رفتن به مطلب

شناخته نشدن هارد

amin704
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان هارد من مشکل داره بعضیوقت ها موقع بوت شدن  هارد شناسایی نمیشه، بعضی وقتا وسط کار کردن با کامپیوتر یهو گیر میکنه معمولا هم موعی کقه میخواد مشکل دار بشه یه صدای تیک تیک ازش میاد !!
با برنامه h.d.d regenerator دوبار اسکن کردم ودفعه اول 7 وبار دوم 1 بدسکتور پیدا و تعمیر کرد .
دوستان میدونم که باید یه هارد نو بخرم ولی با این وضع بازار نمیشه کاره دیگه ای کرد؟؟ تعمیر نمیشه ؟؟

اینم مشخصاتش :
seagate 500gb 7200rpm 16mb buffer

برنامه  crystal disk info
قسمت  reallocated sector count رو مشکل دار نشون داد 
دوستان راهنمایی کنید
ممنون

ببخشید اگه تایپک اشتباهه کلی گشتم دیگه همین جا زدمش

لینک به دیدگاه

فکر کنم مشکل از هد هارد باشه .... بهتره ازش یه فایل پشتیبان بگیری و بدی یه جای معتبر برات تعمیرش کنند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با segate sea tools  هم یک بار بزارین زیرو شه 

قبلش تمتمه پارتیشن ها رو پاک کنید 

لینک به دیدگاه

دوستان ممنون اول سعی میکنم نرمافزاری تعمیرش کنم اگه دیگه نشد بایس بدیم تعمیر

لینک به دیدگاه

عزیز اول شما یه بار فرمت صفر انجام بده بعد با نرم افزار HD TUNE یه تست سلامت بگیر ببین چندمرده حلاجه!

برای فرمت صفر هم LOW LEVEL FORMAT هست دانلود و فرمت رو انجام بده!

نکته : قبل از فرمت اطلاعات رو بردارین چون بعد از فرمت امکان برگردوندن اطلاعات تقریبا صفر هست!

لینک به دیدگاه

فرمت صفر یعنی چی؟؟ در ضمن باید درایو سی که درایو ویندوزم هستو فرمت کنم؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما به یه سی دی بوت نیاز دارین مثله hiren boot  

این سی دی ها نیازی به بوت شدن با هارد ندارن شما میتونی درایو ها رو دیلیت و بعد با نرم افزره low level format  هارد رو فرمت کنید 

این نرم افزار خودش اتوماتیک تا جایی که بتونه بد سکتور گیری میکنه و به هارد شما کمک میکنه که تا مشکل حل شه 

درود 

لینک به دیدگاه

فرمت صفر یعنی چی؟؟ در ضمن باید درایو سی که درایو ویندوزم هستو فرمت کنم؟؟

فرمتی که تمام سکتور های هارد شما رو اسکن میکنه و اگه بتونه رفع عیب میکنه!

درضمن اطلاعات رو هم پاک میکنه!

بهترین کار اینه که روی یه سیستم دیگه فرمت رو انجام بدی بالاترین بازدهی رو میگیری!

هارد رو روی یه سیستم دیگه بذار و تمام پارتیشن های هارد رو پاک کن و بعد شروع به فرمت کن!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ولی بد نیست قبل از همه کارایی که دوستان گفتن کابل برق و ساتای هاردت رو چک کنی برای اطمینان هم سوکن برقو جابجا کن از یه کابل ساتا دیگه هم استفاده کن

اگرم هارد یا dvdrom چیزی داری که با ساتا وصل میشه اونارم قطع کن

لینک به دیدگاه

دوستان مشکل از کابل ها نیست چون حداقل با چهار تا کابل ساتا تست کردم!!

در ضمن قبلا با نرم افزار h.d.d regenerator بد سکتور هارو اسکن کردم اونم دو بار که بار اول 7تا  بار دوم1 بدسکتور پیدا کرد و تعمیر کرد

رضمن چیزی که یادم رفت بگم اینه که تقزیبا دو ماه پیش مادربورده من سوخت و مجبور شدم که مادربورد و سی پی یو بخرم که مادر بورده نو ولی سی پی یو دسته دو هست و احتمالش هست که موقع سوختن مادر بورد هاردم صدمه دیده باشه؟
در کل امشب با برنامه اکسپرس دفرگ دفرگ میکنم پارتیشنا رو ببینم چی میشه

لینک به دیدگاه

دوستان مشکل از کابل ها نیست چون حداقل با چهار تا کابل ساتا تست کردم!!

در ضمن قبلا با نرم افزار h.d.d regenerator بد سکتور هارو اسکن کردم اونم دو بار که بار اول 7تا  بار دوم1 بدسکتور پیدا کرد و تعمیر کرد

رضمن چیزی که یادم رفت بگم اینه که تقزیبا دو ماه پیش مادربورده من سوخت و مجبور شدم که مادربورد و سی پی یو بخرم که مادر بورده نو ولی سی پی یو دسته دو هست و احتمالش هست که موقع سوختن مادر بورد هاردم صدمه دیده باشه؟

در کل امشب با برنامه اکسپرس دفرگ دفرگ میکنم پارتیشنا رو ببینم چی میشه

مسلما از کابل ها نیست ایراد سخت افزاریه

خیلی احتمالش کمه که مشکل از اون موردی که گفتین باشه!چون با نرم افزارregenerator اسکن کردین بدسکتور پیدا کرده!

این کاری رو که گفتین انجام بدین شاید تاثیری داشت ولی بهترین کار همون low level format هست!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داستان اصلی این هست: هارد با توجه به عملکرد مکانیکی و با توجه به میزان کارکرد یک طول عمری دارد همینطور به مرور زمان صدمات فیزیکی و پاوری هم از این طول عمر میکاهند . هارد شما هم گویا عمرش داره به پایان میرسه تهیه پشتیبان و استفاده تا زمانی که کار میکند راه کار هست با انجام عملیات سنگین دیفراگ و رفع بد سکتور و .... تنها باعث میشوید از طول عمر احتمالی باقی مانده کاسته شود :D و دیگر هیچ

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...