رفتن به مطلب

راهنمايي براي خريد مانيتور

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من يه مانيتور مي خوام كه زمان پاسخش خيلي كم باشه و 19 اينچ رزولوشن بالايي هم داشته باشه كسي ميتونه راهنماي كنه؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 82
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود

دوست عزیز ورودتان را به لیون کامپیوتر خوش امد میگویم.البته که میتونیم و وظیفه بنده و همکاران بنده اینجا پاسخگویی وراهنمایی شما کاربران گرامی هست.شما اگر بودجه مورد نظرتان را هم تعین مینمودید بهتر میشد راهنمایی کرد و البته برند مورد نظرتون اگر برند خاصی در نظر داریدو اینکه واید باشد یا معمولی .

اما اگر 19 اینچ معمولی احتیاج دارید پیشنهاد من LG مدلL1960TR هست .زمان پاسخگویی 2میلی ثانیه.موتور پردازشگر تصویر.تکنولوژي DFC که بهينه‌ترين كنتراست را به صورت اتوماتيك براي هر تصوير انتخاب مي نمايدو اين تكنولوژي سبب بهبود كنتراست تصوير تا 1: 5000 مي گردد.طراحی زیبا وسری برلیان.و 16.7 میلیون رنگ ساپورت.زاویه دید افقی و عمودی170 درجه و رزولیش1024*1280 البته استاندارد TCO99 دارد واگر tco03 بود بهتر بود.

Monitor_L1960TR_MediumImage.jpg

در زمینه واید اگر ال جی بخواهید انتخاب کنید یک انتخاب بیشتر ندارید آن هم مدلL194WT هست که

موتور پردازش تصوير.استاندارد TCO03. و زمان پاسخگویی 5 میلی ثانیه.(5000:1) DFC . و رزولیشن 900*1440 , و زاویه دید افقی و عمودی160 درجه و 16.2 میلیون رنگ ساپورت هست.

Monitor_L194WT_BigImage.gif

اگر هم برند سامسونگ را در نظر دارید و یا انتخابهای دیگری از ال جی در نظر دارید لینکهای محصولاتشان را قرار میدهم تا انتخاب و مقایسه بهتری داشته باشید.

http://www.samservice.com/products_cat_level2_fa.php?level1_id=3&level2_id=17

http://www.maadiran.com/Persian/Products/Monitor/MonitorList.asp?ProductSubCategory=58

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام من مدل سامسونگ مورد نظرمه و اگه 22 اينچ ه م بود مهم نيست بودجه من تا 500 تومنه

يه مدلي مي خوام كه از نظر گرافيك و زمان پاسخ توپ باشه ممنون ميشم كه من وراهنمايي كنين

در ضمن وايد بهتره يا معمولي؟

لینک به دیدگاه

دوست عزيز

من الجي را از نزديك ديدم و از من ميشنوي بيخيال شوي بهتراست.

در مورد سامسونگ هم bw1931 plus پيشنهاد ميكنم با قيمت 260.

اما توصيه ميكنم سراغ 20 يا 22 اينچ نروي چون در تكنولوژي بكار رفته بخاطر بزرگتر شدن پيكسل ها

كيفيت تصوير پايينتر است و هم چشم را خسته ميكند و تنها بدرد كساني ميخورد كه مدام فيلم ميبينند.

در پايان بايد كارت گرافيك خوبي هم داشته باشي تا بتواني استفاده كامل ببري بهمين خاطر مابقي پول را بفكر

يك كارت گرافيك خوب باشيد.

لینک به دیدگاه

سلام

قيمت اين مانتيور LG L1960TR LCD 19 که دوست خوبم معرفي کردند 310 - 315 هست

ولي من هم خودم تجربه خوبي از Lg دارم و خودم هم بهترين مدل Crt اش رو دارم که ديگه توليد نمي شه Lg F700p

که گرانترين و بهترين بود و آخرين مدل 170 هزار تومان که ديگه الان گرانترين مدلش که تو بازار هست 120 - 125 هست

در مورد مانتيور هاي سايز هاي بزرگ تر چيزي که من شنيدم اين هست که چون صفحه بزرگ هست و شما مرتب چشماتون روي صفحه دور مي زنه خستگي و چشم درد به همراه داره البته اين تجربه يکي از خريداران اين نوع مانتيور بود به نظر من وايد نگيريد بهتره

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان در اینجا مانیتورهای معقول و مناسبی رو معرفی کردید .

مانیتور های 19 اینچ و مناسب بازار :

سامسونگ 1931Bf و BW

و بین LG ها هم میشه 1960 TR رو یک انتخاب خوب و مناسب دونست .

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

با سلام خدمت آقاي حسيني - كه افتخار زيارتشون رو يك بار داشتم و ساير دوستان

متاسفانه در سري C1931 سامسونگ اشكالاتي ديده شد كه به عقيده من مهم هستند:

1) نسبت اسكرين در اين مانيتور درست نيست. به اين معني كه از حالت مستطيل درآمده و به مربع نزديك شده. حالا ممكنه بپرسين كه اين حالت چه ايرادي داره...

نسبت طول به عرض اكثر مانيتورها 5 به 4 است. يعني اگه شما طول اسكرين رو به عرضش تقسيم كنين بايد حول و حوش 5:4 يا همون 1.25 باشه و اين با رزولوشن 1280*1024 مطابقت داره.

(1280/1024=1.25=5:4). اما... در اين مانيتور ديگه از اين خبرا نيست و اگه تصويري رو در برنامه اي (مثل Acdsee) فول ايكرين يا همون تمام صفحه كنيد متوجه ميشين كه مقداري از بالا و پايين تصوير خالي ميمونه يعني نسبت اصلا 5:4 نيست.

2) برش پانل اين مانيتور واقعا افتضاحه. بطوريكه فريم هاي تشكيل دهنده بخوبي روي هم فيكس نميشن.

خوشحال ميشم دوستان نظرات خودشون رو ارائه بدن.

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت آقاي حسيني - كه افتخار زيارتشون رو يك بار داشتم و ساير دوستان

متاسفانه در سري C1931 سامسونگ اشكالاتي ديده شد كه به عقيده من مهم هستند:

1) نسبت اسكرين در اين مانيتور درست نيست. به اين معني كه از حالت مستطيل درآمده و به مربع نزديك شده. حالا ممكنه بپرسين كه اين حالت چه ايرادي داره...

نسبت طول به عرض اكثر مانيتورها 5 به 4 است. يعني اگه شما طول اسكرين رو به عرضش تقسيم كنين بايد حول و حوش 5:4 يا همون 1.25 باشه و اين با رزولوشن 1280*1024 مطابقت داره.

(1280/1024=1.25=5:4). اما... در اين مانيتور ديگه از اين خبرا نيست و اگه تصويري رو در برنامه اي (مثل Acdsee) فول ايكرين يا همون تمام صفحه كنيد متوجه ميشين كه مقداري از بالا و پايين تصوير خالي ميمونه يعني نسبت اصلا 5:4 نيست.

2) برش پانل اين مانيتور واقعا افتضاحه. بطوريكه فريم هاي تشكيل دهنده بخوبي روي هم فيكس نميشن.

خوشحال ميشم دوستان نظرات خودشون رو ارائه بدن.

با سلام

باعث افتخاره که شما اینجا تشریف دارید و انتقادتون خیلی عالی بود . من خودم به شخصه از این مدل استفاده نکردم فقط اطلاعاتی بود که از توی سایتش به دست اوردم . البته یه سری مسائلم هستش همونطور که میدونید اینها توی ایران اسمبل میشه و امکان داره در هنگام اسمبل دقت لازم نداشته . و مسئله بعدی الان سامسونگ از نظر پنل خوب داره پیش میره چون بخشی از سونی رو هم داره تولید میکنه . درمورد این مدل شایدهای زیادی امکان داره باشه .

من اگر اطلاعاتی بدست اوردم حتما انجام وظیفه میکنم .

لینک به دیدگاه

مدل های قدیمی به کنار...

جدید ال جی و اسوس چند مدل هست ... بودجه ایشون خیلی خوبه ...عزیز میشه بگی برای چه کاری میخوای؟؟؟؟ فیلم یا چیز دیگه؟

واید رزولوشن بالاتر از WXGA+ 1680x1050 ندیدم... معمولی 1600x1200 هم هست اما کاربرد ات؟!

برای فیلم همون 22 اینچ...

اول و آخرش من سامسونگ رو پیشنهاد میکنم به علت خدمات...

الباقی بنکیو هم هست با قیمت مناسب

اسوس ها هم قیافه ی خوبی دارن... VM222U و MW201U ...

اگر کارتون حرفه ای باشه 2065 اچ پی هم هست اما 200 تومن از بودجه تون بالاتره!!! 400 تومن از بودجه اتون بالاتر اپل هست!! اون دیگه...

اما من فکر میکنم استفاده ی شما عمومی باشه...

20 واید بنکیو مناسب شما ...

اگر قیافه مهم باشه سامسونگ ها... اسوس , ال جی ... به ترتیب

لینک به دیدگاه

با سلام و تشكر

علت بحث قبلي من روي ‍c1931 اين بود كه من به علت مشكلات ذكر شده اون رو بعد از حدود بيست روز خريد با ضرري نزديك به 30 تومان فروختم. البته شايد اين مشكلات به علت بيش از حد حساس بودن من بود. در هر حال الان دو سوال از دوستان دارم.

1)چه برند و كدوم مدل رو كه تا حد امكان اشكالات كمتري داشته و زير 350 تومن باشه رو پيشنهاد ميكنين؟(نظرتون راجع به 1760 يا 1960 Lg چيه؟ اشكالاتش چيه؟)

2) از اونجايي كه ماكزيمم رزولوشن 17 و 19 اينچي يكسان هستن- اينطور تصور ميشه كه بايد كيفيت مانيتورهاي 19 كمتر از 17 اينچي باشه. آيا همينطوره؟

لینک به دیدگاه

کیفیت LCD به pixel pitch هستش که معمولا شرکتها با زرنگی خاصی تو برگ مشخصات عمومی نمی آرنش-هرچی کمتر بهتر!

لینک به دیدگاه

با سلام و تشكر

علت بحث قبلي من روي ‍c1931 اين بود كه من به علت مشكلات ذكر شده اون رو بعد از حدود بيست روز خريد با ضرري نزديك به 30 تومان فروختم. البته شايد اين مشكلات به علت بيش از حد حساس بودن من بود. در هر حال الان دو سوال از دوستان دارم.

1)چه برند و كدوم مدل رو كه تا حد امكان اشكالات كمتري داشته و زير 350 تومن باشه رو پيشنهاد ميكنين؟(نظرتون راجع به 1760 يا 1960 Lg چيه؟ اشكالاتش چيه؟)

2) از اونجايي كه ماكزيمم رزولوشن 17 و 19 اينچي يكسان هستن- اينطور تصور ميشه كه بايد كيفيت مانيتورهاي 19 كمتر از 17 اينچي باشه. آيا همينطوره؟

باسلام

دوست خوبم از اونجایی که باید به یه سری مشخصات توجه کنی توی LG همین 1760 و 1960 TR رو میشه روش حساب کرد که 2 میلی ثانیست .ولی توی سامسونگ 2 میلی ثانیه بیشتره و به طور مثال توی 17 ها 1731BF و توی 19 ها هم 1931 ها همشون 2 میلی ثانیه هستند .

و مدلاهی مختلفی از بنکیو هستش که موجودی ها 5 یا 8 میلی ثانیست .

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

درود به دوستان عزیز.

از این دو مانیتور کدومو پیشنهاد می دید؟

Lg - 19" - W1952s

Samsung - 19" - Bw1953

لینک به دیدگاه

درود به دوستان عزیز.

از این دو مانیتور کدومو پیشنهاد می دید؟

Lg - 19" - W1952s

Samsung - 19" - Bw1953

از اونجایی که Bw1953 کنتراست 8000 هستش و نزدیکه به مدل 1952 ال جی هست و در ضمن سامسونک 2 میلی ثانیه هستش مدل Bw1953 انتخاب بهتریه

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
دوستان نظرتون درباره مونیتور W1752s ال جی چیه؟ مونیتور خوبیه؟؟؟

یک مانیتور معمولیه . و توی رنج قیمت خودش بد نیست ولی این هم هستش 1732N samusng که مسبتا هم قیمتا

لینک به دیدگاه

دوستان مانیتوری تو بازار هست که ورودی Hdmi و رزولوشن بالا داشته باشه ؟ ؟

لینک به دیدگاه

دوستان مانیتوری تو بازار هست که ورودی Hdmi و رزولوشن بالا داشته باشه ؟ ؟

فعلا که فکر نمیکنم موجود باشه ولی وردش به ایران نزدیکه . چون HDMI داره کم کم عمومیت پیدا میکنه .

لینک به دیدگاه

دوستان یک مانیتوری19 اینچ می خوام تا مرز 250 تومان برای مصارف خانگی فقط ! سامسونگ هم باشه!

منتظر جوابتون هستم

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

دوستان یک مانیتوری19 اینچ می خوام تا مرز 250 تومان برای مصارف خانگی فقط ! سامسونگ هم باشه!

منتظر جوابتون هستم

رضا مقدم

درود

خود پیشنهاد من 1953 هستش که حدود 215 تومانه و اگر صبر کنید تا چند روز دیگه T1900 میاد حدود 270 تومان .

لینک به دیدگاه

سعید جان متشکر از زحمات شما

با سپاس:: رضا مقدم

موفق و موید باشی

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان

دنبال يه مانيتور Full HD ام ... حالا از هر برندي شد ... معمولا" هم 22 اينچ به بالا هستن اين مانيتور ها ...

ممنون مي شم راهنماييم كنيد ...

پيشاشي تشكر

يا علي

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

من یه lcd samsung 1953 خریدم . در متون وقتی فونت رو کوچک میکنم مثلا سایز 8 یا 9 رنگ نوشته ها جیگری رنگ میشه ! ... این مشکل از چیه ؟

فقط هم مربوط به word نیست در بعضی سایت ها یا صفحه ها هم رنگ نوشته ها که کوچک هستند تقریبا سایز 7-8-9 رنگ نوشته مشکلی رو قرمز جیگرییا سبز میبینم !!!

این عکس رو از word گرفتم .

این نوشته ها که توی عکس هست همه رنگ سیاه براش انتخاب شده بوده اما اون رنگی دیده میشه !!! البته سایز فونت رو که بزرگتر یا کمی کوچکتر میکنم رنگشون سیاه میشه

http://www.myup.ir/files/atcjyr6u7uyyf88b7jdr.jpg

وجالبه که فقط رنگ فونت مشکی رو اینطوری نشون میده اگر رنگ دیگه ای انتخاب کنم درست همون رنگ رو نشون میده .

والا تنظیمات مانیتور رو هم بارها دسنتکاری کردم اما درست نشده .

کسی نمی دونه مشکل از چیه ؟؟؟

لینک به دیدگاه

من یه lcd samsung 1953 خریدم . در متون وقتی فونت رو کوچک میکنم مثلا سایز 8 یا 9 رنگ نوشته ها جیگری رنگ میشه ! ... این مشکل از چیه ؟

فقط هم مربوط به word نیست در بعضی سایت ها یا صفحه ها هم رنگ نوشته ها که کوچک هستند تقریبا سایز 7-8-9 رنگ نوشته مشکلی رو قرمز جیگرییا سبز میبینم !!!

این عکس رو از word گرفتم .

این نوشته ها که توی عکس هست همه رنگ سیاه براش انتخاب شده بوده اما اون رنگی دیده میشه !!! البته سایز فونت رو که بزرگتر یا کمی کوچکتر میکنم رنگشون سیاه میشه

وجالبه که فقط رنگ فونت مشکی رو اینطوری نشون میده اگر رنگ دیگه ای انتخاب کنم درست همون رنگ رو نشون میده .

والا تنظیمات مانیتور رو هم بارها دسنتکاری کردم اما درست نشده .

کسی نمی دونه مشکل از چیه ؟؟؟

درود :

دوست عزیز در دیدن فیلم و بازی و از این کارها مشکلی پیش نمیاد ؟ به نظر من می تونه مشکل از موتور

پردازشگر مانیتور باشه

با یک مانیتور دیگر اگر می توانید امتحان کنید ببینید باز این مشکل و جود دارد یا که خیر

لینک به دیدگاه

من روی یک lcd 1953 دیگه رفتم و فونت ها رو با اون سایز ها تست کردم !

چنین مشکلی اونجا نبود !!

پس مانیتور من این مشکل رو داره . حالا کسی می دونه چه کار باید بکنم ؟؟؟

این عکس از فونت ها با رنگ مشکی که می بینید چه رنگی دیده می شوند !

http://www.myup.ir/files/1n6a2nkbs7afq5wam8ro.jpg

البته سایز فونت که بزرگتر میشه مشکل حل میشه و فقط هم این مشکل در ظاهر فقط با فونتهاست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...