رفتن به مطلب

ارتقاء به Haswell ؟ آری یا نه؟!

اشتراک گذاری

162 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. به نظر شما در شرایط فعلی ارتقاء به نسل Haswell با توجه به مسیر اینتل عاقلانه است؟

Recommended Posts

• کاربر ویژه

بله پیدا میشه و میتونید به امضاء خود من که از سیستمم فقط برای وبگردی استفاده میکنم رجوع کنید .

من فکری نمیکنم عزیز و شما ظاهرا خیلی فکر میکنید !!

اصولا در یک فروم تخصصی کسانی بحث اینگونه مسائل را میکنند که با اورکلاکر هستند یا گیمر و قطعا یک مسافر کش تواینگونه بحثها شرکت نخواهد کرد .

برای مباحث تخصصی نیازی به دیدن سریال و فیلم و کارتن نیست و باید واقعیات موضوع مورد بحث را بررسی کرد .

آقا بهزاد آدمایی مثل شما تو کشور ما خیلی کم هستن 

تو سر در این سایت و هیچ سایت دیگه ای ننوشته که فقط افراد اوارکلاکر وارد بشن 

و اینجا هم خیلی ها برای نیازهاشون و سولاتشون وارد میشن ( نه فقط اورکلاکرها )

و اینکه خیلی از واقعیتها تو همین فیلم ها نهفته هست 

بزار اینم واست بگم 

یکی از آشناهای دوستای بنده ( توجه کنید ) مهندس ساختمان تو آمریکا هست که هر چند وقت یکبار میاد آبادان 

چند وقت پیش دوستم داشت با موبایل باهاش صحبت میکرد هی قطع و وصل میشد و من بهش گفتم چرا از طریق اینترنت باهاش مکالمه نمیکنی که خیلی بهتره 

در جواب بهم گفتم هیچی از کامپیوتر سر در نمیاره فقط در حد روشن کردن و خاموش کردن بلده 

و از این مثالها زیاد هست آقا بهزاد ولی بنده حوصله تعریف کردن ندارم 

ویرایش شده توسط perans
لینک به دیدگاه

• ارسال 138
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

مگر کسی اینجا پیدا میشه که برای نت کردی از چنین قطعاتی استفاده بکنه 

بعدشم شما فکر میکنید اونجا چه خبره ؟

همه زبده کامپیوتر و اورکلاکرن 

این سریال رو نگاه کن بد نیست 

The IT Crowd

و یک چیزایی هم هست که من حوصله ندارم اینجا توضیح بدم 

شما بهتره جای دیدن سریالهای مختلف مثل عمر گل لاله و ... یکمی برترین اورکلاکرهای کشورت رو بشناسی http://hwbot.org/user/BeHzAd/

مطمئناً کسی که مقامهای اورکلاک جهانی به دست آورده خیلی بهتر از شما میدونه اونور چه کسانی اورکلاکر هستن چه کسانی نیستن...

لینک به دیدگاه

يعني واقعا AMD اينقدر وعضش داغونه !!!! هيچ كس اسمشم نمياره!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا بهزاد آدمایی مثل شما تو کشور ما خیلی کم هستن 

تو سر در این سایت و هیچ سایت دیگه ای ننوشته که فقط افراد اوارکلاکر وارد بشن 

و اینجا هم خیلی ها برای نیازهاشون و سولاتشون وارد میشن ( نه فقط اورکلاکرها )

و اینکه خیلی از واقعیتها تو همین فیلم ها نهفته هست 

بزار اینم واست بگم 

یکی از آشناهای دوستای بنده ( توجه کنید ) مهندس ساختمان تو آمریکا هست که هر چند وقت یکبار میاد آبادان 

چند وقت پیش دوستم داشت با موبایل باهاش صحبت میکرد هی قطع و وصل میشد و من بهش گفتم چرا از طریق اینترنت باهاش مکالمه نمیکنی که خیلی بهتره 

در جواب بهم گفتم هیچی از کامپیوتر سر در نمیاره فقط در حد روشن کردن و خاموش کردن بلده 

و از این مثالها زیاد هست آقا بهزاد ولی بنده حوصله تعریف کردن ندارم 

مصطفی جان در پست قبلی عرض کردم .

اینجا یک فروم تخصصی سخت افزار هست و قطعا مباحث آن هم تخصصی دنبال میشه .

قطعا اون کسی هم که در مورد سخت افزار به مشکلی برخورده وارد این ساین میشه ولی اون آدم دلیلی نداره که در مباحث تخصصی شرکت کنه .

میتونه ببینه و اطلاعات کسب کنه و هر وقت تجربه کرد اظهار نظر کنه و .... کاری که در حال حاضراتفاق نمیوفته . 

اگر بیائیم اسامی کسانی که رای دادند را لیست کنیم قطعا به حرف من خواهید رسید و آنها که باید نظر میدادند اصلا در بحث شرکت نکردند و آنها که فقط یکبار از این کوچه رد میشدند رای دادند  ;)

در این مملکت و در دنیا سایتهای متنوع و مختلفی وجود دارد و هر کدام مباحث خودشان را دارند و الزاما همه نباید به همه سایتها سرکشی کنند و اظهار نظر کنند .

قطعا من هیچ وقت به سایتهای که در رابطه با شوهر یابی و ... هستند سر نمیزنم و آنها هم اینجا سر نمیزنند :lol:  

ویرایش شده توسط Behzad Tak
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما بهتره جای دیدن سریالهای مختلف مثل عمر گل لاله و ... یکمی برترین اورکلاکرهای کشورت رو بشناسی http://hwbot.org/user/BeHzAd/

مطمئناً کسی که مقامهای اورکلاک جهانی به دست آورده خیلی بهتر از شما میدونه اونور چه کسانی اورکلاکر هستن چه کسانی نیستن...

دوست عزیز شما لازم نیست در مورد ایشون به بنده توضیح بدین

من آقا بهزاد رو سه ساله میشناسم

ما هم بوق نیستم میدونیم اونور چه خبره

از وقتی هم گرونی امد تو بازار ما هم اور رو گذاشتیم کنار و نشستیم سریال نگاه میکنیم :(

لینک به دیدگاه

خوب طبیعی هست !

متاسفانه کسانی در این رای گیری شرکت کردند که اطلاعات کافی ندارند .

و متاسفانه همه فکر میکنند وقتی پلتفرم عوض میشه سی پی یو جدید باید 200% قدرتش بیشتر شده باشد که این توقع نیست و میشه بهش توهم اطلاق کرد .

همینکه یه سی پی یو نسل جدید 7-8% افزایش کارائی داشته باشد یعنی توقع سازنده را برآورد کرده .

حالا اینکه برای ما ایرانی ها منطق تعویض داشته باشد یا نه اصلا مهم نیست .

ما ایرانی ها هنور داریم پیکان را به قیمت گزاف خرید و فروش میکنیم و هنور که هنوزه سی پی یو های سلرون مشتری خودشون را دارند پس فلسفه این گونه تاپیکها زیر سئوال هست چون اینجا ایرانه !!!!

بهزاد جان،

شکی نیست که در دید تولید کننده همون حدود 10% Overall پرفورمنس بیشتر منطق تولید CPU نسل جدید رو داشته باشه، اما به قولی هر کس از ظن خود شد یار من، از دید عموم خریداران هم باید نگاه کرد چه قیمتی رو بابت اون 10% میدن.

وقتی به یک نفر پیشنهاد سیستم 1150 میدم، باور کن هنوز منطق خریدش برای من به عنوان پیشنهاد دهنده جا نیفتاده. یعنی وقتی 3770K کار طرف رو به خوبی راه میندازه، بایوس مادربرد هاش جا افتاده ترند، و چه در رندر (در سطح خودش) و چه در بازی کمبودی نداره، چرا باید 4770K بهش پیشنهاد بدم؟

تا به امروز تنها دلیل پیشنهاد سیستم هایی که از سوکت 1150 دادم خوشکلی تم طلایی مادربرد های ایسوز و تم مشکی و سینک های رنگی مادربرد های گیگا بوده. اوورکلاک آماتوری یک قطعه هم که نسبیه، خیلی نمیتونه فاکتور مسلم و معیینی برای میزان سنجش یک سیستم باشه، تازه شاید اوورکلاک 1150 هم به دلیل تازه وارد بودن کمی مشکلتر باشه و هم پردازنده هاش پردازنده های داغ تریه و ناچارم کولر افتر مارکت هم تو جدول پیشنهادیم به کاربر پیشنهاد بدم. تازه اگر اوورکلاک بکنه.

مشکلات 1150 هم کم نبوده، مادربرد Z87 دولوکس برای کسی بستم با پردازنده 4770K اینها نمیتونستن روی فرکانس 2400 کار کنند. در صورتی که اون رمهای Beast کینگ استون روی سیستم 1155 من راحت با XMP اومد روی فرکانس 2400. هنوزم بایوس Z87 ناپخته و نا مطمئن به نظر میاد و تولید کنندگان مادربرد با عجله مادربرد های Z87 رو بردن خط تولید و الهی به امید تو در بازار پخش کردند. شاید یک سالی نیاز باشه تا جا بیفتن.

خود شما هم میدونید بیشتر کاربران، کاربران عادی کامپیوتر هستند، درآمد اصلی اینتل و بقیه ی شرکت ها هم از همین دسته تامین میشه. که بعد ها ممکنه گروهی از این کاربران عادی - به سیستم علاقه مند بشن و اون 1% پرفورمنس بیشتر هم آرزوشون بشه. بنابراین منطق ارتقا ابتدا باید برای این دسته از کاربران عادی اتفاق بیفته، چون کاربران حرفه ای که دائم در ارتقا به سر میبرند، حالا امسال نه، سال دیگه :)

نمیدونم، اما راستش من انتظارم از اینتل خیلی بیشتر بوده.

الان به نظر فنی شما ارزش داره من - به عنوان کسی که هیچ کاری با کامپیوترش انجام نمیده جز اومدن به فروم، 3770K رو به 4770K ارتقا بدم؟ مثال میزنم. :)

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مصطفی جان در پست قبلی عرض کردم .

اینجا یک فروم تخصصی سخت افزار هست و قطعا مباحث آن هم تخصصی دنبال میشه .

قطعا اون کسی هم که در مورد سخت افزار به مشکلی برخورده وارد این ساین میشه ولی اون آدم دلیلی نداره که در مباحث تخصصی شرکت کنه .

میتونه ببینه و اطلاعات کسب کنه و هر وقت تجربه کرد اظهار نظر کنه و .... کاری که در خحل حاضراتفاق نمیوفته . 

اگر بیائیم اسامی کسانی که رای دادند را لیست کنیم قطعا به حرف من خواهید رسید و آنها که باید نظر میدادند اصلا در بحث شرکت نکردند و آنها که فقط یکبار از این کوچه رد میشدند رای دادند  ;)

در این مملکت و در دنیا سایتهای متنوع و مختلفی وجود دارد و هر کدام مباحث خودشان را دارند و الزاما همه نباید در همه ساتها سرکشی کنند و اظهار نظر کنند .

قطعا من هیچ وقت به سایتهای که در رابطه با شوهر یابی و ... هستند سر نمیزنم و آنها هم اینجا سر نمیزنند :lol:  

فقط شما رو ارجاع میدم به پست خودتون در صفحه قبل و خط دوم ( فقط خواهشا ویرایش نکنید ) ;)

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=20656&page=7#entry238902

شما میگید اینجا یک سایت تخصصی هست ولی در پست قبل در مورد کسانی که رای دادن یک چیز دیگه ای میگید

و بحث ما هم در مورد حرفه ای و غیر حرفه ای بودن نبود

سر تعویض به سری های جدید بود که کاربرهای آماتور هم باید در این مورد اطلاعات داشته باشن که ببینن این عمل واسشون مفید هست یا خیر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان به نظر فنی شما ارزش داره من - به عنوان کسی که هیچ کاری با کامپیوترش انجام نمیده جز اومدن به فروم، 3770K رو به 4770K ارتقا بدم؟ مثال میزنم. :)

آرمین جان 2-3 تا جمله میگم و بحث را تمام میکنم .

قطعا از قیمتهای قطعات خبر دارید .

اختلاف قیمت 1155 با 1150 دقیقا به همان اندازه هست که اختلاف پرفورمنس دارند . الان سی پی یو 3770K به قیمت 1030 و سی پی یو 4770k حدود 1070 هست . مادربرد Z77 deluxe قیمت حدود 1050 هست و z87 deluxe حدود 1100.

پس خریدن هر دو نسبت به پرفورمنسشان منطقی هست و نمیشه بینشان فرق گذاشت .

داستان اون رمها هم که گفتید به خیلی چیزها برمیگرده که خیلی مرتبط به پلتفرم نیست و بیشتر برمیگرده به تنظیمات بایوش که فعلا برای خیلی ها ناشناخته هست و به مرور که همه باهاش آشنا شوند خواهیم دید که میتوانند فرکانس 3000 بوت کنند که با 1155 چنین کاری مقدور نیست و صد البته که این پلتفرم رمهای مخصوص خودش را میطلبد .

و اما داستان منطق تعویض 3770K با 4770K   :)

اگربر حسب نیازتون انتخاب میکنید میتونید با سی پی یو های خیلی ظعیف تر حتی با پلتفرم 775 هم نیازتون را بر طرف کنید . 

ولی اگر مثل من بر حسب علاقتون میخواهید انتخاب کنید قطعا باید برید سراغ 1150 و علاقتون را تامین کنید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز شما لازم نیست در مورد ایشون به بنده توضیح بدین

من آقا بهزاد رو سه ساله میشناسم

ما هم بوق نیستم میدونیم اونور چه خبره

از وقتی هم گرونی امد تو بازار ما هم اور رو گذاشتیم کنار و نشستیم سریال نگاه میکنیم :(

بسیار خوب دوست من فکر کردم نمیشناسین.

بنده عذر خواهی میکنم @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط شما رو ارجاع میدم به پست خودتون در صفحه قبل و خط دوم ( فقط خواهشا ویرایش نکنید ) ;)

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=20656&page=7#entry238902

شما میگید اینجا یک سایت تخصصی هست ولی در پست قبل در مورد کسانی که رای دادن یک چیز دیگه ای میگید

و بحث ما هم در مورد حرفه ای و غیر حرفه ای بودن نبود

سر تعویض به سری های جدید بود که کاربرهای آماتور هم باید در این مورد اطلاعات داشته باشن که ببینن این عمل واسشون مفید هست یا خیر

مصطفی جان من اصولا فقط اشتباهات تایپی را ادیت میکنم و قبل از ارسال به میزان کافی در رابطه با اون چیزی که میخوام بگم فکر و تحقیق میکنم .

الان هم متوجه منظورتان نمیشم که چی میگید !!!

دلیل پست دادن من گفته آرمین جان بود که اشاره کردند به تعداد آراء و من را مجبور کردند اون پست را بزنم .

متاسفانه با بحثهای حاشیه ای داریم از بحث تاپیک دور میشیم و آنچه که نظر من بود در چند پست گذشته بیان شد و همواره تمایل به شرکت در بحثهای تخصصی دارم  و تمایلی به شرکت در بحثهای حاشیه ای ندارم.

لینک به دیدگاه

ممنون بهزاد جان از وقتی که گذاشتی عزیز دل.  @};-  @};- 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مصطفی جان من اصولا فقط اشتباهات تایپی را ادیت میکنم و قبل از ارسال به میزان کافی در رابطه با اون چیزی که میخوام بگم فکر و تحقیق میکنم .

الان هم متوجه منظورتان نمیشم که چی میگید !!!

دلیل پست دادن من گفته آرمین جان بود که اشاره کردند به تعداد آراء و من را مجبور کردند اون پست را بزنم .

متاسفانه با بحثهای حاشیه ای داریم از بحث تاپیک دور میشیم و آنچه که نظر من بود در چند پست گذشته بیان شد و همواره تمایل به شرکت در بحثهای تخصصی دارم  و تمایلی به شرکت در بحثهای حاشیه ای ندارم.

آقا بهزاد متن شروع این تاپیک این هست 

ارتقاء به Haswell ؟ آری یا نه؟!

دلیل انتخاب این جمله فقط برای کابرهای حرفه ای نیست چونکه بحث کاربرهای حرفه ای جداست

معنیش اینه که آیا منی که در حال حاضر cpu core i5 2400  دارم ارزش داره برم سری 1150 رو بگیرم  یا خیر 

که برای خرید این سری اول باید با ضرر بالا مادربرد و cpu خودم رو بفروشم 

و بعد کلی بهش اضافه بکنم که سری جدید رو بگیرم که برای این کار حداقل 500 تومن ضرر داره 

که اینجا این بحث به وجود میاد آیاد این هزینه بالا ارزش داره برای 10 درصد افزایش کارایی بالا یا خیر 

البته اونی که تازه بخواد خرید بکنه و یک سیستم جمع بکنه بهتره سری 1150 رو بگیره

که اینجاست که حرفهای شما قابل قبول میشه برای حالا 50 تومن اینور یا اونور 

برای همین که از جمله ارتقا استفاده شده برای تاپیک نه خرید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بسیار خوب دوست من فکر کردم نمیشناسین.

بنده عذر خواهی میکنم @};-

بله خیلی خوب هم میشناسم ایشون رو 

و خیلی هم بهشون احترام میزاریم و اردات خاصی هم نسبت به ایشون دارم  @};-

ویرایش شده توسط perans
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باورتون میشه توی همین انجمن تعداد زیادی هستند که فقط بخاطر بروز بودن(سیستم شاخ و از این حرفا هم شامل همین بروز بودنه  B) و جدای از مباحث گیم و اورکلاک و... هست )قطعات قبلیشون رو میفروشن و و پلتفورم جدید خرید می کنند !

البته بگم مصطفی جان برای افرادی که سندی بریج دارند ارتقا به هاسول منطق بیشتری داره تا اونایی که آیوی بریج دارند!چون هم افزایش کارایی محسوس تره و هم یکسری امکانات جانبی که کم هم نیستند اضافه میشه مثل ساپورت رم با باس خیلی بالا !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باورتون میشه توی همین انجمن تعداد زیادی هستند که فقط بخاطر بروز بودن(سیستم شاخ و از این حرفا هم شامل همین بروز بودنه  B) و جدای از مباحث گیم و اورکلاک و... هست )قطعات قبلیشون رو میفروشن و و پلتفورم جدید خرید می کنند !

البته بگم مصطفی جان برای افرادی که سندی بریج دارند ارتقا به هاسول منطق بیشتری داره تا اونایی که آیوی بریج دارند!چون هم افزایش کارایی محسوس تره و هم یکسری امکانات جانبی که کم هم نیستند اضافه میشه مثل ساپورت رم با باس خیلی بالا !

این افراد بنیه مالی خوبی دارن ولی با جرات میتونم بگم 90 درصد افراد به این صورت نیستن چونکه توان مالی بالایی ندارن مثل خود من 

------------------------------------------------------------------

و بنده بخاطر گرون بودن قطعات اور رو از تفریحات خودم کم کردم  ( چونکه اگر یک قطعه ای خراب بشه جایگزین کردنش وتسم خیلی سخته )

و فعلا فقط از سیستم برای گیم و یا فیلم استفاده میکنم 

و حالا از شما که یک کاربر حرفه ای هستین میپرسم 

برای ارتقا سیستم خودم ایا این 500 تومن رو صرف گرافیک بکنم تو گیم بازدهی بیشتری حاصل میشه یا تعویض مین و cpu 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این افراد بنیه مالی خوبی دارن ولی با جرات میتونم بگم 90 درصد افراد به این صورت نیستن چونکه توان مالی بالایی ندارن مثل خود من 

------------------------------------------------------------------

و بنده بخاطر گرون بودن قطعات اور رو از تفریحات خودم کم کردم  ( چونکه اگر یک قطعه ای خراب بشه جایگزین کردنش وتسم خیلی سخته )

و فعلا فقط از سیستم برای گیم و یا فیلم استفاده میکنم 

و حالا از شما که یک کاربر حرفه ای هستین میپرسم 

برای ارتقا سیستم خودم ایا این 500 تومن رو صرف گرافیک بکنم تو گیم بازدهی بیشتری حاصل میشه یا تعویض مین و cpu 

سلام

انتظارت از بازدهی بیشتر توی بازی چقدر هستش ؟؟؟؟

فرض می کنم 20 فریم بیشتر !!!

ولی

آستانه فریم دهی کارتت الان چقدر هستش ؟؟؟

1- 30 فریم = اون موقع با این 20 فریم میشه 50 فریم ==> پس ارزش داره ( حالا گرافیک یا پلقت فرم ، مونده به چند تا نتیجه نگاه کنی توی وب سایتها یا اینکه گرافیک رو با گرافیک الانت رو یک پلت فرم ثابت تست کنی یا نتایج وب سایتهارو ببینی )

2- 40 فریم = مثل بالا

3- 50 فریم = فرقی نداره برات چونکه نمی خوایی رکورد بزنی - 50 هم فریم خوبی هستش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستی دوستان صابر عزیز اینجا چند خط نوشته که خیلی جالبه

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=1453&p=238783

لینک به دیدگاه

خوب طبیعی هست !

متاسفانه کسانی در این رای گیری شرکت کردند که اطلاعات کافی ندارند .

و متاسفانه همه فکر میکنند وقتی پلتفرم عوض میشه سی پی یو جدید باید 200% قدرتش بیشتر شده باشد که این توقع نیست و میشه بهش توهم اطلاق کرد .

همینکه یه سی پی یو نسل جدید 7-8% افزایش کارائی داشته باشد یعنی توقع سازنده را برآورد کرده .

حالا اینکه برای ما ایرانی ها منطق تعویض داشته باشد یا نه اصلا مهم نیست .

ما ایرانی ها هنور داریم پیکان را به قیمت گزاف خرید و فروش میکنیم و هنور که هنوزه سی پی یو های سلرون مشتری خودشون را دارند پس فلسفه این گونه تاپیکها زیر سئوال هست چون اینجا ایرانه !!!!

سلام آقا بهزاد رای دادن به خیر دال بر نداشتن اطلاعات کافی نیست و وابسته به دید شخص هست و طرز تفکر وی.

دید فرد اول یک گیمر عادی:

عنوان تاپیک خرید هاسول آری یا نه نیست!!!

بلکه عنوان تاپیک ارتقا به هاسول آری یا خیر هست یعنی پلتفرم ایوی رو به 60-70 درصد قیمتش بفروشیم و بریم هاسول نو بخریم اینجوری تفاوت فیمت بیش از 5 درصد که تفاوت کارایی هست میشه.نمیصرفه

شاید بگین شاید یکی بخواد از 775 ارتقا بده این دیگه سوال نداره و نیاز به بحث نیست.معلومه جواب آره هست مساله سر 1155 هست به 1150.

ولی اگه کسی بخواد سیستم از پایه بخره معلومه که 1150 بهتره.

حرف شما درسته 200 درصد افزایش کارایی برای یک پلتفرم رو کسی انتظار نداره اصلا 1درصد بهتر شه هم بهتره اما میارزه واسه این آدم رو قطعات دست دوش که تفاوت کمی با این پلتفرم جدید داره انقد ضرر کنه یا نه (با توجه به عنوان تاپیک)؟

که بنظز من جواب نه هست نمیارزه آدم ایوی رو بفروشه و ضرر کنه.

دید دوم یک اورکلاکر حرفه ای:

از دید طرف دوم که میخواد با پردازنده تو hw رکورد بزنه معلومه کاملا برعکس هست و پلتفرم جدید رو واسه هدفش نیاز داره.

مسلاما آقا بهزاد بیشتر افراد از دسته اول هستن واسه همین پاسخ به نه بیشتر هست.

پس این وابسته به دید شخصه نه عدم اطلاع شاید یه عده ای هم بدون فکر رای داده باشن اما این عده میتونن به آری هم رای داده باشن.پس پاسخ این سوال وابسته به یوزر میتونه آره باشه یا نه.

اگه سوال خرید 1150 آری یا خیر بود قضیه فرق میکرد.و پاسخ من هم بله بود.

پس کسی که نه رای داده از رو بی اطلاعیش نیست و کسی هم که به آری رای داده از بی اطلاعیش نیست.ممکنه کسانی هم گذری رد شدند و بی اطلاعات کافی رای داده باشن حالا به آره یا به نه که بحث ما روی اون افراد نیست.

البته رویکردهای دیگه ای هم هست:

مثلا میگه من که کاری نمیکنم با سیستم همین سوکت 370 و اسم کافی هست این افراد حتی اگه یه سوکت جدید با 1000 درصد کارایی بهتر و قیمت برابر بیاد تعویض نمیکنن حتی 370 رو به 478 ازتقا نمیدن واسه 2 تومن.اینجور افراد رایشون همیشه نه هست.پس نمیشه رای شون رو تخصصی حساب کنیم(توهین به کسی نشه فک نکنم کسی دیگه 370 داشته باشه)

دوم هم کسانی هستند که امرزو پلتفرم جدید بیاد حتی اگه قیمتش دو برابر شده باشه و کارایی نصف بازم میزن پلتفرم جدید رو میخرن که این افراد همیشه پاسخشون آره هست.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با توجه به کل مطالب گفته شده و خواندن اکثر پست ها متاسفانه باید بگم که نظرسنجی به این شکل اساسا درست نیست !به دو دلیل :

1-چون مشخص نکرده از دیدگاه چه کسی هست و از دیدگاه افراد مختلف متغییر هست.

-یک آورکلاکر میگه منطقی هست(بله)

-یک گیمر میگه منطقی نیست(خیر)

-یک شخصی که توان مالی خوبی داره و سیستمش رو دائم بروز می کنه میگه بله

-یکی که دنبال بهترین P/p هست و قطعات نسبتا بروز و نسل قبلی رو داره میگه نه !

2-این ارتقا به هاسول یا همون سوکت 1150 ها از چه پلتفورم و سوکتی هست !

از 775 ؟از AM3 یا از 1155 و پردازنده 3770K ؟

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

با توجه به کل مطالب گفته شده و خواندن اکثر پست ها متاسفانه باید بگم که نظرسنجی به این شکل اساسا درست نیست !به دو دلیل :

من گمونم اکثریت فرض رو بر روی ارتقا از آیوی به هسول گذاشتن. چون سیستم های ماقبل آیوی بریج همه باید ارتقا بدن. (حالا به استثنای سوکت 2011)

لینک به دیدگاه

موافقم معین جان با شما

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تا به امروز تنها دلیل پیشنهاد سیستم هایی که از سوکت 1150 دادم خوشکلی تم طلایی مادربرد های ایسوز و تم مشکی و سینک های رنگی مادربرد های گیگا بوده. اوورکلاک آماتوری یک قطعه هم که نسبیه، خیلی نمیتونه فاکتور مسلم و معیینی برای میزان سنجش یک سیستم باشه، تازه شاید اوورکلاک 1150 هم به دلیل تازه وارد بودن کمی مشکلتر باشه و هم پردازنده هاش پردازنده های داغ تریه و ناچارم کولر افتر مارکت هم تو جدول پیشنهادیم به کاربر پیشنهاد بدم. تازه اگر اوورکلاک بکنه.

مشکلات 1150 هم کم نبوده، مادربرد Z87 دولوکس برای کسی بستم با پردازنده 4770K اینها نمیتونستن روی فرکانس 2400 کار کنند. در صورتی که اون رمهای Beast کینگ استون روی سیستم 1155 من راحت با XMP اومد روی فرکانس 2400. هنوزم بایوس Z87 ناپخته و نا مطمئن به نظر میاد و تولید کنندگان مادربرد با عجله مادربرد های Z87 رو بردن خط تولید و الهی به امید تو در بازار پخش کردند. شاید یک سالی نیاز باشه تا جا بیفتن.

درود

آرمین جان پست شما رو نقل قول کردم چون به نظرم نکته های جالب و تجربه های مشترکی در اون وجود داشت.

دقیقاً یکی از عوامل اصلی که خودم از 1155 با 3770k به 1150 با 4770k ارتقاع دادم بر میگشت به ویژگی های خوبی که در مادربردهای z87 میبینیم. یا بعضاً scheme های زیبا و متنوع که توجه هر کاربری رو به خودش جلب میکنه. در مورد گرما نظری ندارم چون تجربه بنده مغایر با فرمایش شما بوده و 4770k خنک تر از 3770k که قبلاً داشتم هست

اما در مورد XMP کاملاً با شما موافقم.رم های 2133 رو 2200 بوت میکنه .بایوس بعضی جاها لگ داره.هر بار که یک درایور رو از سایت گیگا یا با برنامه جدید گیگا به نام App Center آپدیت میکنم موقع بوت بعضی وقتها با ارور 64 مواجه میشم و باید Clear CMOS کنم و دوباره تنظیمات بایوس رو انجام بدم تا سیستم راحت بالا بیاد. کلمه درستی به کار بردید. بایوس Z87 ناپخته است حتی utility که شرکت ها متشر میکنن هم ایراد و باگ کم نداره. اما در کل به نظر من پرفرمنس بهتری نسبت به Z77 داره و این رو حتی در کارهای روزمره احساس میکنم.

اما اگر بر حسب نیاز بخواهیم انتخاب کنیم , پلتفرم 1366 هم اگر با بورد و پردازنده خوبی انتخاب شده باشه تقریباً تمام نیازهای کاربر رو تامین میکنه(صرف نظر از مصرف) اگر هم به دنبال به روز بودن باشیم که باید هر سال سیستم رو عوض کنیم. بنده معتقدم همین Z77 حداقل تا سال 2015 جوابگوی بیشتر خواسته های ما خواهد بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

معین جان هدف بنده از این نظرسنجی , کل جامعه اعضای لیون بود نه دسته خاص. میخواستم نظرات دوستان رو به صورت کلی بدونم . مثلاً دوستان که رای دادن خودشون بیان توضیح بدن که الان از چه پلتفرمی استفاده میکنن و اینکه به آری یا خیر رای دادن چه دلیلی داشته

صرف نظر از اینکه کاملاً حق با شماست,در نظر سنجی نمیتونستم تا این حد به صورت جزئی که مد نظر شماست سوال بپرسم.ترجیح دادم کلی سوال بپرسم و توضیحات به صورت پست(کامنت) توسط شرکت کنندگان انجام بشه

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

من خودم شخصا دارم به هاسول مهاجرت میکنم و میدونم که برای من با صرفه است چون سوکت 775 هستم.

به نظر من برای کسایی که سوکتی مثل 775 دارند و قصد مهاجرت به هاسول رو دارند مشکلی نباشه.

نظر شما چیه؟

ویرایش شده توسط amin7x
لینک به دیدگاه

من خودم شخصا دارم به هاسول مهاجرت میکنم و میدونم که برای من با صرفه است چون سوکت 775 هستم.

به نظر من برای کسایی که سوکتی مثل 775 دارند و قصد مهاجرت به هاسول رو دارند مشکلی نباشه.

نظر شما چیه؟

قطعا" بايد ارتقا بديد. سوكت 775 ضعف هاى فراوانى داره كه يكيش نبود كش L3‌ در پردازنده است. 

همه ى دوستانى كه از سندى بريج به ماقبل سيستم دارند بايد به هسول ارتقا بدهند و اين يك واجب فنى به حساب مياد.

اما دوستانى كه آيوى بريج دارند مستحب است فعلا" تا مشخص شدن وضعيت سوكت بعدى و DDR4 دست نگه دارند و به هسول ارتقا ندهند. اگر هم ارتقا دادند خلافى مرتكب نشدند ولى از سوكت 1150 انتظار معجزه هم نداشته باشند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...