رفتن به مطلب

تعویض cpu یا گرافیک ؟

Recommended Posts

با سلام

می خواستم بدونم اگه یه سی پی یوی قوی تر مثل phenom II 720 بگیرم بهتره ؟ یا یه گرافیک قوی تر مثل 4870 1gig؟

ضمنا قیمت 4870 1gig الان چنده ؟

کارم بیشتر بازیه .

سیستم هم تو امضاء هست .

لینک به دیدگاه

با سلام

می خواستم بدونم اگه یه سی پی یوی قوی تر مثل phenom ii 720 بگیرم بهتره ؟ یا یه گرافیک قوی تر مثل 4870 1gig؟

ضمنا قیمت 4870 1gig الان چنده ؟

کارم بیشتر بازیه .

سیستم هم تو امضاء هست .

درود :

مطمئناً 4870 بگیری بهتر خواهد بود.

ویرایش شده توسط Alireza_Pc
لینک به دیدگاه

خب اگه کارت بازیه همون 4870 رو بگیر

ضمن اینکه فک میکنم با این پاور نتونید هر دوروتا این اندازه ارتقا بدید

لینک به دیدگاه

خب اگه کارت بازیه همون 4870 رو بگیر

ضمن اینکه فک میکنم با این پاور نتونید هر دوروبا هم تا این اندازه ارتقا بدید

لینک به دیدگاه

Mb : Giga M56 S3P

Cpu : phenom X3 8650

ram : 4gig 800

vga : zotac 9800GT

power : green 535A

مشکلم اینه که اگه بخوام گرافیک رو عوض کنم و جاش یه GTX260 یا 4870 بردارم پاور کم میاره . درسته ؟

ضمنا سی پی یو ضعیف نیست واسه بازی ؟

من نهایتا 170 میتونم بزارم واسه تعویض .

لینک به دیدگاه

mb : Giga m56 s3p

cpu : Phenom x3 8650

ram : 4gig 800

vga : Zotac 9800gt

power : Green 535a

مشکلم اینه که اگه بخوام گرافیک رو عوض کنم و جاش یه gtx260 یا 4870 بردارم پاور کم میاره . درسته ؟

ضمنا سی پی یو ضعیف نیست واسه بازی ؟

من نهایتا 170 میتونم بزارم واسه تعویض .

درود :

به نظر من پردازنده شما مشکلی نداره و بازیها را اجرا می کنه

بله اگر بخواهید گرافیک رو عوض کنید باید پاور را هم عوض کنید.

لینک به دیدگاه

من اومدم اهواز كارت خودمو 100 تومن دادم رفت

.

الان 260 تومن دارم و بين Zotac GTX260 و HD 4870 SAPHIR موندم، مي خوام بدونم كدوم بهتره ، مثلا تو بازي هاي كرايسيس و gta IV !

ضمنا هرطور حساب ميكنم اين پاور كم نمياره !

ویرایش شده توسط starboy_amir
لینک به دیدگاه

سلام ! بنظر من 260 / core 216 قویتره و اگه کلا بیخیال اور سیستم بشید ، ممکنه با این پاور جواب بده چون برای یکی از دوستان با 7300e جواب داد ! البته من هیچ اطلاعی از توان مورد نیاز پردازنده تون ندارم و فقط روی حساب e7300 گفتم !

بازم باید دوستان و اساتید راهنمایی تون کنند ! ولی در برتری 260 نسبت به 4870 شک نکنید ! حتی مدل معمولی 260 هم از 4870 قویتره تا برسه به مدل core216 !

در حال حاضر بهترین 260 همین مدل موجود در فروشگاه لیون که قیمتشم خیلی عالیه ! موفق باشید / بازنده

لینک به دیدگاه

سلام

بنده هم با نظر فرامرز جان موافقم بهترین انتخاب در حال حاضر zotac gtx 260 core هستش که از 4870 و 260 قویتره و اگر بهتر از اینها خواستید msi hd 4890 1gb oc هم انتخاب خوبیه ولی قیمتش کمی بالاتره حدود 328 تومان .

j5f85qgkdgcqj18ej09t.jpg

لینک به دیدگاه

درود :

من مهم با رضا جان وفرامرز خان موافقم Zotac 260 GTX Core 16 بگیری بهتر خواهد بود اما در مورد پاور به نظر من

580 گرین بگیری بهتر چون GTX 260 Core 16 از GTX 260 قویتر و به سیستم فشار نمیاد و بعد هم برای اور کردن

عالی خواهد بود.

لینک به دیدگاه

بسيار خوب ، پس همين GTX260 رو شنبه سفارش ميدم كه آقاي حسيني زحمتشو بكشن واسم بفرستن .

فقط ميخواستم بدونم اين فن cooler master vortex 752 گير مياد الان؟

و با توجه به اينكه دماي لود cpu من با فن استوك 65 هستش با اين فن چقدر كاهش پيدا ميكنه دما؟

اگه آقاي حسيني داشته باشن ميخوام اينم سفارش بدم.

لینک به دیدگاه

بسيار خوب ، پس همين GTX260 رو شنبه سفارش ميدم كه آقاي حسيني زحمتشو بكشن واسم بفرستن .

فقط ميخواستم بدونم اين فن cooler master vortex 752 گير مياد الان؟

و با توجه به اينكه دماي لود cpu من با فن استوك 65 هستش با اين فن چقدر كاهش پيدا ميكنه دما؟

اگه آقاي حسيني داشته باشن ميخوام اينم سفارش بدم.

GTX260-CORE216 انتخاب بسیار خوبیه مبارکتون باشه.

و در مورد CPU COOLER چقدر میخواهید هزینه کنید ؟ و اگر میخواهید دما رو به خوبی پایین بیارید من یک پیشنهاد عالی بهتون میدم البته در صورتی که بودجتون هم برسه این این ایر کولینگ قیمتش حدودا 60 تومانه ولی واقعا عالیه و جزو برترین ایرکولینهای بازاره و خیلی هم پر طرفداره + خمیر سیلیکون ZT-100 که یک خمیر حرارتی مرغوب هستش که به تنهایی 10 تومان قیمت داره و کنترلر سرعت فن که همراه این کولر هستش.

ZEROTHERM NIRVANA NV120

4nzvopheh5tscjjnp2i.jpg

eyqrsb6jkikr3kmo1o0u.jpg

o2og6dho963uf93wdyh5.jpg

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

قيمتش كه بالاست ولي صبر ميكنم تا بودجم برسه و بعد همين رو بخرم .

لینک به دیدگاه

سلام ! دوست عزیز ، من پیشنهاد میکنم قبل از اینکه به فکر خرید کولر باشید ! به فکر یک پاور قویتر باشید ! چون اگه با همون 535 بخواید اوری صورت بدید ، مطمئنا به مشکل مواجه شید و با تبع کولر تون بلا استفاده خواهد ماند !

پس بهتره ابتدا یک پاور قویتر بگیرید و بعد به فکر کولر باشید ! در ضمن خرید کولر فقط بدرد اورکلاک میخوره ، اگه شما چنین قصدی ندارید ، و فقط بحث سره دمای پائینتره پردازندس ! پیشنهاد میکنم یه کولر ارزونتر بردارید و باقی هزینه تون رو روی خرید پاور بهتر متمرکز کنید تا چه در حال و چه در اینده از این بابت ، اسوده خاطر باشید !

مثلا بنظر من یک کولر همچون ocz / vanquasher که در حدود 18 تا 21 تومنه و روی خودش خمیر سیلیکون هم خورده ! کاملا کارتونو راه میندازه ! فقط یکمی زمینش کم شده و باهاس کمی پیگیریش کنید ! خلاصه این کولر در حد پایین اوردن دما و کمی هم اورکلاک ، کاملا جوابگو و کافی خواهد بود !

البته اگه از نظر هزینه مشکلی نداشته باشید و بتونید پاور رو ارتقا بدید و بازم جا برای خرید کولر داشته باشید ، مسلمه که کولر پیشنهادی اساتید ( رضای عزیز ) دارای عملکرد بسیار مطلوب تریه !

موفق باشید / بازنده

لینک به دیدگاه

پاور رو اگه ديدم واقعا مشكل ايجاد ميشه عوض ميكنم ، تا GTX260 دستم برسه و تست كنم اول .

واسه فن هم آره واسه آور ميخوام چون اين 8650 فركانسش خيلي پايينه و من تا 3Ghz هم آور كردم ولي دما تا 75 رفت بالا.

ضمنا اين پاور 38 آمپر ميده تو شاخه 12ولت در حاليكه nvidia واسه اين كارت 36 آمپر پيشنهاد داده ، فكر نكنم همچين مشكليم پيش بياد!

لینک به دیدگاه

قيمتش كه بالاست ولي صبر ميكنم تا بودجم برسه و بعد همين رو بخرم .

من یه دونه از این فن دارم مدت کمی استفاده شده و کاملا تمیزه 47 تومان

لینک به دیدگاه

ممنون بابت پيشنهادتون .

ولي بايد صبر كنم تا كارت دستم برسه و تست كنم ببينم مشكلي از بابت پاور نداشته باشم . دوستان مارو به شك انداختن .

ضمنا آقاي حسيني ميگم اين كارت Zotac GTX260 كه داريد 65nm هستش يا 55nm ؟

لینک به دیدگاه

خوب این کارت 55nm هستش و قابلیت آورکلاک بسیار بالایی هم داره و متاسفانه باید بگم سیستم من و در واقع سی پی یوی من بشدت این کارت رو محدود و به اصطلاح bottleneck کرده .

برای مثال در بازی کرایسیس و در تنظیمات high و رزولوشن 1440*900 میانگین 45 فرم و مینیموم 28 فرم گرفتم در حالیکه اگه یه بطور مثال E8400 داشتم به راحتی 60 فرم میداد .

و یا در 3dmark 2006 امتیازم 12700 شد که خیلی پایینه برای این کارت در حالیکه باید کمتر از 16000 نمیداد و واقعا به این نتیجه رسیدم اینphenom ها اصلا به درد بازی نمیخورن و مخصوصا وقتی بخوای از همچین کارت گرافیک های قدرتمند استفاده کنی .

راستی اینم بگم که از لحاظ پاور مشکلی پیش نیومد و حتی کارت رو آور هم کردم باز هم مشکلی نبود !

لینک به دیدگاه

درود

در اینکه پردازنده شما به نسبت کارت گرافیکتون ضعیف هست و به قول خودتون تبدیل به نقطه گلوگاهی شده که به نوعی خروجی کمی داره و تاحدی بازدهی سیستم رو محدود کرده شکی نیست و بنده بهتون توصیه میکنم از پردازنده های phenom II چهار هسته ای یا سه هسته ای مثل 720 یا 940 استفاده کنید که واقعا به نسبت قیمتشون کارایی خوبی در گیم داره و البته در اون صورت باید پاور رو هم به 580 ارتقا بدید.

لینک به دیدگاه

خوب این کارت 55nm هستش و قابلیت آورکلاک بسیار بالایی هم داره و متاسفانه باید بگم سیستم من و در واقع سی پی یوی من بشدت این کارت رو محدود و به اصطلاح bottleneck کرده .

برای مثال در بازی کرایسیس و در تنظیمات high و رزولوشن 1440*900 میانگین 45 فرم و مینیموم 28 فرم گرفتم در حالیکه اگه یه بطور مثال e8400 داشتم به راحتی 60 فرم میداد .

و یا در 3dmark 2006 امتیازم 12700 شد که خیلی پایینه برای این کارت در حالیکه باید کمتر از 16000 نمیداد و واقعا به این نتیجه رسیدم اینphenom ها اصلا به درد بازی نمیخورن و مخصوصا وقتی بخوای از همچین کارت گرافیک های قدرتمند استفاده کنی .

راستی اینم بگم که از لحاظ پاور مشکلی پیش نیومد و حتی کارت رو آور هم کردم باز هم مشکلی نبود !

درود :

دوست عزیز در ست است که در اوایل مشکلی پیش نمی آید اما در مدتی بعد به خاطر استفاده بیش از حد از پاور

باعث افت ولتاژ شده و در نتیجه با مشکل برق رسانی روبرو خواهید شد کخه باعث داغ کردن بیش از حد قطعات ،

عدم کارایی ، و در نتیجه سوختن قطعات پردازنده شود

لینک به دیدگاه

راستش الان وقتی ATI Tools رو اجرا و روی show 3D میزارم و با برنامه everest ولتاژ 12ولت رو نگاه میکنم از 12.97 به 11.2 میرسه .

قبلا با 9800GT به 11.4 میرسید .

ولی زیاد مطمعن نیستم از این چیزی که everest گزارش میده . برنامه های دیگه هم همینو نشون میدن !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...