رفتن به مطلب

تست رمهای TeamGroup

Recommended Posts

• ارسال 61
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

عجب ......

نامردیه که :D من الان باید بشینم تست کنم ببینم 1300 با چه ولتاژی پایدار میشه ( NB ) !!!

1.90 ولت به NB اعمال کردم و دستم رو روی هت پایپ پل شمالی گزاشتم ناگهان فریاد کشیدم :D بس ناجوانمردانه داغ بود :cool:

سریعا رفتم یک فن از توی خرتو پورت هام پیدا کردم و گزاشتم روی پل شمالی که خیلی به طور جالب دما به قدری اومد پایین که فقط گرمی اون احساس میشد !

نشستم تست کردم ببینم حرفی که زدم با مادربرد خودم میتونم بزنم یا نه ( 1500 6-6-6-18 ) به NB بدون اورولتاژ 1.90 و به رم ها هم 2.90 !!! با یک فن 12 سانتی و سیو کردم و سیستم نیامد بالا حوصله نداشتم بشینم کار کنم تا قلق این کارا دستم بیاد و جرات هم نکردم :cool: آخه یه نفری هی میگفت حسن خطرناکه حسن جیزه بیخیال شو میزنی رم رو داغون میکنی ......... :D

خلاصه از خر شیطون اومدم پایین و رفتم دنبال یه پروفایل برای Game و کنورت و فشرده سازی و .... !!!

:-?

حداقل اگر میخوام رم ها رو بسوزونم بزاریم یک 24 ساعتی کامل روی سیستم باشه :D :->

ویرایش شده توسط EVGA_EVGA
لینک به دیدگاه

Team Xtreem DDR2 1200 4-4-4-1

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=574581

574581.png

574581.png

ویرایش شده توسط EVGA_EVGA
لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...

اینجا همه اینکاره هستن!!!

میشه یه سوال ساده بپرسم؟

سیستم من اینه:

MSI P55-GD65

Intel Core i5 750

TeamGroup Xtreem 2x2GB DDR3 1866 CL:9-9-9--24

همه چیز در حالت default هست و رم من رو 1333 میزنه که البته انتظار داشتم 1866 بزنه و فکر کردم شاید باید خودم دستی ببرم رو 1866

از آقای حسینی سوال کردم و ایشون هم همین رو گفتند

البته من قصد اورکلاک زیاد سیستم رو ندارم و می خوام سالها از این سیستم استفاده کنم و البته سیستم هم 24 ساعته روشن هستش و نمی خوام بهش فشار بیارم!! ولی خب آدم پول رم 1866 رو بده و 1333 کار کنه خب زور داره !!!

میشه دوستان دلیل این موضوع رو توضیح بدن و همچنین برای رسیدن به 1866 باید چیکار کنم

یا بهتر بگم برای رسیدن به یه فرکانس مناسب و پایدار و البته امن.

لینک به دیدگاه

میشه یه سوال ساده بپرسم؟

سیستم من اینه:

MSI P55-GD65

Intel Core i5 750

TeamGroup Xtreem 2x2GB DDR3 1866 CL:9-9-9--24

همه چیز در حالت default هست و رم من رو 1333 میزنه که البته انتظار داشتم 1866 بزنه و فکر کردم شاید باید خودم دستی ببرم رو 1866

البته من قصد اورکلاک زیاد سیستم رو ندارم و می خوام سالها از این سیستم استفاده کنم و البته سیستم هم 24 ساعته روشن هستش و نمی خوام بهش فشار بیارم!! ولی خب آدم پول رم 1866 رو بده و 1333 کار کنه خب زور داره !!!

میشه دوستان دلیل این موضوع رو توضیح بدن و همچنین برای رسیدن به 1866 باید چیکار کنم

سلام عزیز...

خوب هستید:)

پردازنده های سوکت 1156 همه گی به طور پیشفرض حافظه های سیستم رو در فرکانس 1333mhz شناسایی میکنن...

اما تقریبا تمامی برد های ساخته شده با اضافه کردن چند تراشه حداقل از حافظه ها در فرکانس 1600mhz پشتیبانی میکنن...

برای این که فرکانس حافظه هاتون رو بهینه کنید به محیط ستاپ بایوس بردتون برید و در قسمت مربوط به OC ضریب حافظه ها رو به صورت دستی نتظیم کنید و به مقدار درج شده بر روی هتسینک حافظه ها...به حافظتون ولتاژ بدید

با این کار سیستم شما به هیچ وجه ناپایدار نخواهد شد و در دراز مدت هم مشکلی نخواهید داشت چون تمام قطعات در فرکانسهای پیشفرض کار میکنند....

با سپاس فراوان....:eek:

لینک به دیدگاه

دوست عزیز تنها راه تنظیم دستی هستش که اصطلاحا بهش میگن اورکلاک

دلیلشم اینه که تو پلتفرمای جدید کنترل حافظشون توی سی پی یو هستش که بیشتر از 1333 رو هیچ کدوم ساپورت نمی کنن در حالت دیفالت

لینک به دیدگاه

میشه یه سوال ساده بپرسم؟

سیستم من اینه:

Msi p55-gd65

intel core i5 750

teamgroup xtreem 2x2gb ddr3 1866 cl:9-9-9--24

سلام دوست عزيز

فقط xmp رو تو بايوس فعال كن خودش اتو ماتيك فركانس و تايمينگ تنظيم ميكنه روي 1866CL9-9-9-24

ویرایش شده توسط Ultra Extreme
لینک به دیدگاه

دوست عزیز تنها راه تنظیم دستی هستش که اصطلاحا بهش میگن اورکلاک

دلیلشم اینه که تو پلتفرمای جدید کنترل حافظشون توی سی پی یو هستش که بیشتر از 1333 رو هیچ کدوم ساپورت نمی کنن در حالت دیفالت

اوه...مرسی. نکته جالبی بود :)

سلام دوست عزيز

فقط xmp رو تو بايوس فعال كن خودش اتو ماتيك فركانس و تايمينگ تنظيم ميكنه روي 1866CL9-9-9-24

رفتم xmp رو فعال کردم و رم روی فرکانس 1880 و اگه درست یادم باشه تایمینگ 24-7-7-7 ست شد.=D>

خیلی خوب و بدون هیچ مشکل خاصی اما وقتی بایوس رو save کردم و restart شد، اومد بالا و فرکانس cpu رو زد 3.8 :D

(من قبلش در حالت OC Genie تا فرکانس 3.2 رفته بودم و دمای cpu در حالت load تا 90 درجه هم بالا رفت) تا فرکانس رو دیدم زده 3.8 دیگه راستش جرات نکردم وارد ویندوز بشم و تو همون بایوس دما رو کنترل کردم دیدم همینطوری داره میره بالا، دیگه روی 75 درجه بود که دیدم اگه ولش کنم خیلی بالاتر از این ها میره و خلاصه بیخیال شدم دوباره xmp رو غیرفعال کردم و همه چیز به حالت اول برگشت (cpu 2.66 ram 1333 9-9-9-24)

به نطرتون چه کنم؟:eek:

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز...

پیشنهاد می کنم به تاپیک زیر خصوصا پست شماره 4 یک نگاهی بندازی...

http://lioncomputer.ir/forum/showthread.php?p=36989#post36989

در پلتفورم P55 و با پردازنده 750 شما می تونید در Bclk 133 نهایتا فرکانس رم 1333 داشته باشید و با پردازنده 860-870 فرکانس رم 1600

برای فرکانس رم های بالاتر حتما باید پردازنده اوور بشه! Bclk افزایش پیدا کنه..

و پیشنهاد می کنم اگر از فن استوک استفاده می کنید از اوورکلاک صرف نظر کنید...:eek:

لینک به دیدگاه

اوه...مرسی. نکته جالبی بود :)

رفتم xmp رو فعال کردم و رم روی فرکانس 1880 و اگه درست یادم باشه تایمینگ 24-7-7-7 ست شد.=d>

خیلی خوب و بدون هیچ مشکل خاصی اما وقتی بایوس رو save کردم و restart شد، اومد بالا و فرکانس cpu رو زد 3.8 :D

(من قبلش در حالت oc genie تا فرکانس 3.2 رفته بودم و دمای cpu در حالت load تا 90 درجه هم بالا رفت) تا فرکانس رو دیدم زده 3.8 دیگه راستش جرات نکردم وارد ویندوز بشم و تو همون بایوس دما رو کنترل کردم دیدم همینطوری داره میره بالا، دیگه روی 75 درجه بود که دیدم اگه ولش کنم خیلی بالاتر از این ها میره و خلاصه بیخیال شدم دوباره xmp رو غیرفعال کردم و همه چیز به حالت اول برگشت (cpu 2.66 ram 1333 9-9-9-24)

به نطرتون چه کنم؟:eek:

اگر فنتون ریفرسن هستش و اگر میخواید کار بیشتری از سیستم بکشید میتونید یه فن خوب هم به سیتسم اضافه کنید

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

(عذر میخوام از همگی، مدتی نتونستم بیام فروم)

خب ... بعد از خوندن مطالب شما و تحقیق متوجه شدم که بله...

باید برم سراغ xmp و در نتیجه فرکانس cpu میره بالا و بعدش هم حرارت.

واقعا ممنونم از راهنماییتون

خب اگه xmp رو فعال کنم خواهیم داشت:

Ram: 1880mhz 7-7-7-24

CPU: 3.8ghz

و خب مسلما یه cpu با فرکانس 2.6 رو به 3.8 رسوندن باعث ایجاد گرمای خیلی زیادی میشه.

دو تا سوال پیش میاد:

1- فن Noctua NH-D14 به نظر بهترین فن موجود هست، همین فن جواب میده؟ واسه این فرکانس و دمای cpu

2- رم ها دارای هیتسینک هستند، از نظر دما مشکلی برای رم ها که بوجود نمیاد؟ (کولینگ کیس هی بد نیست؛ یه فن 12 ورودی هوا در جلوی کیس و یک فن 12 خروجی در پشت کیس)

3- در دراز مدت مشکلی پیش نمیاد؟ یعنی بیام فن NH-D14 روی cpu نصب کنم و بعد xmp رو فعال کنم که در نتیجه cpu و رم در فرکانس بالایی کار میکنن و این وضعیت رو دیگه برای همیشه ثابت نگه دارم، یه وقت نزنه 6ماه دیگه سیستم بترکه :D(

ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...