رفتن به مطلب

مشاوره برای ارتقا سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان عزیز ، من قصد ارتقای سیستم رو دارم و تا 2.5 میلون یکم بیشتر یا یکم کمتر هم می تونم خرجش کنم کاربردم هم استفاده از نرم افزار های Maya ، 3DMax در کل کار های گرافیکی ــست . یکم هم گیم !

این سیستمی هست که مد نظرمه ( میخوام بدونم هماهنگی قطعات داره ) :

.

Intel® Core™ i5-3570K Ivy Bridge Processor  cpu

ASUS P8H77-V 1155 MB  Main

Kingstone HyperX Predator 2133MHz 8GB 4GBx2  Ram

ASUS HD7850 DCII 2GB GDDR5  VGA

WD Caviar Green 1 TB SATA HDD  HDD

فقط نمی دونم اینا بهم می خورن یا نه ! در ضمن یک پاور و یک فن خوب نیز پیشنهاد بدید

ممنون !

لینک به دیدگاه

این نمی شه ارتقا می شه خرید :d

من نه قیمت قطعات دستمه نه می دونم در این ساعت در بازار ایران چی موجوده فقط بر اساس کمی تجربه بهت می گم، البته موارد زیر در صورتی درسته که شما کار با این نرم افزار ها رو به صورت حرفه ای انجام بدی نه تفننی

هارد رو بهتره wd black بگیری، کار بسیار خوبی که می تونی بکنی خرید یک ssd هست، سرعت rendering رو به طور قابل توجهی افزایش می ده

بی خودی پول بالای گرافیک asus نده، این گرافیک ها عمدتا به خاطر کولر قوی ای که دارن قیمت بالایی دارن اما این مورد بیشتر خودش رو در overclock خوب نشون می ده تا حالت معمولی، به نظرم بهتره از برند sapphire یک کارت انتخاب کنی که کولر خود شرکت روش باشه نه رفرنس، عموما کارت های sapphire نصبت به asus قیمت پایین تری دارن و می تونی پولت رو برای بقیه قطعات ذخیره کنی

کسایی که کار rendering حرفه ای می کنن bus و clock رم رو مد نظر می گیرن، بهتره رمی استفاده کنید که باس بالا و کلاک پایین داشته باشه

دوستان دیگه میان انشاالله در مورد مدل قطعات راهنماییتون می کنن

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز ، من قصد ارتقای سیستم رو دارم و تا 2.5 میلون یکم بیشتر یا یکم کمتر هم می تونم خرجش کنم کاربردم هم استفاده از نرم افزار های Maya ، 3DMax در کل کار های گرافیکی ــست . یکم هم گیم !

این سیستمی هست که مد نظرمه ( میخوام بدونم هماهنگی قطعات داره ) :

.

Intel® Core™ i5-3570K Ivy Bridge Processor  cpu

ASUS P8H77-V 1155 MB  Main

Kingstone HyperX Predator 2133MHz 8GB 4GBx2  Ram

ASUS HD7850 DCII 2GB GDDR5  VGA

WD Caviar Green 1 TB SATA HDD  HDD

فقط نمی دونم اینا بهم می خورن یا نه ! در ضمن یک پاور و یک فن خوب نیز پیشنهاد بدید

ممنون !

نظراتی که دوستمون تو پست قبلی دادن خوب بود . اما چند تا مورد رو من عرض میکنم .

اول اینکه پردازنده سری K با مادربورد سری H میشه پول دور ریختن . چون پردازنده سری K به دلیل قابلیت اورکلاکش قیمتش بالاتره . ولی مادربورد سری H نمیتونه از این قابلیت استفاده کنه . در نتیجه پردازنده شما مثل یک پردازنده سری معمولی کار میکنه . پس اگر قصد اور ندارید ، پردازنده سری معمولی بگیرید .

دوم تو معماری پردازنده های اینتل حجم رم خیلی از فرکانس مهمتره . به نظر من شما 16 گیگ رم 1600 خوب با کلاک مناسب بگیرید بهتر از 8 گیگ رم 2133 کاربرد داره . قیمتش هم بهتره .

سوم برای کارهای 3D و کار با نرم افزارهای سه بعدی ساز ، هسته های کودا تو کارتهای انویدیا کاربرد خیلی خوبی دارن . این هسته ها تو کارتهای AMD نیستن . پس بهتره که یک کارت انویدیا تهیه کنید . کارت 660 کمی گرونتره . ولی بهتره .

چهارم هارد رو بهتره سیگیت با دور 7200 بگیرید . البته اگر نمیتونید SSD تهیه کنید . چون سرعت سیگیت از وسترن گرین بهتره . وسترن بلک هم خیلی خوبه . ولی خیلی هم گرونه .

پاور 600 وات برای این سیستم خوبه . الان پاورهای Top Power هست که قیمت مناسبی هم دارن . با گارانتی فرآیند .

اگر اورکلاک نمیکنید فن نیاز ندارید . ولی کیس خوب بگیرید .

لینک به دیدگاه

سلام ، سر نزدم به تاپیک خاک خورد  :D ، خودتون می تونید یک سیستم پیشنهاد بدید که گرافیکش هم اوکی باشه برای بازی کردن و هم برای کار های گرافیکی !؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...