رفتن به مطلب

CPU AMD بخریم ؟؟؟؟یا CPU intel بخریم ؟؟؟!!!!!!!!

Recommended Posts

درود دوستان گلم

میدونم که شماها بسیار کاربران حرفه ای هستید و میدونید که چه چیزی بخرید . ولی لازم دونستم به چند تا نکته که شاید از چشم ریز بین شما به دور بوده رو متذکر بشم

ببینید دوستان عزیز من نمیخوام وارد صحبتهای حرفه ای و تخصصی بشم و این مطلب رو واسه همین ایجاد کردم

وضعیت بازاری این کالاها :

amd :

مزایا :

1 - قیمت مناسب

2 - دارای گارانتی ( که این مسئله به دلیل خرابیهای زیادش هستش )

معایب :

1 - کمبود این کالا در بازار در صورت خرابی آن

2 - دمای بالا

3 - نداشتن فن درست و حسابی در داخل باکس آن و صدای بسیار زیاد توسط فن باکس

4 - خرابیهای متعدد و پشت سر هم

5 - کمبود تنوع مادربورد برای سوکتهای مختلف آن

6 - کمبود مادربوردهای حرفه ای برای آن

7 - عدم حمایت کافی در بازار توسط فروشنده ها

8 - نمیتوان در اینده در صورت خرابی برای جایگزینی به راحتی آن را یافت کرد

intel :

مزایا :

1 - موجودی فراوان و گسترده در بازار کامپیوتر

2 - وجود مادربوردهای مختلف با برندهای متفاوت در بازار کل کشور

3 - درصد خرابی بسیار بسیار کم در این نوع پردازنده

4 - بعد از گذشت سالها باز هم قطعات ان در بازار یافت میشوند

5 - تنوع فراوان در محصولات موجود بازار

6 - ورود هر هفته ای این کالا توسط وارد کننده ها

7 - تکنولوژی بسیار بالا و قوی

8 - مصرف و تولید حرارت کمتر

معایب :

1 - نداشتن گارانتی ( به دلیل کمترین درصد خرابی در بازار جهانی ) البته این کالا در بازارهای خارجی دارای گارانتی هستش

2 - قیمت بالا

دوستان گلم اینها تجربه های ما بوده که در اختیار شما عزیزان گذاشته شد و انتخاب با شما و اگر در هر جایی نظرتون متفاوته میتونید اینجا با دلیل اعلام بکنید تا همگی بتونن ازش بهره ببرن

لینک به دیدگاه

• ارسال 115
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود دوستان عزیزم 

این تاپیک به دلیل اذیت شدن کلی از مشتریهامون در این زمینه بوده و فیدبکهایی که در موردش بررسی شد

مثلا همین امروز برای بار دوم 8150 مشتری برای تعویض داره به شرکت ماتریکس ارسال میشه و این اولین بار و اخرین بارش نخواهد بود

لینک به دیدگاه

دقیقا همین طور شده amd فقط اینتل (منتظر نسل جدیدش) :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میگم چی میشه این AMD کلاً جمع بشه خیال همه راحت بشه

تو این 2-3 سال اخیر که اصلاً پیشرفتی نداشته همش داره در جا میزنه

من خودم از طرفداراش بودم ولی الان دیگه واقعاً بدرد نخور شده (هنوز PCI3 رو روی مین هاش نمیزاره - واقعاً جای تامل داره)

یه چیز اضافی هست تقریباً تو بازار

آقایون خواهشاً منفی ندید :(

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

اصولاً به نظر بنده بایستی AMD توسط کاربرانی خریداری بشه.

اگر نشه ، چه اتفاقی خواهد افتاد => فکر بکنید روزی رو که کسی نه در ایران بلکه در کل دنیا AMD نخره => خوب قاعدتاً همه می دونند که AMD ورشکست خواهد شد یا حداقل خیلی تضعیف می شه => بعدش CPU اینتل رو که همه می خوان بخرن X ریال باید بخرن 2X ریال. پس اصولاً وجود رغیب الزامی هستش...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
درود دوستان گلم

میدونم که شماها بسیار کاربران حرفه ای هستید و میدونید که چه چیزی بخرید . ولی لازم دونستم به چند تا نکته که شاید از چشم ریز بین شما به دور بوده رو متذکر بشم

ببینید دوستان عزیز من نمیخوام وارد صحبتهای حرفه ای و تخصصی بشم و این مطلب رو واسه همین ایجاد کردم

وضعیت بازاری این کالاها :

amd :

مزایا :

1 - قیمت مناسب

2 - دارای گارانتی ( که این مسئله به دلیل خرابیهای زیادش هستش )

معایب :

2 - دمای بالا

3 - نداشتن فن درست و حسابی در داخل باکس آن و صدای بسیار زیاد توسط فن باکس

4 - خرابیهای متعدد و پشت سر هم

6 - کمبود مادربوردهای حرفه ای برای آن

intel :

مزایا :

معایب :

1 - نداشتن گارانتی ( به دلیل کمترین درصد خرابی در بازار جهانی ) البته این کالا در بازارهای خارجی دارای گارانتی هستش

2 - قیمت بالا

دوستان گلم اینها تجربه های ما بوده که در اختیار شما عزیزان گذاشته شد و انتخاب با شما و اگر در هر جایی نظرتون متفاوته میتونید اینجا با دلیل اعلام بکنید تا همگی بتونن ازش بهره ببرن

درود

معایبی که از AMD ذکر شده، میشه گفت کلش یک گزینس:

موارد زیر ، زیر مجموعه مورد بالا هستن:

6 - کمبود مادربوردهای حرفه ای برای آن(البته این مورد 5 و 6 رو من قبول ندارم، چون تنوع کمی ندارن در جهان)

مورد زیر برای کارهای عمومی مشکلی بوجود نمیاره و البته یکی از دلایل ارزونی AMD همین فن ها ارزون و صدا دار هست.

3 - نداشتن فن درست و حسابی در داخل باکس آن و صدای بسیار زیاد توسط فن باکس.

در ضمن دمای پردازنده های AMD ، فرقی با اینتل نداره. منتها فرقش اینجاست که AMD حداکثر دمای قابل تحمل پایینتری داره. در کل مشکل فن و دما با خرید یک کولر 100 تومنی کاملا برطرف میشه.

مشکل خرابی هم ناشی از  اشتباه کاربران در انتخاب پردازنده و برد هست. مثلا 8150 رو با بردهای بسیار ضعیف ست میکنن و از اونجایی که 8150 اور خور هست، یک عده هم که اطلاع زیادی از اور ندارن، میان ناجور اور میکنن و هم پردازنده و هم برد رو میترکونن. در کل منکر خرابی نیستم. اما من اونقدر خرابی ندیدم.

چون اینتل گارانتی نداره، به طبع خرابی رو برای شما پس نمیفرستن تا آمار درستی داشته باشین.

حرف بسیاره، بنظرم کلا نمیشه AMD رو جمع بست. پردازنده های APU کلا تو فاز دیگری هستن و مشکلات کمتری دارن.

اینا تا اینجا،در پست بعد اینتل رو نقد میکنم.

AMD پیشرفت کرده و می کنه، اینتل مگه از سندی به آیوی و هاسول چقدر رشد کرده؟ :D  باید ببینیم هدف AMD چیه و در چه وضعیتی هست.

لینک به دیدگاه

AMD پیشرفت کرده و می کنه، اینتل مگه از سندی به آیوی و هاسول چقدر رشد کرده؟ :D  باید ببینیم هدف AMD چیه و در چه وضعیتی هست.

amd پیشرفت تو فنوماش بود فقط

اینتل از سندی به آیوی و هاسول هم خیلی خیلی پیشرفت کرده (جواب سوال)

ویرایش شده توسط armaniii
لینک به دیدگاه

مشکل خرابی هم ناشی از  اشتباه کاربران در انتخاب پردازنده و برد هست. مثلا 8150 رو با بردهای بسیار ضعیف ست میکنن و از اونجایی که 8150 اور خور هست، یک عده هم که اطلاع زیادی از اور ندارن، میان ناجور اور میکنن و هم پردازنده و هم برد رو میترکونن. در کل منکر خرابی نیستم. اما من اونقدر خرابی ندیدم.

این کالا روی 970 MSI بسته شده بوده ایا این مادربورد ضعیفه برای این کار ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مادربرد های MSI، اخیرا خرابی زیاد دارن. من خرابی زیادی از سری معمولی این مادربردها دیدم. مثلا شخصی رفته 8150 رو رو این برد بسته، 1 هفته کار کرده، مین ترکیده

760GA-P43 (FX)

درسته که نوشته ساپورت میکنه ولی حالا چکارش کرده که اوراق شده؟ :D

دوست عزیز

armaniii

این پاسخ به من میدی؟ شوخی کردم (یاد سریال پایتخت افتادم)

والا من پیشرفت زیادی ندیدم از اینتل. شما الان 4770K رو ببینید چقدر از Corei7 980X قویتره؟ حتی 3970X نسبت به Corei7 980X چقدر قویتره؟ به این نمیگن پیشرفت. ;)

بحث داره منحرف میشه. من طرفدار هیچ کدون نیستم. لطفا جبهه نگرید. @};- @};-

لینک به دیدگاه

بله  Dj_aghamajid  تو بعضی موارد صحیحه . حالا پیشرفت رو کلا فاکتور بگیریم نکته های شماا  و و جناب حسینی کاملا صحیحه 

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب

آقا مجید آخه چرا طرفداری AMD را میکنی؟

نه آخه چرا ؟ :p (شوخی)

به نظرم فلسفه وجودی AMD بسیار خوب میباشد اما بحث پیشرفت AMD یه بحث جداگانه است

شما فکر کنید باوجود AMD اینتل ماکسیمم هر دو سال یکبار یک سوکت جدید معرفی میکند در حالی که پردازنده عملا

10 درصد پیشرفت کرده است حالا شما فکر کنید اگر AMD نباشه هر ماه یک سوکت جدید معرفی میکند. :wacko: 

مهم ترین دلیل عدم استقبال خریداران از AMD هم همان فروشندگان بازار هستند که همیشه با AMD مشکل داشتند. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این دو مورد هم در مورد AMD بگم تا بحث کامل بشه.

FX-9000 سری که خبرش رو شنیدین. کارایی این پردازنده چیزی در حد 4770K و 3930K -3960X هست. در واقع میشه گفت، جهشی برای AMD هست. مهره قبل از آن 8350 هم قدم بلندی در رفع معایب معماری بولدوز-ویشرا بود. در واقع این اقدام AMDباعث میشه، حرکت بیشتری از اینتل ببینیم. این برای ما خریدارها خوبه.

مزایا AMD:

ثبات سوکت . این مسئله بسیار مهمی هست، مثلا با خرید مادربرد AM2+میشد، از پردازنده های AM2و AM2+ وAm3 استفاده کرد. همچین حسنی در اینتل وجود نداره. این مورد باز هم به ارزان تمام شدن AMD کمک میکنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این دیدگاه آقای حسینی از دید بازاری واقعا جالب هست و جای تامل داره.

مشکل اصلی از مین های MSI هست آقای حسینی.

اکثرا مدار تغذیه مناسبی برای سری FX ندارن و سری 990X,FX کمی بهتر هستند.

یکسری اطلاعات تو پیج زیر هست مطالعه بفرمایید :

http://www.overclock.net/t/946407/amd-motherboards-vrm-info-database

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اما حالا نوبت اینتل هست:

intel :

مزایا :

معایب :

2 - قیمت بالا

به نظر من مزایاش اینا هست:

1-درصد خرابی کم در این نوع پردازنده

2-ساپورت فروشندگان بطور ذاتی و سنتی از اینتل. که این خودش اثرات زیر رو داره:

- فراوانی پردازنده و نزدیکی قیمت پردازنده به قیمت جهانی

- فراوانی مادربرد های آن در بازار

- بعد از گذشت سالها باز هم قطعات ان در بازار یافت میشوند

3- قدرت مناسب در کاربری های عمومی و گیم.

4- مصرف کمتر و دوام بیشتر پردازنده و پلتفرم و فن های با کیفیت تر.

معایب :

1- قیمت نسبتا بالا

2- عدم ثبات سوکت و تعویض پیاپی پلتفرم.

3- عدم گارانتی پردازنده (اگه گارانتی داشت بازم گرونتر میشد)

در کل فعلا تو بازار ما، خرید اینتل کم دردسرتره. اما اگه زرنگ باشید، میتونید تو AMD هم گزینه های خوبی با توجه به کاربرتون پیدا کنین که مورد مشابه از اینتل رو کاملا پشت سر میگذاره.

جناب حسینی، ببخشید تاپیکتون رو ویرایش کردم. تقریبا تمام سخنان و تجربیات شما رو قبول و دارم و تایید میکنم. امیدوارم تو این بین شرایط برای انتخاب ما بازتر باشه تا بهترین گزینه ها رو تهیه کنیم.

لینک به دیدگاه

FX-9000 سری که خبرش رو شنیدین. کارایی این پردازنده چیزی در حد 4770K و 3930K -3960X هست. در واقع میشه گفت، جهشی برای AMD هست. مهره قبل از آن 8350 هم قدم بلندی در رفع معایب معماری بولدوز-ویشرا بود. در واقع این اقدام AMDباعث میشه، حرکت بیشتری از اینتل ببینیم. این برای ما خریدارها خوبه.

مزایا AMD:

ثبات سوکت . این مسئله بسیار مهمی هست، مثلا با خرید مادربرد AM2+میشد، از پردازنده های AM2و AM2+ وAm3 استفاده کرد. همچین حسنی در اینتل وجود نداره. این مورد باز هم به ارزان تمام شدن AMD کمک میکنه.

دوست عزیز

این مطالبی که بیان میکنی هم منطقی هست هم خیلی ظریف...این نکته بینی شما جای تقدیر و تشکر داره...تا حالا به خیلی از مسائل از این زاویه ی دید نگاه نکرده بودم ممنون

لینک به دیدگاه

مزایا AMD:

البته طبق ادعای ای ام دی قراره کاراییش در حد 3960 باشه ببینیم در عمل چی میشه :-?

این نکته روهم بگم که روی 8150 که  اقای حسینی گفتن  یه فن 110 هزار تومانی بوده :daydreaming:

لینک به دیدگاه

دوستان گلم

بنده فقط دیدگاه خودم رو از نگاه بازار گفتم و حالا هیچ حرفی توی این زمینه ندارم و اصلا نگفتم که چه چیزی رو چه کسی بخره و فقط یک نظر دادم و این نظر بر طبق تجربه ای که بود که توسط فیدبکهای مشتریها بدست اومد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله متاسفانه تو بازار ما خیلی مسائل اینچنینی هست ولی باید فید بک های نیو اگ رو خوند اونوقت مشخص میشه که تو بازار های خارجی همچین مشکل هایی وجود نداره !؟

لینک به دیدگاه

بله متاسفانه تو بازار ما خیلی مسائل اینچنینی هست ولی باید فید بک های نیو اگ رو خوند اونوقت مشخص میشه که تو بازار های خارجی همچین مشکل هایی وجود نداره !؟

معین جان، بازار های خارجی و فید بک های بازار های خارجی شاید خیلی با فید بک بازار ما فرق بکنه .

و مهم اینکه مصرف کننده توی ایران می خواد این کالا رو تهیه کنه و  آقای حسینی فید بک بازار ایران توی این چند سال گذشته رو گفتن .

نظر شخصی : اگه دنبال دردسر نیستید ای ام دی نگیرید

ویرایش شده توسط Mahdi-Lion
لینک به دیدگاه

من از طرفدارهای amd  هستم  و کار کردن با این سیستم رو لذت بخش میدونم هم طرفدار گرافیکهای سری 5 ati و هم طرفدار سری فنوم و سوکت am3-am3+ از برند msi

واقعا شاهکاره

اما در مورد اینتل

حاضر نیستم حتی 1 ساعت با سیستم حرفه ای اینتل کار کنم هر چند قدرتمند باشند ولی لذت رابط گرافیکی سیستم amd ندارند

amd  خالق و شاهکار گرافیکی است و در نسل جدید کنسولهای playstation 4 و xbox one شاهد رابط گرافیکی و پردازشی amd  خواهیم بود

از بحث خرابیها ی amd بگذریم اینها همش تبلیغاته و سعی بر به هم زدن بازار amd داره

لینک به دیدگاه

به نظرم صحبت های آقای حسینی رو باید از این دید نگاه کرد که خربد کدوم سیستم تو ایران دردسر کمتر و آینده ی بهتری داره. B)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
معین جان، بازار های خارجی و فید بک های بازار های خارجی شاید خیلی با فید بک بازار ما فرق بکنه .

و مهم اینکه مصرف کننده توی ایران می خواد این کالا رو تهیه کنه و  آقای حسینی فید بک بازار ایران توی این چند سال گذشته رو گفتن .

نظر شخصی : اگه دنبال دردسر نیستید ای ام دی نگیرید

البته این رو بگم

من هیچ وقت نشده بدون خوندن فید بکهای NewEgg برم خرید و به نتیجه دلخواه هم نرسم

همیشه دقیق و درست بوده

حتی ورژن رمی که میخوام بخرم هم از فید بکهای NewEgg برمیدارم همیشه هم دقیق جواب داده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هرکسی با توجه به نیازش باید انتخاب

کسی که فقط گیم میزنه

کسی که با بودجه سنگین میخواد سیستم گیم ببنده

کسی که با بودجه متوسط میخواد سیستم گیم ببنده و یا بودجه کم

کسی که فقط کارای روزانش رو را میندازه با بودجه زیاد یا متوسط یا کم

کسی که کارهای رندرینگ و... میکنه و اون هم 2 تا انتخاب داره بودجه زیاد و یا متوسط

کسی که فقط میخواد بنچمارک بگیره

و خیلی مثالها و مسائل دیگه و با توجه به نیاز واقعیش باید انتخاب کنه

البته نباید منکر این شد که پردازنده های سری ویشرا و بولدوزر از سری فنوم 2 ضعیفتر هستن :دی و در واقع این کمپانی عقبگرد کرده... باید خودشو جم کنه

خیلی مسخرست که پردازنده 1090 که 6 هسته ای هستش با 400 مگاهرتز پایینتر در حالت اورکلاک در 95 درصد تستها از 8150 که 8 هسته داره و 400 مگاهرتز بالاتر بهتر عمل میکنه

همون پردازنده 8 هسته ای 8150 که رکورد فرکانس 8.5 گیگاهرتزی میزنه اگه باش روی 7 گیگاهرتز تست wprime بگیرید نتیجه بسیار ضعیفتر از 2600 کا روی فرکانس 5800 و از 1090 روی 6 گیگاهرتزه

but i love you amd :D

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
هرکسی با توجه به نیازش باید انتخاب

کسی که فقط گیم میزنه

کسی که با بودجه سنگین میخواد سیستم گیم ببنده

کسی که با بودجه متوسط میخواد سیستم گیم ببنده و یا بودجه کم

کسی که فقط کارای روزانش رو را میندازه با بودجه زیاد یا متوسط یا کم

کسی که کارهای رندرینگ و... میکنه و اون هم 2 تا انتخاب داره بودجه زیاد و یا متوسط

کسی که فقط میخواد بنچمارک بگیره

و خیلی مثالها و مسائل دیگه و با توجه به نیاز واقعیش باید انتخاب کنه

البته نباید منکر این شد که پردازنده های سری ویشرا و بولدوزر از سری فنوم 2 ضعیفتر هستن :دی و در واقع این کمپانی عقبگرد کرده... باید خودشو جم کنه

خیلی مسخرست که پردازنده 1090 که 6 هسته ای هستش با 400 مگاهرتز پایینتر در حالت اورکلاک در 95 درصد تستها از 8150 که 8 هسته داره و 400 مگاهرتز بالاتر بهتر عمل میکنه

همون پردازنده 8 هسته ای 8150 که رکورد فرکانس 8.5 گیگاهرتزی میزنه اگه باش روی 7 گیگاهرتز تست wprime بگیرید نتیجه بسیار ضعیفتر از 2600 کا روی فرکانس 5800 و از 1090 روی 6 گیگاهرتزه

but i love you amd :D

درود بر فرجام عزیز

آقا AMD بد هست.

مادربرد AMD رو که داری بده من دیگه. سی پی یو 1090 رو که ندادی، خلاصه پیدا کردمش.

راستی شما 8350 رو به خانوده AMD راه ندادی. شد بچه فراری. اینجوری میکنین AMD داغون میشه. پردازنده هاش گازوئیلی میشن.

اینجا لیون ، We love you AMD :lol:

ویرایش شده توسط Dj_aghamajid
لینک به دیدگاه

Amd برای کسانی که هزینه کمتری دارن  بهتر هست!

intel هم که برای  دوستان گل مایه دار مناسب هست!

بالاخره سیاست رقیب در بازار نیاز هست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...