رفتن به مطلب

CPU AMD بخریم ؟؟؟؟یا CPU intel بخریم ؟؟؟!!!!!!!!

Recommended Posts

Amd برای کسانی که هزینه کمتری دارن  بهتر هست!

intel هم که برای  دوستان گل مایه دار مناسب هست!

بالاخره سیاست رقیب در بازار نیاز هست.

مثلا خواستی بگی ما هم اره مایه داریم اینتل میبندیم خجالت نکش حرف دلتو بزن پس نتیجه میگیریم به قول دوستمون اگه مایه داری اینتل ببند

لینک به دیدگاه

• ارسال 115
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

حمید جان این نکته رو در نظر بگیر همیشه قیمت سی پی یو های اینتل به قیمت جهانی نزدیک تره :

FX-8350 = 199$

FX-8350 = 799

که شما داری به ازای هر دلار 4015 تومان پرداخت می کنی

در صورتی که

4770K = 349$

4770K = 1259

که میشه به ازای هر دلار 3607 تومان

که خرید اینتل از لحاظ قیمتی منطقی تره

* منبع قیمت دلاری یک سایت می باشد

ویرایش شده توسط Mahdi-Lion
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بیش از 13 سال هست که توی این بازار و توی چند شرکت کامپیوتری کار کردم و از وقتی یادم هست علی الخصوص توی بازار داشتن توی سر AMD  می زدن ولی به شخصه از اولین کامپیوتر شخصی که داشتم که یادش به خیر K6II-500 تا الان تمام PC هایی که داشتم AMD بودن و همیشه هم ازشون لذت بردم. شاید باورتون نشه حدود 4 سال پیش یک بار وسوسه شدم Intel خریدم ولی در عرض 2 هفته فروختمش دوباره برگشتم به AMD.  بگذریم ، تمام صفحات قبل رو خوندم و می خوام فقط یه تشکر ویژه داشته باشم از دوست خوبمون Dj_aghamajid که بعد از این همه سال کار کامپیوتر بالاخره یک نفر رو دیدم که کاملا منطقی و از دیدگاه اصولی این بحث رو پیش بردن و دیگه جایی برای بحث باقی نگذاشتند. واقعا از ایشون ممنونم.

لینک به دیدگاه

حمید جان این نکته رو در نظر بگیر همیشه قیمت سی پی یو های اینتل به قیمت جهانی نزدیک تره :

FX-8350 = 199$

FX-8350 = 799

در صورتی که

4770K = 349$

4770K = 1259

دوست عزیز شما که خودتون توی بازار هستید و مطمئنا این رو بهتر می دونید وقتی توی این بازار به هر دلیلی طالب Intel بیشتر هستش پس حجم ورود intel به ایران توسط تجار محترم که سود بیشتری رو هم نصیبشون می کنه بسیار بالاتر از AMD هستش. در ضمن وقتی که هیچ گارانتی روی intel در این بازار داده نمیشه این هم باعث میشه افزایش قیمت دیگه ای برای این CPU وجود نداشته باشه. با این حال هنوز هم قیمت AMD برای بسیاری از دوستان خریدار پایینتر از Intel خواهد بود.

لینک به دیدگاه

این فقط یه بحث هست برای فروش زودتر نسل جدید اینتل.

دوستان خودتون بهتر میدونید دمای سری 3000اینتل خیلی بیشتر ازسری 8000 ای ام دی هست.

سود فروش cpu اینتل نسبت به ای ام دی برای فروشنده بیشتر هست دلیل شو هم خود فروشنده ها بهتر میدونن.

من طرف داری هییچ کدوم برند نمیکنم چون هر 2تارو هم داشتم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام دوستان

بیش از 13 سال هست که توی این بازار و توی چند شرکت کامپیوتری کار کردم و از وقتی یادم هست علی الخصوص توی بازار داشتن توی سر AMD  می زدن ولی به شخصه از اولین کامپیوتر شخصی که داشتم که یادش به خیر K6II-500 تا الان تمام PC هایی که داشتم AMD بودن و همیشه هم ازشون لذت بردم. شاید باورتون نشه حدود 4 سال پیش یک بار وسوسه شدم Intel خریدم ولی در عرض 2 هفته فروختمش دوباره برگشتم به AMD.  بگذریم ، تمام صفحات قبل رو خوندم و می خوام فقط یه تشکر ویژه داشته باشم از دوست خوبمون Dj_aghamajid که بعد از این همه سال کار کامپیوتر بالاخره یک نفر رو دیدم که کاملا منطقی و از دیدگاه اصولی این بحث رو پیش بردن و دیگه جایی برای بحث باقی نگذاشتند. واقعا از ایشون ممنونم.

:wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

واقعاً یادش به خیر K6II-500

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا حمید مگه به گرونی هست آخه

اگه اینجوری هست AMD سری 9000 قیمتش حدود900 دلار هست

پس هر کی AMD داره مایه دار تره ؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من هم با پوریا موافقم. وجود و پیشرفت AMD  به دلیل ایجاد رغابت و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت CPU های INTEL مطمئنا به نفع مصرف کننده هستش. همین مطلب در مورد Nvidia هم صدق میکنه. همیشه تولید کننده ای که یکه تاز باشه و رغیب نداشته باشه به ضرر مصرف کننده ها هستش. ( مثل قضیه اتومبیل و هزار چیز انحصاری دیگه در اینجا )

لینک به دیدگاه

تجربه اول ای ام دی که داشتم خوب نبود

Athlon 5200+

M2N68-CM

در عرض 1 سال برد و پردازنده بفنا رفت (سر بازی GTA IV)

الان 4 ساله اینتل دارم و هیچ دوشواری از لحاظ خرابی و قطعه نبوده

نه برد داغ میکنه نه پردازنده (برخلاف سیستم اولم که بیکاریش در حد فول لود اینتل دما داشت)

کلا ضعف ای ام دی تو دمای بالا و طاقت پایینش تو دماست که به این روز افتاده

حتی دیدم فن اینتل از کار افتاده و بعد 1 ماه هنوز سالمه و سرحال

بهرحال قصد طرفداری ندارم ولی اگه میخوای ساده فقط سیستم ببندی اینتل گزینه خوبیه

ولی پای ای ام دی باید یه کولر خوب هم تهیه کنی تا بشه اینتل ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و عرض ادب

آقا مجید آخه چرا طرفداری AMD را میکنی؟

نه آخه چرا ؟ :p (شوخی)

به نظرم فلسفه وجودی AMD بسیار خوب میباشد اما بحث پیشرفت AMD یه بحث جداگانه است

شما فکر کنید باوجود AMD اینتل ماکسیمم هر دو سال یکبار یک سوکت جدید معرفی میکند در حالی که پردازنده عملا

10 درصد پیشرفت کرده است حالا شما فکر کنید اگر AMD نباشه هر ماه یک سوکت جدید معرفی میکند. :wacko:

مهم ترین دلیل عدم استقبال خریداران از AMD هم همان فروشندگان بازار هستند که همیشه با AMD مشکل داشتند. 

درود  خدمت محمد آقای گل. ارادتمندم عزیز.

دوست عزیز

این مطالبی که بیان میکنی هم منطقی هست هم خیلی ظریف...این نکته بینی شما جای تقدیر و تشکر داره...تا حالا به خیلی از مسائل از این زاویه ی دید نگاه نکرده بودم ممنون

خواهش مبکنم عزیز. شما لطف دارید.

FX-8350 = 199$

FX-8350 = 799

در صورتی که

4770K = 349$

4770K = 1259

دلایلی که باعث شده قیمت پردازنده های اینتل نزدیک به قیمت جهانی باشه اینه:

- نداشتن گارانتی و خدمات( به همین خاطر هر کسی میتونه این ها روارد کنه، حتی بصورت تری،)

- حمایت فروشنده ها از اینتل و علاقه به واردات این پردازنده ها

برعکس همین شرایط باعث میشه که AMD در این مورد یکم عقب باشه.

البته قیمت 8350 رومن جایی 699 تومن قیمت دارم.

8350 که 200 دلار قیمت داره. میشه بر اساس دلار 3495 تومنی.

3570K هم قیمت 220 دلاری داره. که باز همونجا من قیمت 717 تومنی دارم. میشه بر اساس دلار 3260 تومنی.

همانطور که میبنید تفاوت دلار 325 هست. و 6% میشه تفاوت نرخ.

سلام دوستان

ممنونم از لطف شما. چوبکاری میفرمایید. امیدوارم همیشه به AMD وفادار بمونید واز اون طرف AMD هم بهترین و بصرفه ترین پردازنده ها رو در اختیارتون قرار بده.

ویرایش شده توسط Dj_aghamajid
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به به فنهای AMD :دی

روی هم رفته اینتل و AMD کنار هم معنی پیدا می کنند.

منتظر روزهایی باشید که هسته های AMD در گیم کاراتر شوند چون هردو کنسول نسل آینده با پردازنده AMD روانه خواهند شد...

لینک به دیدگاه

به نظر من این حرف که اینتل برای افراد پول داره چندان درست نیست. خود من برای کارهای عادی و مالتی مدیا پردازنده 1610 رو خریدم با یه برد ارزون ازراک. بسیار عالی جواب میده و حتی برای بازیهایی که من علاقه دارم عالی بوده. مثل وارکرفت. در ضمن تکنولوژی های جدید و خوبی هم داره و دماش هم خیلی خوب هست. بعلاوه مصرف برق بسیار بسیار پایین.

در ضمن اگر دوستان ناراحت نشن باید عرض کنم که رقابت درست هست و رقیب صحیح هست. !!!!

لینک به دیدگاه

ممنونم از لطف شما. چوبکاری میفرمایید. امیدوارم همیشه به AMD وفادار بمونید واز اون طرف AMD هم بهترین و بصرفه ترین پردازنده ها رو در اختیارتون قرار بده.

مجید جان توی پستای قبل می خواستم بگم که  شما از زاویه دید یه ای ام دی فن دارید به موضوع نگاه می کنید که الان دیدم شما از این طرفدارای معمولی نیستی جز وفاداران به ای ام دی هستی.

انشاالله که ای ام دی بهترین و بصرفه ترین پردازنده ها رو در اختیارتون قرار بده @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
مجید جان توی پستای قبل می خواستم بگم که  شما از زاویه دید یه ای ام دی فن دارید به موضوع نگاه می کنید که الان دیدم شما از این طرفدارای معمولی نیستی جز وفاداران به ای ام دی هستی.

انشاالله که ای ام دی بهترین و بصرفه ترین پردازنده ها رو در اختیارتون قرار بده @};-

درسته، شاید از پست من این استنباط بشه. من کلا علاقه زیادی به سی پی یو دارم. اخباری هم که میزنم ، اگه دقت کنید اکثرش در مورد CPU هست. تو مقالاتم فکر نکنم کسی متوجه بشه که طرفدار (فن) کدوم هستم.

اما... شما اگه کل مطالب من رو ببنید متوجه میشید که من اینجا از مظلوم دفاع کردم. من خودم هر دو برند رو دوست دارم. از هر دو هم همزمان استفاده میکنم.

در کل مثل فن بازی های بعضی دوستان در میارن ، صحبت نکردم و سعی کردم منطقی از AMD دفاع کنم. همین... :D

در کل تصمیم با دوستان، من پیشنهاد نمیکنم AMD بگیرید، میگم بدون توجه از کنار AMD رد نشید که این کار اشتباهی هست. ;)

آرزوی موفقیت @};-

لینک به دیدگاه

درسته، شاید از پست من این استنباط بشه. من کلا علاقه زیادی به سی پی یو دارم. اخباری هم که میزنم ، اگه دقت کنید اکثرش در مورد CPU هست. تو مقالاتم فکر نکنم کسی متوجه بشه که طرفدار (فن) کدوم هستم.

اما... شما اگه کل مطالب من رو ببنید متوجه میشید که من اینجا از مظلوم دفاع کردم. من خودم هر دو برند رو دوست دارم. از هر دو هم همزمان استفاده میکنم.

در کل مثل فن بازی های بعضی دوستان در میارن ، صحبت نکردم و سعی کردم منطقی از AMD دفاع کنم. همین... :D

در کل تصمیم با دوستان، من پیشنهاد نمیکنم AMD بگیرید، میگم بدون توجه از کنار AMD رد نشید که این کار اشتباهی هست. ;)

آرزوی موفقیت @};-

ببخشید من دید بازاری رو خیلی مورد توجه قرار میدم و بیشتر از این دیدگاه نگاه میکنم :

پوریا جان حرف بسیار درستی زدن و اگر اینتل رقیب نداشت الان ماها بدبخت شده بودیم چون همین الانش اینتل کالاهاش رو بسیار گرون میده .

ولی امار بازار جهانی نشون میده که اینتل بالای 70 درصد از فروش پردازنده رو تحت چتر خودش داره و این امار نشون دهنده قدرت و کیفیت این برنده هستش . اگر AMD توانایی بیشتر از این داشت حتما بازار و میقاپید که متاسفانه نتونسته .

خلاصه هر دو برند طرفداران خودشون رو دارن ولی کاملا مشهوده که طرفداران اینتل بیشتره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
میگم چی میشه این AMD کلاً جمع بشه خیال همه راحت بشه

تو این 2-3 سال اخیر که اصلاً پیشرفتی نداشته همش داره در جا میزنه

من خودم از طرفداراش بودم ولی الان دیگه واقعاً بدرد نخور شده (هنوز PCI3 رو روی مین هاش نمیزاره - واقعاً جای تامل داره)

یه چیز اضافی هست تقریباً تو بازار

آقایون خواهشاً منفی ندید :(

داداش همین مونده که سیاست ایران خودرو و سایپا رو روی اینا هم ببینیم !!!!

اگر شرکت رقیب نباشه اینتل به هر قیمتی سی پی یو هاش رو می فروشه و روند پیشرفتش کند میشه

وجود یه شرکت رقیب همیشه باعث خونی شدن اقیانوس میشه (اقیانوس آبی و اقیانوس قرمز)

و همیشه همیشه همیشه به نفع ما مصرف کننده هاست

من خودم اینتل استفاده می کنم و هیچ وقت خواهان نابودی ای ام دی نیستم!

تازه به نظر من باید چند تا شرکت دیگه هم وارد بازار بشه!

مثلا جی ال ایکس ایران :D

لینک به دیدگاه

منم نظر شخصی ام رو میگم

به نظر من هم شرکتهای سازنده برد یا رم و ... توجهشون به پردازنده های اینتل بیشتره تا ای ام دی (بازم میگم نظر شخصی هستش)

برای مثال بردهای سری ROG ایسوس رو ببینید برای سری اینتل چندین برد ساخته شده که دارای قابلیت های بالای اورکلاک و ... هستش

مثلا برای Z77 = V gene +  v extreme یعنی برای هر چیپ چندین مادربرد یا نه حداقل 2 تا برد خوب برای کارهای متفاوت ارائه دادن این حالا بحثه ایسوس بود - گیگا + ازراک+... همه برای خودشون چندین برد شاخ برای هر چیپ دارن

ولی این تعداد برای amd کمتر هست

این نشون میده خوده شرکت ها هم اهمیت بیشتری به پردازنده های اینتل میدن

برای مثال Asrock Exterme 4 رو ببینید برد خیلی گرونی نیست همه چیز هم داره توی سایت های خارجی که میدیدم 3770 رو تا 4800- 5000 اور کرده بودن باهاش روی ایر

که مصرف کننده اگر اورکلاکر هم باشه بیشتر از 5000 میدونه باید ببره زیر نیتروژن

زیر نیتروژن هم خوب به طبع هزینه بشتر واسه برد رو میطلبهو همه میدونن باید هزینه کنن واسه فرکانس بالاتر ........

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ولی امار بازار جهانی نشون میده که اینتل بالای 70 درصد از فروش پردازنده رو تحت چتر خودش داره و این امار نشون دهنده قدرت و کیفیت این برنده هستش . اگر AMD توانایی بیشتر از این داشت حتما بازار و میقاپید که متاسفانه نتونسته .

خلاصه هر دو برند طرفداران خودشون رو دارن ولی کاملا مشهوده که طرفداران اینتل بیشتره

دوستان در تایید سخنان دوست خوبم آقای حسینی ذکر کنم که AMD در حال حاظر با دو پله سقوط در رده 4 تولید کننده گان ریز پردازنده بعد از اینتل،سامسونگ و اپل هست.

خودتون ضعف AMD رو در این روزها بفهمید...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
دوستان در تایید سخنان دوست خوبم آقای حسینی ذکر کنم که AMD در حال حاظر با دو پله سقوط در رده 4 تولید کننده گان ریز پردازنده بعد از اینتل،سامسونگ و اپل هست.

خودتون ضعف AMD رو در این روزها بفهمید...

سلام.

البته گمان میکنم این آمار کلی باشه.مثلاً پردازنده های mobile هم شامل میشه.برای همینم سامسونگ و اپل جلو زدن.ولی در بازار دسکتاپ فکر میکنم AMD دوم باشه.البته بین دو شرکت :)

پ.ن : راستی IBM پردازنده درست نمیکنه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میدونم بی ربط به موضوع تاپیک هستش ولی میگم تا آویزه گوشم باشه با توجه به حرفهای جناب حسینی و دوستان عزیزم

سلام

مشکل من این هستش که اکثر مواقع 98% چشمم رو به واقعیت های جهان اطرافم می بندم و با جدیت تمام و کمال روی یک موضوعی پافشاری می کنم /

چرا ؟؟؟؟

چون : تعصب بی جا دارم و این باعث  :

1- غرور بی جا

2- تکبر در اعمال روزمرم

3- بی منطق بودن از چشم دیگران و خیلی منطقی بودن حرفهای خودم و بی منطق بودن حرفهای دیگران

4- با وجود رسیدن به واقعیت باز هم کتمان کردن آن و جرات نداشتن گفتن " من اشتباهی فکر می کردم "

انشاالله که بتونم این موارد رو اصلاح کنم /

دوستان دعایم کنین

اینا رو به خودم گفتم تا کسی ازم شاکی نشه :wub: 

لینک به دیدگاه

چه تاپیکی شد، یاد کل کل های استقلال - پرسپلیس میندازه منو. B)  رنگهای دو برند هم قرمز و آبیه! :lol:

لینک به دیدگاه

اینتل پیشرفت خوبی داشته

ویرایش شده توسط Core iMan
لینک به دیدگاه

سلام.

البته گمان میکنم این آمار کلی باشه.مثلاً پردازنده های mobile هم شامل میشه.برای همینم سامسونگ و اپل جلو زدن.ولی در بازار دسکتاپ فکر میکنم AMD دوم باشه.البته بین دو شرکت :)

اگه اشتباه نکنم توی تولید جی پی یو به انویدیا کمک می کنه

لینک به دیدگاه

سلام جناب حسینی

طبرسی هستم

صاحب همون 8150 که بعدش 8350 رو از گارانتی گرفتم که سر 1 ساعت دوباره سوخت :D

به نظرم مشکل از مادربوردم بوده چون 8350 نباید به این زودی میترکید!

به نظرتون چه مادر بردی با چه قیمتی بگیرم که به درد کارم بخوره؟؟ قابل توجه دوستان بنده کارم رندرینگ هست و کلا cpu در حال استفاده 100%...البته 8350 رو با تنظیماتی که در نرم افزار انجام دادم 90 % در حال استفاده بود که یه صدای تق ازش درومد و فاتحه

بین asus sabertooth 990fx و  msi 990fxa gd65 کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ یا مدل های دیگه...؟

البته بحث مالیم برام اهمیت داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام.

بله کلی هست ولی احتماالا AMD جایگاه قبلیش رو به وسیله قراردادهایی که با کنسول سازان بسته بدست میاره.

اگه اشتباه نکنم توی تولید جی پی یو به انویدیا کمک می کنه

IBM هم در بخش های مختلف فعالیت داره و خیلی بیکار نیست.

برای نمونه باطری تنفسی که با اکسیژن و لیتیوم واکنش میده و از اونور دوباره اکسیژن پس میده و خودروهای مجهز به این پیل با یکبار شارژ تا 800 کیلومتر مسافت طی می کنند.

سلام جناب حسینی

طبرسی هستم

صاحب همون 8150 که بعدش 8350 رو از گارانتی گرفتم که سر 1 ساعت دوباره سوخت :D

به نظرم مشکل از مادربوردم بوده چون 8350 نباید به این زودی میترکید!

به نظرتون چه مادر بردی با چه قیمتی بگیرم که به درد کارم بخوره؟؟ قابل توجه دوستان بنده کارم رندرینگ هست و کلا cpu در حال استفاده 100%...البته 8350 رو با تنظیماتی که در نرم افزار انجام دادم 90 % در حال استفاده بود که یه صدای تق ازش درومد و فاتحه

بین asus sabertooth 990fx و  msi 990fxa gd65 کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ یا مدل های دیگه...؟

البته بحث مالیم برام اهمیت داره

شما حتما اسوس بگیر.اگر مشکل هزینه ای داری چیپ 970 بگیر.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...