رفتن به مطلب

تست رمهای TeamGroup

Recommended Posts

درود

دوستان بعد از وارد کردن رمهای TeamGroup تصمیم گرفتیم که توسط چند تا از دوستان خوبمون این رمهای رو تست بگیریم که این دوستان زحمت این کار رو کشیدن و امروز اگر خدا بخواد تستهاشون رو در اینجا میگذارن .

با ارزوی موفقیت برای همه دوستان

لینک به دیدگاه

• ارسال 61
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با سلام

جناب حسینی ضمن آرزوی سود خوبی را در واردات این برند برایتان دارم .

ایا امکان دارد در مورد چیپستهای رمهایتان در سریهای مختلف اشاره کنید و بگویید از چه نوع هستند .چون شما اگر اشتباه نکنم

فرموده بودید به این مطلب اشاره خواهید کرد .

لینک به دیدگاه

با سلام

جناب حسینی ضمن آرزوی سود خوبی را در واردات این برند برایتان دارم .

ایا امکان دارد در مورد چیپستهای رمهایتان در سریهای مختلف اشاره کنید و بگویید از چه نوع هستند .چون شما اگر اشتباه نکنم

فرموده بودید به این مطلب اشاره خواهید کرد .

درود

چشم عزیز م دوستان خودشون بیشتر توضیح میدن

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز...

در این پست قصد داریم نگاهی مختصر و مفید (ولی جامع!) به کارایی کیت TeamGroup 1GB*2 1066MHz overclockoing داشته باشیم...

فکر نمی کنم کمپانی تیم گروپ نیازی به معرفی داشته باشه! اگر اذعان کنیم که این کمپانی جزء 5 کمپانی برتر مموری سازی به شمار میاد اغراق نکردیم...

کیفیت ساخت بالا همراه با کارایی مناسب باعث شده این کمپانی تایوانی جای خودش را در بین بزرگان این حیطه تثبیت کند...

همیشه کمپانی های بزرگ نگاه ویژه ای به اوورکلاکینگ و برآورده کردن نیازهای این قشر خاص دارند... تست این ماژول ها قدرت نهفته آنها را آشکار خواهد کرد...!!

i14928_TEAMXtreem2.jpg

سیستم تست:

E6550 2.33mhz

EP45-UD3R F9

8800GT

530AB

مواردی که قبل از تست می توان اشاره کرد:

چیپ به کار رفته در این ماژول ها از نوع بسیار مرغوب و با کیفیت D9GMH ساخت کمپانی Micron می باشد... همچنین کیفیت ساخت heat spreader و آلیاژ به کار رفته بسیار بالاست که می توان انتظار داشت در زمان تست دمای کاری ماژولها در حد پایینی باشد...

این طراحی خاص امکان پیچ کردن فن بر روی ماژولها را نیز فراهم می کند...!!

xtreem_05.jpg

مشخصات فنی این ماژولها:

PC type Desktop PCs

Module specification 240Pin Unbuffered DIMM Non ECC

Die layout 64x8

Capacity 2GB Kit (2x1GB)

Data transfer bandwidth 8,528MB/Sec (PC2 8500)

CL-value 5-5-5-15-2T

Working voltage 2.2V-2.3V

PCB structure 8-layer PCB

Extra features Aluminum heat-sink(4-6 cm fan can be set-up on heat spreader by user request (optional))

Warranty Lifetime warranty

فرکانس نرمال این ماژول ها 1066 با زمان تاخیر 5.5.5.15 و ولتاژ 2 ولت می باشد...

i14929_team.JPG

شروع به اوورکلاک این ماژول ها کردیم و پس از تست فرکانس ها و تایمینگ های متعدد به نتایج زیر رسیدیم...

(برای تست پایداری ماژول ها با نرم افزار OCCT تحت استرس و فشار 100% لود قرار گرفتند...)

با وجود اعمال ولتاژ 2.4v تفاوت چندانی در دمای کاری ماژولها ایجاد نشد که نشان از کیفیت بالای heat spreader به کار رفته دارد...!!

و با به کار گیری یک فن 8سانت دمای ماژولها تا حد زیادی پایین امد طوری که می شود واژه خنک! رو به کار برد...!!!

لازم به ذکر است که اعمال ولتاژ بیش از 2.5v بدون خنک کننده مناسب به هیچ وجه توصیه نمی شود و احتمال آسیب دیدن ماژول ها بسیار بالاست...

فرکانس های ناپایدار بالا بیشتر برای تست قابلیت اوورکلاک این ماژول ها انجام شده اند...!!

هرچند با توجه به قابلیت و پتانسیل بالای این ماژولها فرکانسهای بالاتر نیز در تست های آینده مورد بررسی قرار خواهند گرفت... حتی فرکانس 1500 هم دور از دسترس نیست با Air cooling...!!!!

پس از دست یابی به فرکانس های پایدار اولین تست و بنچمارک رو انجام دادیم که نتیجه خود گویای همه چیز هست...!!!

فرکانس نرمال 1066 با زمان تاخیر 5.5.5.18

i14898_10665.png

فرکانس نرمال 1066 با زمان تاخیر 5.5.5.18 + یک تغییر کوچک در بایوس (Pl 7)

i14899_106657.png

فرکانس 1200 با زمان تاخیر 5.5.5.18 (ولتاژ 2.2v) + تغییرات بایوس Pl7

i14897_12005237.png

فرکانس 1300 با زمان تاخیر 5.5.5.18 (ولتاژ 2.44v) + تغییرات بایوس Pl7

i14924_1300518.png

فرکانس 1066 با زمان تاخیر 4.4.4.12 (ولتاژ 2.44v) + تغییرات بایوس Pl8 + فرکانس مسیر 356

i14925_106647.png

فرکانس 1066 با زمان تاخیر 4.4.4.12 (ولتاژ 2.44v) + تغییرات بایوس Pl8 + فرکانس مسیر 444

i14926_106648444.png

فرکانس 800 با زمان تاخیر 3.3.3.9 (ولتاژ 2.4v)

i14927_80039.png

تفاوت حجم تبادل اطلاعات در فرکانس نرمال 1066 و 1300 بسیار بالاست به طوری که تفاوت حجم Read این 2 فرکانس نزدیک به 3000mb/s هست! چیزی در حدود 3گیگ...!!!!!!

هرچند فرکانس های 1066 Cl4 و 1200 Cl5 هم کارایی بالایی دارند که نمی توان انکار کرد...!

زمان دسترسی پایین ماژولها هم قابل توجه هست...

در پایان به عنوان جمع بندی می توان به نکات زیر اشاره کرد:

-این ماژولها کیفیت ساخت بالا و قابلیت اوورکلاک بسیار خوبی دارند... (حیطه عمل کرد بسیار وسیعی دارند!!)

-دمای کاری بسیار پایینی دارند... که بالطبع در عمر مفید ماژول ها و کارایی آنها تاثیر زیادی خواهد داشت...

-کارایی بسیار بالا در کنار قیمت مناسب... به طوری که با کیت های گران قیمت این سری رقابت می کنند!!

http://lioncomputer.ir/index.php?product_id=780

با توجه به همه شرایط و نبود نکته منفی می توان امتیاز کامل به این ماژول ها داد...

با تشکر از جناب حسینی عزیز برای در اختیار قرار دادن ماژول ها...

با سپاس...

ویرایش شده توسط Olesius
لینک به دیدگاه

سلام

ببخشید

منظور شما از تغییرات "بایوس Pl7" و یا " تغییرات بایوس Pl8" چیه ؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

Fsb 2000 رو با رم 1200 و 1333 تست کن .....

ممنون

دوست عزیز تست کلی ماژول ها مورد نظر بوده...!!

مطمئنا با افزایش FSb کارایی هم افزایش محسوسی خواهد داشت...

------

یک توضیح مختصر در مورد Pl7 - Pl8...

در تنظیمات بایوس و در قسمت مربوط به تایمینگ رم می توان Performance Level ماژولها رو انتخاب کرد...

این مقدار عموما روی 10 قرار دارد ولی با کاهش این مقدار تاثیر محسوسی در کارایی رم ایجاد می شه...

ویرایش شده توسط Olesius
لینک به دیدگاه

دوست عزیز تست کلی ماژول ها مورد نظر بوده...!!

مطمئنا با افزایش FSb کارایی هم افزایش محسوسی خواهد داشت...

سلام دوست من

طبق تست ها که قبلان من انجام دادم از بایوس 500 به اونور رم ناپدیدار می شه

حتا روی فرکانس 1066 ( مادربرد من ud3r بود)

البته زیر 500 تا 1300 به صورت پایدار رم من جواب داده

فکر کنم اقایی EVGA_EVGA می خواستن ببین پایدار می مونه یا نه

با تشکر

لینک به دیدگاه

فقط یه نقطه منفی داره اون هم قیمتش.البته فکر کنم کلا ddr2 ها این وضعیت رو دارن اما اگه بخواهیم فقط ddr2 رو در نظر بگیریم بهترین انتخابه

لینک به دیدگاه

فقط یه نقطه منفی داره اون هم قیمتش.البته فکر کنم کلا ddr2 ها این وضعیت رو دارن اما اگه بخواهیم فقط ddr2 رو در نظر بگیریم بهترین انتخابه

شایان جان قیمت خریدون انور بالاست عزیز . اگر بیارن پایین مطمئن باش که ما هم ارزونتر میدیم بقیه قیمتهای رمهای این گرون به نظر من از بازار بهتره اینجا که همه چیز رو سر میبرن .

لینک به دیدگاه

یک توضیح مختصر در مورد pl7 - pl8...

در تنظیمات بایوس و در قسمت مربوط به تایمینگ رم می توان performance level ماژولها رو انتخاب کرد...

این مقدار عموما روی 10 قرار دارد ولی با کاهش این مقدار تاثیر محسوسی در کارایی رم ایجاد می شه...

سلام دوست من

ببخشید می تونید در این بیشتر توضیح بدید

و اگر می تونید در این مورد که تویه نقل پایین گذاشتم بیشتر توضیح بدید

با کاهش این مقدار تاثیر محسوسی در کارایی رم ایجاد می شه.

باتشکر

لینک به دیدگاه

ببین عزیز Pl یعنی این :

i14933_untitled.JPG

از 7 وقتی بیاد 6 یعنی خیلی کارایی افزایش پیدا میکنه مثل اینه که از 800 به 1000 یا از 1066 به 1150 اور کنی "تقریبا"

مهمترین چیزی که در مورد pl میشه گفت اینه که شما رم رو میندازی روی سیستم و بیشتر مواقع به صورت اوتومات روی 9 به بالا ست میشه در صورتی که تا 5 یا 6 هم میشه کمش کرد !!!!! پس از 9 تا 6 خیلی کارایی فرق داره !!!

مثلا اگر رمت روی 1200 5-5-5-18 باشه و fsb 1600 اگر pl10 باشه مموری رید اش میشه 7500 تا 8500 و اگر بزاری روی 7 یا 6 میشه 9600 به بالا !!!!

ویرایش شده توسط EVGA_EVGA
لینک به دیدگاه

دوستان بعد از اتمام تست ها سعی می کنم مطالب رو ویرایش کنم و توضیح بیشتری در مورد نکاتی که مبهم هستند بدم...

Performace level که اغلب با عنوان Pl یا tRD شناخته می شه... به طور ساده مدت زمان پاسخگویی بین مموری و پل شمالی هست...! (هرچند خود این tRD کمیتی بر حسب زمان نیست و عددی هست که نسبت داده می شود!!)

هرچه قدر این مقدار کاهش پیدا کنه کارایی رم افزایش خواهد داشت...

این افزایش کارایی شامل کاهش زمان دسترسی و افزایش حجم تبادل اطلاعات خواهد بود...

لینک به دیدگاه

دوستان بعد از اتمام تست ها سعی می کنم مطالب رو ویرایش کنم و توضیح بیشتری در مورد نکاتی که مبهم هستند بدم...

Performace level که اغلب با عنوان Pl یا tRD شناخته می شه... به طور ساده مدت زمان پاسخگویی بین مموری و پل شمالی هست...! (هرچند خود این tRD کمیتی بر حسب زمان نیست و عددی هست که نسبت داده می شود!!)

هرچه قدر این مقدار کاهش پیدا کنه کارایی رم افزایش خواهد داشت...

سلام

حالا یک سال پیش میاید

کاهش این مقدار ایا باعث نمی شه که مقدار ولتاژ رو زیاد تر کرد

و همچنی اینطور که من متوجه شودم مثلان اگر رم رو بخوام باس رم رو بزارم روی 1300 باید pl رو بالا ببرم ؟

ایا مادربرد به صورت اتوماتیک اینکار رو می کنه یا خودم باید دستی انجام بدم

با تشکر

لینک به دیدگاه

مرسی از olesius عزیز تست ها عالی بودن.

من هم یک پک 4 گیگی DARK CL5 رو تهیه کردم بسیار رمهای خوب و سازگاری هستند از آقای حسینی هم تشکر میکنم.

حالا یک سوال داشتم، آیا لازمه وقتی فرکانس را روی 1066 قرار میدهم ولتاژ هم وارد کنم و تایمینگ ها چطور؟

لینک به دیدگاه

این بار قصد داریم به بررسی کیت Teamgroup 1GB*2 CL4 Xtreem بپردازیم...

سری دارک رمهای تیم گروپ نسبت به سری اوورکلاکینگ قیمت کمتری دارند ولی در قبال این قیمت مناسب کارایی قابل توجهی از خود نشان می دهند... درواقع می شود اذعان کرد که این سری فقط قابلیت اوورکلاک بالایی ندارند...

08060915195400.jpg

سیستم تست:

E6550 2.33mhz

EP45-UD3R F9

8800GT

530AB

چیپ این رمها به احتمال زیاد ProMos هست! این نوع چیپ ها که جزء چیپ های میان قیمت محسوب می شوند نسبت به قیمت خود کارایی بالایی دارند... قابل ذکر هست ولتاژ کاری و دمای کاری این نوع چیپ ها بسیار پایین هست...

مشخصات فنی این ماژولها:

PC type Desktop PCs Desktop PCs

Module specification Module specification 240Pin Unbuffered DIMM Non ECC 240Pin Unbuffered DIMM Non ECC

Die layout Die layout 64x8 64x8

Capacity Capacity 2GB Kit (2x1GB) 2GB Kit (2x1GB)

Data transfer bandwidth Data transfer bandwidth 6,400MB/Sec (PC2 6400) 6,400 MB / Sec (PC2 6400)

CL-value CL-value 4-4-4-12-2T 4-4-4-12-2T

Working voltage Working voltage 2.0V-2.1V 2.0V-2.1V

PCB structure PCB structure 6-layer PCB 6-layer PCB

Extra features Extra features Aluminum heat-sink Aluminum heat-sink

Warranty Warranty Lifetime warranty Lifetime warranty

فرکانس نرمال این ماژول ها 800 با زمان تاخیر 4.4.4.12 و ولتاژ 2 ولت می باشد...

سیستم با زمان تاخیر 5.5.5.18 بوت شد که برای تصحیح مجبور شدیم زمان تاخیر را دستی ست کنیم!

i14964_SPD.JPG

طبق معمول شروع به اوورکلاک این ماژول ها کردیم و پس از تست فرکانس ها و تایمینگ های متعدد به نتایج زیر رسیدیم...

(برای تست پایداری ماژول ها با نرم افزار OCCT تحت استرس و فشار 100% لود قرار گرفتند...)

100% Stable Frequencies

900 4-4-4-12 2.26v

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=570250

1000 5-4-4-14 2.26v

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=570516

دمای کاری بسیار پایین!! ماژولها هم قابل توجه بود...

با توجه به چیپ این ماژول ها انتظار زیادی از بابت اوورکلاک این ماژول ها نمی رفت... سعی ما هم برای پایدار کردن فرکانس 1066 Cl5 بی فایده بود... بنابر این به قسمت اصلی تست می رسیم!

انتظار می رود که این ماژولها کارایی خودشون رو در این قسمت نشان بدهند...

یک توضیح کوچک در مورد تستها:

Performace level که اغلب با عنوان Pl یا tRD شناخته می شود... به طور ساده مدت زمان پاسخگویی بین مموری و پل شمالی هست...! (هرچند خود این tRD کمیتی بر حسب زمان نیست و عددی هست که نسبت داده می شود!!)

از طریق بایوس می توان این گزینه را تغییر داد. هرچه قدر این مقدار کاهش پیدا کند کارایی رم افزایش خواهد داشت...

به طور معمول این عدد توسط بورد 10-12 ست می شود...!!

باید توجه داشت که کاهش بیش از حد متعارف این مقدار نیاز به ولتاژ بیشتری برای ماژولها خواهد داشت...

این تنظیمات بیشتر برای آگاهی از حداکثر کارایی رمها انجام شده هست...

نتایج بنچمارک Everest خود گویای همه چیز هست...!!!

فرکانس نرمال 800 با زمان تاخیر 4.4.4.12

i14940_8004.png

فرکانس 900 با زمان تاخیر 4.4.4.12 (ولتاژ 2.26) + Pl8

i14961_90048.png

فرکانس 900 با زمان تاخیر 4.4.4.12 (ولتاژ 2.26) + Pl7

i14939_90047.png

فرکانس 1000 با زمان تاخیر 5.4.4.14 (ولتاژ 2.26) + Pl8

i14942_10008.png

نتایج بدست امده نشان از کارایی مناسب و قابل قبول این ماژولها دارد....

-کیفیت ساخت بالا همراه با کارایی مناسب...

-دمای کاری بسیار پایین...!!

با سپاس...

ویرایش شده توسط Olesius
لینک به دیدگاه

olesius و سعید جان واقعا عالی بود =D>

اگه ممکنه یه بررسی هم روی TeamGroup Xtreem 2GB*3 1600MHz داشته باشید :D

لینک به دیدگاه

درود

ممنون جناب کریمخانی کارتون خیلی عالی خود من با شناخت نسبی که از این سری دارک داشتم همین انتظار رو داشتم ازشون .

فقط یک نکته که میخواستم مقایسه ای بین 1066 2gb CL5 با همین رمهای Cl4 800 داشته باشیم که فکر میکنم که برای خیلیها سوال پیش میادشک ه کدومش کرایی بهتری دارند که بر طبق این کارایی واردات این رمها و قیمت گذاریشون رو تنظیم میکنم .

ممنون از شما عزیز .

لینک به دیدگاه

درود

ممنون جناب کریمخانی کارتون خیلی عالی خود من با شناخت نسبی که از این سری دارک داشتم همین انتظار رو داشتم ازشون .

فقط یک نکته که میخواستم مقایسه ای بین 1066 2gb CL5 با همین رمهای Cl4 800 داشته باشیم که فکر میکنم که برای خیلیها سوال پیش میادشک ه کدومش کرایی بهتری دارند که بر طبق این کارایی واردات این رمها و قیمت گذاریشون رو تنظیم میکنم .

ممنون از شما عزیز .

سلام اقایی حسینی

اینطور که من متوجه شودم این رم cl4 800 یک رم معمولای هست

مزیتش قیمت پایین و دمایی پایین و کیفیت بالا

در کل از نظر من رم 1066 2gb CL5 مدل اورکلاکیی یک رم فوق العاده است و فکر کمتر تویه ایران این مدل پیدا بشه

با تشکر

لینک به دیدگاه

لینک زیر یه سری تست هستش که سایت معتبر و معروف tweaktown انجام داده مقایسه ای با OCZ

http://www.tweaktown.com/reviews/1597/team_group_xtreem_ddr3_1866_2gb_memory_kit/index4.html

لینک به دیدگاه

سلام اقایی حسینی

اینطور که من متوجه شودم این رم cl4 800 یک رم معمولای هست

مزیتش قیمت پایین و دمایی پایین و کیفیت بالا

در کل از نظر من رم 1066 2gb CL5 مدل اورکلاکیی یک رم فوق العاده است و فکر کمتر تویه ایران این مدل پیدا بشه

با تشکر

عذر می خوام دوست عزیز...

ولی منظور جناب حسینی مقایسه بین کیت 2گیگ 800 Cl4 سری دارک و 2گیگ 1066 Cl5 سری دارک بود...!! چون قیمت نزدیکی دارند...!!

تست کیت 2گیگ 1066 Cl5 سری دارک هم امشب تموم می شه که سعی می کنم تا فردا بذارم...

و در پایان یک جمع بندی و مقایسه کلی بین این 2کیت خواهیم داشت...

olesius و سعید جان واقعا عالی بود

اگه ممکنه یه بررسی هم روی TeamGroup Xtreem 2GB*3 1600MHz داشته باشید

تشکر دوست عزیز...

متاسفانه من پلتفرمی بر مبنای Core i7 ندارم ولی چنان چه جناب حسینی تصمیم به تست این ماژولها داشتند دوستان دیگری هستند که می تونند در این کار کمکشون کنند...

هرچند در کیفیت بالای ماژولهای تیم شکی نیست!! ولی فکر می کنم تست قطعات یک دید بازتر و بهتری رو در اختیار کاربر و خریدار قرار می ده...

پی نوشت:

منتظر یک نتیجه خوب با رمهای DDR2 تیم باشید...:D

با سپاس...

لینک به دیدگاه

ممنون جناب کریمخانی . برای تست رمهای ddr3 هم نقشه هایی دارم که امید به خدا انجامش میدیم

لینک به دیدگاه

سلام ! سعید اقا این تستها میتونن بهترین مقاله برای عناوین و موضوعات صفحه اول سایت باشن ! وقت رو تلف نکنید ! فکر میکنم جاشون کنار تست کیس ها باشه !

خلاصه به امید خدا ! لیون رو تبدیل به اولین سایت تست و بررسی سخت افزار در میان سایتهای فارسی کنید !

با تشکر از همگی / بازنده

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

این بار نیز قصد داریم کیت TeamGroup 1GB*2 1066 CL5 را مورد بررسی قرار بدهیم...

همان طور که در تست گذشته مشخص شد! سری دارک رمهای تیم گروپ با وجود قیمت مناسب کارایی قابل توجهی از خود نشان می دهند... درواقع این سری تنها قابلیت اوورکلاک بالایی ندارند...

Picture411.jpg?t=1242981298

سیستم تست:

E6550 2.33mhz

EP45-UD3R F9

8800GT

530AB

چیپ به کار رفته در این رمها از محصولات کمپانی Micron هست با نام D9HNL

این نوع چیپ ها که جزء چیپ های میان قیمت محسوب می شوند نسبت به قیمت خود کارایی بالایی دارند... قابل ذکر هست ولتاژ کاری و دمای کاری این نوع چیپ ها نیز بسیار پایین هست...

مشخصات فنی این ماژولها:

PC type Desktop PCs Desktop PCs

Module specification Module specification 240Pin Unbuffered DIMM Non ECC 240Pin Unbuffered DIMM Non ECC

Die layout Die layout 64x8 64x8

Capacity Capacity 2GB Kit (2x1GB) 2GB Kit (2x1GB)

Data transfer bandwidth Data transfer bandwidth 8,528MB/Sec (PC2 8500) 8,528 MB / Sec (PC2 8500)

CL-value CL-value 5-5-5-15-2T 5-5-5-15-2T

Working voltage Working voltage 2.1V-2.2V 2.1V-2.2V

PCB structure PCB structure 8-layer PCB 8-layer PCB

Extra features Extra features Aluminum heat-sink Aluminum heat-sink

Warranty Warranty Lifetime warranty Lifetime warranty

فرکانس نرمال این ماژول ها 1066 با زمان تاخیر 5.5.5.15 و ولتاژ 2 ولت می باشد..

i14976_spd2.JPG

طبق معمول شروع به اوورکلاک این ماژول ها کردیم و پس از تست فرکانس ها و تایمینگ های متعدد به نتایج زیر رسیدیم...

دمای کاری بسیار پایین!! ماژولها هم قابل توجه بود...

رسیدن به فرکانس پایدار 1140 Cl5 می تواند نتیجه قابل قبولی برای این ماژولها باشد... هرچند فرکانس های 1180-1200 Cl5 هم قابل دسترسی بود ولی تلاش ما برای پایدار کردن ماژولها حتی با ولتاژ بیش از 2.4 ولت هم بی فایده بود...

سرانجام به تست کارایی ماژولها می رسیم... جایی که سری دارک قابلیت های خود را بهتر به نمایش می گذارند...

یک توضیح کوچک در مورد تستها:

Performace level که اغلب با عنوان Pl یا tRD شناخته می شود... به طور ساده مدت زمان پاسخگویی بین مموری و پل شمالی هست...! (هرچند خود این tRD کمیتی بر حسب زمان نیست و عددی هست که نسبت داده می شود!!)

از طریق بایوس می توان این گزینه را تغییر داد. هرچه قدر این مقدار کاهش پیدا کند کارایی رم افزایش خواهد داشت...

به طور معمول این عدد توسط بورد 10-12 ست می شود...!!

باید توجه داشت که کاهش بیش از حد متعارف این مقدار نیاز به ولتاژ بیشتری برای ماژولها خواهد داشت... این تنظیمات بیشتر برای آگاهی از حداکثر کارایی رمها انجام شده هست...

نتایج بنچمارک Everest خود گویای همه چیز هست...!!!

فرکانس نرمال 1066 با زمان تاخیر 5.5.5.15

i14977_10667.png

فرکانس 1100 با زمان تاخیر 5.5.5.15 (ولتاژ 2.2v) + تغییرات بایوس Pl7

i14978_11007.png

فرکانس 1140 با زمان تاخیر 5.5.5.15 (ولتاژ 2.28) + تغییرات بایوس Pl7

i14979_11407.png

فرکانس 800 با زمان تاخیر 4.4.4.12 (ولتاژ 2.0v) + تغییرات بایوس Pl8

i14980_80048.png

فرکانس 880 با زمان تاخیر 4.4.4.12 (ولتاژ 2.36v) + تغییرات بایوس Pl9

i14981_88049.png

و 2 تست با FSB بالا...

فرکانس نرمال 1066 با زمان تاخیر 5.5.5.15 + فرکانس مسیر 533

i14982_1066533.png

فرکانس 1140 با زمان تاخیر 5.5.5.15 + فرکانس مسیر 475

i14983_11404758.png

نتایج بدست امده نشان از کارایی بالا و اوورکلاک قابل قبول این ماژولها دارد....

می توان اظهار داشت که چیپ های ساخته شده توسط کمپانی Micron همیشه از هم رده های خود یک سر و گردن بالاتر هستند...!!

-کیفیت ساخت بالا همراه با کارایی مناسب...

-قابلیت اوورکلاک مناسب...

-دمای کاری بسیار پایین!!

http://lioncomputer.ir/index.php?product_id=790

با سپاس...

ویرایش شده توسط Olesius
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...