رفتن به مطلب

مشاوره برای ارتقاء لپ تاپ ایسوس

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز و مدیریت محترم سایت لیون

لپ تاپ من ASUS N61JV هستش......

کانفینگش اینه:

CPU:Core i3-370M 2.4 GHz

Ram:4GB

VGA:Intel® HD Geraphics & nVIDIA GT325M 1GB

HDD:500GB

ODD:DVD RW

میخواستم بدونم میشه ارتقاء داد؟مخصوصا CPU & ODD & VGA(nVIDIA؟

ویرایش شده توسط SMRM
لینک به دیدگاه

والا نمیشه CPU رو ارتقا داد.

اما میتونید رم ها رو ارتقا بدید و 2 تا ماژول 4 گیگ 1333 براش بگیرید (که رمها بشه 8 گیگ) و بعدش میتوانید به جای هارد از SSD استفاده کنید. حدود 500 تومن هزینه ی SSD با حجم 128 گیگ میشه و حدود 150 تومن هم رم 2X4 1333.

به بقیه چیزها نمیشه دست زد.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

والا نمیشه CPU رو ارتقا داد.

اما میتونید رم ها رو ارتقا بدید و 2 تا ماژول 4 گیگ 1333 براش بگیرید و بعدش میتوانید به جای هارد از SSD استفاده کنید. حدود 500 تومن هزینه ی SSD با حجم 128 گیگ میشه و حدود 150 تومن هم رم 2X4 1333.

به بقیه چیزها نمیشه دست زد.

ممنون از راهنماییت.حقیقتش من از چند نفر که تو بازار رضا ولیعصر و پاساژ پایتخت بودن پرسیدم میگفتن میشه سی پی یو رو ارتقاء داد.والا منم شاخ درآوردم.گرافیکم نمیشه کاری کرد؟

ببخشید یه سوال تخصصی:من لپ تاپم پورت e-SATA داره.میشه تبدیلی براش پیدا کرد که کول دیسک و ... را از طریق این پورت به لپ تاپ وصل کنم؟

ویرایش شده توسط SMRM
لینک به دیدگاه

تبدیل ESATA به USB موجود هست یه کابله قیمت حدود6تومن هست!

لینک به دیدگاه

تبدیل ESATA به USB موجود هست یه کابله قیمت حدود6تومن هست!

تو ایران هست؟والا من هر جا گشتم پیدا نکردم.آخرش رفتم تو فروشگاه های ebay & Amazon.h.اونجا پیدا کردم ولی بسوزد پدر تحریم.... :(

ویرایش شده توسط SMRM
لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییت.حقیقتش من از چند نفر که تو بازار رضا ولیعصر و پاساژ پایتخت بودن پرسیدم میگفتن میشه سی پی یو رو ارتقاء داد.والا منم شاخ درآوردم.گرافیکم نمیشه کاری کرد؟

CPU و گرافیک لپتاپ تا اونجایی که من میدونم به برد لپتاپ لحیم میشوند و برداشتنشون به این راحتی نیست. بعدشم پیدا کردن قطعه ای که بشه برای اون نسل از لپ تاپ شما استفاده کرد هم کار ساده ای نیست. کار نشد نداره اما امکانات در ایران چقدر اجازه بده والا من بعید میدونم. 

لینک به دیدگاه

CPU و گرافیک لپتاپ تا اونجایی که من میدونم به برد لپتاپ لحیم میشوند و برداشتنشون به این راحتی نیست. بعدشم پیدا کردن قطعه ای که بشه برای اون نسل از لپ تاپ شما استفاده کرد هم کار ساده ای نیست. کار نشد نداره اما امکانات در ایران چقدر اجازه بده والا من بعید میدونم. 

مرسی از بابت پاسخ دهی سریع :D

لینک به دیدگاه

تو ایران هست؟والا من هر جا گشتم پیدا نکردم.آخرش رفتم تو فروشگاه های ebay & Amazon.h.اونجا پیدا کردم ولی بسوزد پدر تحریم.... :(

بله  عزیز فکرکنم موجود باشه من 3ماهه پیش دیده بود برای یکی از مشتری ها پیدا کرده بودم!

فردا براتون سراغ میگیرم اگه پیدا کردم بهتون خبر میدم

لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...

کانفینگش اینه:

سلام دوست عزیز در این سری شما میتونید cpu رو هم ارتقا بدید البته تا cori5چون هیتسینگ مناسبی نداره واز نظر جریان دهی برای corei7 ضعیفه

لینک به دیدگاه

کانفینگش اینه:

در خصوص پردازنده باید لپ تاپ شما باز شود و از نزدیک پردازنده دیده شود تا در صورت لحیم نشدن به مادربرد تعویض کرد که معمولا پردازنده های با علامت های Um یا u لحیم میشوند اما باز باید باز و دیده شود

http://retera.ru/plugins/content/multithumb/images/1.stories.reviews.internal.asus.N61Jv.N61Jv_32.jpg

و در خصوص دیگر قطعات هم دوستان گفتند البته نکته دیگری هم بگویم اگر پردازنده رو تعویض کنید در زمان شارژ دهی هم تاثیر دارد

و البته باید به این مورد هم دقت داشته باشید که هزینه خرید پردازنده در صورت مناسب ایا منطقی هست یا نه

لینک به دیدگاه

دوستان قبل از ارسال پست تاریخ تاپیک رو هم ببینید . 31 خرداد 92 بوده . الان آخر دی ماه هست . کمی دقت کنید .

لینک به دیدگاه

دوستان قبل از ارسال پست تاریخ تاپیک رو هم ببینید . 31 خرداد 92 بوده . الان آخر دی ماه هست . کمی دقت کنید .

:-D

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

با سلام 
لپتاپ من asus ul50vt هستش و CPU: Intel u7300 1.30GHz 2Coresو 4 :RAM. تصمیم دارم که RAM و CPU رو ارتقا بدم.در مورد RAM که سرچ کردم فکر میکنم مشکلی نباشه اما نمیدونم ارتقا CPU ،بازدهی مفید رو برای لپتاپم داره یا نه؟ممنون میشم راهنماییم کنید. 

لینک به دیدگاه

درود

پردازنده عملا قابل ارتقاء نیست. رم بستگی به کاربری ت و پیکربندی رمها داره. اول اگر رم رو افزایش بدی در عمده ی برنامه ها تفاوتی حس نخواهی کرد، مگر این که همزمان برنامه های مختلفی رو باز نگه داری. دوم باید ببینی روی لبتاپ دو تا 2 گیگ هست یا یک 4 گیگ. و نهایتا پیشنهاد من افزودن ssd است.

لینک به دیدگاه

سلام. من یه لپتاپ داشتم همین cpu روش بود و باز میشد و قابل ارتقا بود. دقیقا همین مدل بود.

احتمالا مال شما هم میشه برای اطمینان ببر یه تعمیر کار حرفه ای بگو باز کنن چک کنن چون بعضی لپتاپ ها قابلیت تعویض دارن.

یه ssd بنداز روش

رمشمو میتونی راحت ارتقا بدی فقط حواست به ddr3 یا 2 بودن باشه. دقت کن که احتمالا دو تا دو گیگ روشه که بهتره یکیشو بفروشی 4 بزاری که جمعا بشه 6 یا دوتا رو بفروشی دو تا 4 بزاری که اگه بازی یا برنامه سنگین انجام نمیدی اصلا لازم نیس.

گرافیک هم خیر فقط بعضی از لپتاپ ها قابلیت اضافه کردن گرافیک اکسترنال رو دارن که اصلا نمیصرفه چون گرونن تا جایی که اطلاع دارم

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

در در 1395/09/10, 10:29:52، ibish گفته است :

با سلام 
لپتاپ من asus ul50vt هستش و CPU: Intel u7300 1.30GHz 2Coresو 4 :RAM. تصمیم دارم که RAM و CPU رو ارتقا بدم.در مورد RAM که سرچ کردم فکر میکنم مشکلی نباشه اما نمیدونم ارتقا CPU ،بازدهی مفید رو برای لپتاپم داره یا نه؟ممنون میشم راهنماییم کنید. 

سی پی یو رو می تونید با باز کردن دستگاه چک کنید، که قابل تعویض هست یا نه (که دوستمون میگن گویا هست)
رم به راحتی قابل تعویضه حتی خودتون میتونید عوض کنید! فقط چک کنید ببینید حداکثر پشتیبانی از رم سیستم چقدر هست
اگه دلیل تون از ارتقا کند شدن سیستمتون هست به شدت پیشنهاد میکنم هارد سیستم رو ssd بذارید خیلی تفاوت خواهد کرد به علاوه تعویضش راحت هست!

در نهات چرااااا می خواید یه لپتاپ رو ارتقا بدید؟ هزینه ارتقا لپ تاپ زیاد هست و اکثرا به صرفه نیست !
اگر ممکنه کاربری مورد نظرتون رو بفرمایید که برای راهنمایی تاثیر گذار هست

ویرایش شده توسط mohammad amin sedigh
لینک به دیدگاه

• 11 ماه بعد...

سلام لپتاپ من asus k43s هست می خواستم بدونم کارت گرافیکش رو می تونم ارتقا بدم؟ کارت گرافیکش برا انویدیا ست با مشخصات پایین:

gpu: GEFORCE GT520M , CUDA 1GB 

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، shimasun_69 گفته است :

سلام لپتاپ من asus k43s هست می خواستم بدونم کارت گرافیکش رو می تونم ارتقا بدم؟ کارت گرافیکش برا انویدیا ست با مشخصات پایین:

gpu: GEFORCE GT520M , CUDA 1GB 

من تا بحال ندیدم تو لپتاپای عرف که گرافیک به بورد لحیم نشده باشه. همه لحیم و متصل هستند به بورد و قابل ارتقا نیستن.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

آیا میشه به لپ تاپ asus v502ux 8 گیگ رم اضافه کرد؟

این نسخه 8 گیگه

حالا نمیدونم دو تا 4 هه یا یه 8

یکی میتونه مشخصات مادربوردشو برام بفرسته؟ ببینم چقدر رم ساپورت میکنه و احتمالا DDR4 یا 3 باشه

ویرایش شده توسط absolution
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...