رفتن به مطلب

اورکلاک گرافیک

sadeghdota
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان بنده یک گرافیک فروزن 2 ام اس ای - ای تی ای 5880 یا 5860  یک گیگ دارم که دقیقا مدلش رو نمیدونم چون توی تنظیمات ویندوز نوشته 5800 ...

به هر حال...

توی بازی grid 2 بازی ماشینی هست هر از گاهی که تصادف میکنم که گرد و خاک بلند میشه رنگای صفحه به هم میریزه

نرم افزار msi after burner  رو دارم مه توی سی دی گرافیکم بود

با اون سرعت فن رو روی 100 بردم اما هنوزم رنگا قاطی میشه... ایا میشه کاری کرد که گرافیک قشنگ بازی رو پایین نیارم ولی رنگا هم قاطی نشه؟

مثلا میتونم ولتاژ و همه ی گزینه های msi after burner رو روی 100 قرار بدم و اورکلاکش کنم؟

اخه نا سلامتی مدل کامپیوترم بالاست...

در ضمن یک مدت هست که فن گرافیکم صدای نصبتا بلندی نصبت به بقیه ی فن های کامپیوترم میده چه طور میتونم صداش رو کم کنم؟

ایا باید روغن کاری کنم؟وسط فن ها سوراخ نیست که روغن بریزم توش...

http://upload7.ir/images/73671909198242359768.gif

با تشکر

ویرایش شده توسط sadeghdota
لینک به دیدگاه

دوست عزیز اولین کار و بهترین کار اینه که آخرین درایور گرافیکت رو از سایت دانلود کنی و نصب کنی که به احتمال خیلی زیاد مشکلتم حل میشه

سرعت فنو بقیه مواردی که ذکر کردید به قاطی شدن رنگها ربطی نداره واقعا و بهتره بیخودی اون مقادیر رو دستکاری نکنید یه وقت اورکلاک میکنید کارتتون overheat میشه کلا بی کارت میشد

مورد آخر که روغن بودو بالکل فراموش کنید، هیت سینک گرافیکتونم اگه تمیز نیست گردگیری کنید

لینک به دیدگاه

اخرین درایور نصب هست.همه ی درایور های کامپیوترم اپدیت هست با نرم افزار DRIVER TUNER همه ی درایور ها رو نصب میکنه و کامپیوترم همیشه اپدیت هست اخرین درایور ای تی ای رو به تاریخ 01.01.2013 دانلود کرده و نصبش کردم

اخه این فنه انگشت نمیره توش تا پره هاش رو تمیز کنم...پره هاش کوچیکه...

اون اهن پشتیش رو هم تازه با blower تمیز کردم...

نمیدونم چرا صدا میده...

شنیدم اگر فن صدا داد باید روغن چرخ خیاطی ریخت توی سوراخی که جلوی پره هاش هست...اما این فنه پره هاش جلوش سوراخی نیست...

لینک به دیدگاه

آره بعضی از فنا جا برا روغن ندارن درستم نیست روغن زدن به اینا خوب شما بازی میکنی دمای گرافیکت میره بالا برای خنک شدنش هم فن باید با سرعت زیاد کار کنه تا خنکش کنه 

الان اون عکسی که ضمیمه کرده بودیدو دیدم خوب مرد مومن gpu که صد درصد اشغال شده و فنم که صد درصده، دیگه فن رو آخرین سرعتش صدا نده اونوقت عجیبه :D

به نظره من که مشکله خاصی نیست نگران نباش، اون قضیه رنگها هم ممکنه از crack یا خود بازی باشه

لینک به دیدگاه

سرعت فن رو خوم بردم روی 100 (دستی, تا ببینم بازم رنگا قاطی میشن یا نه دیدم اره قاطی میشن)

وقتی سرعت فن معمولی هم هست صداش نسبتا زیاده

قبلا وقتی کامپیوتر روشن بود اصلا متوجه نمیشدم

ولی الان صداش نمیذاره بخوابم

کامپیوتر واسه دانلود از شب تا صبح روشنه...

وقتی روشنه تنها برنامه باز "دانلود منیجر" هست

نمیدونم چرا فنش بازم صدا میده...

لینک به دیدگاه

مدل گرافیکم

هستGPU1
________________________________________________________________________________
Display device       : MSI R5850 Twin Frozr II on RV870 GPU
Display driver       : 9.14.10.0960, Catalyst 13.2
On-board memory      : 1024MB
BIOS                 : 012.020.000.040
GUID                 : VEN_1002&DEV_6899&SUBSYS_20911462&REV_00&BUS_1&DEV_0&FN_0

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همون عکسی که از msi afther گذاشتین بالاش نوشته مدله گرافیک چیه 

با نرم افزار 3d mark 11 تست بزنید ببینید تست رو کامل پاس میکنه 

چون میگین صفحه به هم میریزه شاید مشکله gpu  داشته باشین 

درود 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...