رفتن به مطلب

انتخاب بهترین ماده خنک کننده در واتر کولینگ ها

Recommended Posts

• کاربر ویژه

٢/٠ کيلوگرم آب خالص(آب مقطر) را در بشر ریخته و با دماسنج دمای اولیه را یادداشت کنید و حال باید دماي آب را به اندازه ي ؛ C ١٠ افزايش دهيد . مدت زماني که لازم است ظرف آب را روي شعله ي چراغ نگه داريد ياد داشت کنيد .
٢. بار ديگر آزمايش را تکرار کنيد . اين بار نخست دو قاشق غذا خوری پر نمک در آب بريزيد و آن را خوب به هم بزنيد تا نمک کاملا" در آب حل شود . مدت زمان لازم براي افزايش دماي ٢/٠ کيلو گرم آب نمک به اندازه ي10C را اندازه بگيريد . 
جواب: با افزودن نمك به آب ملاحظه مي شود مدت زمان كمتري و در نتيجه گرماي كمتري لازم است تا دماي آب به image037.gif 5 برسد. به عبارت ديگر نمك يا ساير ناخالصيها باعث تغيير گرماي ويژه آب و كاهش آن مي شود.

لینک به دیدگاه

• ارسال 74
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

٢/٠ کيلوگرم آب خالص(آب مقطر) را در بشر ریخته و با دماسنج دمای اولیه را یادداشت کنید و حال باید دماي آب را به اندازه ي ؛ C ١٠ افزايش دهيد . مدت زماني که لازم است ظرف آب را روي شعله ي چراغ نگه داريد ياد داشت کنيد .

٢. بار ديگر آزمايش را تکرار کنيد . اين بار نخست دو قاشق غذا خوری پر نمک در آب بريزيد و آن را خوب به هم بزنيد تا نمک کاملا" در آب حل شود . مدت زمان لازم براي افزايش دماي ٢/٠ کيلو گرم آب نمک به اندازه ي10C را اندازه بگيريد . 

جواب: با افزودن نمك به آب ملاحظه مي شود مدت زمان كمتري و در نتيجه گرماي كمتري لازم است تا دماي آب به image037.gif 5 برسد. به عبارت ديگر نمك يا ساير ناخالصيها باعث تغيير گرماي ويژه آب و كاهش آن مي شود.

بله علی جان...درسته اضافه کردن نمک به آب باعث میشه آب زودتر گرم بشه ولی باید مواظب رسوب کردن نمک در رادیات و بلاک باشید.

لینک به دیدگاه

دوست گرامی میتونی 2 لیتر برای بنده تهیه کنید؟

البته هزینش رو هم تقدیمتون میکنم.

آره حتما

اگه همدان باشین میتونم تحویل حضوری بدم

هزینه اش رو هم نمیگیرم چون واقعا مال من نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله علی جان...درسته اضافه کردن نمک به آب باعث میشه آب زودتر گرم بشه ولی باید مواظب رسوب کردن نمک در رادیات و بلاک باشید.

بنده عرضم اینه که ناخالصی نباید اضافه بشه محمد جان... این مثال رو هم زدم که به عرض برسونم به آب مقطرتون ناخالصی اضافه نکنین. اگرم خواستین اضافه کنین چیزی که ضروریه اضافه کنین.

لینک به دیدگاه

آره حتما

اگه همدان باشین میتونم تحویل حضوری بدم

هزینه اش رو هم نمیگیرم چون واقعا مال من نیست

ممنون ولی هزینش رو باید بگیری.

بنده اصفهان هستم اگه براتون مقدوره ارسال کنید در پ.خ اطلاع بدید.

ممنون

لینک به دیدگاه

آب مقطر بعضی اتو شویی ها بهترین آب مقطره .

من کولانت EK گرفته بودم حواسم نبود بجای اینکه تو بار بگذارم تو کیف دستی گذاشتم تو فرودگاه هر دوتا بطری رو ازم گرفتن هر چی به زنیکه توضیح دادم بابا این کولانته و مصرفش چیه زنیکه زبون نفهم نفهمید که نفهمید .

هنوز دلم برای اون دوتا بطری کولانت EK میسوزه ارزش مادی نداشت ولی ارزش معنوی زیادی داشت :D

از نمایندگی EK دوتا رنگ UV هم گرفته بودم روشو خوندم دیدم نوشته با آب مقطر مخلوط کنید

رفتم از یک اتو شویی تر و تمیز آب مقطر گرفتم این رنگه رو ریختم توش فعلا که خبری از زنگ و رسوب نیست دما هم خوبه

یک رادیاتور یک فنه و یک سه فنه دارم با یک بلاک سی پی یو و دوتا بلاک گرافیک

منم خیلی بالا پایین کردم برای پیدا کردن یک مایع خفن برای واترکولر ولی تموم فرومهای خلرجی از overclock.net تا toms رو بالا پایین کردم بی دردسر ترین و بهترین ماده همین آب مقطر با یک ضد رسوب و زنگه

خیلی از کولانتهارو هم بالا پایین کردم غیر از واژه Anti corrosion که سر تیتر همشون بود خاصیت شاخص دیگه ای ندیدم توشون

ویرایش شده توسط salmanclever
لینک به دیدگاه

دوستان چندتا تست گرفتم با سیستم واترکولینگ خودم!نتایج در پست اول گذاشته شد!

لینک به دیدگاه

یه نکته هم که هست اینه که آب در مجاورت هوا با دی اکسید کربن واکنش میده و تولید اسید کربونیک میکنه! پس اگه خیلی حساسیت دارین که ناخالصی وارد دستگاه نشه، باید آبی که استفاده میکنید کمترین زمان تماس داشته باشه

آب خروجی از کولر گازی هم حتما گرد و غبار هوا رو داره

ضد یخ هم تا جایی که میدونم اصلا لازم نیست اگه دما نمیخواد زیر صفر بره

اگه چند روز صبر کنید میتونم از اساتید شیمی سوال کنم چه مایعی سریعتر از آب دماش رو از دست میده، فقط بهم بگین که جنس مجاری که مایع میخواد داخلش حرکت کنه چیه؟

ویرایش شده توسط P@dmIRA
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه نکته هم که هست اینه که آب در مجاورت هوا با دی اکسید کربن واکنش میده و تولید اسید کربونیک میکنه! پس اگه خیلی حساسیت دارین که ناخالصی وارد دستگاه نشه، باید آبی که استفاده میکنید کمترین زمان تماس داشته باشه

آب خروجی از کولر گازی هم حتما گرد و غبار هوا رو داره

ضد یخ هم تا جایی که میدونم اصلا لازم نیست اگه دما نمیخواد زیر صفر بره

اگه چند روز صبر کنید میتونم از اساتید شیمی سوال کنم چه مایعی سریعتر از آب دماش رو از دست میده، فقط بهم بگین که جنس مجاری که مایع میخواد داخلش حرکت کنه چیه؟

با نکاتی که گفتی اکثراً موافقم ولی اگه یه مایع سریع دماش بره بالا سریع هم بیاد پایین مناسب نیست برای کولانت...

آب مقطر بهترین ظرفیت گرمایی رو داره..

لینک به دیدگاه

با نکاتی که گفتی اکثراً موافقم ولی اگه یه مایع سریع دماش بره بالا سریع هم بیاد پایین مناسب نیست برای کولانت...

آب مقطر بهترین ظرفیت گرمایی رو داره..

البته نه هر آب مقطری!

آب مقطرهایی که توی داروخونه ها و لوازم پزشکی فروخته میشه به دلیل غلظت بالا مواد دیگه ای به اونا زده میشه که باعث خوردگی میشه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون حمید جان خیلی عالی بود نتایجش...

ولی با کولانت های غیر آب جواب ضعیفتری میگیری

بهترین ترکیب همینیه که انتخاب کردی ولی ضد یخ چرا؟ :blink:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته نه هر آب مقطری!

آب مقطرهایی که توی داروخونه ها و لوازم پزشکی فروخته میشه به دلیل غلظت بالا مواد دیگه ای به اونا زده میشه که باعث خوردگی میشه!

دقیقاً ضد خوردگی که حتماً لازمه

لینک به دیدگاه

نتایج عالی هستند...ولی به نظر خودتون استفاده از رادیات در آب یخ برای استفاده ی طولانی مدت و 24/7 مناسبه؟؟

لینک به دیدگاه

ممنون حمید جان خیلی عالی بود نتایجش...

ولی با کولانت های غیر آب جواب ضعیفتری میگیری

بهترین ترکیب همینیه که انتخاب کردی ولی ضد یخ چرا؟ :blink:

خواهش علی جان

اونارو من تست نکردم!

قرارشد دوستان هرگونه تجربه ای دارن بذارن اینجا تا بقیه دوستان بتونن استفاده کنن!

ضد یخ داخل خود آب رادیات بود ماهم استفاده کردیم مبادا یخ بزنه! :D

لینک به دیدگاه

نتایج عالی هستند...ولی به نظر خودتون استفاده از رادیات در آب یخ برای استفاده ی طولانی مدت و 24/7 مناسبه؟؟

ممنون

برای استفاده طولانی مدت که خیر

ولی با آب معمولی و دمای محیط 30 درجه هم تست گرفتم که دما درحالت بیکاری 25  و توی تست با همین فرکانس به 60درجه می رسه!

لینک به دیدگاه

ممنون

برای استفاده طولانی مدت که خیر

ولی با آب معمولی و دمای محیط 30 درجه هم تست گرفتم که دما درحالت بیکاری 25  و توی تست با همین فرکانس به 60درجه می رسه!

منظورم شرایط رادیات در یخ نیست...

ترفندی که الان انجام دادید رادیات رو در آب یخ قرار ادید دیگه؟؟اگه میشه تست از شرایط رادیات در محیط بگیرید.

ممنون

لینک به دیدگاه

منظورم شرایط رادیات در یخ نیست...

ترفندی که الان انجام دادید رادیات رو در آب یخ قرار ادید دیگه؟؟اگه میشه تست از شرایط رادیات در محیط بگیرید.

ممنون

رادیات در شرایط محیط دمای محیط 38 درجه(کولر خاموش و هوا شبهه دم)

post-5456-0-73690100-1377464267_thumb.jpg

در پست اول گذاشته شد

ویرایش شده توسط HAMID PARNIYAN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رادیات در شرایط محیط دمای محیط 38 درجه(کولر خاموش و هوا شبهه دم)

attachicon.gifHamid OC.jpg

در پست اول گذاشته شد

آفرین حمید جان.

لینک به دیدگاه

آفرین حمید جان.

ممنون علی جان تشکر

تمام نتایج هم به درخواست شما و دوستان در پست اول گذاشته میشه تا بشه یه نتیجه گیری کلی کرد!

البته دوستان هم نتایجشون رو بذارن و همکاری کنن!

لینک به دیدگاه

دوستان سلام.

من امروز این تاپیک رو دیدم. و واقعا لذت بردم.

من هم قراره بزودی یه کولینگ کیت راه اندازی کنم.

بهم گفتن که آب مقطر 2 بار تقطیر استفاده کنم. توی فروم های خارجی و اینجا هم دیدم این مطلبو.

مشخصاتی که رو بسته این آب نوشته میشه چیه ؟ کجا گیر میاد : داروخونه یا فروشگاه وسایل آزمایشگاهی ؟

بهم گفتن مقداری هم مایع ضد یخ ماشین بریزم توش. این مایع تمام خواص ضد خوردگی و ضد رسوب و ضد جلبک رو داره ؟

در ضمن به چه نسبتی از این مایع استفاده کنم ؟

دستتون درد نکنه. ممنون

لینک به دیدگاه

دوستان سلام.

من امروز این تاپیک رو دیدم. و واقعا لذت بردم.

من هم قراره بزودی یه کولینگ کیت راه اندازی کنم.

بهم گفتن که آب مقطر 2 بار تقطیر استفاده کنم. توی فروم های خارجی و اینجا هم دیدم این مطلبو.

مشخصاتی که رو بسته این آب نوشته میشه چیه ؟ کجا گیر میاد : داروخونه یا فروشگاه وسایل آزمایشگاهی ؟

بهم گفتن مقداری هم مایع ضد یخ ماشین بریزم توش. این مایع تمام خواص ضد خوردگی و ضد رسوب و ضد جلبک رو داره ؟

در ضمن به چه نسبتی از این مایع استفاده کنم ؟

دستتون درد نکنه. ممنون

آب مقطر ای که از روش تقطیر به دست بیاد رو در داروخانه ها می تونید پیدا کنید، هر چه تعداد دفعات تقطیرش بالاتر باشه احتمال رسوبش کمتره ، آب مقطر تقطیر شده تا 5 بار هم هست البته در درسترس عموم نیست اما اون ور آب در درسترس عموم هم هست

روی آب نوشته distilled water و تعداد دفعاتش رو هم نوشته ، اگر تعداد تقطیرش رو ننوشته بود یعنی یک بار تقطیره ، بر روی دو بار تقطیر شده ها بعضا redistilled هم نوشته شده

ضد یخ رو برای جلوگیری از خوردگی استفاده می کنن، بین 10 تا 20 درصد از محلولتون رو باید ضد یخ تشکیل بده، برای جلوگیری از رشد موجودات آبزی کافیه 3 قطره ضد جلبک/خزه بریزید توی محلول ، دقت کنید همین 3 قطره بسه

ویرایش شده توسط ArashSDT
لینک به دیدگاه

برام سوال پیش اومد آب واتر کولینگ هر چند ماه باید تعویض کرد؟

توصیه می شه هر 6 ماه یکبار به طور کل سیستم واترکولینگ خود رو به طور کامل تخلیه (flush) کنید و یک دور اجرا رو بازبینی کنید و بعد از اون محلول جدید درون لوپ اتون بریزید

در کل بسته به کیفیت محلولی که درون loop شما هست حتی تا 1 سال هم می شه از سیستم استفاده کرد اما توصیه نمی شه ، شما بنا رو بر روی 6 ماه بزارید

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز آب مقطری که توی آزمایشگاه و وسایل آزمایشگاهی به فروش میره رو خرید نکنید چون مواد نگه دارنده به اون ها زده میشه و باعث رسوب و خوردگی میش اون مواد!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...