رفتن به مطلب

کمک برای اوورکلاک رم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من دیروز از آقای حسینی این رم ها را خریدم 

http://lioncomputer.ir/product/991/CORSAIR%20XMS3%208GB%202x4GB%202000%20DDR3/

مین بردم هم اینه:

http://www.asus.com/Motherboards/P8H61USB3_R20/

من می خوام این رم ها را تا 2000 مگاهرتز اوور کنم ولی بلد نیستم لطفا راهنمایی کنید . مخصوصا شما بهزاد جان اوور کلاکر.

پردازنده هم 3770 کا هستش

ویرایش شده توسط Hossein 1376
لینک به دیدگاه

سلام دوستان من دیروز از آقای حسینی این رم ها را خریدم 

http://lioncomputer.ir/product/991/CORSAIR%20XMS3%208GB%202x4GB%202000%20DDR3/

مین بردم هم اینه:

http://www.asus.com/Motherboards/P8H61USB3_R20/

من می خوام این رم ها را تا 2000 مگاهرتز اوور کنم ولی بلد نیستم لطفا راهنمایی کنید . مخصوصا شما بهزاد جان اوور کلاکر.

پردازنده هم 3770 کا هستش

دوست عزیز فرکانس دیفالت رم های شما 2000 هست نیازی به اور نیست شما کافیه توی بایوس xmp رم هاتون رو ست کنید و با باس 2000 استفاده کنید

post-10563-0-42558400-1371358010_thumb.jpg

ویرایش شده توسط metall_hero
لینک به دیدگاه

دوست عزیز فرکانس دیفالت رم های شما 2000 هست نیازی به اور نیست شما کافیه توی بایوس xmp رم هاتون رو ست کنید و با باس 2000 استفاده کنید

attachicon.gif120801085755.png.jpg

xmp را روشن کردم کامپیوتر بالا نیامد

لینک به دیدگاه

درود حسین جان

این رم یکم بدقلقه اذیت میکنه حسابی!

شما بتونی توهمون فرکانس خودش باهاشش کارکنی خیلی خیلی خوبه!چون برای اوراصلا مناسب نیست!

اگه میتوین با تایمینگ 10-11-11 با ولتاژ1.7 یه امتحانی بکن!

البته همون طور که میلاد جان گفتن با فعال کردن xmp باید راحت کارکنه!

راه بالا رو یه تست بزن!

اگه احیانا نشد یه چندتا تایمینگ خودت عوض کن ولتاژ هم تا 1.75میتونی بالا ببری ببین میاد بالا یا نه!

سعی کن بیشتر از 2000 بالانبری چون خیلی اذیتت میکنه!

لینک به دیدگاه

حمید جان وقتی روی یه رمی فایل xmp میزارن یعنی اون رم با اون ولتاژ + تایمیکنگ + فرکانس 100% کار میکنه

اگر بالا نمیاد مشکل از جای دیگست

یه بار باتری مادربرد رو بر دارید دوباره بزارید

بایوس رو اپدیت کنید تا اسانید تشریف بیارن و نظر بدن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

وقتی پروفایل xmp را ران می کنید مقدار ولتاژ رمها را دستی و روی 1.68V قرار دهید و مقدار VCCSA را روی 1.15V قرار دهید و امتحان کنید .

فکر نکنم برد شما VCCIO داشته باشد که بخواهید مقدار آن را هم تنظیم کنید . :) 

لینک به دیدگاه

درود حسین جان

این رم یکم بدقلقه اذیت میکنه حسابی!

شما بتونی توهمون فرکانس خودش باهاشش کارکنی خیلی خیلی خوبه!چون برای اوراصلا مناسب نیست!

اگه میتوین با تایمینگ 10-11-11 با ولتاژ1.7 یه امتحانی بکن!

البته همون طور که میلاد جان گفتن با فعال کردن xmp باید راحت کارکنه!

راه بالا رو یه تست بزن!

اگه احیانا نشد یه چندتا تایمینگ خودت عوض کن ولتاژ هم تا 1.75میتونی بالا ببری ببین میاد بالا یا نه!

سعی کن بیشتر از 2000 بالانبری چون خیلی اذیتت میکنه!

یک اسکرین شات به طور مثال میذارید ببینم چه مواردی را باید عوض کنم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خدایی نکرده زبونم لال شاید IMC سی پی یوتون کدنه و حتی 2000 هم نمی تونه بیاره بالا

لینک به دیدگاه

یک اسکرین شات به طور مثال میذارید ببینم چه مواردی را باید عوض کنم؟

البته اساتید اینجا هستن

پیشنهاد من برای دستی تایمینگ دادن

برین تو بایوس سربرگ TWEAKER تقریبا وسط صفحه یکم بیان پایین TAB تایمینگ رو میبینین

DRAM TIMING وارد بشین و سه تا گزینه ی اولی رو به ترتیب 10-11-11  وگزینه چهارم رو 30 وارد کنین  و برای افزایش ولتاژ

از همون سربرگ TWEAKER  گزینه DRAM VOLTAGE رو پیداکن و ولتاژ رو 1.7 بذار

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چند هفته پیش هم یکی از دوستان با همین رمها مشکل داشت !؟

نمیدونم تو چه شرایطی این رمها حداقل میتونن فرکانس خودشون رو بیان بالا !

لینک به دیدگاه

میتونی رویه مادربرد دیگه تست کنی؟

الان تو چه فرکانسی داره کار میکنه؟

لینک به دیدگاه

ببین میتونی بیاریش رو 1866؟

با همین تایمینگ 10-11-11

1.7 ولت؟

اگه با این اومد بالا  بعد از طریق افزایش BCLK بذارش رو 102 ببین میاد بالا از اون طریق بیارش فرکانس رم رو بالا!

البته یکم ولتاز هم بده مثلا تا 1.75!

لینک به دیدگاه

درود.

دوستان توجه کردید که برد ایشون H61 و مربوط به دوران سندی بریج ها هستش !!! قبلاً هم گفتم این بردها نمی تونند درست سابتایمینگ ها رو ست کنند.

اول از همه بگم که رم های XMS3 کلاً رم ها خوبی نیستند ولی اگر روی رم ورژن رم رو زده 2.1 یعنی رم ها خوبی هستند.

1) بایوس مادربرد رو به آخرین ورژن آپدیت کنید.

2) یک بار دیگه سعی کنید XMP بالا بیارید.

3) اگر با مرحله 1 و 2 ، بالا نیومد بایستی حتماً حتماً حتماً همه سابتایمینگ ها رو (تاکید می کنم همه رو) دستی بچنید ، اگر سابتایمینگ ها رو دستی بچینید و ورژن رمتون 2.1 باشه تا فرکانس های بالاتر از 2000 هم می شه فرکانس رم رو برد.

برای اینکه سابتایمینگ ها رو گشاد کنی ، روی فرکانس 1600 ، تک تکشون رو زیاد کن => ببین روی 1600 بوت می کنه => باز گشاد کن => ببین بوت می کنه => تا حدی گشاد کن که دیگه گشاد نشه :D => بعد فرکانس رو افزایش بده ، => اول 1866 => اگر بوت کرد => برو 2000 دستی بگذار ...

@};-

لینک به دیدگاه

درود.

دوستان توجه کردید که برد ایشون H61 و مربوط به دوران سندی بریج ها هستش !!! قبلاً هم گفتم این بردها نمی تونند درست سابتایمینگ ها رو ست کنند.

اول از همه بگم که رم های XMS3 کلاً رم ها خوبی نیستند ولی اگر روی رم ورژن رم رو زده 2.1 یعنی رم ها خوبی هستند.

1) بایوس مادربرد رو به آخرین ورژن آپدیت کنید.

2) یک بار دیگه سعی کنید XMP بالا بیارید.

3) اگر با مرحله 1 و 2 ، بالا نیومد بایستی حتماً حتماً حتماً همه سابتایمینگ ها رو (تاکید می کنم همه رو) دستی بچنید ، اگر سابتایمینگ ها رو دستی بچینید و ورژن رمتون 2.1 باشه تا فرکانس های بالاتر از 2000 هم می شه فرکانس رم رو برد.

برای اینکه سابتایمینگ ها رو گشاد کنی ، روی فرکانس 1600 ، تک تکشون رو زیاد کن => ببین روی 1600 بوت می کنه => باز گشاد کن => ببین بوت می کنه => تا حدی گشاد کن که دیگه گشاد نشه :D => بعد فرکانس رو افزایش بده ، => اول 1866 => اگر بوت کرد => برو 2000 دستی بگذار ...

@};-

پوریا جان اخه وقتی یه کارخونه ای برای یه رم پروفایل xmp ست میکنه یعنی رمش اینقدر بده که اون رو هم نمیاره بالا !!

من دوست خودم برد asus b75-v داره با G645 نتونست با xmp 1600 بوت کنه !! ولی من دارم 2133 استفاده میکنم ! توی این قضیه به نظرت به سی پی یو ربط داره یا به برد؟؟

لینک به دیدگاه

توی این قضیه به نظرت به سی پی یو ربط داره یا به برد؟؟

100% مادربرد !!!!!!!!!

بنده خدا باید از اینتل ممنون هم باشیم که از سندی بریج به Ivy برد رو عوض نکرد ولی خوب وقتی CPU شما Ivy هست ، با مموری کنترلر Ivy دارید کار می کنید ، روی برد سندی ، بایستی عمو اینتل شما رو یکمی اذیت بکنه که چرا نرفتید سری Z بگیرید :D

@};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...