رفتن به مطلب

تست رمهای TeamGroup

Recommended Posts

سلام دوست من

من مادربردم ud3r است

ولی در تنظیمات بایوس چنین گزینه ندیدم Performace level ؟

این گزینه دقیقان در کجایی بایوس ( صفحه ابی همون اول روشن کردن کامپیوتر ) است ؟

چون من هر جاش رو گشتم به چنین گزینه بر نخوردم فقط این گزینه رو میشه از طریقه برنامه memset تنظیمش کرد

حالا کجایی بایو قرار داره اون گزینه ؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

• ارسال 61
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوست من

من مادربردم ud3r است

ولی در تنظیمات بایوس چنین گزینه ندیدم Performace level ؟

این گزینه دقیقان در کجایی بایوس ( صفحه ابی همون اول روشن کردن کامپیوتر ) است ؟

چون من هر جاش رو گشتم به چنین گزینه بر نخوردم فقط این گزینه رو میشه از طریقه برنامه memset تنظیمش کرد

حالا کجایی بایو قرار داره اون گزینه ؟

با تشکر

سلام دوست عزیز...

Pl یا tRD رو می تونید از مسیر زیر تغییر بدید...

Advanced Timing Control > Channel A Timings Settings > Static tRead Value

اگر از 4ماژول رم همزمان استفاده می کنید این تنظیم رو برای کانال B هم تکرار کنید...

موفق باشید...

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز...

پس از پایان تست ها اجازه می خواستم به نکته ای اشاره کنم...!!

در تست رمها عموما برای اینکه پردازنده تاثیر زیادی در نتایج تست ها نداشته باشد سعی می شود که FSB (فرکانس مسیر) حتی الامکان از یک میزان متعادل بالاتر نرود و به هیچ وجه به مقادیر FSB 500 و بالاتر نزدیک نشود...

تا احیانا بزرگنمایی و اغماضی در نتایج تست ها صورت نگیرد...

با سپاس...

Team Xtreem 1066 @ 1300 5-5-5-10 ,FSB 541

i15002_1300xx.png

لینک به دیدگاه

این تست با توجه به 1300 بودنش در 5-5-5-10 هنوز کاراییش به طور کامل در این فرکانس معلوم نشده !!!

لینک به دیدگاه

این تست با توجه به 1300 بودنش در 5-5-5-10 هنوز کاراییش به طور کامل در این فرکانس معلوم نشده !!!

حق با شماست دوست عزیز...

ولی توجه داشته باشید که پردازنده 65nm هست و با ضریب پایین...!! چنان چه با E8500 و فرکانس 5140Ghz تست می شد مطمئنا نتایج بهتری حاصل می شد...:D

این نتیجه بیشتر برای روشن شدن کارایی در FSB های بالاتر بود...

لینک به دیدگاه

ایشالله با q9550 و ماژول های 1066 2*2 تست جدیدی طی روزهای آتی گرفته میشه تا نتایج رو ببینیم به چه صورتی هست=d>

لینک به دیدگاه

حق با شماست دوست عزیز...

ولی توجه داشته باشید که پردازنده 65nm هست و با ضریب پایین...!! چنان چه با e8500 و فرکانس 5140ghz تست می شد مطمئنا نتایج بهتری حاصل می شد...

این نتیجه بیشتر برای روشن شدن کارایی در fsb های بالاتر بود...

محض اطلاع برای کسانی گفتم که وقتی به نتایج نگاه میکنند فکر نکنند که با fsb 2100 و رم 1300 تازه اندازه 1200 6-6-6-18 رفیقشون گرفته !!:->

ویرایش شده توسط EVGA_EVGA
لینک به دیدگاه

دوست عزیز میشه توضیح بدید چه کاری انجام دادید که اینقدر نتایج عالی شده با این فرکانس و تایمینگ ؟

ویرایش شده توسط EVGA_EVGA
لینک به دیدگاه

دوستان خوبم لطفا هر کاری میکنید و هز بحثی میکنید کاملا دوستانه باشه .

اول دوستی بعدا علم خودتون رو بروی هم بزنید .

پستهایی که دارای محتوای دوستانه نباشه پاک میشه .

لینک به دیدگاه

از دوستان و جناب حسینی عزیز عذر می خوام...

و پستم رو حذف کردم... شاید کمی تند برخورد کردم!!

ولی نکته ای که قابل ذکر هست:

با توجه به جنبه آموزشی این انجمن هر تفکر اشتباه و نظر شخصی افراد می تونه به راحتی ترویج پیدا کند...!! هدف من تنها توضیح بیشتر و اصلاح این تفکر بود... هرچند که بنده هم دانش بالایی ندارم!!

پهنای باند حافظه ها به چند عامل بستگی دارد:

1- با کاهش تایمینگ (زمان تاخیر) رم, میزان تبادل اطلاعات در واحد زمان افزایش پیدا می کند... به این ترتیب در یک سیستم مشخص و با میزان FSB ثابت پهنای باند فرکانس 1300 با زمان تاخیر 5.5.5.15 بیشتر از 1300 با زمان تاخیر 6.6.6.18 خواهد بود...

2- فرکانس پردازنده و میزان FSB (فرکانس مسیر) هم تاثیر مستقیمی بر افزایش پهنای باند حافظه دارد... این تاثیر با کاهش زمان تاخیر رم و افزاش پهنای باند همراه است...

FSB Strap پردازنده هم نقش مهمی ایفا می کند به طوری که در میان 2هسته ای ها بیشترین کارایی را سری E8XXX دارا هستند...

3- 4هسته ای بودن پردازنده هم نقش بسیار مهمی در حجم تبادل اطلاعات دارد...

پس بدون آگاهی از اطلاعات دیگر سیستم نمی توان اذعان کرد که یک فرکانس یا زمان تاخیر کارایی بالایی نسبت به فرکانس و زمان تاخیر دیگر دارد...

با سپاس...:D

ویرایش شده توسط Olesius
لینک به دیدگاه

البته این رو هم ذکر کنم FSB و میزان کش تعیین کننده هست نه هسته به زبان ساده Q9550 با 12 مگ کش در فرکانس 900 هم می تواند به باندینگ 10000 برسه

تفاوت پردازنده ی من یعنی Q9400 با E8XXX بسیار کم هست تنها تفاوت توانایی رسیدن به FSB بالا در 8XXX هست

در مورد تایمینگ ها تاثیر اونها نیز به عوامل دیگه وابسته هست که توضیحاتش در این بحث نمیگنجد

شما میتونید نمونه این مطلب در تست Photoworxx در نرم افزار Everest مشاهده کنید

یکی دیگر از موارد به ساختار پردازنده برمیگردد پیشنهاد میکنم تصویر زیر را ببینید

0335610f0e94891c93d35c278740df5e.png

در کل خیلی عوامل تاثیر دارند تا در یک فرکانس تفاوتی 30 درصدی باشد

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز...

با استفاده از Air cooling و با ولتاژ 2.9 ولت...

Team Xtreem DDR2 1482 5-5-5-18

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=572808

572808.png

لینک به دیدگاه

trfc : 50

pl : 7

wtpd : 14

twtr : 12

همین :D

سلام ! ای کاش اساتیدی مثل شما و جناب oselius که اطلاعات کامل و جامعی دارند ، میومدن و این اطلاعات رو برای سایر کاربران توضیح میدادن تا حداقل مام بفهمیم جریان چیه و یاد بگیریم ! ( حد المقدور در تاپیک مجزا و مشخصی )

با تشکر فراوان / بازنده

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

فرامرز جان دوستان دارن در این تاپیک همین کار و میکنن دیگه عزیز .

لینک به دیدگاه

سلام ! خب سعید اقا این تاپیک مختص تست رم های تیم هستش و از طرفی منظور من توضیح مفصل تر این اصطلاحات و کارایی ها یی ست که اساتید ازشون حرف میزنند ! مثلا جناب olesius در پاسخ دوستی گزینه pl / trd رو ادرس دهی کردند ! در حالیکه برای مادربرد من بهیچ وجه چنین گزینه ای وجود نداره و یا جناب destiy در توضیحات نحوه اورکلاک رم هاشون فقط به عبارات و اعداد خلاصه شده ای اشاره کردن که حداقل برای حقیر اکثرشون نا مفهومه ! اینها گوشه ای از موارد مد نظر حقیر بود ند ! و موارد بسیار دیگه ای هم وجود داره !

در کل منظورم این بود که از این دست اطلاعات شون رو بزبان ساده و کاربردی و برای سایر کاربران توضیح بدن ! تا امثال حقیر مجبور نباشیم فقط نظاره گر بوده و از گفته های ایشان چیزی دستگیرمون نشه ! حتی برای اینچنین اطلاعاتی تاپیکی هم وجود داره که میتونند در صورت صلاحدید در اونجا به توضیح و توصیف این ریزه کاری ها اقدام نمایند !

لینک تاپیک پیشنهادی !

با تشکر از همه اساتید و دوستان / بازنده

لینک به دیدگاه

این اصطلاحاتی که در اینجا ذکر شد مربوط به نرم افزار Memset میباشد و شما میتونید اونها رو از طریق برنلامه تغییر بدهید هرچند که در مادربرد من وعلی که UD3R گیگا هست امکان انتخاب در بایوس نیز وجود دارد

اگر وقتم اجازه بده تست تک موارد رو توضیج میدم

موردی که در اورکلاک رم باید بگم این است که در اور این قطعه ریسک خیلی بالاتر از پردازنده هست و امکان داره با کمی ولتاژ اضافه حافظه ی شما درچار مشکل بشود و یا ...

در مورد توضیحات خودمم هم میگم من اسم ها رو مختصر گفتم ( یا از واژه های اختصاصی استفاده شده و یا خلاصه شدن توسط نوشتن اول هر کلمه

بطور مثال :

WtPD = Write to Precharge Delayed

سوالی بود در خدمتم

:D

ویرایش شده توسط Destiny
لینک به دیدگاه

از آقای حسینی تشکر میکنم بابت این رم ها و بسته بندی بسیار خوبشون و ....

آقای حسینی تیپاکس خیلی بهتره ساعت 5 صبح اینجا بود و به محز اینکه تونستم از خونه برم بیرون رفتم رم هارو تحویل گرفتم که نخوام منتظر بمونم 7 شب بیارن به آدرس و تحویل بدند :D

تست هایی با این رم ها انجام دادم :

DDR2 1000 4-4-4-4 PL9 2.4v PL9

7visndc57i4kwffwgn.jpg

DDR2 1200 5-5-5-18 2.20v PL8

7ps07qvs7cmbdd2us1m.jpg

DDR2 1200 5-4-4-12 2.44v PL8

d4jyt3u776g0yi2gitpu.jpg

DDR2 1250 5-5-5-18 2.44v PL8

jnqp7g3e1b074dx8bz89.jpg

DDR2 1300 5-5-5-18 2.44v PL8

876b5rvn4v5xpi40xqcd.jpg

لینک به دیدگاه

=d>=d> باز هم روش کار کنید به نتایج بهتریه م میرسید .عزیز.

لینک به دیدگاه

آقای حسینی در این تست ها قرار نبوده روشون کار کنم قرار بوده در آخرین حالت هایی که لطمه ای به رم ( در 24/7 ) وارد نمیشه پرفرمنسشون رو به نمایش بزارم !

اگر بخوام روشون کار کنم که مثلا 1500 6-6-6-18 با 3.00 ولت میشه آورد بالا :D

به نظر من کار بیخودیه که روی این رم کار کنیم چون GMH تابولست که عالی ترین چیپ DDR2 هست بعد از GKX !!!

چون این رم ها خیلی کم گیر میاد من که دلم نمیاد بهشون زور بگم که یکدفعه خدای نکرده مشکلی پیدا کنند !!!:D

:eek:

لینک به دیدگاه

کسانی که مادربرد گیگا دارند مثل علی آقا میشه لطف کنن بگند که وقتی ddr 1300 ست میکنند به nb چه ولتاژی میدند ؟

با تشکر.

لینک به دیدگاه

آقای حسینی در این تست ها قرار نبوده روشون کار کنم قرار بوده در آخرین حالت هایی که لطمه ای به رم ( در 24/7 ) وارد نمیشه پرفرمنسشون رو به نمایش بزارم !

اگر بخوام روشون کار کنم که مثلا 1500 6-6-6-18 با 3.00 ولت میشه آورد بالا :D

به نظر من کار بیخودیه که روی این رم کار کنیم چون GMH تابولست که عالی ترین چیپ DDR2 هست بعد از GKX !!!

چون این رم ها خیلی کم گیر میاد من که دلم نمیاد بهشون زور بگم که یکدفعه خدای نکرده مشکلی پیدا کنند !!!:D

:cool:

اگر بتونید به این فرکانس با Air Cooling برسید خیلی رکورد خوبی خواهد بود...!!:-?

کسانی که مادربرد گیگا دارند مثل علی آقا میشه لطف کنن بگند که وقتی ddr 1300 ست میکنند به nb چه ولتاژی میدند ؟

با تشکر.

دوست عزیز بوردهایی که DDR2 1333 رو ساپورت می کنند نیازی به تنظیم ولتاژ NB ندارند...!!!

تا فرکانس 1400 هم نیازی به این کار نخواهد بود...

موفق باشید...

ویرایش شده توسط Olesius
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...