رفتن به مطلب

ارتقاء به Haswell ؟ آری یا نه؟!

اشتراک گذاری

162 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. به نظر شما در شرایط فعلی ارتقاء به نسل Haswell با توجه به مسیر اینتل عاقلانه است؟

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود خدمت همه اعضای محترم لیون کامپیوتر.

شاید این سوال قبلاً هم مطرح شده باشد که با توجه به اینکه مدتی از زمان عرضه پردازنده های Haswell میگذرد و در حال حاضر بیشتر مدل های CPU و مادربرد های این پلتفرم در بازار داخلی یافت میشود,آیا به روز رسانی سیستم به این نسل امری منطقی و ضروری است یا خیر؟!

با توجه به اینکه نسل جدید سوکت 1150 با نام Z97 و H97 در سال آینده وارد بازار خواهد شد آیا پشتیبانی نسل Broadwell از ساتا 3.2 ما را یک سال بعد مجبور به به روز رسانی CPU و مادربرد میکند؟

با توجه به معرفی رم های DDR4 توسط Crucial در CES امسال برای نسل Haswell-E که آن هم در نیمه سال 2014 معرفی و وارد بازار میشود,عمر مفید Haswell و سوکت 1150 به کمتر از یک سال کاهش نمی یابد؟

شما چه فکر میکنید؟ آیا علاقه شما به تجربه فن آوری روز تمام این سوالات را نادیده میگیرد؟

نظر خودتان را به اشتراک بگذارید :)

ویرایش شده توسط Mahdi-Lion
لینک به دیدگاه

• ارسال 138
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

فقط قضيه ساتا و رم نيست تكنولوژى يو اس بى 3.5 هم هست

و اينكه بخاطر مشكلات واردات و قيمت بالاى ارز تا جايى ميدونم در حال حاضر از مادربردهاى هاسول ساپورت فقط برندهاى ايسوس و گيگا تو بازار هستن كه مدلهاى ارزون قيمت هنوز وارد نشدن...

و طبق حرف شما عمر مفيد اومده پايين... خيليا مثل بنده فكر كنم منتظر بشن تا همون سال 2014 كه بخوان به نسل جديد كوچ كنن  :blink:  (هر چند از اونايى هستيم كه تازه سيستم رو داريم به يه جايى ميرسونيم از نظر ارتقايى بدبختى هم آدم نميرسه هى ارتقا ميدى شركتهاى توليد كننده ازت جلوترن... :wacko:  )

لینک به دیدگاه

بستگی به سیستم فعلی داره . اگر از پلتفرم سندی بریج یا آیوی بریج استفاده میکنید ، کوچ کردن به هاسول هیچ توجیهی نداره . چون هیچ چیز جدید خاصی به شما نمیده . ولی اگر روی سوکت 775 و یا حتی قدیمی تر هستید و یا کلا یک کامپیوتر جدید میخواهید بگیرید ، مسلما بهتره که جدیدترینها رو تهیه کنید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
فقط قضيه ساتا و رم نيست تكنولوژى يو اس بى 3.5 هم هست

و اينكه بخاطر مشكلات واردات و قيمت بالاى ارز تا جايى ميدونم در حال حاضر از مادربردهاى هاسول ساپورت فقط برندهاى ايسوس و گيگا تو بازار هستن كه مدلهاى ارزون قيمت هنوز وارد نشدن...

و طبق حرف شما عمر مفيد اومده پايين... خيليا مثل بنده فكر كنم منتظر بشن تا همون سال 2014 كه بخوان به نسل جديد كوچ كنن  :blink:  (هر چند از اونايى هستيم كه تازه سيستم رو داريم به يه جايى ميرسونيم از نظر ارتقايى بدبختى هم آدم نميرسه هى ارتقا ميدى شركتهاى توليد كننده ازت جلوترن... :wacko:  )

آخه سال دیگه هم باز مشکل پیش میاد چون 2015 نسل skylake میاد! که پشتیبانی از PCIe4 هم داره!

مثلاً خود من میخوام سیستم رو ارتقاع بدم,میبینم سال دیگه CPU های بهتر میاد.خوب به خودم میگم گرافیک رو ارتقاع بده و دو تا 780گیمینگ بگیر!

از اون طرف تا اواخر امسال که ps4 و xbox one نیان که بازی خاصی برای pc هم نمیاد.که میشه تقریباً 2014 و 2015 هم که همزمان با PCIe4 خیلی ها احتمال میدن نسل جدید دایرکت اکس هم بیاد.پس دوباره باید گرافیک هم که کمتر از یک سال ازش کار کشیدیم عوض کنیم.

یعنی اینکه الان هر چی رو بخوایم آپدیت کنیم بعد از یکسال تکنولوژیش خیلی قدیمی میشه

لینک به دیدگاه

سال 2014 هم بیاد با سی پی یو های جدیدش، باز 2015 جدیدترش میاد:D وقت خریدن در 2015، سال 2016 یه مدل میاد که قطعات 2015 رو از چشم و دل خارج میکنه و این داستان تا آخر ادامه داره:D

پس به نظر من: اگه نیاز به سیستم قوی تر دارید بی شک ارتقا بدین. ولی اگه نیاز ندارید پول رو در جای بهتر خرج کنید.

مورد دوم. الان به فرض میشه نسل Z77 رو به قیمت خوبی فروخت و نسل Z87 رو با قیمت مناسبی خرید ( یعنی زیاد پول روی ارتقا نذاشت) از لحاظ اقتصادی این کار صورت بگیره خوبه.

مورد سوم بحث فنی و کارایی واقعی هست. در کل مجموع z77 با z87 چندان تفاوت چشمگیری ندارن. همیشه بحث P/P باعث اکثر انتخاب ها میشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه چیزه خیلی بزرگ رو که باید در نظر بگیریم اینه که سرعت پیشرفت تکنولوژی چقدره 

اکثرا میدونید که اینتل چون دید سریه fx amd  زیاد خوب از کار در نیومد این سوکت رو با این تفاوته کاراییه کم با 1155 بیرون داد فقط اومد 2 تا تغییر توش داد تا بگه بهتر شده 

که خودتون هم میدونید بیشتر به درد افراد خاص میخوره تا یوزر عادی

من اگه خودم بخام سیس بگیرم تو این اوضاع بیشتر نظرم رو x79  هست تا 1150 

درود 

البته یه چیزی هست سرعت رشد اینقدر زیاد شده که بعد از 1 سال دیگه جدید ترین سیستم روز هم قدیمی شده 

مثلا میبینید که  nvidia تو 1 سال نشده 2 سریه 600 و 700 رو عرضه کرد که خیلی سریع اتفاق افتاد 

لینک به دیدگاه

به نظر من خریدارهای قطعات کامپیوتری 3 دسته هستن . یک دسته کسانی هستن که قطعات رو فقط برای اینکه بهترینها رو داشته باشن میخرن . هزینه هم براشون مهم نیست . فقط همیشه دنبال جدیدترینها و قویترینها هستن . دسته دوم کسانی هستن که دوست دارن همیشه به روز باشن . ولی تا یک حدی میتونن هزینه کنن . دسته سوم هم کسانی هستن که تا موقعی که سیستم فعلی کار میکنه ، دست بهش نمیزنن . یعنی عملا فسیل بشه سیستم و بعد تغییرش میدن .

دسته اول که مشخصه . همیشه در حال تغییر و خرید قطعات جدید هستن . پس براشون فرق نمیکنه که امروز هاسول بخرن ، ممکنه 6 ماه دیگه سری جدید بیاد و ضرر کنن . با اومدن سری جدید میرن اون رو میگیرن . این مسئله تو تمام قطعات صدق میکنه . حتی ماوس و کیبورد .

دسته دوم به دلیل محدودیت بودجه ای که دارن نمیتونن همیشه در حال ارتقاء دادن باشن . اینها معمولا 2-3 سال یک بار اقدام به ایجاد تغییرات کلی تو سیستم میکنن  . ممکنه در طول این مدت به صورت جزئی قطعات مختلف رو تغییربدن . ولی یک قطعه مشخص معمولا بیشتر از 2 سال کار میکنه براشون . برای دسته دوم این تغییر و خرید هاسول بستگی به سیستم فعلیشون داره .

دسته سوم هم که مشخصه . معمولا بین 5 تا 10 سال از یک سیستم استفاده میکنن تا بترکه :D

البته این دسته بندی ها نظر شخصی منه و به طور کلی گفته میشه . شامل اورکلاکر ها نمیشه . ممکنه کسانی هم باشن که مابین این دسته ها قرار میگیرن :D ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
به نظر من خریدارهای قطعات کامپیوتری 3 دسته هستن . یک دسته کسانی هستن که قطعات رو فقط برای اینکه بهترینها رو داشته باشن میخرن . هزینه هم براشون مهم نیست . فقط همیشه دنبال جدیدترینها و قویترینها هستن . دسته دوم کسانی هستن که دوست دارن همیشه به روز باشن . ولی تا یک حدی میتونن هزینه کنن . دسته سوم هم کسانی هستن که تا موقعی که سیستم فعلی کار میکنه ، دست بهش نمیزنن . یعنی عملا فسیل بشه سیستم و بعد تغییرش میدن .

دسته اول که مشخصه . همیشه در حال تغییر و خرید قطعات جدید هستن . پس براشون فرق نمیکنه که امروز هاسول بخرن ، ممکنه 6 ماه دیگه سری جدید بیاد و ضرر کنن . با اومدن سری جدید میرن اون رو میگیرن . این مسئله تو تمام قطعات صدق میکنه . حتی ماوس و کیبورد .

دسته دوم به دلیل محدودیت بودجه ای که دارن نمیتونن همیشه در حال ارتقاء دادن باشن . اینها معمولا 2-3 سال یک بار اقدام به ایجاد تغییرات کلی تو سیستم میکنن  . ممکنه در طول این مدت به صورت جزئی قطعات مختلف رو تغییربدن . ولی یک قطعه مشخص معمولا بیشتر از 2 سال کار میکنه براشون . برای دسته دوم این تغییر و خرید هاسول بستگی به سیستم فعلیشون داره .

دسته سوم هم که مشخصه . معمولا بین 5 تا 10 سال از یک سیستم استفاده میکنن تا بترکه :D

البته این دسته بندی ها نظر شخصی منه و به طور کلی گفته میشه . شامل اورکلاکر ها نمیشه . ممکنه کسانی هم باشن که مابین این دسته ها قرار میگیرن :D ;)

کاملا موافقم  B) 

لینک به دیدگاه

دسته ی سوم خیلی باحاله :D

لینک به دیدگاه

بستگی به سیستم فعلی داره . اگر از پلتفرم سندی بریج یا آیوی بریج استفاده میکنید ، کوچ کردن به هاسول هیچ توجیهی نداره . چون هیچ چیز جدید خاصی به شما نمیده . ولی اگر روی سوکت 775 و یا حتی قدیمی تر هستید و یا کلا یک کامپیوتر جدید میخواهید بگیرید ، مسلما بهتره که جدیدترینها رو تهیه کنید .

بنده هم با حرف حامد جان موافقم با قیمت های الان واقعا توجیهی واسه خرید وجود نداره به خصوص اینکه چندان ترقی نسبت به نسل 2 و 3 نداشته ، فقط به درد گروه اولی ها در طبقه بندی اقشار کاربران آقا حامد می خوره  ;)

لینک به دیدگاه

والا به نظر من هر 2 پلتفرم یک بار باید ارتقا داد. الان دوستانی که سندی بریج دارند به نظرم باید به هسول ارتقا بدن. اما دوستانی که آیوی بریج دارند ایشالا سال 2015 باید به برادول ارتقا بدن.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

به نظر من هروقت سیستم فعلی با توجه به نوع استفاده کاربر از تکنولوژی عقب موند باید ارتقاء داد .  

لینک به دیدگاه

ارتقا فقط زمانی معنی میده که نیاز به قدرت بیشتر داشته باشید و یا سیستمتون به طور کلی فسیل شده باشه. اگر از سری " آی" اینتل، پردازنده ای دارید که هنوز رمق کار کردن داره، بهتره قبل از مهاجرت به سوکت های نسل جدید، گرافیکتون رو ارتقا بدید. بعد بر این اساس که نیاز به ارتقای سایر قطعات دارید یا نه، تصمیم خودتون رو بگیرید. اغلب اوقات بیشتر از 10 الی 15 درصد قدرت یک سی پی یوی چهار هسته ای اینتل سری آی، استفاده نمی کنیم. ضمن اینکه اجرای بازیها بیشتر به فرکانس بالای سی پی یو و کارایی کارت گرافیک نیاز دارند تا تعداد هسته بیشتر، پس عملا خیلی از گزینه های ارتقا حذف میشه. البته این حرفها شامل قشر محترم مرفهین بی درد و خدایگان اورکلاک نمیشه... ;)  ^_^  :)

ویرایش شده توسط Escaflowne
لینک به دیدگاه

منم با نظر بعضی دوستان موافقم . برای یوزر معمولی و کارایی به غیر از اور که معمولا تکنولوژی روز رو می طلبه الان فقط برای اشخاصی مثل من که از سوکت 775 استفاده می کنم به صرفه هستش که سیستم z87 یا h77 به همراه هاسول ببندم . سندی و آیوی بریدج خیلی زوده واسه اینکه بگیم قدیمی شدن !!!!!

توی این شرایط نظر من هم اینه که گرافیک رو ارتقا بدن به جای کوچ به پلتفرم جدید ، دوستانی که از آیوی و سندی بریدج استفاده می کنند...

ویرایش شده توسط ashkan001
لینک به دیدگاه

درود به نظر من ارتقا در این لحظه کار درستی نیست!

چون تفاوت کارایی نسبت به z77 اصلا قابل مشاهده هم نیست!

باید تا2015 صبر کرد و دید آیا نسل بعدی تفاوت رو نشون میده یا نه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

به نظر من باید ارتقاء دادش هیچ دلیلی هم ندارم :unsure:

در همین جا به همه دوستان قول میدم کمتر از 2 ماه دیگه کاربر HAMID PARNIYAN  سیستم رو به Z87 و 4770K تغییر میده (شایدم تا الان تغییر  داده باشه) :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol:

لینک به دیدگاه

به نظر من هم اگه کسی سندی بریج یا ایوی داره(بخواد در همون رده بگیره) اشتباهه مگر اینکه پولش سریز شده باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان به نتایج نظرسنجی هم توجه کنید بیش از 80% تا این لحظه رای منفی دادن :)  یکی دو ماه دیگه هم یه نگاه کوچولو به بازارچه سایت بیاندازید سیل تاپیک های فروش به دلیل ارتقاع رو ببینید ;)

الان مثلاً حمید خودمون دو تا مین خیلی خوب z77 با یه چندتا 680 داره. به نظرتون امکان داره حمید آپدیت نکنه؟ حداقلش یک vi اکستریم و یک جی1 اسنایپر5 رو میخره.پیشاپیش مبارکت باشه حمیدجان :wub:

لینک به دیدگاه

عزیزان به آقا حمید بیچاره گیر ندین، دیگه یههو بنده خدا تو رو دربایسی میمونه اصن دیگه ارتقا نمیده :lol:

ولی میتونید یه آمار سرانگشتی بگیرید بسیاری از دوستانی که سندی بریج داشته اند هنوز به آیوی بریج ارتقا ندادند. با این که تفاوت سندی با آیوی بالای 5 درصد بود. بخصوص در فرکانس رم. اما هسول واقعا چیزی برای گفتن به نظر من نداره.

همچنان  DDR3 ، همچنان خمیر نامرغوب، همچنان داغ، بدتر از اون مصرف بیشتر و --- همون تکنولوژی 22 نانومتری آیوی بریج! گرافیک داخلی پردازنده هم، باز هم بدرد بازی نمیخوره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام چطوری آقا ؟

من خودم از دسته دومی ها هستم / تا آخر شهریور هم فعلاً قصد تعویض پلتفرم رو ندارم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من تا موقعی که سیستمم جواب گوی بازی ها هست و کم نیاره فکر ارتقا ندارم. یعنی مثل همون دسته سوم که حامد گفت :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

بزارید یخورده دوستان رو بیشتر برای خرید هاسول ها ترغیب کنیم

گیگابایت هم نسخه بتا بایوس داده بیرن برای چیپ های H87-H85-B85-H81 و ... که میشه هاسول های K سری رو اوور کرد

اینم منبع :http://www.techpowerup.com/186866/gigabyte-releases-beta-bios-unlocking-overclocking-on-h87-and-b85-motherboards.html

Gigabyte Releases Beta BIOS Unlocking Overclocking on H87 and B85 Motherboards

Closely trailing ASRock and ECS, Gigabyte began releasing beta BIOS updates for its socket LGA1150 motherboards based on chipsets other than Z87 Express, which let you overclock Core "Haswell" K-series processors. Intel intended Z87 Express to be the only LGA1150 platform that lets you overclock processors, but motherboard vendors found their ways around the limitation, enabling a few overclocking features for motherboards based on other chipsets such as H87 Express, and B85 Express. These BIOS updates are marked beta, and typically feature the version number "FXc," with a change-log entry reading "enables K SKU CPU multiplier." With this BIOS installed, you can overclock K-series processors such as Core i7-4770K and Core i5-4670K, by tinkering with their base-clock multipliers.

لینک به دیدگاه

اینو میگن سایکولوژی سخت افزاری! منم دسته دویی هستم. :wub:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ای کسانی که به خیر رای دادید

خدایی نکرده نبینیم 2 ماه بعد که قیمتای نسل جدید افت کرد ، همه شروع به خرید نسل جدید بکنین  ها ؟؟؟    [-X [-X B) :lol:

خدایی نکرده بعد از دیدن یک سری تست ها نظرتون راجب به Haswell برنگرده ها؟؟؟ و بگین بهتر از Haswell چیزی وجود نداره [-X

ای کسانی که دارین به نسل جدید اینتل خنجر میزنید  :ph34r:  :D  ، خدایی خدایی نکرده اگهی هاتون که  مربوط به فروش 1155 هاتون برای ارتقاع به 1150 است را نبینیم [-X

-----------------------------

خودمونیم الان همه زدن سود نداره که بریم 1150 ولی قول میدم 6 ماه بعد همه تو انجمن سر اورکلاک 4670 و 4770 کل کل می کنن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...