رفتن به مطلب

ارتقاء به Haswell ؟ آری یا نه؟!

اشتراک گذاری

162 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. به نظر شما در شرایط فعلی ارتقاء به نسل Haswell با توجه به مسیر اینتل عاقلانه است؟

Recommended Posts

• کاربر ویژه
ای کسانی که به خیر رای دادید

خدایی نکرده نبینیم 2 ماه بعد که قیمتای نسل جدید افت کرد ، همه شروع به خرید نسل جدید بکنین  ها ؟؟؟    [-X [-X B) :lol:

خدایی نکرده بعد از دیدن یک سری تست ها نظرتون راجب به Haswell برنگرده ها؟؟؟ و بگین بهتر از Haswell چیزی وجود نداره [-X

ای کسانی که دارین به نسل جدید اینتل خنجر میزنید  :ph34r:  :D  ، خدایی خدایی نکرده اگهی هاتون که  مربوط به فروش 1155 هاتون برای ارتقاع به 1150 است را نبینیم [-X

-----------------------------

خودمونیم الان همه زدن سود نداره که بریم 1150 ولی قول میدم 6 ماه بعد همه تو انجمن سر اورکلاک 4670 و 4770 کل کل می کنن

شما درست میگید محمود جان. من اگر پول داشتم و توان خرید هازول رو داشتم بدون تردید زودتر از همه سیستم رو ارتقا میدادم اما اکثر مردم توان این رو ندارن که برای 10 تا 15 هم افزایش کارایی که باشه پول خرج کنن پس بهتره که پولشون رو نگه دارن و برای یک چیز خفن تر هزینه کنن.

لینک به دیدگاه

• ارسال 138
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه
شما درست میگید محمود جان. من اگر پول داشتم و توان خرید هازول رو داشتم بدون تردید زودتر از همه سیستم رو ارتقا میدادم اما اکثر مردم توان این رو ندارن که برای 10 تا 15 هم افزایش کارایی که باشه پول خرج کنن پس بهتره که پولشون رو نگه دارن و برای یک چیز خفن تر هزینه کنن.

برای Ivy هم همین چیزا رو می گفتن ولی شما برو تو بازار ببین چه قدر داره نسل Ivy فروش میره . اخر سر که چند تا رکورد خفن و راهکار هایی برای بازدهی بیشتر معرفی بشه همه میرن سمتش . اگه اینطور نشد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من کاملاً با پست آقای امیر محمود موافق هستم

راستش رو بخواهید من دارم با تمام توان سعی میکنم جلوی خرید خودم بگیرم(هاسول رو منظورم هست) ولی فکر نکنم موفق بشم اونم با این وضعیتی که سازنده های مین دارن ایجاد میکنن(منظور اوور با چیپ H87و پایینتر)

لینک به دیدگاه

من جزو دسته ی سوم هستم! به نظرم بهترین کار اینه که تا جایی که سیستم کشش داره ازش استفاده کرد، چه دلیلی داره برای چند فریم بیشتر بریم هزینه ی زیادی بکنیم؟ نهایتا وقتی ببینیم سیستممون مثلا بازی ها رو جواب نمیده میریم یک کارت گرافیک بهتر میخریم! به نظرم یک 3570K بدون هیچ مشکلی هنوزم میتونه از پس بازی های روز آینده بر بیاد فقط میمونه بقیه ی قطعات، مخصوصا کارت گرافیک(برای گیمرها) که باید هر چند وقت یک بار با یک نمونه ی بهتر تعویض بشن ولی من دلیلی نمیبینم که یک گیمر بخواد مثلا 3570K خودشو با یک 4670K یا 4570K عوض کنه.

به نظرم تا زمانی که تعویض یک 3570K اجباری بشه و واقعا 3570K نتونه به خوبی بازیها رو اجرا کنه تا اونوقت PCI-E4 و DDR4 و USB3.5 و ... همگی وارد بازار و مادربوردها شدن همینطور cpuهای جدیدتر و بهتری به بازار عرضه شده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
من جزو دسته ی سوم هستم! به نظرم بهترین کار اینه که تا جایی که سیستم کشش داره ازش استفاده کرد، چه دلیلی داره برای چند فریم بیشتر بریم هزینه ی زیادی بکنیم؟ نهایتا وقتی ببینیم سیستممون مثلا بازی ها رو جواب نمیده میریم یک کارت گرافیک بهتر میخریم! به نظرم یک 3570K بدون هیچ مشکلی هنوزم میتونه از پس بازی های روز آینده بر بیاد فقط میمونه بقیه ی قطعات، مخصوصا کارت گرافیک(برای گیمرها) که باید هر چند وقت یک بار با یک نمونه ی بهتر تعویض بشن ولی من دلیلی نمیبینم که یک گیمر بخواد مثلا 3570K خودشو با یک 4670K یا 4570K عوض کنه.

به نظرم تا زمانی که تعویض یک 3570K اجباری بشه و واقعا 3570K نتونه به خوبی بازیها رو اجرا کنه تا اونوقت PCI-E4 و DDR4 و USB3.5 و ... همگی وارد بازار و مادربوردها شدن همینطور cpuهای جدیدتر و بهتری به بازار عرضه شده.

نه نمیشه که به خاطر چیز هایی که معلوم نیست کی میاد و چجوریه چشمون رو به  قدرت این پلتفرم ببندیم. من اگر بودجه لازم رو داشتم یا بدست بیارم به قول امیرمحمود الان تاپیک فروش سیستمم رو به دلیل ارتقا به 1150 زده بودم.

به نظر من اگر کسی توان مالی کافی رو داره به 1150 کوچ کنه اگر نداره خودش رو به در و دیوار نزنه. صبر کنه و پول هاشو جمع کنه تا یه برادول بخره

لینک به دیدگاه

ای کسانی که به خیر رای دادید

خدایی نکرده نبینیم 2 ماه بعد که قیمتای نسل جدید افت کرد ، همه شروع به خرید نسل جدید بکنین  ها ؟؟؟    [-X [-X B) :lol:

خدایی نکرده بعد از دیدن یک سری تست ها نظرتون راجب به Haswell برنگرده ها؟؟؟ و بگین بهتر از Haswell چیزی وجود نداره [-X

ای کسانی که دارین به نسل جدید اینتل خنجر میزنید  :ph34r:  :D  ، خدایی خدایی نکرده اگهی هاتون که  مربوط به فروش 1155 هاتون برای ارتقاع به 1150 است را نبینیم [-X

-----------------------------

خودمونیم الان همه زدن سود نداره که بریم 1150 ولی قول میدم 6 ماه بعد همه تو انجمن سر اورکلاک 4670 و 4770 کل کل می کنن

من یکی 3770 خودمو به 100 تا 4770 نمیدم!!!

اما یه 2120 دارم، Core i3، سندی بریجه بنده خدا. شاید اگر خدا خواست و پولش جور شد، به هسول ارتقا بدم. اونم باز Core i3!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
من یکی 3770 خودمو به 100 تا 4770 نمیدم!!!

اما یه 2120 دارم، Core i3، سندی بریجه بنده خدا. شاید اگر خدا خواست و پولش جور شد، به هسول ارتقا بدم. اونم باز Core i3!

اره اونم شما ارمین جان . 6 ماه دیگه می بینمت که داری با 4770 حال می کنی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
اره اونم شما ارمین جان . 6 ماه دیگه می بینمت که داری با 4770 حال می کنی

:lol: :lol: :lol:

خوشم میاد خیلی رک و بدون حاشیه  به اصل مطلب اشاره میکنید :wub:

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

من ماه گذشته سیستم رو به خاطر ارتقا به هاسول فروختم. امیدوارم خریدارا این پست رو نبینن :D

3770k بود با maximus v

الان با G1610 که ضعیف ترین سی پی یو 1155 هست کار میکنم. دیدم واقعا جز کمی لگ در بازی چندان برای من فرق نمیکنه :D  (البته معقوله اور و رم و ... جدا)

در نتیجه تصمیم دارم یه اولترا بوک بخرم و قید دسکتاپ غول رو بزنم :D

در واقع همه چیز بستگی به قیمت maximus vi داره. اگه قیمت فضایی باشه قید هاسول زده میشه تا زمانی که ارزون بشه.

ویرایش شده توسط central_core
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
من ماه گذشته سیستم رو به خاطر ارتقا به هاسول فروختم. امیدوارم خریدارا این پست رو نبینن :D

3770k بود با maximus v

الان با G1610 که ضعیف ترین سی پی یو 1155 هست کار میکنم. دیدم واقعا جز کمی لگ در بازی چندان برای من فرق نمیکنه :D  (البته معقوله اور و رم و ... جدا)

در نتیجه تصمیم دارم یه اولترا بوک بخرم و قید دسکتاپ غول رو بزنم :D

در واقع همه چیز بستگی به قیمت maximus vi داره. اگه قیمت فضایی باشه قید هاسول زده میشه تا زمانی که ارزون بشه.

گیگا که فقط 10 دلار از vi گرون تره 2200 اومده پس پیش نهاد می کنم برو اولترا بوک بخر اونم ریزر ، نه اینکی نمایندگی های ایران دارن میفروشن . اونی که تازه اومده و  همه رو دیوونه کرده . هنوز تو کفشم

ببینش

http://www.razerzone.com/gaming-systems/razer-blade

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
گیگا که فقط 10 دلار از vi گرون تره 2200 اومده پس پیش نهاد می کنم برو اولترا بوک بخر اونم ریزر ، نه اینکی نمایندگی های ایران دارن میفروشن . اونی که تازه اومده و  همه رو دیوونه کرده . هنوز تو کفشم

ببینش

http://www.razerzone.com/gaming-systems/razer-blade

قیمت گذاری گیگا که از صدقه سری آواژنگ طبق معمول نجومیه.مادربرد 410 $ با دَلار 5 تومن هم میشه 2050 .باز دوباره 150-200 تومنم آب بستن روش.البته این قیمت خرده فروشیه! قیمتی که به شرکتهای وارد کننده میدن یه چیز دیگست.اصن معلوم نیس منطق قیمت گذاری اینا چطوریه؟!

قیمت محصولات ایسوس در ایران از گیگا منطقی تره.

لینک به دیدگاه

تفاوت کارایی هاوسل با آیوی بریج چقدره ؟

بدون در نظر گرفتن اور !

حدود 1 تا 5 درصد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گفتم بازم میگم. هیچ موقع 980 اکستریم خودم رو با ایم هاسول آماتور عوض نخواهم کرد تا وقتی که سری اکستریمش بیاد

لینک به دیدگاه

گفتم بازم میگم. هیچ موقع 980 اکستریم خودم رو با ایم هاسول آماتور عوض نخواهم کرد تا وقتی که سری اکستریمش بیاد

عطا جان اگر من نبودم ، تا حالا فکر کنم چند باری عوض کرده بودی :D ;)  =))

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

حدود 1 تا 5 درصد.

1 تا 5 درصد ؟!

من یه بررسی کردم میان دو پردازنده مشابه 3570 و 4570 تفاوت واقعا ناچیزه .

یعنی اینتل مشنگ بوده نسل و سوکت جدید ارائه بده ؟

لینک به دیدگاه

1 تا 5 درصد ؟!

مشنگ نیست، پول $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

لینک به دیدگاه

1 تا 5 درصد ؟!

به نظرم اینتل نیاز داشت یه قدم کوتاه برای اعمال برخی تغییرات ساختاری در هسته و قدرت گرافیک داخلی بده و بازخوردشون رو تست کنه، بعد قدم اصلی رو به سمت هدف اصلی Broadwel برداره که باید DDR4 باشه، و تکنولوژی 14 نانومتری.

البته حدس میزنم در این بین هم یکسری نسل جدید مادربرد رو با ساپورت DDR4 برای هسول شاهد باشیم. مثل Core 2 Dou که ذاتا" DDR2 بود اما یکسری نسل مادربرد با فرکانس  پایه ی DDR3 برای سوکت 775 هم ارائه شد. شاید این برای هسول هم بعدها اتفاق بیفته.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
عطا جان اگر من نبودم ، تا حالا فکر کنم چند باری عوض کرده بودی :D ;)  =))

سلام

همه اسناد و مدارک دال بر صحت گفته های حامد عزیزم هستش /

شواهد دیگر : حمید ؛ بهمن و پوریا هستن

یادتون باشه فقط 40 روز خدا دروغی رو پنهان میکنه و بعد از آن مثل الان آشکار میشه :wub: 

مخلصیم آقا

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

دوستان گل مادربرد Z87 MAXIMUS VI EXTREME  موجوده قیمت 2400 با گارانتی!

MPOWER  هم هست !

Z87 DELUXE TANDERBULT هم هست !

با این مادربردها به نظرتون عاقلانه هست رفت سمت 1150؟

لینک به دیدگاه

MPOWER  هم هست !

نه هنوز  :)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من استفادم بیشتر گیم هستش .

الان سیستم من اینه:

rampage II ex core i7 930

الان من بخوام ارتقائ بدم به 4570 و یه مین متوسط تفاوت چند فریم میشه؟

ویرایش شده توسط **pouya**
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

MPOWER  هم هست !

نچ حمید جان / ( خودت که این درسهارو بهم گفتی ) یادت رفته !!!

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من استفادم بیشتر گیم هستش .

الان سیستم من اینه:

rampage II ex core i7 930

الان من بخوام ارتقائ بدم به 4570 و یه مین متوسط تفاوت چند فریم میشه؟

درود

پویاجان تفاوت چندانی نداری!پیشنهاد میدم اینکار رو نکنی!

لینک به دیدگاه

نچ حمید جان / ( خودت که این درسهارو بهم گفتی ) یادت رفته !!!

نه یادم نرفته برای دوستانی میگم که قصد خرید دارن!

2.4 میلیون پول بدی فقط برای مادربرد ، اونم برای چقدر تفاوت؟؟؟؟؟؟؟

واقعا اشتباه محضه!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...