رفتن به مطلب

مشکل در RAID 0 و مادربورد X58

M1K41L
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام . 

دوستان 2 تا SSD دارم که همیشه بصورت Raid 0 استفاده میکنم و معمولا مادربورد هم ساتا 3 استفاده میشد .

امروز یک مادربورد خریدم ، X58A-oc  

خاستم RAID کنم و بعدش نصب ویندوز کنم . 

RAID 0 با چیپ اینتل انجام میشه و همه چی مرتب هست . ساتا 2

RAID 0 با چیپ Marvell انجام شد(ساتا3) و وارد نصب ویندوز شدم . اما در قسمت انتخاب درایو ، خبری از 111G SSD نبود . 

از قسمت آدرس هم آدرس درایور های ساتا و RAID را دادم . اما اخطار داد. که " درایور شما باید 32 بیت باشد و درایوری که الان معرفی کردید 64 بیت هست و UNsigned هست که امکان دارد ویندوز شما UNstable باشد .

ویندوزی که میخام نصب کنم Win 7x64 هست . 

هر کمک یک امتیاز + 

:wub: 

ویرایش شده توسط M 1 K 4 1 L
لینک به دیدگاه

سلام میکائیل جان

من هم مشکل شمارو در مادربورد Rampage Iv extreme  داشتم برای مادربورد های سری X  باید از ویندوز های که بصورت 64BIT مجزا هستند استفاده کنید (یعنی ویندوز در پکیج  یا DVD ویندوز تنها ویندوز 64Bit وجود داشته باشه نه به صورت چند ویرایش مختلف در قالب32bit &64bit!)

برای Raid هم توجه داشته باشید که درایور Raid شما متناسب با فریمور Raid بایوس باشه !

و مسئله بعدی دیگه فقط بعضی از مدل های خاص کنترلر مارول از Raid پشتیبانی می کنند برای اطمینان به وبسایت شرکت سازنده مادربورد مراجعه کنید

اگر سرعت دانلود خوبی دارید لینک بدم؟!

ویرایش شده توسط OverExtreme
لینک به دیدگاه

شما یکی از هاردات مورد داره قبلا هم گفتم 

اونی که اررور  داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز

شما این درایور رو امتحان کن ببین چی میشه

Driver.zip

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام میکائیل جان

من هم مشکل شمارو در مادربورد Rampage Iv extreme  داشتم برای مادربورد های سری X  باید از ویندوز های که بصورت 64BIT مجزا هستند استفاده کنید (یعنی ویندوز در پکیج  یا DVD ویندوز تنها ویندوز 64Bit وجود داشته باشه نه به صورت چند ویرایش مختلف در قالب32bit &64bit!)

برای Raid هم توجه داشته باشید که درایور Raid شما متناسب با فریمور Raid بایوس باشه !

و مسئله بعدی دیگه فقط بعضی از مدل های خاص کنترلر مارول از Raid پشتیبانی می کنند برای اطمینان به وبسایت شرکت سازنده مادربورد مراجعه کنید

اگر سرعت دانلود خوبی دارید لینک بدم؟!

ممنون میشم . 

جناب اوکتای خان اگر مورد داشت چرا روی هر بوردی با هر سوکتی RAID بالا میاد ؟ 

الان هم تازه از روی Z68 جدا کردم و به X58  زدم .:|

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میکائیل جان به نظر من بهتره روی همون کنترلر اینتل به صورت Sata II استفاده بکنی چون کنترلر Marvell که روی برد های X58 هستش خیلی سرعت کمی داره و فکر کنم حتی اگر Raid0 روش فعال بشه سرعتش از سرعت یک SSD در حالت عادی کمتر بشه!

لینک به دیدگاه

ممنون میشم . 

جناب اوکتای خان اگر مورد داشت چرا روی هر بوردی با هر سوکتی RAID بالا میاد ؟ 

الان هم تازه از روی Z68 جدا کردم و به X58  زدم . :|

همانطور که در پست قبل گفتم برای اینکه ارور

" To continue installation, use the Load Driver option to install 32-bit and signed 64-bit drivers. Installiong an unsigned 64-bit device driver is not supported and might result in an unusable windows installation. "

را پشت سر بگذارید باید از ویندوز ساین شده 64 بیت استفاده کنید چون درایو های Raid  باویندوز های ساین شده کار میکنند

نسخه 64bit رو دانلود کنید

Windows 7 Ultimate SP1 x64 May 2013

ویرایش شده توسط OverExtreme
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
همانطور که در پست قبل گفتم برای اینکه ارور

" To continue installation, use the Load Driver option to install 32-bit and signed 64-bit drivers. Installiong an unsigned 64-bit device driver is not supported and might result in an unusable windows installation. "

را پشت سر بگذارید باید از ویندوز ساین شده 64 بیت استفاده کنید

Windows 7 Ultimate SP1 x64 May 2013

پارت 1

پارت 2

پارت 3

پارت 4

لینک ها خراب هستن.

از اینجا هم میتونید دانلود کنید. خودم هم از این ویندوز دارم استفاده میکنم

لینک به دیدگاه

لینک ها خراب هستن.

از اینجا هم میتونید دانلود کنید. خودم هم از این ویندوز دارم استفاده میکنم

ممنون اصلاح شد @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...