رفتن به مطلب

CPU AMD بخریم ؟؟؟؟یا CPU intel بخریم ؟؟؟!!!!!!!!

Recommended Posts

گرچه در نزد اساتید سخن گفتن بی ادبیه ولی یه چند تا نکته هست که باید بگم !

اگر شما 9590 ای ام دی رو با 4.7 گیگاهتز با 4770k اینتل با 3.6 گیگاهتز مقایسه کنید میبینید که اینتل کمی بهتره . نکته ای که کاربران محترم در مورد دما گفتن واقعیت داره اما شما از یک cpu با 16 مگ کش چه انتظاری دارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کسی که ازاین cpu ها استفاده میکنه باید از وانرکولینگ هم استفاده کنه !!! cpu که 200 - 300 دلار قیمتشه رو با فن 100 تومنی میبندید !!! بابا یه کم انصاف . مثل این که گرافیک GTX 780ti رو با پاور 200 - 300 وات ببندی !

لینک به دیدگاه

• ارسال 115
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

گرچه در نزد اساتید سخن گفتن بی ادبیه ولی یه چند تا نکته هست که باید بگم !

اگر شما 9590 ای ام دی رو با 4.7 گیگاهتز با 4770k اینتل با 3.6 گیگاهتز مقایسه کنید میبینید که اینتل کمی بهتره . نکته ای که کاربران محترم در مورد دما گفتن واقعیت داره اما شما از یک cpu با 16 مگ کش چه انتظاری دارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کسی که ازاین cpu ها استفاده میکنه باید از وانرکولینگ هم استفاده کنه !!! cpu که 200 - 300 دلار قیمتشه رو با فن 100 تومنی میبندید !!! بابا یه کم انصاف . مثل این که گرافیک GTX 780ti رو با پاور 200 - 300 وات ببندی !

بهتره بفرمایید 16 مگ پفک بجای کش.

بنده خودم همه جور پلفورم AMD داشتم.

از دوران ها تا 8350..

در این پلتفورم جدید +AM3 :

فرکانس HT کاملا بدون تاثیر!

فرکانس رم فوق العاده پوشالی!(یعنی هرچی فرکانس میره بالا نه پهنای باند زیاد میشه و نه لتنسی کم میشه!)

NB که بدتر !

یعنی صدرحمت به فنوم II ها !

لینک به دیدگاه

این کالا روی 970 MSI بسته شده بوده ایا این مادربورد ضعیفه برای این کار ؟

با سلام

حقیقت من خودم قبل اینکه سیستم جدیدم رو ببندم دنبال یه مین مناسب بودم واسه پردازنده 8320 خودم که وقتی مینی با این امکانات دیدم (منظورم msi 970) با این قیمت هوسی شده بودم که یه راس برم سراغش ولی وقتی با یکی از دوستان مشورت کردم دیدم درسته که روی این مین نوشته قایلیت ساپورت سری FX ولی این در شرایطی که به هیچ عنوان لود پردازنده به مدت طولانی روی حداکثر نباشه و + به هیچ عنوان (دقت کنید به هیچ عنوان) پردازنده اور نشه (سری 8 مشکل داره و لی سری 6 رو به راحتی جواب میده)، بخاطر مدار تغذیه ضعیفی که داره و حتی بهم یسری مین خراب شده + پردازنده نشون داد که گفته بود اینا رو چون اور کردن ترکیده!!!! در عوض رفتم به پیشنهادش یه مین ایسوس m5a78l گرفتم که درسته خیلی امکانات جانبی کمتری داره ولی از لحاظ مدار تغذیه یکی از بهترین مین های بود که دیدم طوری که با اور روی 4300 هم روی فشار کاری حداکثر هیچ مشکلی نداشت... یه پیشنهاد دوستانه اینکه دوستانی که میتونن تا 300 بودجه هزینه کنن به فکر این نباشن که مثلا مین 970 چون USB3 داره یا SATA3 خیلی خفنه، روی این دقت کنین که اگه میخواین یه پردازنده خفن روش بزارین احتمال خرابشی 50  50 هست که اصلا ریسک این کار نکنن حداقل وقتی این مین رو میگیرن دیگه باید بیخیال اورش بشن ولی با این هزینه یه مین مثل M5a78l گزینه واقعا مناسبی هستش ولی میشه گفت که یه بدی داره اونم اینه که اگه قرار باشه یه کولر سی پی نصب کنن که 2تا فن 12 سانتی بگیره حداقل یکی از اسلات های رمش اشغال میشه و گزینه بدی دیگه ای هم که داره اینه که جای باطری دقیقا نزدیک سوکت VGA هستش و اگه قرار باشه یه کارت 300 تومنی به بالا روش بزارین یکم با مشکل مواجه میشین

(داخل اثر بنچ مارکها هم پردازنده های 8 هسته ای amd کمی ضعیفتر از پردازنده های اینتل هستن ولی شما یه پردازنده amd رو شاید با اختلاف حتی 500 هزار تومن کمتر از اینتل بخرین اونم فقط بخاطر شاید 5%!!!! بازده!!! :-?  آیا این انصافه که بگیم amd ضعیفه یاکه اصلا بدرد نمیخوره؟ در ضمن مگه چقدر از کاربرا هستن که بخوان پردازندها شون اور کنن تا به قدرت یه سی پی مثلا 900 تومنی برسن!!! خو میره یه سی پی 550 تومنی میگیره تقربا با همون کارایی حداقل بقیه اش خرج مین میکنه) قضاوت با شما

اینم چنتا عکس از مین خودم که گفته بودم جای سوک های رم رو اشغال میکنه تقریبا

post-14065-0-63221100-1397476121_thumb.jpg

post-14065-0-11834300-1397476283_thumb.jpg

post-14065-0-88850400-1397476823_thumb.jpg

ویرایش شده توسط vampirekain
لینک به دیدگاه

بهتره بفرمایید 16 مگ پفک بجای کش.

بنده خودم همه جور پلفورم AMD داشتم.

از دوران ها تا 8350..

در این پلتفورم جدید +AM3 :

فرکانس HT کاملا بدون تاثیر!

فرکانس رم فوق العاده پوشالی!(یعنی هرچی فرکانس میره بالا نه پهنای باند زیاد میشه و نه لتنسی کم میشه!)

NB که بدتر !

یعنی صدرحمت به فنوم II ها !

در مورد کش چندان تفاوتی بین اینتل و ای ام دی نیست . cpu اینتل فعلی که ازش استفاده میکنم 12 مگ کش داره اما بازی ها ضعیف رو هم به زور 60 تا فریم میده البته من متخصص نیستم ولی اینتل هم همچین پخی نیست !!!

کانتر سورس رو 40 - 50 تا فریم میده . توی کانتر زرو 55 تا 60 . مترو لست لایت در حالت معمولی 30 تا . البته خودم بیشتر به گرافیک شک دارم که انویدیا 440 دی دی آر 3 با 2 گیگ حافظه هستش . رمم هم 6 گیگ .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در مورد کش چندان تفاوتی بین اینتل و ای ام دی نیست . cpu اینتل فعلی که ازش استفاده میکنم 12 مگ کش داره اما بازی ها ضعیف رو هم به زور 60 تا فریم میده البته من متخصص نیستم ولی اینتل هم همچین پخی نیست !!!

کانتر سورس رو 40 - 50 تا فریم میده . توی کانتر زرو 55 تا 60 . مترو لست لایت در حالت معمولی 30 تا . البته خودم بیشتر به گرافیک شک دارم که انویدیا 440 دی دی آر 3 با 2 گیگ حافظه هستش . رمم هم 6 گیگ .

از 440 بیشتر از این هم نمیشه توقع داشت دوست من !

پردازنده شما چیه ؟

لینک به دیدگاه

از 440 بیشتر از این هم نمیشه توقع داشت دوست من !

پردازنده شما چیه ؟

راستش الان یزد هستم و به سیستم دسترسی ندارم فکر کنم q995 باشه . چهار هسته ای سوکت 775 اگر اشتباه نکنم همینه .

لینک به دیدگاه

منظور ایشون q9550 هستش 4هسته ای 12 مگ کش  فرکانس2.83GHz جزو اخرین سی پی یوهای سوکت سری 775

ویرایش شده توسط hamid5566
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستش الان یزد هستم و به سیستم دسترسی ندارم فکر کنم q995 باشه . چهار هسته ای سوکت 775 اگر اشتباه نکنم همینه .

خوب معماری اینتل از سر 1366 ها و بخصوص 1155 ها و سندی بریج متحول شد.

در دوران 775 ها AMD تقریبا شانه به شانه اینتل حرکت می کرد.

با این حال بیشتر همون گرافیکتون محدودیت ایجاد می کنه و البته اگر گرافیک جدید و سطح بالا(های اند)خرید کردید حتما به تغییر پلتفورم فکر کنید که براتون باتل نک(گلوگاه)نکنه.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

دوستان این همه مشکل می گن ما هم هفته ای 5-6 سیستم می بندیم این مشکلات ندیدیم مشکل فن هم هر کسی می دونه یک شخص حرفه ای برای سیستم چند میلیونی فن فابریک نمی بنده حداقل 300 هزار تومان برای فن براره کناره در ضمن این رو قبول دارم مادربرود های خوبی برای amd نمی یاد

در ضمن در ایران چون همه یک جور های با اینتل آشنا شدیم بعد ای ام دی یک ذهنیت بدی داریم برای همین کسی ریسک نمی کنه ای ام دی بخره چون کمتر کسی آشنایی داره و فروش دست دوم اون به سختی هست

الان هم ایکس باکس وان هم پلی استیشن 4 داره از همین پردازنده ها استفاده می کنه این یعنی چی ؟ فروش چند میلیون پلی استیشن یعنی این که الان کنسول های نسل 4 اومدن سمت ای ام دی و کاملا اعتماد کردن اگر مشکل خرابی و.... بود قطعا شرکت ها ی به اون بزرگی به سمتش نمی اومدن !

در این تاپیک می گن ای ام دی برای بازی مناسب نیست ؟! اگه مناسب نبود سونی و مایکروسافت به سمتش می اومدن ؟ اون همه می دونیم نه قطعه کنسول بازی عوض می شه نه چیزی حداقل هم باید 4-5 سالی به بهترین نحو کار کنه تا نسل بعدی

ای ام دی یک هدفی در بازار داره اون هم سی پی هاش ارزون تر از اینتل هستن در حالی که کارایی اینتل در بهترین حالت نهایت 30% بهتر باشه اما هزینه چندین برابر بیشتر هست !

شما اینجا رو ببنید سی پی یو 3.5 میلیونی اینتل در مقایسه با 1 میلیونی ای ام دی حالا کارایی ها رو مقایسه کنید این کارایی ارزش 2.5 میلیون رو داره ؟

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-4960X-vs-AMD-FX-9590

اینجا مشخص می شه شما دارید بیشتر از 3 برابر هزینه می کنید ولی کارایی خیلی خیلی کمتر از این صحبت هاست .

ویرایش شده توسط mr saeed
لینک به دیدگاه

سوالم رو اینطور ویرایش می کنم، چه پردازنده ای رو انتخاب کنم توی AMD یا Intel که با توجه به هزینه ای که پرداخت می کنم بیشترین کارایی رو دریافت کنم؟ چون میخوام بر اساس اون کارت گرافیک رو هم انتخاب کنم.

ویرایش شده توسط Abraham
لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان و مهندسان عزیز من یه مادر برد asus z87-a دارم به نظر شما چه کارت گرافیک و cpu رابرای رندر و گیم  پیشنهاد میکنید ؟هزینه مهم نیست.

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان و مهندسان عزیز من یه مادر برد asus z87-a دارم به نظر شما چه کارت گرافیک و cpu رابرای رندر و گیم  پیشنهاد میکنید ؟هزینه مهم نیست.

پیشنهاد من

intel Core i7 4930K

iChill GTX 780Ti DHS HerculeZ X3 Ultra

البته چون گفتید هزینه مهم نیست این پیشنهاد دادم اگه بودجه محدود بود پیشنهای بهتری بود

خنک کننده مناسب , رم , پاور , کیس و هارد رو بادقت انتخاب کنید

ویرایش شده توسط mr saeed
لینک به دیدگاه

سلام

ممنون اقا سعید گر چه قیمت کارت گرافیک پیدا نکردم ولی باید گرون باشه حالا اگر بخوام یه کارت گرافیک و سی پی یو ارزان قیمت ولی با کارایی بالا بگیرم چه پیشنهاد میدین؟(هزینه زیر 1 میلیون)

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون اقا سعید گر چه قیمت کارت گرافیک پیدا نکردم ولی باید گرون باشه حالا اگر بخوام یه کارت گرافیک و سی پی یو ارزان قیمت ولی با کارایی بالا بگیرم چه پیشنهاد میدین؟(هزینه زیر 1 میلیون)

با این بودجه پیشنهاد مناسبی ندارم چون فقط گرافیک و سی پی یو نیست .

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

با سلام

از د وسیستم زیر کدام برای گیم مناسبتر و قویتره 

main: h61 asrock+ cpu 2020
یا 

phenom 2 x4 840+ asrock 770 i cafe 

رم 4 و گرافیک gtx 460 ثابته 

ممنون

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

به نظرم ترکیب اینل و انویدیا خیلی عالیه گرون ولی با کیفیت ....

لینک به دیدگاه

دوستان من 6800k دارم میخواستم بدونم این سی پیو معادل قدرت چه مدل اینتله؟

لینک به دیدگاه

دوستان من 6800k دارم میخواستم بدونم این سی پیو معادل قدرت چه مدل اینتله؟

I3 2130

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i3-2130-vs-AMD-A10-6800K

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

من يه سي پي يويي ميخوام ك هم براي بازي و هم براي كار با نرم افزارهايي مثل كتيا جواب گو باشه و تا چند سال هم نخوام تعويضش كنم .
تو رنج 700 800 نهايت (پايينتر بهتر ) :د
بنظرتون core i5 - 4690k يا AMD A10 -7850K ؟‌
AMD FX-8350 چطور ؟‌
من خودم اينتل و بيشتر قبول دارم ولي ميخوام ببينم انتخاب مناسبي هست يا اي ام دي ميتونه بهتر باشه ؟

لینک به دیدگاه

اگه اقای حسینی مشخصات کامپیوتر شخصی خودشون را بگن مشخص میشه از نظر ایشون اینتل بهتر هست یا ای ام دی :batting eyelashes:

:cowboy:    

لینک به دیدگاه

سلام

این بحث از زمانهای دور وجود داشته ! اما واقعیتی که الان هست اینه که بازار با نسبت ۸۰ به ۲۰ دست اینتل هست در سال ۲۰۰۰ ۵۰ به ۵۰ بود واین باعث ترقی بیشتر اینتل در اینده خواهد شد وجود رقیبی مثل ای ام دی باعث ارزان تر بودن پردارنده ها خواهد بود و باید امیدوار باشیم ای ام دی فعالیتش رو بیشتر بکنه

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من

intel Core i7 4930K

iChill GTX 780Ti DHS HerculeZ X3 Ultra

البته چون گفتید هزینه مهم نیست این پیشنهاد دادم اگه بودجه محدود بود پیشنهای بهتری بود

خنک کننده مناسب , رم , پاور , کیس و هارد رو بادقت انتخاب کنید

درود

دوست عزیز یه سوال  4930K LGA 2011 چه سنخیتی با Z87-A LGA 1150 داره بنظرتون؟

لینک به دیدگاه

البته اینتل خوبیش اینه که تو هر نسل چند تا cpu خوب میزنه  که زمان هر چقدر بگزره باز قابل استفاده هستند مثل q9550-q6600 هنوزم که هنوزه واقعا کار رابنداز هستند تو همه کار

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

به نظر من اگه AMD  تمرکزش رو فقط روی کارت گرافیک بذاره بهتره چون واقعا داره با Nvidia  رقابت میکنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...