هامون در لیون میگم تا چیزی رو تست نکیرید و یا از تستی مطمئن ندید راجبش بحث نکنید و اگر هم بحثی شد مطمئن در مورد چیزی نظر ندید و عنوان کنید که نظر شخصیه . ولی اینجا اکثر مواقع واقعا سرمون شلوغه و واقعا برای کارهای روزمرمون میمونیم . و من اعتقاد دارم برای تست حتما یک وقت خلوت و کاملا ترمرکزی باید داشت تا نتیجه درست گرفت و خدای نکرده خودمون و دیگران رو گمراه نکنیم .

در اولین وقت که یه مقدار خلوتتر شد حتما انجام میشه .

در مورد صحبتهای شما هم باید بگم که ما قصدمون ثابت کردن برتری کارتی نیست چون هر دوی مدلها و سایر مدلها رو ما میفروشیم . رک بگم یک فروشنده توس سر مال خودش نمیزنه . فقط ما بر طبق وظیفه ای که در قبال دوستان داریم و عشقی که به این کار داریم برای تست قطعات و اندازه گیری قدرت اونها تلاش میکنیم . در ضمن چون میدونم خیلی از دوستان این امکان رو ندارن که خودشون شخصا قطعات رو تست کنن ما این کار رو انجام میدیم و یک بحث دیگ های هم هستش :

من سال گذشته بارها اینرو بیان کردم خیلی از کالا هایی که وارد ایران میشه امکان داره که وارد کننده های ایرانیه ما لطف کنن و یه تغییری رو تو کیفیتش بدن مثلا بیان یه سری قطعات غیر اورجینال وارد کنن که بارها و بارها مشاهده شده . مثلا طرف میاد برندی رو جا میندازه و برای اینکه بیشتر سود کنه میاد با همون مارک غیر اورجینالشو وارد میکنه . که این تستهای ما این قضیه رو خیلی وقتها روشن کرده .

لینک به دیدگاه

در ضمن این کلابی که میفرمایید قیمتش ور من فکر میکنم اشتباه میکنید قیمت این کارت اورکلاکی 255 تومانه نه 230 تومان اگر 230 باشه من خریدارم . مدلش هم اینه 4852ddo که اورکلاکش هستش با فن زروترم من خریدارم 230 تا 5 تا مال من . این یک جدل نیستشها واقعا اگر سراغ دارید من مشتریشو دارم .

در ضمن 9800gtx+ اصلا قابل شما و سایر دوستان فروم رو نداره .

لینک به دیدگاه

درود

دوست من از توضیحات خوب و کاملتون ممنونم . ولی همیشه خودم به شخصه به بچه هامون در لیون میگم تا چیزی رو تست نکیرید و یا از تستی مطمئن ندید راجبش بحث نکنید و اگر هم بحثی شد مطمئن در مورد چیزی نظر ندید و عنوان کنید که نظر شخصیه . ولی اینجا اکثر مواقع واقعا سرمون شلوغه و واقعا برای کارهای روزمرمون میمونیم . و من اعتقاد دارم برای تست حتما یک وقت خلوت و کاملا ترمرکزی باید داشت تا نتیجه درست گرفت و خدای نکرده خودمون و دیگران رو گمراه نکنیم .

در اولین وقت که یه مقدار خلوتتر شد حتما انجام میشه .

در مورد صحبتهای شما هم باید بگم که ما قصدمون ثابت کردن برتری کارتی نیست چون هر دوی مدلها و سایر مدلها رو ما میفروشیم . رک بگم یک فروشنده توس سر مال خودش نمیزنه . فقط ما بر طبق وظیفه ای که در قبال دوستان داریم و عشقی که به این کار داریم برای تست قطعات و اندازه گیری قدرت اونها تلاش میکنیم . در ضمن چون میدونم خیلی از دوستان این امکان رو ندارن که خودشون شخصا قطعات رو تست کنن ما این کار رو انجام میدیم و یک بحث دیگ های هم هستش :

من سال گذشته بارها اینرو بیان کردم خیلی از کالا هایی که وارد ایران میشه امکان داره که وارد کننده های ایرانیه ما لطف کنن و یه تغییری رو تو کیفیتش بدن مثلا بیان یه سری قطعات غیر اورجینال وارد کنن که بارها و بارها مشاهده شده . مثلا طرف میاد برندی رو جا میندازه و برای اینکه بیشتر سود کنه میاد با همون مارک غیر اورجینالشو وارد میکنه . که این تستهای ما این قضیه رو خیلی وقتها روشن کرده .

در ضمن این کلابی که میفرمایید قیمتش ور من فکر میکنم اشتباه میکنید قیمت این کارت اورکلاکی 255 تومانه نه 230 تومان اگر 230 باشه من خریدارم . مدلش هم اینه 4852ddo که اورکلاکش هستش با فن زروترم من خریدارم 230 تا 5 تا مال من . این یک جدل نیستشها واقعا اگر سراغ دارید من مشتریشو دارم .

در ضمن 9800gtx+ اصلا قابل شما و سایر دوستان فروم رو نداره .

اول که خیلی آقایی...

در مورد کلاب هم من وارد کنندش نیستم که بگم کلاب کلاب!

در ضمن با چشای خودم هم ندیدم... یه فروشنده منصف توی همدان هست... از اون قیمت گرفتم... ( واقعا انصاف داره ) حالا قراره بدم برام بیاره ( هنوز ندادم بیاره )

در ضمن این کلاب اینقدر خفن هم اور شده نیست ... 25 مگ فرکانس کور رو بردند بالا و کولر رو عوض کردند.. ( تا حد مرگ اور نشده )

برای مشاهده عکس اینجا کلیک کنید

در مورد مقایسه 2 کارت هم واقعا انتخاب مشکل هستش... چون یه چیزا این داره و اون نداره و یه چیزا اون داره و این نداره...

مثلا شما بری سایت انویدیا قسمت فیزیکسش رو ببینی.. چند تا تیکه که از فیزیکس استفاده شده قرار داده شده که اگه ببینی واقعا کف می کنی.....

از اون طرف می بینی چند ماه دیگه دایرکس 11 میاد و فقط با 4850 سازگاره....

;)

لینک به دیدگاه

اول که خیلی آقایی...

در مورد کلاب هم من وارد کنندش نیستم که بگم کلاب کلاب!

در ضمن با چشای خودم هم ندیدم... یه فروشنده منصف توی همدان هست... از اون قیمت گرفتم... ( واقعا انصاف داره ) حالا قراره بدم برام بیاره ( هنوز ندادم بیاره )

در ضمن این کلاب اینقدر خفن هم اور شده نیست ... 25 مگ فرکانس کور رو بردند بالا و کولر رو عوض کردند.. ( تا حد مرگ اور نشده )

برای مشاهده عکس اینجا کلیک کنید

در مورد مقایسه 2 کارت هم واقعا انتخاب مشکل هستش... چون یه چیزا این داره و اون نداره و یه چیزا اون داره و این نداره...

مثلا شما بری سایت انویدیا قسمت فیزیکسش رو ببینی.. چند تا تیکه که از فیزیکس استفاده شده قرار داده شده که اگه ببینی واقعا کف می کنی.....

از اون طرف می بینی چند ماه دیگه دایرکس 11 میاد و فقط با 4850 سازگاره....

;)

درود

دوست من من اول عذر میخوام چون عکستون خیلی حجمش زیاد بود لینکشو گذاشتم .

در مورد کلاب باید بگم که ما اولین کسانی بودیم که این محصول رو توی اینترنت به صورت جدی معرفی کردیم و بعد از چند وقت پی بریدیم که همه محصولات این برند خوب نیست و در بعضی مواقع خیلی ضعیف عمل میکرد و در بعضی مواقع هم از خیلی از برندها نسبت به قیمت مناسب بود . و ما ارتباط بسیار صمیمی با وارد کننده این شرکت در ایران داریم و کاملا میدونیم که دارن کالاهشون رو چند میفروشن . مطمئن باشید اگر دوستتون بتونه چنین قیمتی بده یا داره ضرر میکنه یا ..

در کل بحثی نیست ولی این کارت این قیمتی نیست شک نکنید .

در مورد این محصولات ATI و جیفروس هم صحبتهای شما رو قبول دارم و هر کدام مضیت خودشو داره .

لینک به دیدگاه

درود

دوستان تست یک سیستم واقعا غول رو دیروز انجام دادیم که میتونید توی لینک زیر مشاهده کنید . واقعا نتایج وحشتناکیه :

مشخصات سیستم :

CPU: Intel Q9550

MB: Gigabyte DQ6 X48

VGA: ATI HD4870X2

RAM: 2*2Gb Bus 800 5-5-5-15

POWER: NZXT PP800 W

CASE: NZXT Tempest

http://www.lioncomputer.ir/index.php?action=news&&id=51

لینک به دیدگاه

واقعا از DirectX11 پشتیبانی میکنه؟

بله گفته می شه از دایرکست 11 پشتیبانی می کنه ( به نقل از ماکروسافت و دیگر سایت ها )

البته فقط گفته می شه!.... تا زمانی که دایرکست 11 نیاد 100% مشخص نمی شه...

لینک به دیدگاه

درود

خیلی عالی بود و اگر یک تستی هم از گیمها به عمل بیاد خیلی بهتر میشه.

لینک به دیدگاه

برای گیمها هم داریم تلاش میکنیم و حتما و حتما انجام میدیم ولی داریم خودمون رو اماده سازی میکنیم که این تستها رو یک سازمانی بدیم .

لینک به دیدگاه

سلام اقای حسینی قرار بود از دو کارت 9800gtx+ و 4850 یه تست توی چند بازی بگیرید و توی سایت بزارید یادتون که نرفته؟

راستی من قبلا خواهش کرده بودم که این تستها رو در رزولیشن های پایین هم انجام بدید مثلا 1024 در 768.

مرسی.

لینک به دیدگاه

سلام اقای حسینی قرار بود از دو کارت 9800gtx+ و 4850 یه تست توی چند بازی بگیرید و توی سایت بزارید یادتون که نرفته؟

راستی من قبلا خواهش کرده بودم که این تستها رو در رزولیشن های پایین هم انجام بدید مثلا 1024 در 768.

مرسی.

عزیز من به چشم فقط خواهشا عجله نکنید حتما انجام میشه اینجا سر یه سری از مسائل سرمون یه ذره شلوغ شده ولی ما توی فکر این قضیه هستیم و حتما حتما انجام میدیم .

لینک به دیدگاه

مرسی.

ببخشید اما تو این رزولوشن همه چیز اثر میزاره که اخرینش گرافیکه و تو این رزولوشن بیشتر به سی پی یو بستگی داره.

لینک به دیدگاه

مرسی.

اکثر گیمر ها از رزول 1280*1024 استفاده می کنند دوست عزیز....;)

لینک به دیدگاه

در کل می توان گفت که nvidia سری 9800+ کمی 2 الی 5 فریم قویتر هست ولی به همان اندازه داغ تر و گران تر

ولی در کل قول ati در مورد ساپورت از DX11 برای خریداران وسوسه کننده تر از 5 فریم خواهد بود

در کل منم الان بخوام بخرم ati میخرم ولی با خرید 9800gt+ هم کسی ضرر نخواهد کرد چون مطمئننا تا 2 سال

قوی ترین موتور بازی همین crysis خواهد بود...

http://en.hardspell.com/doc/showcont.asp?news_id=4139

http://en.hardspell.com/doc/showcont.asp?news_id=4193

لینک به دیدگاه

در کل می توان گفت که nvidia سری 9800+ کمی 2 الی 5 فریم قویتر هست ولی به همان اندازه داغ تر و گران تر

ولی در کل قول ati در مورد ساپورت از DX11 برای خریداران وسوسه کننده تر از 5 فریم خواهد بود

در کل منم الان بخوام بخرم ati میخرم ولی با خرید 9800gt+ هم کسی ضرر نخواهد کرد چون مطمئننا تا 2 سال

قوی ترین موتور بازی همین crysis خواهد بود...

http://en.hardspell.com/doc/showcont.asp?news_id=4139

http://en.hardspell.com/doc/showcont.asp?news_id=4193

درود

کیوان خان شما استاد ما هستید . و نظر شما برای ما یک منبع هستش .

کلا به نظر من رقابت این دو تا شرکت واقعا جالب شده . و باعث پیشرفت توی زمینه کارت گرافیک و سطح کیفیت اونها شده . تا چند وقت پیش شاید قبل از سری 3800 ATI خیلی ها به اینودیا به صورت عجیبی تمایل داشتن . ولی بعد از تولید سری 3800 یه مقدار تمایل کاربرها به ATI بیشتر شد و الان هم با تولید سری 4800 سیل عظیمی به طرف ATI رفتن . ولی در کل هر کدوم از این دو شرکت همیشه حرفی برای گفتن دارن و اگر ATI قول ساپورت DX11 رو میده مطمئنا اینودیا هم چیزی برای گفتن داره و همیشه پشت پرده برای ارائه یه چیزی داره که بعدا رو میکنه . ولی کلا رقابت اینها خیلی به هم نزدبک شده مثلا قبلا وقتی یک جایی نظر سنجی میشد شاید 70 درصد کاربرها به اینودیا رای میدادن ولی الان این فاصله بین این دو شرکت خیلی کم شده . با نظر سنجی که توی سایتمون توی این 4 روز گذاشتیم به این قضیه کاملا ایمان آوردم .

http://www.lioncomputer.ir/?action=pollresult&&id=5

در کل ما همیشه منتظر یک حرکت از جانب این دو شرکت هستیم که یه مقدار بازار حرکت بده .

لینک به دیدگاه

البته اين فقط يه نظر شخصيه.ولي به نظر من ادعاي ati در مورد پشتيباني از dx11 فقط يك شيوه بازار يابي بوده و نميتونه حقيقت داشته باشه.لا اقل در ورژن فعلي كارتهاي سري 4000

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...