رفتن به مطلب

ارتقاء به Haswell ؟ آری یا نه؟!

اشتراک گذاری

162 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. به نظر شما در شرایط فعلی ارتقاء به نسل Haswell با توجه به مسیر اینتل عاقلانه است؟

Recommended Posts

نه یادم نرفته برای دوستانی میگم که قصد خرید دارن!

2.4 میلیون پول بدی فقط برای مادربرد ، اونم برای چقدر تفاوت؟؟؟؟؟؟؟

واقعا اشتباه محضه!

اونی که 2.400 هستش حمید جان یه اسباب بازی داخلش داره که دل از همه میبره :) حداقل من که عاشقش شدم هر چند اصن به کارم ممکنه نیاد.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

• ارسال 138
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

خوب دیگه آرمین جان منم مثل تو هستم / زودی دلم می خواد ولی نباید فکر رو در مقابل این اسباب بازی ها کوبوند به زمین /

اینم بگم که فکر من : فکر بهمن - حمید - پوریا و حامد هستش :wub:  ;)

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

به نظر من زمانی که جهشی نسبتا چشم گیر در معماری و کارایی پردازنده رخداد، ارتقا منطقی است! مثل جهشی که سندی بریج ها نسبت به پیشینیان خود داشتند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
به نظر من زمانی که جهشی نسبتا چشم گیر در معماری و کارایی پردازنده رخداد، ارتقا منطقی است! مثل جهشی که سندی بریج ها نسبت به پیشینیان خود داشتند.

باز هم کسی که پول کافی داره اگر بره هازول بخره ضرر نمیکنه. اصلا نمیشه چشم روبه قدرت این پلتفرم بست. چه 1 درصد افزایش کارایی چه 100 درصد

لینک به دیدگاه

من منتظرم واحد هام فروش بره بعدش 100% ارتقا میدم این سیستم هندلیم رو:)

لینک به دیدگاه

باز هم کسی که پول کافی داره اگر بره هازول بخره ضرر نمیکنه. اصلا نمیشه چشم روبه قدرت این پلتفرم بست. چه 1 درصد افزایش کارایی چه 100 درصد

مسلما اگر کسی پول کافی داشته باشه و مشکل مالی نداشته باشه، در اکثر مواقع با ارتقا به نسل جدید کارایی بیشتری بدست میاره. اما من در حالت کلی و در نظر گرفتن نسبت هزینه به کارایی عرض کردم.

لینک به دیدگاه

من منتظرم واحد هام فروش بره بعدش 100% ارتقا میدم این سیستم هندلیم رو :)

درود

آقا کجا سیستمت هندلیه؟؟؟ :huh:

2500K رو دست کم نگیر.

یه ssd بنداز رو سیستمت پرواز کن. :)

لینک به دیدگاه

درود

آقا کجا سیستمت هندلیه؟؟؟ :huh:

2500K رو دست کم نگیر.

یه ssd بنداز رو سیستمت پرواز کن. :)

2500K دوست داشتنی.

اصلا اسمشم بغض میاره تو گلو...  :( 

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

با سلام به همه دوستان به نظرمن این ارتقائ وقتی ارزش داره که سیستم قبلی ایوی بریج نه باشه ولی از ایوی بریج به هاسول زیاد چنگی به دل نمیزنه

لینک به دیدگاه

بهتره بیخیال BroadWell بشین، چون سال بعدش قراره SkyLake بیاد با خصوصیات وحشتناک زیر:

• 2015 Release Date
  • 14nm CPU
  • 9th Generation Intel HD Graphics
  • Dual Channel DDR 4 Memory
  • PCIe 4.0
  • AVX 3.2 Instructions
  • SATA Express

اونوقت مجبورین دوباره مادربرد و سی پی یو BroadWell رو که تازه خریدین رو بندازین دور! اومدن BroadWell هم که قراره تا نیمه دوم 2014 طول بکشه. ارتقا این دردسرها رو هم داره. هر سال یه مدل جدید برای تیغ زدن جیب کاربران. همین هاسول رو بگیرین و خیال خودتون رو تا 2015 راحت کنین.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

هر چقدر تقاضا بیشتر باشه عرضه هم بیشتر میشه و تولید کنندگان بیشتر تولید میکنند و سال به سال نسلهای جدید تر وارد بازار میشند و پیشرفت در گرو همین موضوع حاصل میشه

ویرایش شده توسط del2771
لینک به دیدگاه

پیشرفتی وجود نداره. اینتل فقط بلده پول ملت رو هدر بده. وگرنه اونموقع که با AMD رقابت داشت، با یه LGA 775، پنجاه تا نسل بیرون داد، حالا چطور شده که به فکر پیشرفت افتاده و سر برج که میشه سوکت جدید میده بیرون؟

لینک به دیدگاه

پیشرفتی وجود نداره. اینتل فقط بلده پول ملت رو هدر بده. وگرنه اونموقع که با AMD رقابت داشت، با یه LGA 775، پنجاه تا نسل بیرون داد، حالا چطور شده که به فکر پیشرفت افتاده و سر برج که میشه سوکت جدید میده بیرون؟

من با این صحبت موافقم سندی و ایوی و هاسول نسبت بهم مزیت آنچنانی ندارن حالا باز سندی مثلا pci-e3 و usn3 native رو ندازه اما ایوی که داره.

کلا به نظرم کسی که الان پلتفرم سندی یا ایوی داره ازتقا به هاسول براش کار جالبی نیست مگر اینکه ثروتمند باشه یا عشق تکنولوژِی حتی اگه بدونه ریاد فرقی نداره.اگه گرفتن 1تا 5 درصد پرفرمنس بهتر برای آدم مهم باشه آدم پردازنده نسل قبلش رو که خنک تر هم هس میتونه 300-200 mhz بیشتر اور کنه.

البته مساله ln2 فرق داره.

واقعا اگه amd یکم عرضه نشون بده تو بحث پردازنده اینتل کمتر میتونه مارو اذیت کنه.

البته تو بحث کارتهاش خوب nvidia رو اذیت کرد و باعث شد اینطور تو سری 7 عقب نشینی قیمتی کنه بطوریکه برای 3 گیری 680 رو کرد 770 اسمش رو عوض کرد تا ضایع نشه که قیمت پایینتر بزنه براش.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من اگر یک سیستم 775 داری و کارت رو راه میندازه ارتقا یک کار بیهوده هست 

ولی در کل این سه نسل اختلاف چشم گیری ندارن که آدم بخواد ارتقا بده و بیخود و بیجهت پول بریزی تو جیب این شرکتها با این گرونی که هست 

لینک به دیدگاه

جالبه، بیش از سه برابر رای به عدم ارتقا دادند.

یعنی اینتل رسما" بره پیتزا فروشی باز کنه.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جالبه، بیش از سه برابر رای به عدم ارتقا دادند.

یعنی اینتل رسما" بره پیتزا فروشی باز کنه.

خوب طبیعی هست !

متاسفانه کسانی در این رای گیری شرکت کردند که اطلاعات کافی ندارند .

و متاسفانه همه فکر میکنند وقتی پلتفرم عوض میشه سی پی یو جدید باید 200% قدرتش بیشتر شده باشد که این توقع نیست و میشه بهش توهم اطلاق کرد .

همینکه یه سی پی یو نسل جدید 7-8% افزایش کارائی داشته باشد یعنی توقع سازنده را برآورد کرده .

حالا اینکه برای ما ایرانی ها منطق تعویض داشته باشد یا نه اصلا مهم نیست .

ما ایرانی ها هنور داریم پیکان را به قیمت گزاف خرید و فروش میکنیم و هنور که هنوزه سی پی یو های سلرون مشتری خودشون را دارند پس فلسفه این گونه تاپیکها زیر سئوال هست چون اینجا ایرانه !!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب طبیعی هست !

و متاسفانه همه فکر میکنند وقتی پلتفرم عوض میشه سی پی یو جدید باید 200% قدرتش بیشتر شده باشد که این توقع نیست و میشه بهش توهم اطلاق کرد .

همینکه یه سی پی یو نسل جدید 7-8% افزایش کارائی داشته باشد یعنی توقع سازنده را برآورد کرده .

ما ایرانی ها هنور داریم پیکان را به قیمت گزاف خرید و فروش میکنیم و هنور که هنوزه سی پی یو های سلرون مشتری خودشون را دارند پس فلسفه این گونه تاپیکها زیر سئوال هست چون اینجا ایرانه !!!!

آقا بهزاد من با حرف شما مخالفم 

شما میگید ما ایرانیها اینطوری هستیم 

در صورتی که من تو فرم های خارجی هم دیدم بعضی ها برای اینکه از سوکت 1156 به سندی یا  ایوی برن دودل بود

یا اینکه خیلی هاشون هم دارن هنوز از 775 استفاده میکنن 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب طبیعی هست !

با نظرتون موافقم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من خود اینتل هم پیش بینی کرده بود که همه برای یک آپدیت بزرگ یعنی همون DDR4 صبر کرده اند و برای همین برگ برنده اش را برای اون روز ها نگه داشته. این یک استراتژی بسیار عالی هست و اصلا برای خالی کردن جیب مردم نیست!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا بهزاد من با حرف شما مخالفم 

شما میگید ما ایرانیها اینطوری هستیم 

در صورتی که من تو فرم های خارجی هم دیدم بعضی ها برای اینکه از سوکت 1156 به سندی یا  ایوی برن دودل بود

یا اینکه خیلی هاشون هم دارن هنوز از 775 استفاده میکنن 

نظر شما قابل احترام .

ولی آنها میدونند چی میخواهند .

اصولا آنها برای نت گردی از کارت GTX690 یا سی پی یو 4770k نمیکنند و همان پلتفرم 1156 یا 775 براشون کفایت میکند  .

ولی در بقیه موارد خیلی با ما فرق دارند که نمیشه اینجا به ریز توضیح داد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکل اینه که اینجا اکثر بچه ها اورکلاکر نیستند !؟.خارج از ایران هم در وهله اول گیمر ها و بازی خور ها در تیردست شرکت ها هستند !برای یک گیمر تفاوت 4770K و 3770K در چیست ? یک یا 2 فریم بیشتر در بازی مترو و فارکری ؟!

برای یک بازیخور ارتقا  یک کارت گرافیک مثل  680 به 780 خیلی منطقی تره تا تعویض 3770 به 4770 ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نظر شما قابل احترام .

ولی آنها میدونند چی میخواهند .

اصولا آنها برای نت گردی از کارت GTX690 یا سی پی یو 4770k نمیکنند و همان پلتفرم 1156 یا 775 براشون کفایت میکند  .

ولی در بقیه موارد خیلی با ما فرق دارند که نمیشه اینجا به ریز توضیح داد .

مگر کسی اینجا پیدا میشه که برای نت کردی از چنین قطعاتی استفاده بکنه 

بعدشم شما فکر میکنید اونجا چه خبره ؟

همه زبده کامپیوتر و اورکلاکرن 

این سریال رو نگاه کن بد نیست 

The IT Crowd

و یک چیزایی هم هست که من حوصله ندارم اینجا توضیح بدم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکل اینه که اینجا اکثر بچه ها اورکلاکر نیستند !؟.خارج از ایران هم در وهله اول گیمر ها و بازی خور ها در تیردست شرکت ها هستند !برای یک گیمر تفاوت 4770K و 3770K در چیست ? یک یا 2 فریم بیشتر در بازی مترو و فارکری ؟!

برای یک بازیخور ارتقا  یک کارت گرافیک مثل  680 به 780 خیلی منطقی تره تا تعویض 3770 به 4770 ؟

معین جان یکبار نتایج بنچمارک 3dmark06 که ترکیبی ازبعضی قسمتهای بازیها میباشد را بررسی کنید .

قطعا خواهید دید سی پی یو های 4770k در فرکانس 6200 نتایجی را که سی پی یوهای 3770k درفرکانس 6600 گرفته بودند را پشت سر گذاشتند .

به نظرتان این افزایش کارائی فقط در اورکلاک نمایان هست یا درگیم ها هم نمود دارد ؟!!!!!

البته میتوانید نتایج تست super pi 32m هم بررسی کنید که قطعا همین افزایش کارائی را شاهد خواهید بود.

ویرایش شده توسط Behzad Tak
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برادر من این که شما میگی مشکل که نیست 

مگر قرار هرکسی یک کامپیوتر تو خونش داشته باشه یک اورکلاکر باشه یا گیمر باشه 

یک مورد دیگه ای هم که هست اینه که بخاطر گرونی که تو بازار هست خیلی ها اورکلاک رو کنار گذاشتن 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مگر کسی اینجا پیدا میشه که برای نت کردی از چنین قطعاتی استفاده بکنه 

بعدشم شما فکر میکنید اونجا چه خبره ؟

همه زبده کامپیوتر و اورکلاکرن 

این سریال رو نگاه کن بد نیست 

The IT Crowd

و یک چیزایی هم هست که من حوصله ندارم اینجا توضیح بدم 

بله پیدا میشه و میتونید به پروفایل خود من که از سیستمم فقط برای وبگردی استفاده میکنم رجوع کنید .

من فکری نمیکنم عزیز و شما ظاهرا خیلی فکر میکنید !!

اصولا در یک فروم تخصصی کسانی بحث اینگونه مسائل را میکنند که یا اورکلاکر هستند یا گیمر و قطعا یک مسافرکش تواینگونه بحثها شرکت نخواهد کرد .

برای مباحث تخصصی نیازی به دیدن سریال و فیلم و کارتن نیست و باید واقعیات موضوع مورد بحث را بررسی کرد .

ویرایش شده توسط Behzad Tak
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...