رفتن به مطلب

آیا AMD CPU FX-8350 برای کارهای محاسبات مناسبه؟

Recommended Posts

سلام

من برای انجام کارهای محاسباتی که 100 درصد cpu درگیر میشه یه سیستم میخواستم بگیرم البته خیلی هم پول ندارم!

کار با نرم افزارهای Ansys , Abaquse - کارهایی که به اصطلاح ما مهندسان میگم رو سیستم میخوام Run بزارم.

بمیخواستم بدونم CPU FX-8350 به اندازه i7 3770 قوی هست؟ از لحاظ جزئیات که مثل اونه از لحاظ عملکرد چطور؟

از i7 3570 که بهتره نه؟

لطفا با دلیل جواب بدید. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

فعلا با توجه به شرایط شما 8350 بهترین گزینه هست. این نرم افزارها توانایی ساپورت سی پی یو های چند هسته رو دارن. مثلا توسط ابر کامپیوتر مثلا تا 384 هسته رو هم یکجا ساپورت میکنن.

8350 با قیمت حدود 700 تومن و 8 هسته فعال، بنظر گزینه بدی نمیاد.

از این قویتر و موثرتر میشه Corei7 3930K .

کلا این نرم افزارها رو با سیستم های ورک استیشن ران می کنن. به همین خاطر بنچمارک ها اساسا برای پردازنده های اپترن - زنون و البته ترکیب شون با کارت های تسلا هست.

تا جایی من اطلاع دارم، اگه کارتهای ورک استیشن تسلا-کوادرو-فایرپرو و.. بطور هم زمان استفاده کنین، کارایی بطور موازی تا چند برابر افزایش پیدا خواهد کرد.

متاسفانه این کارتها هم گرانقیمت هستن.

در واقع چون هدف نرم افزار بیزینسی هست، باید هزینه سخت افزار بیزینسی رو پرداخت کرد.

لینک به دیدگاه

سپاس

تو انجمن های دیگه خیلی از این Cpu تعریف نکردن، حتی ردش کردن، میگن که حتی در حد I5 3570 هم نیست و از 3770 خیلی پایین تره!!

در صورتی که از لحاظ مشخصات بالاتر از 3770 هست و هم خیلی ارزونتر.

لطفا متخصصان نظر بدند- میخوام یکیشو بخرم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببینید، چیزی که شما می پرسید چیزی نیست که تو انجمن ها زیاد مطرح بشه. معمولا بحث کارایی قطعات در گیم و نرم افزارهای کاربردی عمومی هست. در این موارد هم نتیجه متفاوت هست. در واقع نمیشه گفت مثلا 8350 از 3570 کلا سریعر هست یا کندتر. اما مورد به مورد میشه بررسی کرد.

مثلا نرم افزار  3DSMAX 2012 که نرم افزاری  با توانایی ساپورت هسته های زیاد هست این نتیجه بدست اومده:

http://www.tomshardware.com/charts/cpu-charts-2012/-26-3DS-Max-2012,3161.html

یا ، پریمیر:

http://www.tomshardware.com/charts/cpu-charts-2012/-34-Adobe-Premiere-Pro-CS6,3171.html

درکل 8350 رو با 3570 مقایسه میکنن. از نظر قیمت هم به هم نزدیک هستن. 3770 گرونتر والبته کمی هم قویتر هست.

ویرایش شده توسط Dj_aghamajid
لینک به دیدگاه

خب اگه من بخوام بدونم در مورد نرم افزار Ansys کدومیکی قویتره باید کجا ببینم؟

ضمن اینکه نرم افزار هایی که من باهاشون کار میکنم  توانایی ساپورت خیلی بالاتری از 3Dmax  داره

ممنون از جواب

لینک به دیدگاه

آقا اگه هنوز خريد نكردى كلا برو سراغ 4770k كه از نظر بروز بودن نهايتش باشى...

يا اگه به AMD علاقه دارى منتظر شو سرى 9000 fx تو بازار ايران پيداشون بشه....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شوخی میکنی کاربر eddy سری 9000 قیمتش حدود 900 دلار هست بیاد تو ایران باید پراید رو بفروشیم تا بخریمش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
شوخی میکنی کاربر eddy سری 9000 قیمتش حدود 900 دلار هست بیاد تو ایران باید پراید رو بفروشیم تا بخریمش

کاملا درسته. فعلا تو بازار جهان هم عرضه نشده. بصورت پیش فروش فعلا گذاشتن که بین 850 تا 950 دلار قیمت گذاری شده ولی قیمت اصلی حتما کمتر خواهد بود.

اگه قیمت براتون مهم نیست، گزینه ای بسیار قویتر موجوده که نوبت به این پردازنده های کوچولو نمیرسه.

خب اگه من بخوام بدونم در مورد نرم افزار Ansys کدومیکی قویتره باید کجا ببینم؟

ضمن اینکه نرم افزار هایی که من باهاشون کار میکنم  توانایی ساپورت خیلی بالاتری از 3Dmax  داره

ممنون از جواب

عزیز قبلا گفتم، تست های این نرم افزارها بر اساس پردازنده های ورک استیشن موجوده. چون نرم افزار عمومی نیست.

3DSMAX هم نرم افزار فوق العاده ای هست و البته بیزنسی. نمیشه گفت نرم افزار های مورد نظر شما، ساپورت بهتری دارن.

لینک به دیدگاه

کاملا درسته. فعلا تو بازار جهان هم عرضه نشده. بصورت پیش فروش فعلا گذاشتن که بین 850 تا 950 دلار قیمت گذاری شده ولی قیمت اصلی حتما کمتر خواهد بود.

اگه قیمت براتون مهم نیست، گزینه ای بسیار قویتر موجوده که نوبت به این پردازنده های کوچولو نمیرسه.

عزیز قبلا گفتم، تست های این نرم افزارها بر اساس پردازنده های ورک استیشن موجوده. چون نرم افزار عمومی نیست.

3DSMAX هم نرم افزار فوق العاده ای هست و البته بیزنسی. نمیشه گفت نرم افزار های مورد نظر شما، ساپورت بهتری دارن.

ممنون از جوابتون

متوجه شدم که منظورتون چیه. فقط اینم بگم که این نرم فزاری که من میگم خودم تا بالای 3000 هسته رو دیدم که ساپورت میکنه

ولی حالا زیاد مهم نیست.

در مورد قیمت هم گفتم که نمیخوام زیاد گرون باشه- به خاطر همین هم AMD رو مطرح کرد و الا میرفتم 3770 رو میخریدم.

لینک به دیدگاه

سپاس

تو انجمن های دیگه خیلی از این Cpu تعریف نکردن، حتی ردش کردن، میگن که حتی در حد I5 3570 هم نیست و از 3770 خیلی پایین تره!!

در صورتی که از لحاظ مشخصات بالاتر از 3770 هست و هم خیلی ارزونتر.

لطفا متخصصان نظر بدند- میخوام یکیشو بخرم.

80% موافقم با کسایی که اینو گفتن.amd به درد بازی میخوره و تو این کارا خیلی داغ میکنه

برو سراغ i7 3770k

اگه این قدر نداری همونو بگیر

چون خدایی دیگه از 3570بهتره

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

اینگیلیسیا یه ضرب المثل دارن که میگن اونقدری پولدار نشدم که جنس بنجول بخرم، منظور اینه که یه چیزی نخر که فردا پشیمون شی مجبور شی با چقدر ضرر بری بالاتریشو بخری.

من خودم الان 7 سالی میشه دارم ای ام دی استفاده میکنم و باید بگم که برا بازی خیلی خوبه، ولی در مورد کارای محاسباتی همیشه میگم که اینتل بهتره. هر کسی را بهر کاری ساختن. پسر عموم از اول کارای محاسباتی و گرافیکی میکنه و از اول اینتل استفاده میکنه. با اینکه باید بیشتر خرجش کنی ولی خوب اینم در نظر بگیر که اینتل برات مدت بیشتری با قدرت پردازشی بیشتری کار میکنه. ای ام دی بیشتر فرکانس و کش بیشتری داری و واحد تحقیق و توسعه ی اینتل قوی تر از ای ام دی هستش. برا همینه که رو کنسول های جدید ای ام دی گذاشتن و رو لپتاپ ها و کامپیو تر های سرور تقریبا کلا اینتل استفاده میشه. البته درست حسابی تحقیق کنین بعدش بخرین تا پشیمون نشین

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من 3770K تهیه کنید از هرلحاظ عالی!

می تونید با اورکلاک تا فرکانس 4500 تقریبا قدرت 3930K رو هم داشته باشید!البته با 1میلیون تومن صرفه جویی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...