رفتن به مطلب

صدای زیاد فن کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام.دوستان کارت گرافیک من (XFX 9600GSO 768m Fattality ) فنش صروصدای زیادی ایجاد می کنه.من قبل از این کارت یک 9800GT داشتم که با توجه به پرفورمانس بالاترش اینقدر صروصدا نداشت.پیشنهاد شما دوستان برای خرید فن چی هستش؟ضمن ایکه بشه باهاش مقدار کمی هم کارت رو اور کلاک کرد.یه مسئله دیگه اینکه برای اور کلاک کردنش نرم افزار nvidia n Tune خوبه یا شما نرم افزار دیگه ای پیشنهاد می کنید؟ با تشکر از همه شما عزیزان. منتظر نظرات شما دوستان هستم.

لینک به دیدگاه

صدای زیاد گرافیک معمولاً زیاد طبیعی نیست چون هر وقت دما کارت بالا بره صدای فن در میاد اگر در حین بازی صدای بلندی میده طبیعی هست اما در حالت معمولی باید ببینید تهویه کیس شما مشکلی نداشته باشه

اگر بتونید عکس از کارت خودتون بگذارید در داخل کیس بهتره ولی خرید فن چرا؟ مگر گرافیک فن نداره؟

برای اورکلاک هم میتونید با همون فن خودش کار کنید اما باید قبل دما رو چک کنی در حالت تست و معمولی تا اگر دما زیاد هست اورکلاک نکنید

برای اورکلاک من پیشنهاد میدم از نرم افزار Riva Tuner استفاده کنید

لینک به دیدگاه

با توضیحاتی که vivid عزیز دادن باید بگم که اگر فنی خواستین من اینرو پیشنهاد میکنم ولی مطمئن نیستم که به کارتتون بخوره .

FAN Zerotherm HC92 Cu 8800

؟قیمت هم حدودا 50 تومانه :

e20e49709f3297bd77276861aa6f2ccczerotherm-hurricane-hc92-cu-8800_2.jpg

لینک به دیدگاه

كارت گرافيك xfx 9600gso صداي فنش همشون خيلي زياده .. با نرم افزار riva tuner مي توني دور فن رو كمتر بياري تا صداش كم بشه. اين يك راهه. البته اگر كيس با كولينگ خوب داري اين كارو انجام بده.

خريد فن هم اصلا مقرون به صرفه نيست . آخه يك كارت گرافيك 90 تومني ارزش خريد فن 50 تومن رو داره !!!!!!!:D

بهترين راه اينه كه دور فن رو كم كني يا اگر فن ارزون گيرت اومد روش بگذاري تا صدا كاهش پيدا كنه.

لینک به دیدگاه

صدای زیاد گرافیک معمولاً زیاد طبیعی نیست چون هر وقت دما کارت بالا بره صدای فن در میاد اگر در حین بازی صدای بلندی میده طبیعی هست اما در حالت معمولی باید ببینید تهویه کیس شما مشکلی نداشته باشه

اگر بتونید عکس از کارت خودتون بگذارید در داخل کیس بهتره ولی خرید فن چرا؟ مگر گرافیک فن نداره؟

برای اورکلاک هم میتونید با همون فن خودش کار کنید اما باید قبل دما رو چک کنی در حالت تست و معمولی تا اگر دما زیاد هست اورکلاک نکنید

برای اورکلاک من پیشنهاد میدم از نرم افزار riva tuner استفاده کنید

با سلام.قبل از هر چیز از شما به خاطر راهنماییهاتون تشکر می کنم.در پاسخ به شما دوست عزیز باید بگم که صدای زیاد کارت من در حالت طبیعی بالاست (به محض روشن کردن سیستم) که البته در بازیها بیشتر هم میشه.دمای اون هم در حالت عادی روی حدود 50 درجه هست.در مورد تهویه فکر نمی کنم کیس من مشکلی داشته باشه البته دمای سی پی یوم یه مقدار بالاست.نظر شما در رابطه با پیشنهاد دوستمون در باره کم کردن دور فن چی هست؟

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...
كارت گرافيك xfx 9600gso صداي فنش همشون خيلي زياده .. با نرم افزار riva tuner مي توني دور فن رو كمتر بياري تا صداش كم بشه. اين يك راهه. البته اگر كيس با كولينگ خوب داري اين كارو انجام بده.

خريد فن هم اصلا مقرون به صرفه نيست . آخه يك كارت گرافيك 90 تومني ارزش خريد فن 50 تومن رو داره !!!!!!!:D

بهترين راه اينه كه دور فن رو كم كني يا اگر فن ارزون گيرت اومد روش بگذاري تا صدا كاهش پيدا كنه.

با تشكر فراوان از راهنماييتون دوست عزيز

من اين نرم افزار رو كه فرموديد رو دانلود و نصب كردم

تنظيمات كاهش سرعت فن رو هم تا 25% پايين اوردم كه حداقلش بود

اما با وجود تنظيمات نميدونم چرا باز هيچ تغييري تو سرعت فن كارت گرافيكم كه 9500 هست رخ نداده

آيا بايد از پلاگين هاي خاص خودش استفاده كنم ؟

سيستمم

Cpu = Q9950

Ram= 4GB DDR3

لینک به دیدگاه

• 6 سال بعد...

سلام به دوستان عزیز.

دوستان فن کارت گرافیک منم خیلی صدا میده.

روغنکاریش کردم فایده ای نداشت.

به نظرتون می تونه از گرد و خاک باشه؟ آخه پره هاش رو تمیز کردم ولی  دستم به اون قسمت پایینش نمی رسه که تمیزش کنم.

به نظرتون باید فن رو باز کنم؟ اگه اینطوره لطفا راهنماییم کنین.

ویرایش شده توسط hitman6
لینک به دیدگاه

سلام به دوستان عزیز.

دوستان فن کارت گرافیک منم خیلی صدا میده.

روغنکاریش کردم فایده ای نداشت.

به نظرتون می تونه از گرد و خاک باشه؟ آخه پره هاش رو تمیز کردم ولی دستم به اون قسمت پایینش نمی رسه که تمیزش کنم.

به نظرتون باید فن رو باز کنم؟ اگه اینطوره لطفا راهنماییم کنین.

مدل کارت گرافیکت رو بگو . واسه روغن کاری باید فن باز بشه زیر برچسب فن به شافت باید روغن زد.

Sent from my Galaxy Nexus

لینک به دیدگاه

GT 630 دوست عزیز.

دوست من. مدل دقیق.

لینک به دیدگاه

geforce Gt 630 2gig ddr3 . برند نداره ریفرنس هستش.

اگه میشه سرچ کن لینک تصویرکارتتو بزار. اگه برچسب فن رو باز کردی و رو غن زدی به محفظه مخصوصش که شافت اونجا معلومه نباید مشکل خاصی داشته باشی.

لینک به دیدگاه

اگه میشه سرچ کن لینک تصویرکارتتو بزار. اگه برچسب فن رو باز کردی و رو غن زدی به محفظه مخصوصش که شافت اونجا معلومه نباید مشکل خاصی داشته باشی.

اینم شکل گرافیک دوست عزیز.

لینک به دیدگاه

خب . نگاه کن. ۳تا پیچ باید باشه که فن رو هیتسینک نگه داشته. باید اونا رو باز کنی تا به برچسب پشت فن دسترسی داشته باشه. برچسب رو که جدا کنی یه حفره اون وسط هست که شافت فن هم به خوبی معلومه. یه قطره روغن ۱۰ یا روغن چرخ خیاطی میزنی بهش و برچسب رو میزنی و میبندی سرجاش. یه نکته : بعضی از فن ها زیر برچسب حفره ندارن ٫ در این صورت شاید فن فشاری جا رفته و احتمالا نتونی فن رو بیرون بیاری واسه روغن زدن ٫ در این صورت باید با حوصله زیر برچسب سوراخ ایجاد کنی تا به حفره دسترسی داشته باشی و روغن رو بزنی. فکر کنم دیگه همه چیز رو بهت گفتم[emoji257]

لینک به دیدگاه

خب . نگاه کن. ۳تا پیچ باید باشه که فن رو هیتسینک نگه داشته. باید اونا رو باز کنی تا به برچسب پشت فن دسترسی داشته باشه. برچسب رو که جدا کنی یه حفره اون وسط هست که شافت فن هم به خوبی معلومه. یه قطره روغن ۱۰ یا روغن چرخ خیاطی میزنی بهش و برچسب رو میزنی و میبندی سرجاش. یه نکته : بعضی از فن ها زیر برچسب حفره ندارن ٫ در این صورت شاید فن فشاری جا رفته و احتمالا نتونی فن رو بیرون بیاری واسه روغن زدن ٫ در این صورت باید با حوصله زیر برچسب سوراخ ایجاد کنی تا به حفره دسترسی داشته باشی و روغن رو بزنی. فکر کنم دیگه همه چیز رو بهت گفتم[emoji257]

خیلی ممنون دوست عزیز.

لطفتون رو فراموش نمی کنم @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

دوست گرامی که فرمودید با نرم افزار هم سرعت فن تغییری نکرده شما اول باید این رو مد نظر داشته باشید که آیا فن ویژگی کنترل دور رو داره یا نه که معمولا فن هایی که این ویژگی رو داشته باشن با توجه به دمای چیپ گرافیک مقدار دور رو هم افزایش یا کاهش میدن اگه شما فن تون 4 سیم داره پس ویژگی کنترل دور هم داره که من بعید میدونم واسه شما بیشتر از 2 یا 3 سیم داشته باشه و در اینطور مواقع فن در هر حالتی با آخرین دور خودش میچرخه، سر و صدای زیاد فن هم یا کلا بدلیل تعداد گردش زیاد و نوع و مدل خود فن هستش که یا باید فن رو عوض کنی و یا باهاش کنار بیای یا به مرور زمان ممکنه گریس داخلش روان و نرمی خودش رو از دست بده و سفت و خشک بشه که اینطور مواقع بیشتر برعکس این موضوع پیش میاد یعنی در چرخش فن مشکل به وجود میاد که همونطور که دوستان گفتن میتونید با گریس مخصوص یا روغن درستش کنید، بنده به شخصه روی مقوله صدا خیلی حساس هستم فن هستش در عین اینکه بدون کنترل دور داره 2500-3000 دور میچرخه اما خیلی کم صدا بوده بستگی به نوع و مدل فن داره تا اونجایی هم که من از دوستان شنیدم فن های بلبرینگی بهتر و با دوام تر هستن @};-

ویرایش شده توسط apple2070
لینک به دیدگاه

دوستان عزیز من هم التماس دعا دارم .

بنده هم گرافیک r9 280 vapor x دارم یکی از فن هاش از کار افتاده و اونو داوردمش بنظرتون چه فنی جایگزینش کنم ...

ممنون میشم راعنمایی کنید

لینک به دیدگاه

دوست گرامی که فرمودید با نرم افزار هم سرعت فن تغییری نکرده شما اول باید این رو مد نظر داشته باشید که آیا فن ویژگی کنترل دور رو داره یا نه که معمولا فن هایی که این ویژگی رو داشته باشن با توجه به دمای چیپ گرافیک مقدار دور رو هم افزایش یا کاهش میدن اگه شما فن تون 4 سیم داره پس ویژگی کنترل دور هم داره که من بعید میدونم واسه شما بیشتر از 2 یا 3 سیم داشته باشه و در اینطور مواقع فن در هر حالتی با آخرین دور خودش میچرخه، سر و صدای زیاد فن هم یا کلا بدلیل تعداد گردش زیاد و نوع و مدل خود فن هستش که یا باید فن رو عوض کنی و یا باهاش کنار بیای یا به مرور زمان ممکنه گریس داخلش روان و نرمی خودش رو از دست بده و سفت و خشک بشه که اینطور مواقع بیشتر برعکس این موضوع پیش میاد یعنی در چرخش فن مشکل به وجود میاد که همونطور که دوستان گفتن میتونید با گریس مخصوص یا روغن درستش کنید، بنده به شخصه روی مقوله صدا خیلی حساس هستم فن هستش در عین اینکه بدون کنترل دور داره 2500-3000 دور میچرخه اما خیلی کم صدا بوده بستگی به نوع و مدل فن داره تا اونجایی هم که من از دوستان شنیدم فن های بلبرینگی بهتر و با دوام تر هستن @};-

دوست عزیز سوال 6 سال پیش رو جواب دادین

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز من هم التماس دعا دارم .

بنده هم گرافیک r9 280 vapor x دارم یکی از فن هاش از کار افتاده و اونو داوردمش بنظرتون چه فنی جایگزینش کنم ...

ممنون میشم راعنمایی کنید

سلام. یکی از بچه های اینجا یه فن سی پیو اینتل روش جا سازی کرده بود. شما هم اگه میتونی خلاقیت خرج بده و جا سازی کن این فنو.

لینک به دیدگاه

سلام. یکی از بچه های اینجا یه فن سی پیو اینتل روش جا سازی کرده بود. شما هم اگه میتونی خلاقیت خرج بده و جا سازی کن این فنو.

منظورت که اصلا من نبودم  دی . :D

ویرایش شده توسط Moein Frozen
لینک به دیدگاه

منظورت که اصلا من نبودم دی . :D

[emoji16] یادم نبود کدوم از دوستان بودن که شما خودت اعلام کردی. لطفا لینک تاپیکتو بزار اون دوستمون هم یاد بگیره و دعات کنه.

لینک به دیدگاه

[emoji16] یادم نبود کدوم از دوستان بودن که شما خودت اعلام کردی. لطفا لینک تاپیکتو بزار اون دوستمون هم یاد بگیره و دعات کنه.

.

توی امضام هست .

لینک به دیدگاه

به به اقا معین عزیز . ایشون ک تو شهر صاحب دل ما جوونا زندگی میکنن پس قطعا نیازی ب دعا ندارن . ممنون باید زنگ بزنم خدمشون و ازشون راهنمایی بگیرم .

لینک به دیدگاه

به به اقا معین عزیز . ایشون ک تو شهر صاحب دل ما جوونا زندگی میکنن پس قطعا نیازی ب دعا ندارن . ممنون باید زنگ بزنم خدمشون و ازشون راهنمایی بگیرم .

4 کریم داداش .

در خدمت هستیم .

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

با اجازه استارتر ... دوستان دیشب فن گرافیک از کار افتاد و من هم روغن کاریش کردم تاثیری نداشت  یعنی سیستم که روشن میشه یه لحظه فن روشن میشه و بلافاصله خاموش میشه . منم یه فن معمولی رو با مفتول به هیت سینک بستم و الان روشن هست و دما هم اول که  ویندوز بالا اومد 30  بود و الان که 20 دقیقه توی نت هستم دما 40 هست . دمای اتاق هم حدودا 22 تا 27 هست. فن جدید تقریبا هم اندازه فن اورجینال هست و فقط آمپر فن اصلی 0/3 دهم بود ولی این یکی 0/11 دهمه . اگه خبطی کردم بگین 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...