رفتن به مطلب

خريد سيستم برا گيم نت

Recommended Posts

سلام !

قطعات پیشنهادی حقیر :

-----------------------------------------------

MB : gigabyte / p45 UD3R / VER 1.1

cpu : Q6600 / G0

( با توجه به اومدن COREi7 ها ، مسلما از این پس شاهد اومدن برنامه ها و بازی هایی خواهیم بود که برای 4 هسته ای ها بهینه شدن و از طرف دیگه بنظر حقیر در بحث بازی انلاین ! پرفورمانس 4 هسته ای 6600 بیشتر از 2 هسته ای هاست ! همچنین بدون نیاز به دانش خاصی ( اورکلاک ) و فقط با تغییر یک عدد ( مثل ضریب ) و با همون فن استک ( فابریک ) براحتی میتونید این پردازنده رو تا بالای 3 گیگ اورکلاک کنید ! )

VGA : ZOTAC / GTS 250 / 1 GB = 200 TOMN

OR

ZOTAC / GTX 260 / CORE 216 = 245 TOMN

RAM : PATRIOT / BUS 800 / RED HEAT SING / 8GB OR 4 GB = 92 OR 46 TOMN

( رم های هت سینگ قرمز پاتریوت به رمهای 64 بیتی پاتریوت معروفند )

+

VISTA 64 BIT

--------------------------------------------

HDD : SEAGATE / BARACUDA / 7200.12 / ( STEP 418 ) / 500 GB

OR

SAMSUNG / F1 / 320 GB

( هارد 500 گیگ سیگیت ! فقط بدلیل سرعت بسیار مطلوب ان ، پیشنهاد شده ست )

-------------------------------------------

POWER : GREEN / 535 A

( برای کارت 250 GTS )

-----------------

GREN / GP 580 B

( برای کارت 260 )

( پاورها با توجه به تجربه شخصی و عدم نیاز به اورکلاک کارت گرافیک ها ، پیشنهاد شدن )

----------------------------------------

LCD : HP / W2207

( با توجه به اینکه میشه این مانیتور رو از دم به قسط ( مثلا ماهی 30 یا 40 تومن ) خرید و یا اینکه 120 نقد داد و باقیشو ماهی ده تومن طی 2 سال و همچنین کیفیت فوق تصور این مانیتور )

-------------------------------------

بنظر من در صورتی که مانیتور رو نخواهید نقد بخرید و از 2 حالت خرید قسطی استفاده کنید ، و هارد 500 و گرافیک 260 و 8 گیگ رم رو هم که بردارید ! بازم قیمت کل این قطعات ، کمتر از 920 تموم میشه ( تقریبا )

بازنده

ویرایش شده توسط بازنده
( بدلیل اضافه نمودن مواردی ! پست قبلی حذف و مجددا پست ویرایش شده جایگزین شد )
لینک به دیدگاه

درود :

ولی به نظر من اگر oc در کار نباشه پاور 580 کافی خواهد بود

البته هر کس نظر خودش داره ودارای احترام هست

علیرضا جان یعنی به نظر شما 535 گرین کمه مگه 260 چقدر مصرف داره ؟ من تا جایی که اطلاع دارم حدود 285 وات مصرفشه خوب حالا خودتون حساب کنید پردازنده هم کم مصرفه وفکر نمیکنم جای نگرانی وجود داشته باشه .

و من هم نظرم این پاور بود چون به نظرم مناسبه و 580 رو هم به دلیل اینکه عمر مفید بیشتری داره پیشنهاد دادم و

اگر اشتباه میکنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

تشکر.

لینک به دیدگاه

علیرضا جان یعنی به نظر شما 535 گرین کمه مگه 260 چقدر مصرف داره ؟ من تا جایی که اطلاع دارم حدود 285 وات مصرفشه خوب حالا خودتون حساب کنید پردازنده هم کم مصرفه وفکر نمیکنم جای نگرانی وجود داشته باشه .

و من هم نظرم این پاور بود چون به نظرم مناسبه و 580 رو هم به دلیل اینکه عمر مفید بیشتری داره پیشنهاد دادم و

اگر اشتباه میکنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

تشکر.

رضا جان به نظر من gtx 260 بیشتر از 4850 مصرف می کنه و در حالت لود با توجه به مصرف قطعات دیگر مثل مادربورد

هارد و .... ممکن که با پاور 535 کارت گرافیک کار کنه اما به سیستم فشار وارد خواهد شد و ما می دانیم که در

حال حاضر هیچ قطعه الکتریکی 100 در صد راندمان نداره و قسمتی از مصرفش صرف تولید گرما و غیره خواهد شد

و 10 در صد آن تلف خواهد شد پس بهتر که همان پاور 580 گرین برداره که به سیستم فشار نیاد و باعث داغ شدن

و در نهایت عدم کارایی مناسب و شاید باعث سوختن قطعات بشه.

لینک به دیدگاه

با سلام

خوب به نظر میرسه دوستی که مشاوره میخواستند قطعاتشون رو انتخاب کردند پس بنده پیشنهادی نمیدم.

در مورد بحثهایی که دوستان در مورد پاور داشتند چند مورد رو باید ذکر کنم:

1-از کاربرانی مثل شما عزیزان که سابقه ی خوبی در فروم دارید خواهش میکنم بحث رو انقدر طولانی نکنید یا حداقل بحثهاتون رو در PM با هم داشته باشید تا باعث سر در گمی دوستان دیگه هم نشید(عذر میخوام که این موضوع رو مطرح کردم).

2-ضریب عملکرد یک پاور هیچ گاه 100%(یا در واقع 1 نیست).

3-اکثر پاورهای PFC Active ضریب عملکردی بیش از 0.9 دارند.

4-ضریب عملکرد رو با efficiency اشتباه نگیرند.

لینک به دیدگاه

daryaybikaran دوست عزیزم . شما اگه لطف کنید و دوباره اون چیزی رو که میخواید با مقدار هزینتون دوباره تاپیک کنید ممنون میشم تا اگرتونستیم بهتون پیشنهاد بدم .

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام دوستان

من میخام یه گیم نت با 8 سیستم و 1 سیستم برای سرور بخرم. میخام هزینه های سیستم ها بین 500 تا 600 باشه.

این سیستم مورد نظر خودمه:

MB: Biostar TP43E-COMBO

CPU: E5400

RAM: 2GB DDR3

VGA: 9600GT

HDD: 250GB

Monitor: AOC 931Sn

Case & Power: normal

که این سیستم تقریباً حدود 540 درمیاد. حالا سوالای من اینه:

1) این سیستم برای بازی های سنگین امروزی مناسب هست؟

2) MB & RAM از نوع DDR3 هستند اگر DDR2 ببندم مشکلی برای اجرای بازی ها بوجود نمیاد؟

3) قیمت این RAM & VGA چنده؟

4) مونیتورهای AOC چطورند؟ چون شنیدم بعد از یه مدت لرزش تصویر پیدا می کنند ولی از نظر قیمتی و کنتراست مناسبند.

5) در مورد Case & Power هم شنیدم میشه یه چیز خیلی معمولی بست نیازی به Power Green نیست چون یکم قیمت بالایی داره.

به نظر شما مشکلی نداره؟

6) من چندجا خوندم گفته بودن باید سیستم سرور رو بالا بست میخام بدونم دلیلش چیه؟ چون کار خاصی که با سرور انجام نمیشه.

7) سوال آخر اینکه آیا میشه بجای خرید چندتا سیستم یه سرور قوی بست و Share کرد؟

ممنون

لینک به دیدگاه

ببخشید دوستان فقط اگه میتونید زود جواب بدید ممنون

ویرایش شده توسط sub0_ir
لینک به دیدگاه

سلام

گرافیک مورد نظر شما هم قدیمیه و هم مصرف بالایی داره که به تبع هزینه های مصرفی و جانبی شما از جمله خرید پاور بالا میره.

به نظر من در این محدوده خرید GT240 DDR5 یا کمی پایینتر HD4670 بهترین گزینه ها هستند.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من میخام یه گیم نت با 8 سیستم و 1 سیستم برای سرور بخرم. میخام هزینه های سیستم ها بین 500 تا 600 باشه.

این سیستم مورد نظر خودمه:

MB: Biostar TP43E-COMBO

CPU: E5400

RAM: 2GB DDR3

VGA: 9600GT

HDD: 250GB

Monitor: AOC 931Sn

Case & Power: normal

که این سیستم تقریباً حدود 540 درمیاد. حالا سوالای من اینه:

1) این سیستم برای بازی های سنگین امروزی مناسب هست؟

2) MB & RAM از نوع DDR3 هستند اگر DDR2 ببندم مشکلی برای اجرای بازی ها بوجود نمیاد؟

3) قیمت این RAM & VGA چنده؟

4) مونیتورهای AOC چطورند؟ چون شنیدم بعد از یه مدت لرزش تصویر پیدا می کنند ولی از نظر قیمتی و کنتراست مناسبند.

5) در مورد Case & Power هم شنیدم میشه یه چیز خیلی معمولی بست نیازی به Power Green نیست چون یکم قیمت بالایی داره.

به نظر شما مشکلی نداره؟

6) من چندجا خوندم گفته بودن باید سیستم سرور رو بالا بست میخام بدونم دلیلش چیه؟ چون کار خاصی که با سرور انجام نمیشه.

7) سوال آخر اینکه آیا میشه بجای خرید چندتا سیستم یه سرور قوی بست و Share کرد؟

ممنون

درود

دوست من شما برای گیم اگر بخواید به نحو احسن از سیستم کار بکشی و بهترین کیفیت رو بگیرید هر چقدر پول بدید باز هم کمه ولی شما میخواید با این سیستم ها پول در بیارید پس هزینه اضافه کردن برای شما ضرر میشه .

سیستمی که انتخاب کردید نسبتا خوبه .

1 - جواب یک رو دادم

2 - نه عزیز مشکلی بوجود نمیاد شاید با این DDR3 به مشکل بر بخوری چون با تجربه ای که با سیستمهای سوکت 775 داشتم DDR3 سخت جواب میده روش

3 - بنده با نظر دوستمون 3DSAT موافقم

4 - خوبن . به نظر من چیزی که شنیدید جالب نیستش ولی در کل به نظر من برای گیم 20 اینج به بالا بهتر جواب شما رو میده

5 - کاملا اشتباه به ارزتون رسوندن عزیز بخصوص که سیستم شما برای گیمینگ هستش پس حتما پاور مناسب 430 وات و کیس خوب بخرید و اگر فنهاش کم بود چند تا فن بهش وصل کنید بد نیستش

6 - خوب یه خورده بالاتر باشه بد نیستش چون اگر بخواید شیرش کنید و ازش برای سیستمهای دیگه کار بکشید یه خورده بالاتر باشه به نفعتونه

7 - اینو تست نکردم ولی تو بازی فکر نکنم بشه چنین کاری کرد

لینک به دیدگاه

سلام

گرافیک مورد نظر شما هم قدیمیه و هم مصرف بالایی داره که به تبع هزینه های مصرفی و جانبی شما از جمله خرید پاور بالا میره.

به نظر من در این محدوده خرید GT240 DDR5 یا کمی پایینتر HD4670 بهترین گزینه ها هستند.

ممنون دوست عزیز

اگه میشه قیمت این دو VGA هم بگید و آیا HD4670 خوب جواب میده؟ اگر بخام اینو بخرم چه برندی بهتره؟

لینک به دیدگاه

درود

دوست من شما برای گیم اگر بخواید به نحو احسن از سیستم کار بکشی و بهترین کیفیت رو بگیرید هر چقدر پول بدید باز هم کمه ولی شما میخواید با این سیستم ها پول در بیارید پس هزینه اضافه کردن برای شما ضرر میشه .

سیستمی که انتخاب کردید نسبتا خوبه .

1 - جواب یک رو دادم

2 - نه عزیز مشکلی بوجود نمیاد شاید با این DDR3 به مشکل بر بخوری چون با تجربه ای که با سیستمهای سوکت 775 داشتم DDR3 سخت جواب میده روش

3 - بنده با نظر دوستمون 3DSAT موافقم

4 - خوبن . به نظر من چیزی که شنیدید جالب نیستش ولی در کل به نظر من برای گیم 20 اینج به بالا بهتر جواب شما رو میده

5 - کاملا اشتباه به ارزتون رسوندن عزیز بخصوص که سیستم شما برای گیمینگ هستش پس حتما پاور مناسب 430 وات و کیس خوب بخرید و اگر فنهاش کم بود چند تا فن بهش وصل کنید بد نیستش

6 - خوب یه خورده بالاتر باشه بد نیستش چون اگر بخواید شیرش کنید و ازش برای سیستمهای دیگه کار بکشید یه خورده بالاتر باشه به نفعتونه

7 - اینو تست نکردم ولی تو بازی فکر نکنم بشه چنین کاری کرد

آقای حسینی عزیز ممنون از راهنماییتون

یه چندتا سوال دیگه واسم پیش اومد.

1) یه کیس خوب که قیمتش هم ارزون باشه معرفی کنید.

2) اگه پاور 1000 بگیرم ولی از این معمولیا که قیمتش حدود 17000 تومن خوبه یا باید یه چیزی تو مایه های Green بگیرم؟

3) بهتره RAM 1*2GB بردارم یا اینکه RAM 2*1GB؟

4) منظورتونو راجب سیستم سرور متوجه نشدم چیو بخام شیر کنم؟ آخه با سرور که کار خاصی نمی خام انجام بدم.

ممنون

لینک به دیدگاه

درود

دوست گلم :

1 - یک کیس معمولی هر چیزی میتونید بخرید که حدودا 20 تومانه ولی گرین از 29 تومان شروع میشه به بالا که تو سایت هستش

2 - اون پاور 1000 اگر 180 وات بده فکر میکنم قیمت واقعیش میشه 25 تومان پس اینها فقط کلاهبرداری بیش نیستش .

3 - دو تا یک گیگ بگیرید بهتره

4 - خلاصه اگر کار خاصی نیستش و چیزی نمیخواد شیر بشه و در ان واحد استفاده بشه سیستم سرور هم فرقی نمیکنه

لینک به دیدگاه

درود

دوست گلم :

1 - یک کیس معمولی هر چیزی میتونید بخرید که حدودا 20 تومانه ولی گرین از 29 تومان شروع میشه به بالا که تو سایت هستش

2 - اون پاور 1000 اگر 180 وات بده فکر میکنم قیمت واقعیش میشه 25 تومان پس اینها فقط کلاهبرداری بیش نیستش .

3 - دو تا یک گیگ بگیرید بهتره

4 - خلاصه اگر کار خاصی نیستش و چیزی نمیخواد شیر بشه و در ان واحد استفاده بشه سیستم سرور هم فرقی نمیکنه

سلام آقای حسینی بازم ممنون از راهنمایی

اکثر جوابامو گرفتم فقط مونده کارت گرافیک.هنوز نمیدونم چی بگیرم. میخام قیمتش حدود 120 باشه چی معرفی می کنید؟

در مورد VGA HD4670 که دوستمون 3DSAT گفت هم تحقیق کردم کارت متوسطی هست با قیمت حدود 100 میترسم ضعیف باشه بعد به مشکل بخورم.

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام :)

دوست عزیز نظر من هم GT240 1G GDDR5 هستش و مارک Gainward هستش به قیمت 105 تومان .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...